Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

beba13 Pozri príspevok
dievčatá poradťe čo mám urobiť, ešte v septembri mi 2 orchidejky vyhnali kvetné stonky, jedna už dávno rozkvitla a ta druhá je stále tak ako vyhnala, akoby prestala rásť vôbec nekvitne,čo mám urobiť aby som ju prinútila kvitnúť??
tiež mám momentálne jednu zaseknutú má asi 10cm a už dlho nič, ja ju nechám tak buď alebo, ak zožltne tak budem vedieť, že nič nebude nemám nato žiadny "gryf"
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

maxipc Pozri príspevok
Zdravim, už asi mesiac nasávam vedomosti o pestovaní orchidiek, obdivovala fotky vašich, stale som nemala odvahu si kúpiť, ale ste ma normalne navnadili, tak som si kupila tieto krasavice, dufam, že to zvladnem a budu ma tešit, ked pridem z prace, prva cesta k mojim poupatkam
Pekne si si kupila a vitaj.Ked budes mat nieco nove vzdy sa ozvi,niekomu sa nepaci ze sa tu,,chvalime,,ale aj na to tema je,no nie?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

beba13 Pozri príspevok
..a ešte mi ide kvitnúť miniphala
vyzera to, ako by si odfotila moju miniphalu - pesne rovnako sa rozhodla, že ide kvitnúť.

Dnes mám polievací deň a ako som ich všetky prevlačovala som si uvedomila, že keď chcem nejakú ďaľšiu podľa svojho výberu, najlepšie urobím, ke´d ju darujem manželovi k nejakému sviatku Našťastie, čoskoro má meniny. Len škoda, že ich majú so synom v jeden den - takto prídem o jednu orchdeu
0 0
arisbe arisbe

arisbe je offline (nepripojený) arisbe

Betina2 Pozri príspevok
Ahoj, máš ich krásne
Tá druhá je podľa mňa Cambria (teda pokial má pahľuzy, z foto to nevidím a expert rozhodne nie som, ale tak sa mi vidí) Ale máš ju nádherne bohato zakvitnutú. Ja som mala tiež skoro takúto , aj farebne, aj tvarovo, ale ked som ju rozsadila, lebo už bola veľmi namačkaná a hustá, tak žiaľ, natrafila som na "super" substrát na orchideje, kde mi kompletne všetky tri odnože začali plesnivieť a hniť. Zachránila som jednu jedinú hľuzu, ktorú teraz piplem, ale napriek tomu, že nakoniec všetky listy zhodila, drží ako správna bojovníčka a už vyháňa mladú hľuzu zboku aj s listami a tuším tam náznak aj ďalšej hľuzku, tak sa vytešujem, bolo mi veľmi lúto, že som ju stratila takto nešťastne, dúfam, že sa rozrastie a niekedy snáď aj zakvitne. Ale taká obsypaná kvetmi nebola ani pri kúpe tak ako Tvoja Nech Ti dlho robí radosť.
dakujem krasne zial uz odkvitla aj mojou chybou ale tlaci cosi a vyzera celkom zdravo
0 0
arisbe arisbe

arisbe je offline (nepripojený) arisbe

maxipc Pozri príspevok
Zdravim, už asi mesiac nasávam vedomosti o pestovaní orchidiek, obdivovala fotky vašich, stale som nemala odvahu si kúpiť, ale ste ma normalne navnadili, tak som si kupila tieto krasavice, dufam, že to zvladnem a budu ma tešit, ked pridem z prace, prva cesta k mojim poupatkam
takto sa zacina profesionalna zavislost ktorou tu asi vsetci trpimeDD a je to skutocne nakazlive ked tu niekto prida obrazky novych ci prave kvitnucich
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
daira Pozri príspevok
Nebol niekto tento tyzden v ikei, aky stav orchidei tam maju?? chystam sa v sobotu, a doteraz som nemala stastie vzdy to tam mali vybrakovane
Bol som tam dnes a spolu mali asi 10 kusov v zubozenom stave.
1 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

Matasias Pozri príspevok
Bol som tam dnes a spolu mali asi 10 kusov v zubozenom stave.
No pekne takze zase v sobotu nic nekupim
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Ale tak mozno do soboty nejake vystavia Zajtra tam budem znova, takze ak by sa nieco zmenilo, urcite sem vecer napisem
0 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

Dakujem Matasias
0 0
LenulkaOrchidea LenulkaOrchidea

LenulkaOrchidea je offline (nepripojený) LenulkaOrchidea

ahojte..prepacte viem ze to tu vobec nepatri..ale rada by som si vytvorila tu nejaky album mojich orchideji alebo pridala profilovu fotku a uz par krat som to hladala ale vobec to neviem najst..alebo pridat fotku do prispevku a podobne...nemohli by ste mi pomoct??? dakujem
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

LenulkaOrchidea Pozri príspevok
ahojte..prepacte viem ze to tu vobec nepatri..ale rada by som si vytvorila tu nejaky album mojich orchideji alebo pridala profilovu fotku a uz par krat som to hladala ale vobec to neviem najst..alebo pridat fotku do prispevku a podobne...nemohli by ste mi pomoct??? dakujem


Fotku priamo do príspevku pridáš tak, že
nebudeš používať len klasickú rýchlu odpoveď v okienku dole, ale pod tým okienkom máš FORMÁTOVAŤ odpoveď, ked Ti nabehne okno s formátovanou odpovedou, normálne tam napíšeš text podla potreby a pod textovým oknom postupne pôjdeš dole a tam je možnosť pridať/odobrať prílohu, postupne aj viacej ich môžeš priložiť do jedného príspevku, tak to rozklikneš, vložíš do požadovaného okienka súbor a dáš stiahnuť, po načítaní okno zavrieš a už len dáš odoslať prípevok povelom poslať odpoveď.

Svoj avatar, nick svoj album a podobné veci si musíš vztvoriť vo svojom profile, keď si prihlásená pod svojim menom na tomto portáli. Hore pod vzhladávačom budeš mať Moje nastavenia, royklikneš a tam už sa musíš pohrať
0 0
LenulkaOrchidea LenulkaOrchidea

LenulkaOrchidea je offline (nepripojený) LenulkaOrchidea

Betina2 Pozri príspevok
Fotku priamo do príspevku pridáš tak, že
nebudeš používať len klasickú rýchlu odpoveď v okienku dole, ale pod tým okienkom máš FORMÁTOVAŤ odpoveď, ked Ti nabehne okno s formátovanou odpovedou, normálne tam napíšeš text podla potreby a pod textovým oknom postupne pôjdeš dole a tam je možnosť pridať/odobrať prílohu, postupne aj viacej ich môžeš priložiť do jedného príspevku, tak to rozklikneš, vložíš do požadovaného okienka súbor a dáš stiahnuť, po načítaní okno zavrieš a už len dáš odoslať prípevok povelom poslať odpoveď.

Svoj avatar, nick svoj album a podobné veci si musíš vztvoriť vo svojom profile, keď si prihlásená pod svojim menom na tomto portáli. Hore pod vzhladávačom budeš mať Moje nastavenia, royklikneš a tam už sa musíš pohrať
no ja neviem..ja asi nemam moznost vytvorit album a pridat profilovu fotku ( pretoze ja absolutne nemam moznost pridavat taketo veci.uz som to sto krat presla a nic nevidim
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Pochválim sa ako sa kejkám darí a rastú

a dúfam, že jedného dňa aj takto zakvitnú: ale to ešte asi nejaký ten rôčik potrvá.......
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

LenulkaOrchidea Pozri príspevok
no ja neviem..ja asi nemam moznost vytvorit album a pridat profilovu fotku ( pretoze ja absolutne nemam moznost pridavat taketo veci.uz som to sto krat presla a nic nevidim
Takže ked si na téme orchidejkz a si pod heslom prihlásená na stránke Porada, tak máš na ľavej strane obrazovky takú modrú lištu s kolonkami, skúsim to skopčiť
No neskopírovalo, nevadí, v tej modrastej širokej lište naľavo máš aj položku UPRAVIŤ AVATAR, tak na to klikni, po otvorené máš možnosť yaškrtnúť, že chceš používať avatar a výber z predvoelných (tuším 2 možnosti obrázkov) alebo či chceš vložiť svoju vlastnú fotečku, čo sa bude ako avatar pri každom príspevku zobrazovať. Tak to tam vložíš ten svoj súbor a uložíš musíš si to vzskúšať, neviem, či aj veľkosť nie je daná...a potom skús len tak nejaký príspevok vložiť, aby si videla, č sa to zobrazuje


No hodilo mi to sem dole nejako rozhádzane

PORADA.sk > Nastavenia Upraviť avatar Ovládací panelSettings & OptionsUpraviť podpisEdit Email & PasswordUpraviť profilDRAK - ObjednávkaUpraviť možnostiUpraviť avatarUpraviť svoj obrázokSúkromné správy SchránkyPrijaté SSOdoslané SS
Zoznam správPoslať novú správuUpraviť schránkySledované témy SchránkySledované príspevky
Zoznam sled. témUpraviť schránkyRôznePripomienkyPlatený prístupPriatelia / Neželané os.PrílohyBlog Upraviť avatar
Váš aktuálny avatar Čo je AVATAR? Je to malý obrázok, ktorý sa zobarzuje vo vašich príspevkoch a komentároch. Môže to byť vaša foto, alebo niečo čo Vás vystihuje atď.
Nepoužívať Avatar
Note: if you have a custom avatar selecting this option will delete it.
Pred-definované Porada.sk AvatarAvatar Category:
Porada.sk Avatar (2 avatars) poradcovia (2 avatars) Môžete použiť niektorý z našich preddefinovaných obrázkov pre avatar:
propagator
DRAK Môj avatarAk chcete používať vlastný avatar, zaškrtnite túto možnosť nižšie a pridajte obrázok.

Použiť vlastný avatar

Tu si môžete pridať do Vášho profilu obrázok. Buď si ho nastavíte ako adresu k obrázku niekd na webe - cez URL adresu, alebo použijete systém na priloženie súboru z Vášho počítača.

Možnosť 1 - Vložte URL adresu k Vášmu obrázku na inom serveri.
Možnosť 2 - Stiahnite fotografiu z Vášho počítača.
Poznámka: Maximálny rozmer/veľkosť obrázku je 40 na 40 pixelov alebo 2.0 KB (ktorékoľvek je menšie).

0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

beba13 Pozri príspevok
nevie nikto poradiť
Neviem či sa tu dá poradiť. Vo veľa prípadoch potrebuje pekné slnečné dni, teplo + voda + svetlo. Myslím si, že ona sa rozbehne, ale neviem či ju môžeš nejako donútiť. Asi treba len trpezlivosť.
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
čo sa mi to kulhá na tom cymbidku? nová "cibulka" - hluza, či nebodaj stonka?

0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
daira Pozri príspevok
Dakujem Matasias
Takze mam dobre spravy IKEA doplnila zasoby a vyber bol dnes pekny.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

akože tam mám teraz vybehnúť, oplatí sa mi to?
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Tak osobne myslim, ze lepsi vyber je v Hornbachu. Ale oproti vcerajsku dnes mala IKEA naozaj pekny vyber a rozne druhy vo velmi dobrom stave
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
čo sa mi to kulhá na tom cymbidku? nová "cibulka" - hluza, či nebodaj stonka?

Adelka , asi nový výhonok
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať