Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Iconka ja by som na nu sacok nenavliekala,moze Ti splesniet.Daj ju do maleho,namoc substrat a sleduj.Ked preschne polej zas,potrebuje popustat korene,tak potrebuje aj vlhko,ale zas nie tak aby jej nieco hnilo.
1 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Ja som sa dnes potesil, ked som obzeral nove cymbidko. Zacalo sa tlacit von 6 novych rastliniek Hadam porastu rychlo. ( Zeby za to mohlo hnojivo z Lidla ? )
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Iconka Pozri príspevok
Mozete mi poradit, ako mam zachranit moju 3rocnu orchideu, ktorej zmakli listy, uschli korene...dnes som ju vybrala z kvetinaca a korene boli suche, tak som ich obstrihala, dala nazad do zeme a navliekla na nu sacok. Trochu som ju orosila. Doteraz bola v pohode, ale asi jej neprospelo stahovanie koncom minuleho roka. Je to Phalenopsis. Okrem tejto mam este 4orchidee a tie su relativne v pohode, aj ked ani jedna nekvitne, aj ked po minule roky o takomto case kvitli.Pripisujem to tomu stahovaniu, ze je to pre ne sok a tak...chcem sa len opytat, ci tuto orchideu este mozem zachranit, alebo sa s nou mam rozlucit. Bola to moja prva, nerada by som o nu prisla.
ja som dnes takú istú dala do skleníka "Milka 60"
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Červce!!!! Pozor baby na tieto malé potvorky. Ja som ich dostala do daru a nie a nie sa ich zbaviť. Najhoršie bolo, že som dostala orchideu a zrovna sme išli na dovolenku. A keď sme sa vrátili. Hrôza. Takže som nestihla včas zareágovať. Keď mi ju poradovali bola krásna, zdravá a nič nebolo vidieť. Dokonca sa mi nasťahovali aj do zazimovaných kaktusov. Ale kúpala som si nového pomocníka - LIENKA AUSTRÁLSKA (Cryptolaemus montrouzieri) tak som zvedavá.
Naposledy upravil Mypa : 28.02.11 at 07:18
P1010725.jpg  
P1010733.jpg  
Cryptolaemus-Montrouzieri.jpg  
1/1
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Dievčence - temperované a chladnomilné orchidky kedy treba začať opäť hnojiť?
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Takto sa ma moja prva keika Teda neviem ci sa vola keika aj ked nerastie na stonke.
DSCN1280.jpg  
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Matasias Pozri príspevok
Takto sa ma moja prva keika Teda neviem ci sa vola keika aj ked nerastie na stonke.
Matúš - podľa mňa aj to je keika, aj ked ti ide z boku rastliny........ mne tiež takto na jednej kt. rástla stonka zo srdiečka ide nová rastlinka, už má asi 4 listy, ale žiaden koreň ale teší ma že bude rastlinka zachránená............

A sestre takto dvom orchidkam rastú z boku nové rastlinky...
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

Iconka Pozri príspevok
Mozete mi poradit, ako mam zachranit moju 3rocnu orchideu, ktorej zmakli listy, uschli korene...dnes som ju vybrala z kvetinaca a korene boli suche, tak som ich obstrihala, dala nazad do zeme a navliekla na nu sacok. Trochu som ju orosila. Doteraz bola v pohode, ale asi jej neprospelo stahovanie koncom minuleho roka. Je to Phalenopsis. Okrem tejto mam este 4orchidee a tie su relativne v pohode, aj ked ani jedna nekvitne, aj ked po minule roky o takomto case kvitli.Pripisujem to tomu stahovaniu, ze je to pre ne sok a tak...chcem sa len opytat, ci tuto orchideu este mozem zachranit, alebo sa s nou mam rozlucit. Bola to moja prva, nerada by som o nu prisla.
neviem čo sa deje ale aj mne sa to stalo, bola úplne v pohode cez 2 roky a zrazu bum úplne do týždňa prišla o krienky a aj listy skúsila som sáčkovú metódu na ňu ale už som ju nezachránila dneska umrela
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Prajem úprimnú sústrasť. Aj mňa to už dva krát postihlo. Je to hrôza. Staráš sa o ne ako o vlastné deti a potom bez akého koľvek upozornenia sa rozhodnú skonať. No ja som bola včera u susedy a keď som videla čo sa u nej na okne deje skoro som skolabovala. Jedna prišla o korene a druhá je celá zaplesnivelá. Takže dnes rozbiem záchrannú akciu. Dúfam, že to dopadne dobre.
0 0
pavlinka pavlinka

pavlinka je offline (nepripojený) pavlinka

ja mám na orchidei zo spodu listov puklice, ručne ich odstaňujem už dlho ale stale sa objavujú nové
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Mypa tak to je radost,ja som si tie potvory nedavno na jednej doniesla a trvalo mi to kym som ich vychytala tri tyzdne.A nie je iste ci mam vyhrate,lebo ak nakladli do substratu,tak zacnu vyliezat zas.
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Presne tak, ja som bola šťastná že som ich viničila ale ľaľa ich za pár dní povyliezali.. Nechcela som ich ničich chemikáliami ale budem musieť. Skúsim ešte Mospilam a uvidím
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

pavlinka Pozri príspevok
ja mám na orchidei zo spodu listov puklice, ručne ich odstaňujem už dlho ale stale sa objavujú nové
ja som včera tiež objavila 3 puklice na najkrajšej phale... ma šlo rozhodiť...
ja ich mám iba na kvetoch! vrrrr

ostatné phaly sú ok, žiadne potvory som nezbadala...
to s tým mospilanom som už počula... ja ho chcem vyskúšať na oleandroch... a keď už toto nezaberie, vyhodím ich...

na jeseň som puklice zbadala na jap.javore... keď už mal opadané listy celý som nastriekala prípravkom takým mastným pre lesk listov, malo to "zadusiť" hmyz na kvetoch... javor sa akurát prebúdza a už dávnejšie som si všimla že tie puklice z neho opadávajú... dúfam, že nateraz som boj vyhrala... keď sa znova objavia skúsim ten mospilan...
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ako som prednedávnom napísala, pustila som sa do ničenia roztočcov roztokom datskéhom šampónu proti všiam. Považovala som to v zime za prijateľnejšie zlo v paneláku . Postriekala som poriadne celú rastlinu vrátane stoniek a úponov kvetov a trochu aj na povrch substrátu. A nechala volne vysušiť ale mimo slnka. Najprv som to ale vzskúšala len na jednej phale, abz som si všetkz nezničila naraz, keby dačo. Musím poovedať, že som to celé zopakovala už 3x s asi 5 dňovými odstupmi a vyzerá to nádejne. Rastliny sa držia, k ujme som neprišla a vyzerá to tak, že roztočci vymizli (Až na pár kusov, čo sem tam ešte prežijú...ale tie sa dajúú aj vlkou pap.vreckovkou zotrieť). Každopádne to vyzerá na účinnú metódu. Ale aby si nezvykli na jednu účinnú zložku, tak najbližšie pre obmenu vyskúšam šampón proti blchám a kliešťom pre psov.....A na jar sa uvidí, čo ďalej.
Možno by ten Ortosan alebo iný šampón proti všiam zabral aj na tie červce, ale museli by sa tým roztokom celé tie červce pokryť poriadne....a samozrejme aj substrát asi vymeniť a preistotu upiecť a tiež zaliať
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Chcem poradiť - moje dendro nobile - jedna pahluza už bude "dospelá",v priebehu týždňa sa už vztíči posledný list, Ale ďalšie 2 ešte stále rastú a tretie drobatko ešte len začína rašiť z dolnej pahluzy...........takže ešte pre moje nobilko nie je čas ho sušiť.......však?
Hmmmmm, to kedy mi potom zakvitne až?
Môžem ho začať sušiť UŽ vtedy keď tie dve pahluzy "dospejú" ???
DSC01775.jpg  
DSC01776.jpg  
DSC01774.jpg  
DSC01778.jpg  
1/1
0 0
arisbe arisbe

arisbe je offline (nepripojený) arisbe

pavlinka Pozri príspevok
ja mám na orchidei zo spodu listov puklice, ručne ich odstaňujem už dlho ale stale sa objavujú nové
ahojte, ja puklice nemilosrdne umyvam handrickou alebo papierom namocenym v benzinalkohole. zatial to vzdy pomohlo bez toho, aby sa rastliny poskodili. akurat citrusom tie ich makke listy opadali, ale zas aj narastli.
1 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

andersenka Pozri príspevok
Chcem poradiť - moje dendro nobile - jedna pahluza už bude "dospelá",v priebehu týždňa sa už vztíči posledný list, Ale ďalšie 2 ešte stále rastú a tretie drobatko ešte len začína rašiť z dolnej pahluzy...........takže ešte pre moje nobilko nie je čas ho sušiť.......však?
Hmmmmm, to kedy mi potom zakvitne až?
Môžem ho začať sušiť UŽ vtedy keď tie dve pahluzy "dospejú" ???

ja som mala nobile a nekvitlo mi 2 roky rástli samé nové rastlinky a hľuzy, listy ale kvety nikde, teraz som ich rozdelila do viacerých kvetináčov a uvidím čo z toho bude
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Adel, ja ti tiež neporadím. Ja som mala len jednu vyzretú hľuzu a začala som sušiť. Ty keď máš AJ, AJ, tak netuším, čo ďalej. Možno sa ozve Ma-Ba a poradí .
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
jess Pozri príspevok
Adel, ja ti tiež neporadím. Ja som mala len jednu vyzretú hľuzu a začala som sušiť. Ty keď máš AJ, AJ, tak netuším, čo ďalej. Možno sa ozve Ma-Ba a poradí .
Tiež by som to typla na Ma-Ba, ale daj ich hlavne na slnko, niekde som čítala, že nie je potrebné tak velmi sušiť a chladiť , ako slnko
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

S "nobilkom" veľmi neporadím. Darí sa mi úspešne množiť, mám krásne rastliny s novými výhonmi. Zakvitlo mi však len raz a to v úplnom teple z keiky čo absolútne odporuje návodu na pestovanie.
Skôr sa zameriavam na pochopenie rastliny a učím sa ju pestovať.
Čítala som, že keď je u nás zima, je zima aj v jeho domovine. Prestávajú dažde (teda začne sa sušiť), opadajú listy zo stromov, má veľa svetla, plné slnko a teda prestáva rásť, pahľuzy dozrievajú a zakvitá. Toto som pochopila, že asi takto to funguje. My máme však väčšinou hybridy, o ktorých sa zase hovorí, alebo mnohí majú skúsenosti, že ani nesušia pestujú bežne na parapete a zakvitajú. Takže neporadím, ja tiež len skúšam. Ale teraz nesuším, rastú nové výhony, korene, takže ich nechávam, nech sa poriadne rozrastú a raz snáď zakvitnú.
Obrázok 1535.jpg  
8 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať