Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
Adelka , asi nový výhonok
Milka, aj keď to je "LEN" výhonok - mňa neskutočne potešil

A to tvoje cymbidko je nádherné nech čo najdlhšie robí radosť......
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
poraďte čo s touto "nešťastnicou" robiť ----------- ešte cez vianoce som zistila že jej odišli korene...........tak som ju do malililinkého kochlíka zasadila. ALe časom som zistila že ju chytá pleseň........hlavne keď som ju čo i len trocha porosila..........
Začal sa jej tlačiť aj lístok, ktorý aj rastie, listy má v pekné, nie gumové..........len neviem už čo s ňou robiť, aby jej šli korienky a plieseň sa zničila.........poraďte.
aj som myslela že ju dám na vlhký rašeliník - ale to by sa plieseň šírila zrejme ďalej ..................
Budem veľmi vďačná za radu.......
DSC01722.jpg  
DSC01723.jpg  
DSC01726.jpg  
DSC01727.jpg  
1/1
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Adelka, ja by som ju nechala preschnúť alebo radšej osprchuj plieseň, nechaj zaschnúť tak 2 dni a potom daj celú do sáčku. Sáčok zavri. Každý deň na 10 minút otvor. NEROS !!! Ono si v sáčku urobí svoju klímu a uvidíš, že časom sa ti odvďačí novými korienkami. Len to chce čas.
1 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Moje rozkvitajúce cymbídium, čo som kúpila minulý týždeň v 50% zľave s voškami za 9,50 eur. Po voškách ani stopy - vystriekané jarovou vodou, orchidea neutrpela.

Adelka, ja myslím, že to nebude nový výhonok kvetu, ale nová hľuza. tiež mám také a je to členité, kdežto ten stvol je hladký.
cb 006.jpg  
cb 005.jpg  
1/1
2 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
jess Pozri príspevok
Moje rozkvitajúce cymbídium, čo som kúpila minulý týždeň v 50% zľave s voškami za 9,50 eur. Po voškách ani stopy - vystriekané jarovou vodou, orchidea neutrpela.

Adelka, ja myslím, že to nebude nový výhonok kvetu, ale nová hľuza. tiež mám také a je to členité, kdežto ten stvol je hladký.
Dobre si kupila mas ho krasne.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
jess Pozri príspevok
Adelka, ja by som ju nechala preschnúť alebo radšej osprchuj plieseň, nechaj zaschnúť tak 2 dni a potom daj celú do sáčku. Sáčok zavri. Každý deň na 10 minút otvor. NEROS !!! Ono si v sáčku urobí svoju klímu a uvidíš, že časom sa ti odvďačí novými korienkami. Len to chce čas.
keď ja nemám dobré skúsenosti so sáčkovou....... ešte ani jedna mi tam "neprežila"..........
rozmýšlala som aj nad skleníkol a la Milka .....ale pre tú plieseň to asi vhodné nebude

a čo sa týka toho cymba - ja som to myslela ako novu hľuzu, nie kvetný stvol...
Naposledy upravil andersenka : 21.02.11 at 10:23
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Vcera som si z vyletu priniesla tu na prvom obrazku.A ta na druhom mi rozkvitla.
kvety 013.jpg  
kvety 015.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lusielaL Pozri príspevok
Vcera som si z vyletu priniesla tu na prvom obrazku.A ta na druhom mi rozkvitla.
Hela, krásku si si priniesla z výletu

A tá druhá - mne tiež teraz už cca mesiac kvitne .)
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

lusielaL - krásna.

Dnes som bola v Tescu - v kvetinárstve na čestnom mieste bol nápis Modrá orchidea 31 EUR. Skoro som spadla z nôh. Našťastie predavačka vedela , že to čo predáva je napustená orchidea.
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

pridávam moje kvitnutie ktoré ma veľmi potešilo, dúfam že vydrží čo najdlhšie kvitnúť
19022011170.jpg  
19022011171.jpg  
19022011172.jpg  
19022011174.jpg  
19022011175.jpg  

19022011177.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
toto sa mi tvorí na asi dvoch -troch dedndrophalach - na starych, suchších pahluzách - čo sa to tvorí?
Tým čo sa kulhá zo spodu viem, že je to nová pahluza........ale takto na vrchu, či z boku starej pahluzy.Podľa mňa nové rastlinky alebo sa mýlim? Na stonku to nevyzerá
DSC01689 - kópia.jpg  
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

andersenka Pozri príspevok
poraďte čo s touto "nešťastnicou" robiť ----------- ešte cez vianoce som zistila že jej odišli korene...........tak som ju do malililinkého kochlíka zasadila. ALe časom som zistila že ju chytá pleseň........hlavne keď som ju čo i len trocha porosila..........
Začal sa jej tlačiť aj lístok, ktorý aj rastie, listy má v pekné, nie gumové..........len neviem už čo s ňou robiť, aby jej šli korienky a plieseň sa zničila.........poraďte.
aj som myslela že ju dám na vlhký rašeliník - ale to by sa plieseň šírila zrejme ďalej ..................
Budem veľmi vďačná za radu.......
mne sa stalo presne toto isté pri polievaní som zbadala že v kvetináči nevidno ani jeden zelený korienok tak som ju vybrala nič len samé suché a odhnívajúce,ale vôbec nebola zvädnutá dokonca mala mladý lístok tak som ju dala do druhého substrátu a čakám čo sa bude diať
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

andersenka - je to nová rastlinka.
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Pravdepodobne budeš mať toto.
Druhé foto - teším sa, že sa to takto vyvíja, ale ako to dopadne
Obrázok 1529.jpg  
Obrázok 1530.jpg  
Obrázok 1531.jpg  
Obrázok 1532.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Ma-Ba Pozri príspevok
andersenka - je to nová rastlinka.
super, tak to sa teším

Majka a to na tej druhej foto - to má phalu? aj tak zázrak že z takého suchého ti niečo vyrastá..
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Je to phala. Kvitla zo stredu a dopadlo to takto.
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Ahojte, toto je moja nová kráska ktorú mi donieska kamarátka až z Popradu. Odfotila som ju nie pri dobrom svetle tak neni až taká pekná ako v skutočnosti
2.jpg  
3.jpg  
1.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

brala by som ju krásna
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lujza.j Pozri príspevok
...moja phala v skleníku "Milka60" tlačí dva korienky, keďže ja nie som žiadna záchnanárka ani sáčková, keramzitová ani iná ,tak neviem do akej dĺžky majú korienky narásť, aby som ju mohla zasadiť
Lujzi a tebe tá orchidka aj hnilobu chytala, či "iba" bez koreňov, suchá bola?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
včera som ju osprchovala a nechala voľne uschnúť.......a teraz premýšlam či sáčok, alebo fľasa a lá milka60.
Alke kukni čo som po osprchovaní na nej našla............možno to nebude také úplne beznádejné.........
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať