Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
sisima Pozri príspevok
moje phaly pomalicky odkvitajú... a začínajú im mäknúť listy a kvety sú také "mľandravé" akoby im chýbala voda... 2 vyzerajú na umretie...
To neveští nič dobré. Skús takú s mäkkými listami vybrať z kochlíka a kuknúť na korene. Môže byť, že niečo nie je v poriadku a začínajú odhnívať (ak už nie sú )
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
betrix ano mam prevazne phaly...8 phaly a 2 dendrobium a 1 miltoniu a kazdy rok idu orchidky na balkon-polotien!!! a ked su tam tak sa idu roztrhat od kvitnutia aby som nezabudol tak balkon je na vychodne slnko
0 0
LenulkaOrchidea LenulkaOrchidea

LenulkaOrchidea je offline (nepripojený) LenulkaOrchidea

jess Pozri príspevok
To neveští nič dobré. Skús takú s mäkkými listami vybrať z kochlíka a kuknúť na korene. Môže byť, že niečo nie je v poriadku a začínajú odhnívať (ak už nie sú )

jednej mojej tiez zacinaju makknut listy a to ani nekvitla...uz velmi dlho nezakvitla mozno aj rok .. aj viac...a zrazu toto..ale ma min 6 novych korienkov a dalsie sa pucia von..takze nerozumiem co sa deje .. myslela som ze su prehnute preto lebo su velke dlhe a podobne..ale ine tiez maju vacsie listy a v pohode..tak ja uz neviem..
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
ja som tym mojim doprial NPK hnojivo s vyssim podielaom dusika:-) tak snad by to pomohlo aj tym tvojim
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Vincentka Pozri príspevok
Hľadala som kade-tade odpovede na moju zahadu...no nikde sa to nespomina. Listy na mojej jedinej orchidey sa mi po stredovej ciare trhaju az ku korenom a neviem co je pricinou. Najprv zacal jeden, teraz druhy a zacal to chytat aj uplne novy-najmensi listok. Mam ju na ZS okne, na parapetnej doske. Okrem toho, ked som ju dostala, mala tie horne korienky strieborne a teraz su akoby ususene az zvraskavene a konce odhnili(?). Kde robim chybu? Prosim poradte mi...
Mne sa podobne štiepia, ale len končeky, a tiež aj úplne nový lístok sa už "narodil" rozštiepený. Skúsim hádam aj ja ten draslík.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

suesin Pozri príspevok
áno pridávam fotky, tých listov, oni sa síce mäkšie ale nie úplne ale takéto čiary sa im spravili neviem prečo, lebo orchida je medzi ostatnými rovnako ich polievam, všetko a ani prievan nemajú môže to byť tým, že po 2,5 začína odkvitať??
díky moc za radu
LenulkaOrchidea Pozri príspevok
jednej mojej tiez zacinaju makknut listy a to ani nekvitla...uz velmi dlho nezakvitla mozno aj rok .. aj viac...a zrazu toto..ale ma min 6 novych korienkov a dalsie sa pucia von..takze nerozumiem co sa deje .. myslela som ze su prehnute preto lebo su velke dlhe a podobne..ale ine tiez maju vacsie listy a v pohode..tak ja uz neviem..
Mne keď doteraz takto podobne zmäkli a zvráskaveli listy, vzápätí potom aj ožltli a odpadli - ale orchidky fungujú v pohode ďalej, rastú im nové listy aj korienky, takže to beriem ako opadávanie "starších listov". Prvýkrát som sa zľakla, ale teraz to už beriem normálne. Držím palce, nech to nie je nič vážnejšie!
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Denisa Lőrincz Knapová Pozri príspevok
srdiecko je zdrave a pevne,dokonca aj tie listy ktore boli z casti obschnute,moze to byt asi aj tym ze ked som nebola doma,manzel ju dal na okno pod ktorym je radiator inak je uplne zdrava,dokonca vyhnala stonku pred dvoma dnami
ja si myslím, že riadiatorom to nemôže byť, ja mám kopec orch. nad radiatorom a sú ok. nemohli byť listy opreté o studené okno?
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

sisima Pozri príspevok
moje phaly pomalicky odkvitajú... a začínajú im mäknúť listy a kvety sú také "mľandravé" akoby im chýbala voda... 2 vyzerajú na umretie... asi im uz nevyhovuje miesto na JZ okne, idem ich dať na S okno... alebo žeby to bolo vyčerpanie z dlhého kvitnutia? hmmm

dnes idem na prieskum do baum. dúfam, že tam narazím na nejakú, ktorej neodolám ))
ja by som ich nesťahovala hore dole z okna do okna, vždy im trvá kým si zvyknú na nové miesto aj niekoľko mesiacov.
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

lesslie Pozri príspevok
taktiez je mozne, ze niektore phaly maju hutnejsi substrat a pomalsie ti presychaju....skus porobit diery do kochlikov, aby ti rychlejsie preschli..i ked ja nemam porobene dierky ani v jednom a dari sa im....az na cambrie..tym sa akosi nic nechce, jedna pustila zopar korienkov a to je vsetko, skor mi odhnili nove mini hluzy...tak som ich minuly tyzden presadila, presne v strede mali take piliny alebo co a aj po troch tyzdnoch!!!!mali tie piliny mokre!!!!! tak som im to dala odtial prec a uvicime ako sa im bude teraz darit...snad som ich nevyrusila a nenahnevaju sa na mna
substrat nie je hutny.vyrobila som si ho sama,vlastnorucne tisic raz vypremyvana prava dubova kora ktoru mi oco naostiepaval z dreva co doviezli z hory na kurenie,nalamana na kusky,vysusena a potom zmiesana len s drevenym uhlim a troskou substratu na orchideje.
dari sa im vyborne,pozorujem ze tie co maji biele tenke korienky,jedna je asi miltonia,presychaju rychlejsie a phaly vydrzia kym sa vratim,akurat maju listy osivene,ked ich polejem,zasa su pekne zelene.
ta o ktorej som pisala ze vyhnila,to je totiz taka chudinka,ktora mala povodne pod sebou taku gucu pilin a zostali jej len dva korienky,jeden kratucky a druhy taky na poly oddeleny....necham sa pekvapit,ci sa zoberie.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
lujza.j Pozri príspevok
ja by som ich nesťahovala hore dole z okna do okna, vždy im trvá kým si zvyknú na nové miesto aj niekoľko mesiacov.
Dievčatá a chlapci , vy už chcete letniť? nie je ešte zima?,
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

milka 60 Pozri príspevok
Dievčatá a chlapci , vy už chcete letniť? nie je ešte zima?,
Mili, niéééja som reagovala, len nato, že chce premiestniť orch. z JZ okna na S okno
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

osky Pozri príspevok
substrat nie je hutny.vyrobila som si ho sama,vlastnorucne tisic raz vypremyvana prava dubova kora ktoru mi oco naostiepaval z dreva co doviezli z hory na kurenie,nalamana na kusky,vysusena a potom zmiesana len s drevenym uhlim a troskou substratu na orchideje.
dari sa im vyborne,pozorujem ze tie co maji biele tenke korienky,jedna je asi miltonia,presychaju rychlejsie a phaly vydrzia kym sa vratim,akurat maju listy osivene,ked ich polejem,zasa su pekne zelene.
ta o ktorej som pisala ze vyhnila,to je totiz taka chudinka,ktora mala povodne pod sebou taku gucu pilin a zostali jej len dva korienky,jeden kratucky a druhy taky na poly oddeleny....necham sa pekvapit,ci sa zoberie.
tak potom neviem v com to moze byt...ja sa o orchidky zas tak dlho nestaram mam ich len od januara 2010, takze dalo by sa povedat, ze som este amater s uspechami no ja som tiez zvedava, ako budu vyzerat moje cambrie po presadeni...snad sa na mna nebudu velmi hnevat a potesia ma nejakym prejavom zivota
0 0
Willmond Willmond

Willmond je offline (nepripojený) Willmond

Človek
nádherná kvetinka ...
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
urobila som si radosť a konečne splnila sen o papučákovi............bol v 50% zľave,tak to bolo treba využiť. Aj keď možno už nebude dlho kvitnúť, ale základ mám aj dve nové rastlinky mu idú
Je pravdepodobne chladnomilný, má zelené, bledé ............. sa môže aj letniť?
Ale rada by som ešte papučáka teplomilného
DSC01861.jpg  
DSC01867.jpg  
DSC01874.jpg  
1/1
2 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
urobila som si radosť a konečne splnila sen o papučákovi............bol v 50% zľave,tak to bolo treba využiť. Aj keď možno už nebude dlho kvitnúť, ale základ mám aj dve nové rastlinky mu idú
Je pravdepodobne chladnomilný, má zelené, bledé ............. sa môže aj letniť?
Ale rada by som ešte papučáka teplomilného
Velkokvěté papučáky potřebují na vykvetení přes léto pokles nočních teplot a vyšší intenzitu světla, ale ne přímé slunce. Já ty svoje letnila od června až do září a kvetly všechny
Adelka tu je jedna rada , je z iného fora
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ďakujem Milka
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

jess Pozri príspevok
To neveští nič dobré. Skús takú s mäkkými listami vybrať z kochlíka a kuknúť na korene. Môže byť, že niečo nie je v poriadku a začínajú odhnívať (ak už nie sú )
korene majú v poriadku, už dávnejšie som spomínala, že na zimu ich mám na konvektore pri fr. okne a na jar/leto ich dávam na S.okno... to sa mi osvedcilo... moje maknúce listy prisudzujem vyššej /nevyhovujúcej/ teplote, nakoľko je už teplejšie, viac slnka a večer im ide ešte teplo zospodu...

vždy po preložení sa "pozberajú" a rastú krásne ďalej
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

moja včerajšia tour de baumax skončila sklamaním...klasické phaly mali za cca 25E (bežne ich predávajú po 5E) jediné čo ma zaujalo bola oranžová mini Vanda 2in1... v jednej váze 2 chutné vandičky, jedna kvitla... ale "akciová" cena 15E ma nepresvedčila... inak nič... len samé muškáty a primulky... a tých mám dosť...
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
no ja asi pockam do aprila kym budu v ponuke nejake zaujimave rastlinky a kricky
0 0
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

tak toto sú moje nové krásavice, na jednej rastie nový listok, a na tej prvej, co som si kupila v januari (bledoruzova) mi do dvoch tyzdnov opadali vsetky kvety, asi šok zo zmeny, tak som odstrihla stonky po najbližšie očko, tak ako som to tu vyčítala a po dvoch týždňoch, potvorka, už tlačí z očka novú kvetnú stonku? asi, neviem a také isté sa tlačí aj na druhej stonke z dvoch očiek
biela.jpg  
biela1.jpg  
bodkovana1.jpg  
bodkovana.jpg  
nove.jpg  

novy listok.jpg  
orchina3.jpg  
nova kvetna stonka.jpg  
1/1
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať