Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Dnes mi rozkvitla
07022011015.jpg  
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
No tak uz mam aj ja Oncidko presadene. Skoncil som rovnako s pinzetou v ruke ... Kym som to z tych korenov dostal ... Ach jaj. Hned po odkvitnuti presadim aj nove Dendrobko. Stavim sa, ze to bude aj v nom.

Edit :

Este by som sa chcel pisat, ci ste nahodou neskusali pisat na http://www.terrakoruna.eu ohladom dodania na Slovensko. Ja som im pisal uz 2x a ostal som bez odpovede ...
Naposledy upravil Matasias : 07.02.11 at 15:58 Dôvod: Editovanie
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

lusielaL Pozri príspevok
Tu su tie kvetinace.
tak este raz dakujem za tip.dnes som si v kauflande kupila hned 7 takychto kvetinacov.mali aj farebne ako si pridala foto ale ja som si kupila len tie priehladne,aj tak ich mam este v ozdobnom crepniku,chcem len kontrolovat orosenie,aby som vedela ,kedy treba znova poliat.

prosim este o jednu radu-kde na slovensku zozeniem koru a dalsie primesi na zarobenie substratu na orchidee?
som tu uz len zajtra.
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
.....idem Vám oznámiť, že od 9.2.2011 t.j. od stredy budú v akcií orchidky .....v Bille jednostonkové aj s keramickým črepníkom za 9,90 € a v Tescu dvojstonkové tiež od 9.2.2011 za 9,29 €.
2 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
osky Pozri príspevok
tak este raz dakujem za tip.dnes som si v kauflande kupila hned 7 takychto kvetinacov.mali aj farebne ako si pridala foto ale ja som si kupila len tie priehladne,aj tak ich mam este v ozdobnom crepniku,chcem len kontrolovat orosenie,aby som vedela ,kedy treba znova poliat.

prosim este o jednu radu-kde na slovensku zozeniem koru a dalsie primesi na zarobenie substratu na orchidee?
som tu uz len zajtra.
Myslim, ze v kazdom väcsom zahradkarstve, pripadne Baumax, alebo Hornbach. Tam najdes vsetko potrebne. Ja kupujem substrat na orchidky v Hornbachu. Som s nim velmi spokojny. Podla potreby si ho mozes aj upravit.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Matasias Pozri príspevok
Myslim, ze v kazdom väcsom zahradkarstve, pripadne Baumax, alebo Hornbach. Tam najdes vsetko potrebne. Ja kupujem substrat na orchidky v Hornbachu. Som s nim velmi spokojny. Podla potreby si ho mozes aj upravit.
mejaky substrat mam doma,ale neviem aky.potrebujem vyslovene koru,lebo substrat je dost jemny.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Podľa svojich skúseností, tie v Bille budú krajšie, pevnejšie ako tie v Tescu.
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
osky Pozri príspevok
mejaky substrat mam doma,ale neviem aky.potrebujem vyslovene koru,lebo substrat je dost jemny.
V Hornbachu/Baumaxe zozenies koru na 100%. Mensie aj väcsie balenia a za fajn cenu. Pridavam foto mojho substratu po dnesnom presadzani. Myslim, ze nie je taky jemny.
DSCN1109.jpg  
DSCN1112.jpg  
1/1
3 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Matasias Pozri príspevok
V Hornbachu/Baumaxe zozenies koru na 100%. Mensie aj väcsie balenia a za fajn cenu. Pridavam foto mojho substratu po dnesnom presadzani. Myslim, ze nie je taky jemny.
a aký má balenie názov? od akého výrobcu? Je veľa značiek na trhu a len máloktoré sú dobré Už sa mi zo 2x podarilo kúpiť síce na orchideje, ale moc jemný, takže o ničom...ten Tvoj vyzerá dobre, ja mám podobný, tiež taký hrubý ale bez toho perlitu.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

foza Pozri príspevok
.....idem Vám oznámiť, že od 9.2.2011 t.j. od stredy budú v akcií orchidky .....v Bille jednostonkové aj s keramickým črepníkom za 9,90 € a v Tescu dvojstonkové tiež od 9.2.2011 za 9,29 €.
aj v Kaufaci maju,po 6 a 7 eur. a ake vseljiake,skoro som si tam oci vyocila-no ale ako by som to tepcila vlakom domov?moj muz ma uz aj tak vyhodi,lebo som si kupila 2 nove tortarne-motyla a podkovu.....
vsak,dufam,ze aj v hoferi alebo spari nadabim este na dake zlavnene orchidky a netradicne zafarbene...
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Betina2 Pozri príspevok
a aký má balenie názov? od akého výrobcu? Je veľa značiek na trhu a len máloktoré sú dobré Už sa mi zo 2x podarilo kúpiť síce na orchideje, ale moc jemný, takže o ničom...ten Tvoj vyzerá dobre, ja mám podobný, tiež taký hrubý ale bez toho perlitu.
V tomto prispevku som o nom pisal.

http://www.porada.sk/1624713-post11549.html
1 0
Ivusik_Pampusik Ivusik_Pampusik

Ivusik_Pampusik je offline (nepripojený) Ivusik_Pampusik

Zimama Pozri príspevok
Tak som začala listovať v tomto množstve strán, našťastie od začiatku, lebo hneď na druhej strane som našla "sáčkovú metódu" - mám zvyšné korienky posypať škoricou alebo tým dreveným uhlím, aj keď ich nechám v kvetináči bez substrátu, alebo to sa robí len vtedy, keď sa dáva do substrátu?

Bojím sa ju zasadiť, lebo by som nevidela korienky, a chcem ich mať pod kontrolou, či sa o ne znovu nepokúša pleseň... Existuje aj niečo špeciálne proti plesni?

Ďakujem za rady a želám pekný nastávajúci týždeň!
ja som moje "zdochlinky" bojujúce o život kvôli biednym korienkom v minikochlíčkoch radšej tiež už vybrala bo mi stále chytali pleseň jednu som pred týždňom vyumývala jemnou kefkou s jarou dobre pooplachovala a šupla do prázdneho predierkovaného kvetináča pre orchidky ktorý som postavila nad misku s vodou (nakoľko keramzit doma nemám, sáčku sa bojím a fľaša so špajdlami sa mi robiť nechcela)...keď sa mi chcelo som jej postriekala vnútro kvetináča, zvyšné korienky aj listy a čuduj sa svet po týždni sa začína predierať môj prvý korienok v živote ...takže druhá orchidka dnes aj napriek ako takým korienkom dnes podstúpila to isté nakoľko tiež už bola "chlpatá" a jediné čo robila bolo že sa stále scvrkávala tak dúfam že si vezme príklad od kolegyne a začne sa činiť aj ona
2 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ivusik_Pampusik Pozri príspevok
ja som moje "zdochlinky" bojujúce o život kvôli biednym korienkom v minikochlíčkoch radšej tiež už vybrala bo mi stále chytali pleseň jednu som pred týždňom vyumývala jemnou kefkou s jarou dobre pooplachovala a šupla do prázdneho predierkovaného kvetináča pre orchidky ktorý som postavila nad misku s vodou (nakoľko keramzit doma nemám, sáčku sa bojím a fľaša so špajdlami sa mi robiť nechcela)...keď sa mi chcelo som jej postriekala vnútro kvetináča, zvyšné korienky aj listy a čuduj sa svet po týždni sa začína predierať môj prvý korienok v živote ...takže druhá orchidka dnes aj napriek ako takým korienkom dnes podstúpila to isté nakoľko tiež už bola "chlpatá" a jediné čo robila bolo že sa stále scvrkávala tak dúfam že si vezme príklad od kolegyne a začne sa činiť aj ona
Ďakujem Ti, Ivusik, za reakciu!
Ja som tú svoju už včera šupla do sáčka - uvidím, čo to s ňou spraví... Tiež sa toho bojím, že ju znova chytí pleseň na tie chabé korienky - Tebe sa to nad tou miskou nestalo? Ako vysoko asi máš ten kvetináč nad vodou? Ja sa bojím ju aj postriekať, teda korene, aby znovu "neochlpateli".
Veľmi nerada by som bola, aby sa splnila moja myšlienka spred vyše roka, keď som orchidky dostala prvýkrát v žiivote, že táto menšie bude prvá, ktorá odíde... Keby odišla hneď, tak, nepoviem ani slovo, ale po roku??? Keď už jej narástli aj nové lístky?! O to viac ju chcem zachrániť...
A Tvojej "kolegyni" tiež držím palce, nech sa spamätá!
0 0
Ivusik_Pampusik Ivusik_Pampusik

Ivusik_Pampusik je offline (nepripojený) Ivusik_Pampusik

Zimama Pozri príspevok
Ďakujem Ti, Ivusik, za reakciu!
Ja som tú svoju už včera šupla do sáčka - uvidím, čo to s ňou spraví... Tiež sa toho bojím, že ju znova chytí pleseň na tie chabé korienky - Tebe sa to nad tou miskou nestalo? Ako vysoko asi máš ten kvetináč nad vodou? Ja sa bojím ju aj postriekať, teda korene, aby znovu "neochlpateli".
Veľmi nerada by som bola, aby sa splnila moja myšlienka spred vyše roka, keď som orchidky dostala prvýkrát v žiivote, že táto menšie bude prvá, ktorá odíde... Keby odišla hneď, tak, nepoviem ani slovo, ale po roku??? Keď už jej narástli aj nové lístky?! O to viac ju chcem zachrániť...
A Tvojej "kolegyni" tiež držím palce, nech sa spamätá!
ja ju takto mám asi týždeň a zatiaľ ju len očumujem zakrytú ju nemám a nakoľko je pri radiátore tak je zachvílu suchá čiže toho sa nebojím...ale v sáčku čo som tu čítala sa nemá rosiť takže to by som neskúšala ani ja ja mám v miske vody tak akurát len aby to vyduté v kvetináči nebolo mokré čiže aby bola orchidka v "suchu" ale nad vodou
08022011551.jpg  
08022011553.jpg  
1/1
5 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ďakujem za názornú ukážku - pre mňa je to takto polopatisticky najlepšie...
Už tú moju asi nechám v sáčku a budem ju prísne sledovať, aby znova nechytila pleseň, a uvidím...

Pekné popoludnie všetkým!
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  20110207_28.jpg
Zobrazení: 58
Veľkosť:  42.4 KB
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  20110207_33.jpg
Zobrazení: 40
Veľkosť:  38.1 KB

nepodarky prírody...
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

je krásna
Naposledy upravil Mypa : 08.02.11 at 18:13
0 0
pwerka pwerka

pwerka je offline (nepripojený) pwerka


ja sa tu v tom moc neorientujem ale moze mi niekto povedat ako je mozne ze niektore fotky su rovno v texte a moze ich vidiet aj neprihladseny poradak, niektore sa otvoria po prihlaseni a daju sa tak pozerat a niektore sa otvaraju v novom okne ?
sorry za spamovanie ale rada by som sa v tom vyznala.....
poradi mi niekto ??
vdaka
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...tak bola som včera večer v Horbachu vyber phal už nič moc cez víkend prebraté, ale aj tak mi to nedalo tam som tam šmejdila až som si jednu vyšmejdila fakt zvláštna farba dokonca 2ks v kochly za 5,45e a bola to asi starena pretože listy narastené cca. do výške 5cm.fakt neviem čo ma osvietilo som sa tak riadne zahľadela na kvet a v ňom červce a potom kde som pozrela tam boli,medzi pazuškami v srdiečku, proste kvet zamorený červcami keby som bola oplašená ako bežne tak už by som mala doma čo robiť, tak dievčatá bacha
4 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ja som si tiež už z hornbachu priviezla háveď, ale našťastie nie na Orchidejách. Aj na letničky bacha, bývajú tam dosť často ukryté vošky. Každý jeden kus treba kompletne porzrieť, aj hlinu trošku odhrnúť, a nielen v Hornbachu, všade, pomaly aby človek s lupou behal, ked ide niečo kúpiť....absolútne najlepšiu skúsenosť mám s kúpou poloprevislých muškátov v Rakúsku, dúfam, že aj tento rok vystihnem čas, ked budú v ponuke a za dobrú cenu, lepšiu než tu.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať