Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
LenulkaOrchidea LenulkaOrchidea

LenulkaOrchidea je offline (nepripojený) LenulkaOrchidea

krasne
0 0
LenulkaOrchidea LenulkaOrchidea

LenulkaOrchidea je offline (nepripojený) LenulkaOrchidea

Zimama Pozri príspevok
... ale zdá sa, že sa možno aj u mňa začne blýskať na lepšie časy - pri namáčaní orchidiek som si predvčerom na jednej z mojich prvých (možno je to aj tá úplne prvá - to uvidím až podľa farby kvetov...) všimla, že sa jej čosi tlačí medzi listami.
Na základe fotiek tu na Porade som si totiž vytvorila teóriu, že vzdušné korene rastú zospodu a "kade-tade", ale kvetné stonky vyrastajú spomedzi dvoch vrstiev listov - presne tak, ako na tej mojej orchidke, tak som prudko zvedavá, čo sa z toho "dzindzíka" nakoniec vyvinie...
Viete to niekto odhadnúť podľa priložených fotiek už teraz???
Celkovo tá orchidka vyzerá, že sa ide zbaviť najstarších listov a ostanú jej len najnovšie dva, a možno...možno aj kvetná stonka. Držte mi, prosím, palce!
no dost sa to podoba tym korienkom podla mna...ale drzim palce aby to bol kvietok
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Zimama Pozri príspevok
... ale zdá sa, že sa možno aj u mňa začne blýskať na lepšie časy - pri namáčaní orchidiek som si predvčerom na jednej z mojich prvých (možno je to aj tá úplne prvá - to uvidím až podľa farby kvetov...) všimla, že sa jej čosi tlačí medzi listami.
Na základe fotiek tu na Porade som si totiž vytvorila teóriu, že vzdušné korene rastú zospodu a "kade-tade", ale kvetné stonky vyrastajú spomedzi dvoch vrstiev listov - presne tak, ako na tej mojej orchidke, tak som prudko zvedavá, čo sa z toho "dzindzíka" nakoniec vyvinie...
Viete to niekto odhadnúť podľa priložených fotiek už teraz???
Celkovo tá orchidka vyzerá, že sa ide zbaviť najstarších listov a ostanú jej len najnovšie dva, a možno...možno aj kvetná stonka. Držte mi, prosím, palce!
aj podla mna je to koren, ale snad sa mylim. mna sa tiez takto jedna snazila oblafnut kazdopadne, ked sa teraz otepli a bude viac svietit slniecko, tak sa ti to doma urcite opat rozkvitne
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

Zimama Pozri príspevok
... ale zdá sa, že sa možno aj u mňa začne blýskať na lepšie časy - pri namáčaní orchidiek som si predvčerom na jednej z mojich prvých (možno je to aj tá úplne prvá - to uvidím až podľa farby kvetov...) všimla, že sa jej čosi tlačí medzi listami.
Na základe fotiek tu na Porade som si totiž vytvorila teóriu, že vzdušné korene rastú zospodu a "kade-tade", ale kvetné stonky vyrastajú spomedzi dvoch vrstiev listov - presne tak, ako na tej mojej orchidke, tak som prudko zvedavá, čo sa z toho "dzindzíka" nakoniec vyvinie...
Viete to niekto odhadnúť podľa priložených fotiek už teraz???
Celkovo tá orchidka vyzerá, že sa ide zbaviť najstarších listov a ostanú jej len najnovšie dva, a možno...možno aj kvetná stonka. Držte mi, prosím, palce!
Je to korienok.
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Zimama Pozri príspevok
... ale zdá sa, že sa možno aj u mňa začne blýskať na lepšie časy - pri namáčaní orchidiek som si predvčerom na jednej z mojich prvých (možno je to aj tá úplne prvá - to uvidím až podľa farby kvetov...) všimla, že sa jej čosi tlačí medzi listami.
Na základe fotiek tu na Porade som si totiž vytvorila teóriu, že vzdušné korene rastú zospodu a "kade-tade", ale kvetné stonky vyrastajú spomedzi dvoch vrstiev listov - presne tak, ako na tej mojej orchidke, tak som prudko zvedavá, čo sa z toho "dzindzíka" nakoniec vyvinie...
Viete to niekto odhadnúť podľa priložených fotiek už teraz???
Celkovo tá orchidka vyzerá, že sa ide zbaviť najstarších listov a ostanú jej len najnovšie dva, a možno...možno aj kvetná stonka. Držte mi, prosím, palce!
Nechcem Ťa sklamať ale je to korienok
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ďakujem za reakcie, aj keď ste ma nepotešili...keby som Vám uverila...
Ale práve o to ide, že - aspoň z fotografií v tejto téme - viem, že spočiatku je to naozaj na nerozoznanie, a obdivujem tých z Vás, ktorí viete povedať, čo z toho bude. Ja som si však všimla - ale možno sa mýlim - že stonky vyrastajú spomedzi dvoch listov, akoby z "medziposchodia". Mne to takto spomedzi listov vyrastá teraz prvýkrát, nuž som sama veľmi zvedavá, a budem Vás informovať...
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

A vlastne - viete mi aj bližšie povedať, prečo si myslíte, že to bude korienok, keď to vyzerá zo začiatku rovnako? Podľa čoho to viete rozoznať? Ďakujem!
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

urcite je to korienok, ak by to mala byt stonka, uz teraz by bola na spicke rozclenena a taka ploska...toto je urcite korienok...ale aj korienky ta maju tesit, aspon vies, ze sa jej dari a ze ta potesi neskor stonkou, ked sa zbavi tych starych listov a pozviecha sa po zime drzim palceky nech to je cim skor
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

Zimama, vobec to nevyzera od zaciatku rovnako...korienok je leskly hladky a spicku ma krasne okruhlu....buduca stonka je matna vacsinou bledsie zelena ako korienok a ploska na spicke, taka nepravidelna je ta spicka...pri takej velkosti ako mas ty ten "dzindzik" je uz jasne, ze je to korienok
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Vďaka, lesslie, presne to som chcela vedieť - pre moje neskúsené oko to vyzerá rovnako... A jasné, že sa teším aj korienkom a listom - je to krásny dôkaz toho, že žijú a že sa im darí napriek mojej starostlivosti...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zimama Pozri príspevok
A vlastne - viete mi aj bližšie povedať, prečo si myslíte, že to bude korienok, keď to vyzerá zo začiatku rovnako? Podľa čoho to viete rozoznať? Ďakujem!
Zimi kvetná stonka je špicatá teraz čerstvá
Snímka1614.jpg  
1 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Zimama Pozri príspevok
A vlastne - viete mi aj bližšie povedať, prečo si myslíte, že to bude korienok, keď to vyzerá zo začiatku rovnako? Podľa čoho to viete rozoznať? Ďakujem!
Pozri na moje foto Tiez mi kopa korienkov vychadza spoza listov (nie je kazdy vidiet). Aspon vies, ze rastlinka rastie. Je to stale lepsie, akoby Ti nemala rast vobec



Dnes som robil aj obhliadku noveho Oncidka a nasiel som na nom jedneho chrobacika (vyzeralo to ako biela voska). Boli pri tom aj vajicka. Ked som sa to snazil chytit/zabit, tak mi to spadlo do substratu . Ale aspon vajicok som sa zbavil. Hadam ich tam uz viac nie je.
DSCN1292.jpg  
DSCN1293.jpg  
1/1
1 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

Zimama Pozri príspevok
Vďaka, lesslie, presne to som chcela vedieť - pre moje neskúsené oko to vyzerá rovnako... A jasné, že sa teším aj korienkom a listom - je to krásny dôkaz toho, že žijú a že sa im darí napriek mojej starostlivosti...
nemas zac hladala som aj fotky ze by som ti ukazala rozdiel, ale naejak sami nepodarilo take najst ...mne zas aj stonky vyhnali, ale akosi teraz v zime sa im nechce pokracovat a aj ked nahodia puciky, tak im uschnu....teraz som uz 3 tyzdne nebola doma, a moje krasavice su tam same, tak dufam, ze ked pridem tak ma prekvapia a nejake aj zakvitnute budu dalsie a dufam, hlavne, ze to prezili tak dlho bez mojho chvalenia
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

suesin Pozri príspevok
sa nádherné to si v ktorom kauflande kupovala?
V petržalskom, pri ramene Dunaja, medzi kultúrnym domom na Rovniankovej a Tatrabankou.
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
lusielaL Pozri príspevok
Mate niekto skusenost ked,,zhorela,,orchidea od tepla? Manzel ma chcel prekvapit a niesol mi ju pred tyzdnom 2 hodiny autom zabalenu v celofane-vtedy bolo prave teplo.Dnes vyzera takto,listy som zostrihla,to co bolo spalene,korene ma zatial v poriadku.Prikladam aj kvet.
zachrana orchideje - ostrihat vsetko spalene, poskodene. ulozit rastlinu do polotiena aby sa setrila, zvolit kludovy rezim, pretoze sa potrebuje zotavit z toho Soku:-) pravidelne treba rosit , ja by som rosil aj s hnojivom aby mala ziviny a treba fakt vela casu , ona sa potom odvdaci, tie kvetne stonky radim nestrihat-moze sa stat, ze ti na nich vyrastu keijky
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

reagovala si na dosť starý príspevok a myslím že lusielaL, už orchidku zachránila
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Tak,tak Lujzi...Ma nove korene.A myslim ze mame noveho do,,klubu,,avonboy je myslim ON.Vítam...
1 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

Mypa Pozri príspevok
No ja poznám len spočutia a vraj sú spoľahlivý.
sa fantastické ale aj poštovné je riadna pálka keď bereš len tie 3-4 kvety sa to neoplatí lebo je tak drahé ja som tiež pozerala ale toto
0 0
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Snímek 005.jpg
Zobrazení: 61
Veľkosť:  30.9 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Snímek 006.jpg
Zobrazení: 43
Veľkosť:  28.3 KB , skušam priložiť obrazok, - hurá podarilo sa. Uý som to ukazal na inej stránke, ale teraz aj takto. Ta prvá je 2-kmenna, tá 2- jednokmenná zakvitla po 2,5 roku oddychu.
Naposledy upravil MIŠO T : 07.03.11 at 08:19 Dôvod: doplnenie
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
lusielaL Pozri príspevok
Tak,tak Lujzi...Ma nove korene.A myslim ze mame noveho do,,klubu,,avonboy je myslim ON.Vítam...
dakujem dakujem za uvitanie:-) ja kvety priam milujem len bytove podmienky neovoluju mat toho doma nejak extra vela tak sa musim krotit:-) ale zato na zahrade si pestujem vsetko co sa da:-):-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať