Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

zuzkahris Pozri príspevok
Je zlatý, ale už som dostala stopku, no aj tak mi vždy kúpi nejaký krásny kvietok
Tak to je fakt zlatý. Ja síce ešte zákaz nemám, ale ten pohľad ked nejakú ďalšiu domov prinesiem už poznám...ani hovoriť nemusí....ale zatiaľ to akceptuje. Aj teraz na Valentína by som nejakú od neho chcela- výsledok - Veď Ty si najlepšie sama vyberieš....takže zase nebude prekvapko
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Chcem sa s Vami podelit o radost Vcera ma donutili vybrat si v Baumaxe takuto krasku Dlho som sa branila Tesim sa veeelmi !!!!! Ma 5 krasnych velkych kvetov a nadherne korene
04022011003.jpg  
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
tak toto je iná krása. takú phalu som ešte nevidela .........nááááááádhera nech sa jej darí
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Je úžasná , gratulujem
0 0
majuska111 majuska111

majuska111 je offline (nepripojený) majuska111

ahojte, poprosim vas o radu...v lete som dostala krasnu kvitnucu orchideu s dvoma stonkami, potom co kvety opadli, odrezala som tu odkvitnutu cast z jednej aj druhej stonky a cakala...cely cas nic, ziadne nove puky, a zrazu asi pred mesiacom som si vsimla ze zacina nieco pucat...myslela som si ze to budu nove kvety, ale su to listy, je ich uz z jednej aj druhej stonky tak po 2 -3, su uplne malicke...nie je to zvlastne?prosim poradte co s tým? ja chcem kvety nie list...vdaka
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Hunter82 Pozri príspevok
Chcem sa s Vami podelit o radost Vcera ma donutili vybrat si v Baumaxe takuto krasku Dlho som sa branila Tesim sa veeelmi !!!!! Ma 5 krasnych velkych kvetov a nadherne korene
To nie je phala, ale obrovska Vanda
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Majuska - daj foto, ale zrejme ti rastie keika, nová rastlinka
0 0
majuska111 majuska111

majuska111 je offline (nepripojený) majuska111

vecer urobim foto a potom to hodim sem...a ak je to nova rastlinka co s tym potom?
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Hunter82 Pozri príspevok
Chcem sa s Vami podelit o radost Vcera ma donutili vybrat si v Baumaxe takuto krasku Dlho som sa branila Tesim sa veeelmi !!!!! Ma 5 krasnych velkych kvetov a nadherne korene
Nááááádhernááááá Vanda. Priam luxusná. To ťa muselo stáť naozaj veľa síl sa jej ubrániť
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
majuska111 Pozri príspevok
vecer urobim foto a potom to hodim sem...a ak je to nova rastlinka co s tym potom?
nechať jej narásť potrebný počet listov a hlavne koreňov - aby boli aj dosť dlhé a potom odrezať s kúsom stonky a zasadiť do kôry.....ale to ešte potrvá a nebuď sklamana že nie sú kvety, budeš mať predsa novu rastlinku.

Tu máš nejake foto:
http://img360.imageshack.us/i/dsc06628gh9.jpg/
http://img366.imageshack.us/img366/4489/dsc06626xu7.jpg
3 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Mám trošku depku tak som si v práci vyzdobila okno

0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Mne sa vcera stalo to, co ste tu davnejsie pisali, zacali zltnut listy, tak cudne, naboku, ked som sa toho dotkla, chcela som 1 dat prec, ale isli vsetky, po 1, akoby splesnivelo srdiecko. Este sa mi take nestalo, korene su ok, tak som ju presadila do suchsieho, ale nebola preliata, dokonca dobry odolny druh, neviem, co sa stalo, ale stalo sa. Tak teraz sa este moze spamatat bez listov, boli tu take foto, ked ma korene? Mam ju nechat na pokoji, supnut niekde do kuta, aby som ju nahodou nepoliala? Je to smutne, ale stava sa, len dufam, ze to nebola biela, ani neviem, ale kvitla dlho, aj substrat bol dobry.
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

[QUOTE=2009;1644215]Mám trošku depku tak som si v práci vyzdobila okno


sú prekrásne,brala by som ich všetky
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

2009 Pozri príspevok
Mám trošku depku tak som si v práci vyzdobila okno

nemam tu foto
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

[QUOTE=ladyrs;1644256]
2009 Pozri príspevok
Mám trošku depku tak som si v práci vyzdobila okno


sú prekrásne,brala by som ich všetky
Tie 3 Camrie aj voňajú. Ale aj tak miznem o 14:00 do časopriestoru. To je tuším 4 dimenzia
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
Mne sa vcera stalo to, co ste tu davnejsie pisali, zacali zltnut listy, tak cudne, naboku, ked som sa toho dotkla, chcela som 1 dat prec, ale isli vsetky, po 1, akoby splesnivelo srdiecko. Este sa mi take nestalo, korene su ok, tak som ju presadila do suchsieho, ale nebola preliata, dokonca dobry odolny druh, neviem, co sa stalo, ale stalo sa. Tak teraz sa este moze spamatat bez listov, boli tu take foto, ked ma korene? Mam ju nechat na pokoji, supnut niekde do kuta, aby som ju nahodou nepoliala? Je to smutne, ale stava sa, len dufam, ze to nebola biela, ani neviem, ale kvitla dlho, aj substrat bol dobry.
dokonca jej rastol novy listok, tak som to vobec necakala
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ja mám už dnes Valentína - dostala som darček predčasne Eleganta Je to fotené cez celofán, mám ju v práci a chcem si ju domov zobrať, tak nechcem to vyberať až to nezlomím..........ale vidno aj tak aká je pekná.
Uvidíme či puky vydržia a rozvijú sa..................zatiaľ nevidno že by sa z očka chcela kulhať stonka a ani že by sa chceli predlžovať stonky...

Ale aj tak - ďalšie přáničko splnené
DSC01613.jpg  
DSC01612.jpg  
1/1
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
Ja mám už dnes Valentína - dostala som darček predčasne Eleganta Je to fotené cez celofán, mám ju v práci a chcem si ju domov zobrať, tak nechcem to vyberať až to nezlomím..........ale vidno aj tak aká je pekná. Ďalšie malé přáničko splnené
je to fakt eleganta, krasna
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
Ja mám už dnes Valentína - dostala som darček predčasne Eleganta Je to fotené cez celofán, mám ju v práci a chcem si ju domov zobrať, tak nechcem to vyberať až to nezlomím..........ale vidno aj tak aká je pekná.
Uvidíme či puky vydržia a rozvijú sa..................zatiaľ nevidno že by sa z očka chcela kulhať stonka a ani že by sa chceli predlžovať stonky...

Ale aj tak - ďalšie přáničko splnené
Adelka je nádherný ,
daj pozor na korene , je dosť citlvý , poznám zo susedného fora aj z vlastnej skúsenosti -už dávnejšie je môj čudný
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

henrieta3 Pozri príspevok
Mne sa vcera stalo to, co ste tu davnejsie pisali, zacali zltnut listy, tak cudne, naboku, ked som sa toho dotkla, chcela som 1 dat prec, ale isli vsetky, po 1, akoby splesnivelo srdiecko. Este sa mi take nestalo, korene su ok, tak som ju presadila do suchsieho, ale nebola preliata, dokonca dobry odolny druh, neviem, co sa stalo, ale stalo sa. Tak teraz sa este moze spamatat bez listov, boli tu take foto, ked ma korene? Mam ju nechat na pokoji, supnut niekde do kuta, aby som ju nahodou nepoliala? Je to smutne, ale stava sa, len dufam, ze to nebola biela, ani neviem, ale kvitla dlho, aj substrat bol dobry.
keď zostali korene tak to je "lepší" prípad-možnotiež mám takú ale bola aj taká čo nezostalo nič, ani koreň ani list, ale prečo tak skončila netuším neviem či je také obdobie,fakt neviem
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať