Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

....a trošku sa mi zase rozšíri kvitnutie obávam sa, že na poslednej foto to bude nová rastlinka
Snímka1629.jpg  
Snímka1634.jpg  
Snímka1635.jpg  
Snímka1631.jpg  
1/1
1 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

lujza.j Pozri príspevok
....a trošku sa mi zase rozšíri kvitnutie obávam sa, že na poslednej foto to bude nová rastlinka
No podobá sa to na keiku. No ja pestujem orchidee už od roku 2004 ale ešte nikdy sa mi nestalo že by mi niektorá vyhnala keiku. Kvitnú, kvitnú a kvitnú. Prvú ktorú mi kúpil manžel ešte nestihla oddychovať. Akonáhle dokvitá, už tlačí nové kvetné stonky. Možno raz sa zaradí a budem sa aj ja tešiť z keiky.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Mypa Pozri príspevok
No podobá sa to na keiku. No ja pestujem orchidee už od roku 2004 ale ešte nikdy sa mi nestalo že by mi niektorá vyhnala keiku. Kvitnú, kvitnú a kvitnú. Prvú ktorú mi kúpil manžel ešte nestihla oddychovať. Akonáhle dokvitá, už tlačí nové kvetné stonky. Možno raz sa zaradí a budem sa aj ja tešiť z keiky.
no pre mňa je keika iba to čo rastie na kvetnej stonke, toto je pre mňa nová rastlinka, ktorá rastie samostatne na matke. už som mala aj aj, úspešne oddelené na tejto konkrétnej je aj keika ide 2x kvitnúť a jednu som už z nej oddelila, tá tiež ide 2x kvitnúť. takto kvitli
http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=16712
http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=12765
1 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

osky Pozri príspevok
aha,tak ja nemam naspodku ziadne kamienky ci keramzit.skusim si to tam dat.
len ono je to tak ze niektore-phaly,su nachylnejsie na mokro ale ine,oncidka a cambria su zase neradi suche.aspon som si to vsimla u mna.
taktiez je mozne, ze niektore phaly maju hutnejsi substrat a pomalsie ti presychaju....skus porobit diery do kochlikov, aby ti rychlejsie preschli..i ked ja nemam porobene dierky ani v jednom a dari sa im....az na cambrie..tym sa akosi nic nechce, jedna pustila zopar korienkov a to je vsetko, skor mi odhnili nove mini hluzy...tak som ich minuly tyzden presadila, presne v strede mali take piliny alebo co a aj po troch tyzdnoch!!!!mali tie piliny mokre!!!!! tak som im to dala odtial prec a uvicime ako sa im bude teraz darit...snad som ich nevyrusila a nenahnevaju sa na mna
0 0
Denisa Lőrincz Knapová Denisa Lőrincz Knapová
zhorena byt nemoze,lebo na nu svieti len ranne slnko asi hodinu-dve =/
0 0
Vincentka Vincentka

Vincentka je offline (nepripojený) Vincentka

Mypa Pozri príspevok
Takže po konzultácii sa pridávam k názoru "bef" je to nedostatok draslíka
dakujem, vyskusam... a drzte mi palce...
0 0
Denisa Lőrincz Knapová Denisa Lőrincz Knapová
lujza.j Pozri príspevok
korene vyzerajú ako?
korene su zdravé,zelené,nie zhnité ani vyschnuté
0 0
Vincentka Vincentka

Vincentka je offline (nepripojený) Vincentka

a este: hnojim standardnym hnojivom na orchidey. Co mam pouzit na doplnenie draslika?
0 0
Denisa Lőrincz Knapová Denisa Lőrincz Knapová
Ďakujem vám veľmi pekne za rady =)
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
Vincentka Pozri príspevok
a este: hnojim standardnym hnojivom na orchidey. Co mam pouzit na doplnenie draslika?
ja som dnes kupil klasicke NPK hnojivo s vyssim podielom N cena 1,99€ 1liter
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nebola som asi 15 dni doma a moje orchidejky som nasla riadne premocene , uplne stali po vrch vo vode. Sused, co mi ich polieval tvdril, ze ich polial iba 3 dni pre mojim prichodom, ale myslim, ze tam boli dlhsie,lebo v crepniku sa chytali az zelenee riasy. Listocky pomaly odpadavaju...
Dala som ich nad radiator a susim ich, ale korene vyzeraju nejak divne...


Myslite, ze este maju nejaku sancu na zachranu, alebo ine nezostava, len vyhodit?
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
nevyhadzuj...mozno sa z toho dostanu-ja vyhadzujem az ked odpadne posledny listok
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Denisa Lőrincz Knapová Pozri príspevok
korene su zdravé,zelené,nie zhnité ani vyschnuté
a srdiečko je ok?nový stredný list nie je v stave, že by vypadol?
každopádne všetko choré odrež, rezy sa snaž potrieť ediexom, alebo škoricou, aby sa hniloba /myslím že je to hniloba, alebo nejaká baktéria/ nešírila ďalej.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

arizona Pozri príspevok
Nebola som asi 15 dni doma a moje orchidejky som nasla riadne premocene , uplne stali po vrch vo vode. Sused, co mi ich polieval tvdril, ze ich polial iba 3 dni pre mojim prichodom, ale myslim, ze tam boli dlhsie,lebo v crepniku sa chytali az zelenee riasy. Listocky pomaly odpadavaju...
Dala som ich nad radiator a susim ich, ale korene vyzeraju nejak divne...


Myslite, ze este maju nejaku sancu na zachranu, alebo ine nezostava, len vyhodit?
nechaj ich poriadne okapať vo vani ak nemáš, dorob do kochlov diery /veľa/ aby čo najrýchlejšie preschli a nepolievaj dlho ak môžeš nedávaj ich teraz do keram. púzrier. pre 15 dní neriskuj s polievaním susedom, poriadne ich pred odchodom polej oni vydržia. tiež to robím pred odchodom na dovču /14 dní/, lebo mama by mi mojich 50+ kúskov asi nezvládla už poliať držím palce
5 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

arizona Pozri príspevok
Nebola som asi 15 dni doma a moje orchidejky som nasla riadne premocene , uplne stali po vrch vo vode. Sused, co mi ich polieval tvdril, ze ich polial iba 3 dni pre mojim prichodom, ale myslim, ze tam boli dlhsie,lebo v crepniku sa chytali az zelenee riasy. Listocky pomaly odpadavaju...
Dala som ich nad radiator a susim ich, ale korene vyzeraju nejak divne...


Myslite, ze este maju nejaku sancu na zachranu, alebo ine nezostava, len vyhodit?
neviem,ale ja by som ich radsej okamzite presadila do sucha.neriskovala by som ze to bude pokracovat.je to sokova terapia,najprv boli premocene,teraz su zas pri radiatore v totalnom teple...co od nich cakas?.
presad a daj im cas kym sa spamätaju.a susedovi podakuj!
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

osky Pozri príspevok
neviem,ale ja by som ich radsej okamzite presadila do sucha.neriskovala by som ze to bude pokracovat.je to sokova terapia,najprv boli premocene,teraz su zas pri radiatore v totalnom teple...co od nich cakas?.
presad a daj im cas kym sa spamätaju.a susedovi podakuj!
šoková terapia je aj to presadenie
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

Vincentka Pozri príspevok
a este: hnojim standardnym hnojivom na orchidey. Co mam pouzit na doplnenie draslika?
Odborníci radia použiť kombinované hnojivo s vyšším obsahom draslíku alebo prihnojiť 0,5 g/l dusičnanu draselného.

Pekný deň
1 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

Ahojte, chcem sa Vám pochváliť, keď som včera ,,namáčala,, orchidy tak som zistila, že 5 ožilo, zistili že ide jar a 6 mi dokvitá alebo ešte spinká. Ale čo som najradšej, že moja prvá orchida- Pelórik sa konečne prebrala po dovolenke len tak živorila lebo bola prepolievaná a prišla o korienky ale vypadá, že dlhé čakanie bude mať svoje ovocie
A zachránené cymbátko z baumaxu sa odvďačuje už 4 novým výhonkom a z boku ide mať asi aj stonku, tú pridám keď ju bude lepšie vidieť
nová rastlinka na dendrobiu.jpg  
novy kvet na oranzovej papucke.jpg  
nový list na Vianocnej ruzovej orchide.jpg  
novy list pri polievani mini phaly.jpg  
pelorik asi stonka.jpg  

1/1
3 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Jedna s Katiek / Cattleya/v práci mi začína kvitnúť. Pretože ich tam mám 6 a poplietla som ich kvet bude prekvapenie. Zohnala som ich mladučké rátala som s kvitnutím najskôr o rok o dva. :-)



p.s. možno ma prekvapia aj ďalšie. Mám dilemu či ich letniť. Evika
1 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
2009 Pozri príspevok
Jedna s Katiek / Cattleya/v práci mi začína kvitnúť. Pretože ich tam mám 6 a poplietla som ich kvet bude prekvapenie. Zohnala som ich mladučké rátala som s kvitnutím najskôr o rok o dva. :-)



p.s. možno ma prekvapia aj ďalšie. Mám dilemu či ich letniť. Evika
prekrasna, pridas aj foto ako kvitne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať