Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Dnes som sa vratil do Hornbachu a neodolal som tomuto Dendrobku. Len sa mi nejako nedari zistit o aky konkretnejsi druh ide
DSCN1106.jpg  
DSCN1107.jpg  
DSCN1108.jpg  
1/1
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Tak som začala listovať v tomto množstve strán, našťastie od začiatku, lebo hneď na druhej strane som našla "sáčkovú metódu" - mám zvyšné korienky posypať škoricou alebo tým dreveným uhlím, aj keď ich nechám v kvetináči bez substrátu, alebo to sa robí len vtedy, keď sa dáva do substrátu?

Bojím sa ju zasadiť, lebo by som nevidela korienky, a chcem ich mať pod kontrolou, či sa o ne znovu nepokúša pleseň... Existuje aj niečo špeciálne proti plesni?

Ďakujem za rady a želám pekný nastávajúci týždeň!
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Matasias Pozri príspevok
Dnes som sa vratil do Hornbachu a neodolal som tomuto Dendrobku. Len sa mi nejako nedari zistit o aky konkretnejsi druh ide
Je to d. Berry Oda , skús privoňať , krásne vonia , ale iba cez obed
3 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Keďže paprade sú rastliny doprevodné pri pestovanií orchidei , isto nie je to mimo témy - prosím nepestujete niekto ---papraď Davália-zajačková labka?
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
milka 60 Pozri príspevok
Je to d. Berry Oda , skús privoňať , krásne vonia , ale iba cez obed
Dakujem. Naozaj velmi prijemne vonia. Bolo v aute kym sme boli v KIKE a po navrate nas hned po otvoreni omamila vona Mam doma 3 knizky a v ani jednej o nom nic nie je ... Hadam internet pomoze

Edit : Dakujem Milka Nasiel som aj ja http://forum.orchidej.net/viewtopic.php?f=62&t=120
Naposledy upravil Matasias : 06.02.11 at 19:01
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Matasias Pozri príspevok
Dakujem. Naozaj velmi prijemne vonia. Bolo v aute kym sme boli v KIKE a po navrate nas hned po otvoreni omamila vona Mam doma 3 knizky a v ani jednej o nom nic nie je ... Hadam internet pomoze
o
rum.orchidej.net/viewtopic.php?f=62&t=120
http://prateleorchideji.xforum.cz/vi...php?f=17&t=293
Naposledy upravil milka 60 : 06.02.11 at 18:40 Dôvod: doplnenie
3 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Tu je pár mojich orchidei
1.jpg  
2.jpg  
3.jpg  
4.jpg  
5.jpg  

6.jpg  
7.jpg  
1/1
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

pokračovanie
8.jpg  
9.jpg  
10.jpg  
11.jpg  
12.jpg  

13.jpg  
1/1
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

do tretice
14.jpg  
15.jpg  
16.jpg  
1/1
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

dáko sa mi nedarí
17.jpg  
18.jpg  
19.jpg  
1/1
0 0
pwerka pwerka

pwerka je offline (nepripojený) pwerka

moja bielo bordova - prve kvitnutie v "zajati"
DSC05600.jpg  
DSC05602.jpg  
DSC05605.jpg  
DSC05606.jpg  
DSC05607.jpg  

DSC05609.jpg  
DSC05610.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
pwerka - jednoduchá a pritom tak krásna
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Na prvom obrázku - dendrobium kingianum berry oda - niečo nové rastie. TO bude nová rastlinka, alebo???
A druhé foto - miltonipsis - nový výhonok, ale mám pocit, že za cca mesiac ani nepodrástol.
DSC01615.jpg  
DSC01617.jpg  
1/1
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

áno sú to nové výhonky. aj mne sa už pár krát stalo, že vyhnalo nový výhonok a potom dlho,dlho nič a zrazu začal rásť. trpezlivosť orchidee vynáša
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Betina2 Pozri príspevok
A ozaj, už 2 roky mi nechce zakvitnúť žlté Oncídium, rastlina je pekná, občas aj novú hľuzu vyženie, vyzerá byť v poriadku, svetla má dosť...dokonca bola asi 2 mesiace s obmedzením vody počas 9-10/2010 na schodisku a aj tak nič. Teraz je na parapete na JV okne. Hnojím ju rovnako ako phaly, tie mi kvitnú v podstate bez prestávky....už fakt neviem ako ju mám donútiť, či jej je teplo, alebo mokro alebo čo...plast.kvetináč mám riadne predierovaný aj ihlicou na štrikovanie aj po stranách, takže preliate by nemalo byť....ďakujem za každú radu.
Včera mi to nedalo, a rozhodla som sa ju presadiť. S hrôzou som zistila, že takmer všetky korene sú mäkké, napriek striedmemu polievaniu a vetracím otvorom po celom kvetináči. Všetko som to vyčistila, odstránila poškodené a zhnité korene, teda väčšinu zo všetkých , našťastie na novších hluzách už rastú nové korienky , snáď sa uchytí. Príčinou hnitia bol veľký chumáč rašeliníka zatlačený v strednej časti koreňov. Ma skoro porazilo, dlho som sa ju bála presádzať, navonok vyzerala dobre, len nekvitla....a teraz toto! Po tejto skúsenosti už budem naozaj každú jednu rastlinu hneď po odkvitnutí podrobovať hlbkovej analýze a presadzovaniu, aj ked bude vyzerať spokojne
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
No ja mam uplne rovnaky problem s Oncidkom. Zrejme sa este dnes tiez odhodlam na presadenie. Som zvedavy, co tam najdem ...
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Betina2 Pozri príspevok
Včera mi to nedalo, a rozhodla som sa ju presadiť. S hrôzou som zistila, že takmer všetky korene sú mäkké, napriek striedmemu polievaniu a vetracím otvorom po celom kvetináči. Všetko som to vyčistila, odstránila poškodené a zhnité korene, teda väčšinu zo všetkých , našťastie na novších hluzách už rastú nové korienky , snáď sa uchytí. Príčinou hnitia bol veľký chumáč rašeliníka zatlačený v strednej časti koreňov. Ma skoro porazilo, dlho som sa ju bála presádzať, navonok vyzerala dobre, len nekvitla....a teraz toto! Po tejto skúsenosti už budem naozaj každú jednu rastlinu hneď po odkvitnutí podrobovať hlbkovej analýze a presadzovaniu, aj ked bude vyzerať spokojne
ja dve najnovšie ako som si všimla tiež v rašeliníku sú. Po odkvitnutí ich plánujem presadiť - elegant ten je v strede rašeliník, okolo kôra. Ale "dúhová" - tá je komplet celá iba v rašeliníku...............
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Moje posledné prírastky
V strede ešte neotvorená miltonopsis a na konci moja obývačka
Naposledy upravil Betina2 : 07.02.11 at 13:25
2011_02_07_0828.jpg  
2011_02_07_0826.jpg  
2011_02_06_0825-1.jpg  
2011_02_06_0823.jpg  
2011_02_07_0835.jpg  

2011_02_07_0833.jpg  
2011_02_06_0817.jpg  
1/1
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Dievcence , máte úžasné kvety
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať