Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

včera ma svokra "dráždila" ako jej bez prestávky kvitne phala a ešte jej tlačí nové stonky... že jej už na okno nevojde... )))))))))
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Kamarat mi vcera poslal foto phaly u jeho otca. Skoro mi oci vypadli. Taketo dlhe stonky som asi este nevidel. A su az 4. Musela byt prekrasna, ked bola v plnom kvete.
ec364cdfc7b1fcd4.jpg  
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

ahojte v nedeľu sa tu spomýnalo, že v Prešove v baumaxe majú pekné zľavy a aj kvety, ja som bola pozrieť v BB ale tam nemajú vôbec nič škoda času a benzínu, nové kvety nemali už asi dlhšie lebo som čakala, že pred Valentínom budú mať ich plno ale nič
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

andersenka Pozri príspevok
včera som ju osprchovala a nechala voľne uschnúť.......a teraz premýšlam či sáčok, alebo fľasa a lá milka60.
Alke kukni čo som po osprchovaní na nej našla............možno to nebude také úplne beznádejné.........
Adelka ja tiez myslim ze to s nou nie je take zle,ale zachrannu metodu si netrufnem poradit.Moje metody su u mna ucinne,ale ci by to pomohlo aj Tebe?Prajem aby si sa trafila.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lusielaL Pozri príspevok
Adelka ja tiez myslim ze to s nou nie je take zle,ale zachrannu metodu si netrufnem poradit.Moje metody su u mna ucinne,ale ci by to pomohlo aj Tebe?Prajem aby si sa trafila.
Hela, a aké tú tie tvoje metódy?
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ved vies,obycajne...po osetreni zasadit co vlhkej hrubsej kôry,do mensieho s dierkami,dat ku oknu a slniecko a teplo od skla by mali potiahnut korene.Polievat opatrne,podla potreby.Moje 3-4 tak prezivali celu zimu a uz sa to rozbieha-a samozrejme cim menej nimi hybem.Tak co?Pomohlo?
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lusielaL Pozri príspevok
Ved vies,obycajne...po osetreni zasadit co vlhkej hrubsej kôry,do mensieho s dierkami,dat ku oknu a slniecko a teplo od skla by mali potiahnut korene.Polievat opatrne,podla potreby.Moje 3-4 tak prezivali celu zimu a uz sa to rozbieha-a samozrejme cim menej nimi hybem.Tak co?Pomohlo?
ked ja som zasadila, predtym odstranila to zle, zaškoricovala ........a keď som poliala po nejakej dobe sa pleseň objavila
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
Lujzi a tebe tá orchidka aj hnilobu chytala, či "iba" bez koreňov, suchá bola?
hnilobu nechytala, bola "iba" bez koreňov, ale keď som mala v skleníku prvý krát phale tak mi chytili pleseň a potom zhnili,možno preto že boli premočené, ale to som vtedy neskúmala, ale tie boli v horšom stave boli darované a zadara. tvoju by som nechala najprv preschnúť. ja to v sáčku neviem, toto bol tiež len pokus či z toho niečo bude. a z tej tvojej by som kúsok odrezala.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

moja malí keika už "konečne" dokvitla, ale ešte nepovedala posledné slovo je to smiešne že taký krpec toľko kvitne
Snímka1536.jpg  
Snímka1542.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

aj pre Zdenku ako vrchnák je tá časť, ktorú som odrezala+štupel, ale nie zakrútený iba položený
Snímka1543.jpg  
Snímka1544.jpg  
Snímka1545.jpg  
1/1
2 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

Ahojte potrebujem poradiť orchidy pestujem už 2 roky ale ešte som sa nestretla s týmto. Keď som ,,namočila,, orchideu aby sa napila našla som na korienkoch aj vzdušných biele fľaky vidno ich len keď ju namočím ale korienky sa pekné nehnijú nič, dosť som sa zľakla lebo som sa s tým ešte nestretla poradte mi čo je to???? A ako sa toho zbavím, treba orchidu aj izolovať alebo môže byť s ostatnými???
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

suesin Pozri príspevok
Ahojte potrebujem poradiť orchidy pestujem už 2 roky ale ešte som sa nestretla s týmto. Keď som ,,namočila,, orchideu aby sa napila našla som na korienkoch aj vzdušných biele fľaky vidno ich len keď ju namočím ale korienky sa pekné nehnijú nič, dosť som sa zľakla lebo som sa s tým ešte nestretla poradte mi čo je to???? A ako sa toho zbavím, treba orchidu aj izolovať alebo môže byť s ostatnými???
takéto?
Snímka1547.jpg  
0 0
LenulkaOrchidea LenulkaOrchidea

LenulkaOrchidea je offline (nepripojený) LenulkaOrchidea

chcem sa opytat..stale sa tu pise ze by nemali byt v prievane a podobne..to aj male vetranie im uskodi??? ako to riesite vy?
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

lujza.j Pozri príspevok
takéto?
jjj lujzi je to take ako to čo si pridala tú fotku ale neviem co je a ako sa mám toho zbaviť prípadne či sa to neprenesie aj na ostatné
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Včera ma potešila rozkvitnutím táto žltá, tretia v poradí. Ostatným sa akosi nechce, len listy vyháňajú. No aj to poteší.
PA090386.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

suesin Pozri príspevok
jjj lujzi je to take ako to čo si pridala tú fotku ale neviem co je a ako sa mám toho zbaviť prípadne či sa to neprenesie aj na ostatné
u mňa to nie je nič, je to zdravá phala korene sú proste také, to je čisto môj úsudok
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

lujza.j Pozri príspevok
u mňa to nie je nič, je to zdravá phala korene sú proste také, to je čisto môj úsudok
A nie len usudok,je to tak.Je to na vsetkych korenoch.
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

lusielaL Pozri príspevok
A nie len usudok,je to tak.Je to na vsetkych korenoch.
díky bo som sa už zľakla lebo ja to mám len na jednej ostatné sa čisté zelené. ale díky za radu si ma veľmi upokojila
0 0
LenulkaOrchidea LenulkaOrchidea

LenulkaOrchidea je offline (nepripojený) LenulkaOrchidea

LenulkaOrchidea Pozri príspevok
chcem sa opytat..stale sa tu pise ze by nemali byt v prievane a podobne..to aj male vetranie im uskodi??? ako to riesite vy?
odpovie mi niekto?
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Nemám skúsenosť s prievanom , dám orchidky preč , ale ja vlastne vetrám cez susednú miestnosť , ale je tu jeden nápad

V těchto velkých mrazech větrám omezeně, ale přesto větrám. Minimálně 2-4x za den otevřu, a prudce vyměním vzduch. Ale mám to trochu jinak - máme ve 3 místnostech velký neotvíravý okna - ty jsou plný kytek, a u toho jsou balkonové dveře. Takže vždy je otevřu naplno - kytky na parapetu zakryju záclonou, případně i závěsem, a ještě si před ně z boku stoupnu, abych ten nejchladnější vzduch zachytila tělem. A dobrý - zatím to funguje. Jinak máme vlhkost od 50-65% v ložnici - podle vlhkoměru. Ostatní místnosti jsem ani neměřila. Na okně je to vždy o něco více. Když je takhle zima, vždy se mi sráží vlhkost na oknech. Pak až se oteplí, tak mívám co nejvíce otevřenou ventilačku.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať