Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

7monika5 Pozri príspevok
A to čistým pivom, alebo zriedeným s vodou v nejakom pomere?
čistým pivkom,stačí 10-sinka
1 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
lujza.j Pozri príspevok
čistým pivkom,stačí 10-sinka
Ale nie čierne- mám pravdu Lujzi?
1 0
7monika5 7monika5

7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

lujza.j Pozri príspevok
čistým pivkom,stačí 10-sinka
Ďakujem, vyskúšam
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

milka 60 Pozri príspevok
Ale nie čierne- mám pravdu Lujzi?
no ja len svetlím ale kniha nešpecifikovala aké pivo
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Musim sa pochvalit Uz davnejsie, som sa tu chvalil, ze som dostal do "daru" orchidky v zubozenom stave. Po presadeni mali tak max 1 az 2 korene. Z piatich mi prezili 3 a vyzera to tak, ze sa im vyborne dari. Zacali tlacit korene ako sialene, rastu aj listy a jedna tlaci dokonca aj stonku Teda vyzera to ako stonka. Od radosti mi aj chripka tusim presla.
DSCN1098.jpg  
DSCN1099.jpg  
1/1
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Matasias Pozri príspevok
Musim sa pochvalit Uz davnejsie, som sa tu chvalil, ze som dostal do "daru" orchidky v zubozenom stave. Po presadeni mali tak max 1 az 2 korene. Z piatich mi prezili 3 a vyzera to tak, ze sa im vyborne dari. Zacali tlacit korene ako sialene, rastu aj listy a jedna tlaci dokonca aj stonku Teda vyzera to ako stonka. Od radosti mi aj chripka tusim presla.
...no teda, krásne ti to raší
0 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

Poradáčky potrebujem súrnu radu !! odhnili my skoro všetky hluzy miltoniopsisu - zalievala som normálne.. myslím že mal nesprávny substrát.. potrebujem ale poradiť či sa tento kúsok ešte dá zachrániť a ako ?? Idem googliť ale velmi rada sa poteším aj vaši radám.
P2030024.jpg  
P2030025.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
poradte mi - táto je moja najnovšie kúpená phala, vzrastu "midi" - moja "dúhová" cca pred 2 týždňami. práve dnes som ju šla prvý krat od kúpy poliať - ponoriť, keďže bol dovtedy zarosený kochlík. A aj dierky som šla urobiť.
A pri robení dierok sa mi vybrala koplet cela orchidka - je "zasadená" v rašeliníku, korene "obímajú" ten rašeliník. Aj som ju namáčala, ved keď pekne kvitne ..........ale píšem kvôli tomu, či ju po odkvete presadiť do kôry. Bojím sa, že by mi v tom rašeliníku odišli korene a zrejme ju bude treba omnoho menej zatiaľ polievať ako ostatné kt. sú v kôre......
DSC01594.jpg  
DSC01595.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
poradte mi - táto je moja najnovšie kúpená phala, vzrastu "midi" - moja "dúhová" cca pred 2 týždňami. práve dnes som ju šla prvý krat od kúpy poliať - ponoriť, keďže bol dovtedy zarosený kochlík. A aj dierky som šla urobiť.
A pri robení dierok sa mi vybrala koplet cela orchidka - je "zasadená" v rašeliníku, korene "obímajú" ten rašeliník. Aj som ju namáčala, ved keď pekne kvitne ..........ale píšem kvôli tomu, či ju po odkvete presadiť do kôry. Bojím sa, že by mi v tom rašeliníku odišli korene a zrejme ju bude treba omnoho menej zatiaľ polievať ako ostatné kt. sú v kôre......
tá je teda nenormálne krásna, asi by som sa zbláznila keby som o ňu prišla ja by som ju presadila po odkvitnutí,dovtedy polievala tak, aby boli korene ok
1 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Konečne rozkvitla celá moja dalmatínková....
IMGP0644.jpg  
IMGP0643.jpg  
IMGP0645.jpg  
IMGP0570.jpg  
1/1
1 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

boze, ta je prekrasna!! po takej tuzim uz velmi dlho, myslim, ze najblizsia kupa bude prave tato dalmatinka
nadherna dlha stonka a krasne kvety, tisko zavidim nech ti dlho robi radost
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

lusielaL Pozri príspevok
Mali ich teraz hromadu za 0,99eur.Este som ich do teraz nevidela,aj ja som bola rada.
Dajte si ale pozor, to nie sú ozdobné kvetináče, majú zospodu dierky. Ja sa práve chystám tie dierky zalepit' silikonom, aby som ich mohla použiť ako ozdobné.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

foza Pozri príspevok
Konečne rozkvitla celá moja dalmatínková....
Krásna, mám ju tiež, ale je s farbami naopak.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

evaj63 Pozri príspevok
Dajte si ale pozor, to nie sú ozdobné kvetináče, majú zospodu dierky. Ja sa práve chystám tie dierky zalepit' silikonom, aby som ich mohla použiť ako ozdobné.
su ozdobne, to je dobre, ze maju dierky, treba, aby voda odtiekla, ja som si kupila bez dierok a vsade som musela vypalit, este mam kamienky aj v podmiskach
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

paulinkaZH Pozri príspevok
Aha co som dnes nasla na nete riadne orchidarium a nieco na zvlhcovanie
mozno by stacilo velikanske akvarium, ale ako to zrealizovat?
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Betina2 Pozri príspevok
Tak to Ti trošku závidím toho manžela . Že je ochotný aj schopný niečo také robiť
Je zlatý, ale už som dostala stopku, no aj tak mi vždy kúpi nejaký krásny kvietok
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

to je milé
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

lujza.j Pozri príspevok
listy sa pretrú handričkou namočenou v pive, utrie sa prach, ak sú škvrny po vodnom kameni tak aj tie
Ďakujem za pivkové rady, určite vyskúšam, keď si starý kúpi pivo...

lujza.j Pozri príspevok
vodu dolievam keď sa odparí a prikryla som to takou časťou ako som odstrihla len už teraz z inej fľaše, pôvodná časť je staršiano a budem čakať
Lujzi, a ako dlho to už máš v tom "inkubátore"? Vrchnáčik mám už aj ja, tak som zvedavá... Alebo - nemala by som tam namiesto vody naliať rovno pivo?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
moja "chobotnica" kt. po presadení (kúpena odkvitnutá, preliata) stagnuje stonka a vôbec nerastie sa jej niečo kulhá, len neviem čo ešte.....ale skôr to typujem na koreň ......ostrejšie sa mi to odfotiť nedalo


http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=16954
http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=16957
DSC01606 - kópia.jpg  
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
To vyzera na koren. Ma to gulaty a bledozeleny koncek
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať