Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

andersenka Pozri príspevok
pestovatelia - pestovateľky zo Žiliny a blízkeho okolia - kto by si chcel kúpiť Ph. Elegant Beauty tak v MIRAGE v kvetinárstve mali včera dosť kúskov ...
Vďaka za tip , ale ja osobne som sa rozhodla v kupovaní nových kvietkov si dať pauzu , a to aj napriek tomu, že aj tie posledné dve mi už definitívne opadávajú...
Ale naozaj už nemám miesto a mať ich "na jednej kope" - to by potom ako vynikli, keď mi konečne začnú všetky kvitnúť?

Pekný víkend všetkým!
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja hnojim raz za mesiac na suchý substrát, robila som to aj tak ako píšeš najprv,že som trochu poliala, aby korene neboli suché, potom som zliala a až potom som zalievala aj z hnojivom, ale to bolo vtedy keď som ich mala iba pár, pri dnešných počtoch už nie. ja som nebadala nejaký rozdiel.
ja teraz chcem vyskúšať hnojivo Harmavit, že vraj je dobré. vyčlením nejaké skúšobné kusy a uvidím
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

....moja dnešná akože odkvitnutá za 3e, ale neviem či takú už nemám
Snímka1487.jpg  
Snímka1498.jpg  
Snímka1492.jpg  
1/1
1 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Uz nejaky ten den som sa tesil z novej stonky. Avsak ako som dnes skumal, mam dojem, ze mi namiesto stonky rastie nova rastlinka. Co myslite ?
DSCN1119.jpg  
DSCN1120.jpg  
1/1
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Matasias Pozri príspevok
Uz nejaky ten den som sa tesil z novej stonky. Avsak ako som dnes skumal, mam dojem, ze mi namiesto stonky rastie nova rastlinka. Co myslite ?
vyzerá to takale aj korienčok
1 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Tak tych korienkov jej rastie spolu 5
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Keďže ste tu samí dobrí pestovatelia, sama som sa presvedčila dobrými radami od Vás, dávam Vám link, ktorý ma zaujal. Zrejme sa ten zázrak dáva medzi kôru, resp. pôdu, do ktorej sa orchidka presádza.

http://www.gadar.sk/gadar/eshop/0/0/...OV-A-NIELEN-TO
Naposledy upravil terezamaria : 12.02.11 at 12:40 Dôvod: odstránenie písmena
7 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Kedze sa dnes nudim, tak som spravil par detailnejsich foto Phaly su moje domace kvitnutie. Strasne ma na nich fascinuju tie ich "fuziky" .
DSCN1121.jpg  
DSCN1122.jpg  
DSCN1124.jpg  
DSCN1126.jpg  
DSCN1129.jpg  

DSCN1132.jpg  
DSCN1135.jpg  
1/1
3 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Dnes som mala krasny den V kvetinarstve v Tescu ZV mi dnes predavacky darovali Vandu. Mali 3 take uschnute, este tyzden a pojdu do kosa. Tak sa zlutovali a jednu mi dali. Len som si kupila sklenenu vazu. Pripajam foto- moja nova Vanda, uz ale napita
12022011021.jpg  
0 0
kkaja kkaja

kkaja je offline (nepripojený) kkaja

Gratulácia )))
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tak takéto niečo mimoriadne poteší, nech ti skoro kvitne
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

waw,to je radosť...... prosím ťa,do čoho ju namáčaš?
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

veď je pekná žiadna skapacina
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

ja som si zase včera v Bille vybrala jednu za 9,90 fotku nemám lebo ešte je v tom celofáne nech sa aklimatizuje, bolo písané že v keramickom kochlíku ale ono to sú vlastne tie sklenené aj s výstupkom v strede a tie sa u nás predávajú po 5-6 €, takže ak odrátame cenu kochlíka myslím si že dobrá kúpa...a podľa mňa je to pelorik
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

andersenka Pozri príspevok
pestovatelia - pestovateľky zo Žiliny a blízkeho okolia - kto by si chcel kúpiť Ph. Elegant Beauty tak v MIRAGE v kvetinárstve mali včera dosť kúskov ...
Pripajam sa....aj v Baumaxe v Za mali tieto po 12 €
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
híííí, tak poobede sadám do autíčka idem kuknúť do našeho Baumaxu v BB
0 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

Nasla som na dendrophale nejake chrobaky hnusne. Neviem co su zac asi najviac sa mi to podoba na vosky alebo nieco take. Ako by som sa ich mohla zbavit, nejaky postrek alebo existuje nejaky univerzalny postrek ak som si neni ista aky skodca to je?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Dnes ma zase potešila moja phala
Od vlani sú na nej dve nové kejky, okrem toho v januári vyhnala výhonok na kvet (zatiaľ ešte nekvitne) .. a dnes som si založila okulire .. a pozerám, že aj na jednej kejke je už výhonok na kvet (myslela som, že vzdušný koreň).
Dúfam, že sa veľmi nevyčerpá.....
Inak z tejto jednej rastlinky už mám oddelené dve nové .. už aj kvitli, jedna akurát teraz už druhý-krát
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Spomína sa tu sklenený črepník .... je síce pekný - aj ja som sa ulakomila (taký mozaikový mám) ... ale pozor na riasy!!! (potvory obľubujú veľa svetla)
Predsa len ten keramický je lepší
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

daira Pozri príspevok
Nasla som na dendrophale nejake chrobaky hnusne. Neviem co su zac asi najviac sa mi to podoba na vosky alebo nieco take. Ako by som sa ich mohla zbavit, nejaky postrek alebo existuje nejaky univerzalny postrek ak som si neni ista aky skodca to je?
skús identifikáciu
http://www.kvetyazahrada.sk/choroby-...rchideach.html
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať