Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Jasne. Kvet bude prekvapenie ešte kvitnúť nemala. Môže byť červený, alebo žltočervený a mám aj bielo červeno biele a zeleno fialové. Ale nemám moc peniažky tak som si zohnala mladé rastlinky.. Takže iba trpezlivosť mi ostáva. Táto prekvapila
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
neboj nie si sama, ja si najradsej kupujem odkvitnute orchidky v kvetinarstvach alebo v baumaxe...a potom ked zakvitnu tak to je naj prekvapenie:-)
0 0
Denisa Lőrincz Knapová Denisa Lőrincz Knapová
lujza.j Pozri príspevok
a srdiečko je ok?nový stredný list nie je v stave, že by vypadol?
každopádne všetko choré odrež, rezy sa snaž potrieť ediexom, alebo škoricou, aby sa hniloba /myslím že je to hniloba, alebo nejaká baktéria/ nešírila ďalej.

srdiecko je zdrave a pevne,dokonca aj tie listy ktore boli z casti obschnute,moze to byt asi aj tym ze ked som nebola doma,manzel ju dal na okno pod ktorym je radiator inak je uplne zdrava,dokonca vyhnala stonku pred dvoma dnami
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ahoj 2009,gratulujem ku kvitnutiu.Takto bez puzdra mi po letneni tiez jedna rozkvitla.Dalsie dve vytlacili len puzdra a tie zoschli,tento rok aj ja uvazujem ze ich necham na chodbe,kde sa v lete stale vetra,aj okno je otvorene.Ked so pred dvomi dnami dve rozdelovala bol substrat taky zelenkavy,ako boli v lete vonku.Bojim sa aby tam skor nenachytali nejake pliesne.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

lusielaL Pozri príspevok
Ahoj 2009,gratulujem ku kvitnutiu.Takto bez puzdra mi po letneni tiez jedna rozkvitla.Dalsie dve vytlacili len puzdra a tie zoschli,tento rok aj ja uvazujem ze ich necham na chodbe,kde sa v lete stale vetra,aj okno je otvorene.Ked so pred dvomi dnami dve rozdelovala bol substrat taky zelenkavy,ako boli v lete vonku.Bojim sa aby tam skor nenachytali nejake pliesne.
Skúsim ich predsa len na ten balkón až sa oteplí. Budem ich pozorovať a keby niečo hneď pôjdu dnu.. Táto tlačí puky už vyše mesiaca. Je to taký šuchtoško ale o to dlhšie snáď bude kvitnúť
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
ja davam orxidky iba na balkon cez leto - do polotiena a potom stale kvitnu a do toho prievanu na chodbu by som ich nedaval lebo ako viem tak su nachylne na prievan podla vlastnej skusenosti
0 0
Vincentka Vincentka

Vincentka je offline (nepripojený) Vincentka

bef Pozri príspevok
Odborníci radia použiť kombinované hnojivo s vyšším obsahom draslíku alebo prihnojiť 0,5 g/l dusičnanu draselného.

Pekný deň
Ďakujem.
Pôjdem sa popýtať do kvetinárstva a čo budú mať - to zoberiem.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

avonboy Pozri príspevok
ja davam orxidky iba na balkon cez leto - do polotiena a potom stale kvitnu a do toho prievanu na chodbu by som ich nedaval lebo ako viem tak su nachylne na prievan podla vlastnej skusenosti
Phaly tam mam uz piaty rok a tento chcem vyskusat aj tie letnene tam nechat,podmienky ktore tam maju im vyhovuju-svedci o tom ich zivot a kvitnutie.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

2009 Pozri príspevok
Skúsim ich predsa len na ten balkón až sa oteplí. Budem ich pozorovať a keby niečo hneď pôjdu dnu.. Táto tlačí puky už vyše mesiaca. Je to taký šuchtoško ale o to dlhšie snáď bude kvitnúť
Dlzka kvitnutia ma trochu prekvapila,okolo troch tyzdnov-ale potesilo.Teraz ked budu kvitnut ich nechaj dnu.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Nechám. Pri kvitnutí nikdy nie je dobré robiť zmenu. Ale tie nekvitnuté idú von do tieňa
0 0
pwerka pwerka

pwerka je offline (nepripojený) pwerka

Mypa Pozri príspevok
No podobá sa to na keiku. No ja pestujem orchidee už od roku 2004 ale ešte nikdy sa mi nestalo že by mi niektorá vyhnala keiku. Kvitnú, kvitnú a kvitnú. Prvú ktorú mi kúpil manžel ešte nestihla oddychovať. Akonáhle dokvitá, už tlačí nové kvetné stonky. Možno raz sa zaradí a budem sa aj ja tešiť z keiky.
no ja mam jednu sampionku a na tej momentalne rastie 5 kejok sucasne (ako sa sklonuje keika???) a keby som nebola jednu keiku odstrihla bolo by ich tam teraz 6
tak neviem ci zabudla kvitnut a len "deti" vyraba...
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
ja som sa docital v jednej knihe ze orchidky vytvaraju kejky ked im hrozi vyhynutie tak neviem
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
no mne na jednej idú spolu 3 keiky (na 2 stonkách) a nevyzera že by šla vyhynúť. Pekne jej rastú nové korene a všimla som si že aj nový lístok sa začína predierať.
Ale na druhej strane zase jedna kt. šla stonka zo srdiečka po odkvete začala vytvárať novú rastlinku z boku - na záchranu čo ma teší
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

moje phaly pomalicky odkvitajú... a začínajú im mäknúť listy a kvety sú také "mľandravé" akoby im chýbala voda... 2 vyzerajú na umretie... asi im uz nevyhovuje miesto na JZ okne, idem ich dať na S okno... alebo žeby to bolo vyčerpanie z dlhého kvitnutia? hmmm

dnes idem na prieskum do baum. dúfam, že tam narazím na nejakú, ktorej neodolám ))
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

moje dve lásky...
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  20110227_04_01.jpg
Zobrazení: 58
Veľkosť:  50.9 KB
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
krasne:-) obe:-)
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Takéto krásavice rastú v Thajsku
Že je to nádhera.
DSC02136.jpg  
DSC02127.jpg  
DSC02128.jpg  
DSC02129.jpg  
DSC02101.jpg  

DSC02099.jpg  
DSC02098.jpg  
DSC02094.jpg  
1/1
5 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
noo keby mi mame take podmienky...tak pestujeme aj my...
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

avonboy Pozri príspevok
ja davam orxidky iba na balkon cez leto - do polotiena a potom stale kvitnu a do toho prievanu na chodbu by som ich nedaval lebo ako viem tak su nachylne na prievan podla vlastnej skusenosti
Ahoj, chcem sa spýtať, dávaš fakt všetky orchidky cez leto na balkón, aj phaly?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Pri letnení pozor na spálenie od slniečka !!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať