Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
jess Pozri príspevok
Tak to si ho Milka musela v riadnej zime držať, lebo som včera čítala, že na to, aby cymbo úspešne zakvitlo, musí mať studeno v noci a aj v zimných mesiacoch by malo mať max 18 stupňov, čo asi môjmu vyhovovať nebude, lebo ho mám v panelákovej kuchyni, kde je 22 stupňov a inde menej nemám. Že, keď je v teple, tak menej vydržia kvety, inak vraj aj pol roka
Áno , bolo v 10 stup.
0 0
makromolekula makromolekula

makromolekula je offline (nepripojený) makromolekula

Babeny chcela som sa vas spytat ci mate skusenost stym, ze by Vam Vase phaly zacali vyhanat stonky aj na jar/v lete. Moje to robia len na jesen, tak v lete uz vacsinou su odkvitnute a ja len vycakavam, kedy budu zasa kvitnut. Dakujem
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Betina2 Pozri príspevok
Čo sa tvaru týka neviem, ale ak zmení sýtosť a zafarbenie, dokonca aj farby sa môžu vymeniť navzájom na kvete vtedy, ak je málo hnojenia.
Ja som mala takto bordovú s bielymi fľakmi a po vysilení a určitý čas bez hnojenia spôsobil, že najbližšie zakvitla na bielo s bordovými fľakmi....ale radosť každopádne spravila aj tak Po prihnojení vyhnala dalšiu stonku a na tej zakvitla v pôvodnom odtieni.
no tak pri najbližšej zálievke použijem hnojivo na orchidky..........používam aj lignohumát a občas aj hnojivo.
Ostatné orchidky kvitnú "normálnymi" kvetmi, len tento je taká anomália............. .) uvidím ešte ten jeden zvyšný puk čo má aký bude...
0 0
asasa asasa

asasa je offline (nepripojený) asasa

nie je orchidea ako orchidea. Najvhodnejsie na i-nete vyhladat taku istu, podla kvetov ake si mala. Napr. ja mam doma druh, ktory mam zaveseny na okne,orientovane na východ, v ziadnej hline, ziadne hnojivo, korene volne visiace, 1-2x tyzdenne ju striekam rozprasovacom na kvety, ale iba korene nie listy a nema problem kvitnut kazdy rok, skoro na jar. Pozor pri zalievani, voda sa jej nesmie dostat do tzv.srdiecka, stred odkial vyrastaju listy, lebo zacne odhnivat. Orchideam staci vlhcit korene. A ked ju uz mas v kochliku z hlinou tak napr. v sobotu rano si napusti do kybliku vodu aby odstala a na noc ten kochlik, iba kochlik nie listy, ponor do vody. Su to cudzopasnici a v domovskej krajine ziju zo vzdusnej vlhkosti.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Orchidey nie sú parazity, ale epifyty.
Epifyty - sú organizmy rastúce na žijúcich rastlinách, ale vyživujúce sa samostatne, t.j. ani čiastočne na nich neparazitujú. Živia sa rastlinným humusom.
Parazity - odoberajú živiny živému organizmu. Do hostiteľskej rastliny vnikajú pomocou premenných koreňov, vnikajú do lykovej a drevnej časti cievnych zväzkov hostiteľa, odkiaľ čerpajú organické a anorganické živiny.

Toto je kópia starého príspevku
4 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

makromolekula Pozri príspevok
Babeny chcela som sa vas spytat ci mate skusenost stym, ze by Vam Vase phaly zacali vyhanat stonky aj na jar/v lete. Moje to robia len na jesen, tak v lete uz vacsinou su odkvitnute a ja len vycakavam, kedy budu zasa kvitnut. Dakujem
Phaly by mali kvitnúť od jari do zimy u každého v rôznych intervaloch, podľa podmienok v akých ich pestujeme. V zime vyháňajú kvetné stonky tiež, ale väčšina má skúsenosti, že kvitnutie je slabšie, kvety menšie, alebo veľa pukov opadá.
Hovorí sa, že nepotrebujú dobu odpočinku, ale mne sa zdá, že predsa len odpočívajú aspoň u mňa. V zime je menej svetla teda radšej aj menej vody.
Teraz sa prebúdzajú, začínajú tlačiť korene aj listy a už aj kvetné stonky.
2 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

Ta haved na mojej dendrophale su asi vosky sice su neni take zelene ako na obrazku http://www.kvetyazahrada.sk/choroby-...rchideach.html, ale maju take tikadielka a su take bledo zelene az priesvitne. Tak ja neviem co teraz s tym, mam ju vysprchovat? alebo nejaky postrek?
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Makromolekula tiez mam taku skusenost ako Ma Ba.Kvitnu mi aj v lete a vtedy je kvitnutie ovela bohatsie.Dokonca uz teraz co mam pripravene stonky na kvitnutie su uz silne a puky neopadavaju.
1 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Kvitnúce dendrophaly - biely rozkvitol dnes
dendrophal 015.jpg  
dendrophal biely 002.jpg  
1/1
2 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
daira Pozri príspevok
Ta haved na mojej dendrophale su asi vosky sice su neni take zelene ako na obrazku http://www.kvetyazahrada.sk/choroby-...rchideach.html, ale maju take tikadielka a su take bledo zelene az priesvitne. Tak ja neviem co teraz s tym, mam ju vysprchovat? alebo nejaky postrek?
Daira, ja som kúpila teraz s voškami cymbidium. Boli na pukoch. Vošky som obrala - rozpučila medzi prstami a celú orchideu som vystriekala jarovou vodou. Sú to už 3 dni a žiadne ďalšie vošky nevidím.
3 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Milka sú krásne.
0 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

jess Pozri príspevok
Daira, ja som kúpila teraz s voškami cymbidium. Boli na pukoch. Vošky som obrala - rozpučila medzi prstami a celú orchideu som vystriekala jarovou vodou. Sú to už 3 dni a žiadne ďalšie vošky nevidím.
ja ich nemam sancu obrat su hrozne male, a tu jarovu vodu v akej konventracii zarobit. a to si rozprasovacom akoby rosila?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ma-Ba Pozri príspevok
Phaly by mali kvitnúť od jari do zimy u každého v rôznych intervaloch, podľa podmienok v akých ich pestujeme. V zime vyháňajú kvetné stonky tiež, ale väčšina má skúsenosti, že kvitnutie je slabšie, kvety menšie, alebo veľa pukov opadá.
Hovorí sa, že nepotrebujú dobu odpočinku, ale mne sa zdá, že predsa len odpočívajú aspoň u mňa. V zime je menej svetla teda radšej aj menej vody.
Teraz sa prebúdzajú, začínajú tlačiť korene aj listy a už aj kvetné stonky.
ja som túto zimu spokojnánikdy mi toľko Phal /mám iba tento druh/nekvitlo ako túto zimu,ale neviem čím to je spôsobené mám aj také čo kvitnú "dokolečka", ale je pravda, že mi nejaké puky aj opadali z cca. 50ks mi kvitne 21.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...po 4rokoch som sa dočkala
Snímka1511.jpg  
Snímka1510.jpg  
1/1
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
hmmm, ty si iný rekordér ;-) - to bolo k počtu kvitnúcich .)

A tá fialová - krásavica. To chceš povedať, že Ťa skutočne 4 roky ignorovala a až teraz zakvitla znova od kúpy? To si mala teda riadnu trpezlivosť s ňou........
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
poradte - môžem jeden týždeň máčať orchidky v lignohumáte a pri ďalšom zalievaní použiť zase hnojivo na orchidky? alebo im nechať oddych aspoň jedného zalievania iba vodou medzi týmito dvoma "výživami"?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
poradte - môžem jeden týždeň máčať orchidky v lignohumáte a pri ďalšom zalievaní použiť zase hnojivo na orchidky? alebo im nechať oddych aspoň jedného zalievania iba vodou medzi týmito dvoma "výživami"?
ja som v jednom období hnojila v každej zálievke, nekvitlo mi nič, keď som prestala hnojiť postupne začali vyháňať kvet. stonky
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j Pozri príspevok
...po 4rokoch som sa dočkala
veru tak, nekvitla od kúpi ale bola to moja chyba viac krát presadená, najprv do väčšieho potom späť do toho istého a potom skákala z okna na okno.teraz zostala na treťom, ale tiež som si počkala aj tam.vedela som že je tmavá, ale aká presne to už nie.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lujza.j Pozri príspevok
ja som v jednom období hnojila v každej zálievke, nekvitlo mi nič, keď som prestala hnojiť postupne začali vyháňať kvet. stonky
hmm, tak kto sa má v tom vyznať teda.........ja nejak často nehnojím. Teraz som pridala ligno aby trošku rast bol lepší. A výživou som niekedy v decembri či začiatkom januára hnojila. Takže tiež im tak veľa toho nedožičím........ale porovnávať s počtou kvitnúcich tvojich - to je len sen..........
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
hmm, tak kto sa má v tom vyznať teda.........ja nejak často nehnojím. Teraz som pridala ligno aby trošku rast bol lepší. A výživou som niekedy v decembri či začiatkom januára hnojila. Takže tiež im tak veľa toho nedožičím........ale porovnávať s počtou kvitnúcich tvojich - to je len sen..........
množstvo mojich kvitnúci je možno len náhoda, ale je pravda, že keď sa začalo vykurovacie obdobie ja som dlho nekúrila, čo po minulé roky som peckovala radiátory ako divá tak to môžem pripisovať iba tomu a ešte zmenila som hnojivo.hnojím raz za mesiac,teraz si chcem kúpiť hnojivo Harmavit nie je síce pre orchidky, ale chlap čo mi to odporučil je od "fachu" a sám doma pestuje "papušky" tak uvidím.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať