Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

andersenka....
ty máš ešte miesto na dalsieho papučáka?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
to jedno miesto pre temperovaného papučáka by som ešte niekde s radosťou našla
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

............ja som vcera urobila posledny tah zo zufalstva,ale uz ma islo porazit mam krasnu bielu orchidku,ktora mi naposledy kvitla pred 2 a pol rokom a odvtedy nic - akurat mi supla jeden listok a nejaky ten mini korienok.............a tak som na nete nurala co s tym a niekde som sa docitala,ze ju treba supnut do nejakej tmavej a chladnejsej miestnosti tak na 5-7 dni , ze ona sa potom spamata a zacne na sebe pracovat.Som zvedava ci to bude mat nejaky efekt - zatial ju len chodim stale pozerat,ci je ok je mi jej aj luto,no ale na druhej strane............ komu nie je rady......
3 0
jaja82 jaja82

jaja82 je offline (nepripojený) jaja82

Zaneprazdnena mamicka na MD
Ahojte. Mate niektora skusenost s takym to hnojivom na orchid.?Na obale je napisane ze s nim hnojit 1-2 krat do tyzdna ale nieje to vela ?tak casto sa ani nepolievaju a to este nie aj s hnojivom.Zda sa mi take zvlastne.
P7011077.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja nie, hnojím 1x za mesiac
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

mne začína rozkvitať miniphala
P3153535.jpg  
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

....a jedna miniphala vyhána mladú rastlinku,najskôr som myslela že bude kvitnút,ale nevadí aj ta mladá rastlinka poteší ak sa mi ju podrí zakoreniť, a ešte jedna phala vynala kvetnú stonku
P3123495.jpg  
P3123498.jpg  
P3153536.jpg  
1/1
0 0
tady tady

tady je offline (nepripojený) tady

Prosím Vás, má toto fórum aj nejaký obsah? Neviem ho nikde nájsť. Napr. chcem si prečítať iba o Vande. Sledujem české fóra myslím, že majú vyššiu úroveň, tu sa všetci väčšinou zaoberáte phalmi. Sú tam skutoční odborníci, stretávajú sa na výstavách, čo žiaľ u nás nie je na akých / Košice sú pre mnohých vzdialené/, majú aj viacero pestovateľov orchideí, ktorí zasielajú na dobierku aj na Slovensko u nás myslím, že iba v Martine nejaká firma pestuje nejaké druhy v skle. Ak niečo poznáte na Slovensku napíšte, česi si vymieňajú adresy dokonca zahraničných predajcov orchideí a aj odtiaľ objednávajú. Teraz bude veľká výstava v Drážďanoch ani jedna slovenská cestovka tam neporiada zájazd. Najbližšia je Alkatour, Brno, ale to je už niekoľko mesiacov beznádejne vypredaná. Aj v Budapešti by mala teraz byť výstava, márne ale lovím nenašla som žiadnu cestovku, ktorá by tam tento rok išla. Okrem toho česi majú nový časopis o pestovaní orchideí - Kouzelná orchidea- dá sa objednať aj na Slovensku, tam sa veľa vecí dozviete.
0 3
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

iné fóra majú vyššiu úroveň ??? nebude to tým, že tu sme na Porade, a je to účtovnícke fórum ???????????????????????????????????????? !!!!!
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
TADY- wandu som pestoval v rakusku kedze tam su lepsie podmienky na jej pestovanie a vysledok? do pol roka bolo po nej, a my pestujeme aj ine ako phaly...no ale wandy fakt potrebuje ine podmienky na pestovanie nez len nase parapetne dosky:-)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tady Pozri príspevok
Prosím Vás, má toto fórum aj nejaký obsah? Neviem ho nikde nájsť. Napr. chcem si prečítať iba o Vande. Sledujem české fóra myslím, že majú vyššiu úroveň, tu sa všetci väčšinou zaoberáte phalmi. Sú tam skutoční odborníci, stretávajú sa na výstavách, čo žiaľ u nás nie je na akých / Košice sú pre mnohých vzdialené/, majú aj viacero pestovateľov orchideí, ktorí zasielajú na dobierku aj na Slovensko u nás myslím, že iba v Martine nejaká firma pestuje nejaké druhy v skle. Ak niečo poznáte na Slovensku napíšte, česi si vymieňajú adresy dokonca zahraničných predajcov orchideí a aj odtiaľ objednávajú. Teraz bude veľká výstava v Drážďanoch ani jedna slovenská cestovka tam neporiada zájazd. Najbližšia je Alkatour, Brno, ale to je už niekoľko mesiacov beznádejne vypredaná. Aj v Budapešti by mala teraz byť výstava, márne ale lovím nenašla som žiadnu cestovku, ktorá by tam tento rok išla. Okrem toho česi majú nový časopis o pestovaní orchideí - Kouzelná orchidea- dá sa objednať aj na Slovensku, tam sa veľa vecí dozviete.
prepáč, ale toto bolo o čom
predstav si to dá sa objednať a asi tomu ani neuveríš ale mala som ju objednanú a nie len ja!!!!! nehnevaj sa, ale ak ti toto forum nevyhovuje vráť sa na české! nám sa tu páči, keď potrebujeme zbehneme si aj na české.a keď nevieme pozrieme si doma múdre knihy ktorých máme doma tiež kopec. ak ti ide iba o vandu tak sú tu holky-"Vandálky" a sú fakt šikovné!!!!! ale inak existuje aj vyhľadávač zvaný "Gúgeľ" kde zadáš Vanda
3 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

No fakt, ako píše Lujza, my sme tu preto, aby sme si poradili, potešili sa navzájom svojimi kvietkami a že sa nám nechce cestovať na výstavy??? Asi to bude tým, že nie každý má na to financie dovoliť si cestovať cestovkou do Budapešti, Brna, Prahy či inde len tak pozrieť si orchgidey, i keď sú iste krásne. Nás poteší aj každý nový lístok či stonka na tých našich.
3 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
BOTANICKA ZAHRADA NITRA VYPREDAVA ORCHIDEJE -palenopsys a catlee, po 1-2 eu
Naposledy upravil milka 60 : 19.03.11 at 22:01 Dôvod: oprava
5 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

tady
Pôvodca textu príspevku: [B
tady[/B]
Prosím Vás, má toto fórum aj nejaký obsah? Neviem ho nikde nájsť. Napr. chcem si prečítať iba o Vande. Sledujem české fóra myslím, že majú vyššiu úroveň, tu sa všetci väčšinou zaoberáte phalmi. Sú tam skutoční odborníci, stretávajú sa na výstavách, čo žiaľ u nás nie je na akých / Košice sú pre mnohých vzdialené/, majú aj viacero pestovateľov orchideí, ktorí zasielajú na dobierku aj na Slovensko u nás myslím, že iba v Martine nejaká firma pestuje nejaké druhy v skle. Ak niečo poznáte na Slovensku napíšte, česi si vymieňajú adresy dokonca zahraničných predajcov orchideí a aj odtiaľ objednávajú. Teraz bude veľká výstava v Drážďanoch ani jedna slovenská cestovka tam neporiada zájazd. Najbližšia je Alkatour, Brno, ale to je už niekoľko mesiacov beznádejne vypredaná. Aj v Budapešti by mala teraz byť výstava, márne ale lovím nenašla som žiadnu cestovku, ktorá by tam tento rok išla. Okrem toho česi majú nový časopis o pestovaní orchideí - Kouzelná orchidea- dá sa objednať aj na Slovensku, tam sa veľa vecí dozviete.
tady,nechapem, co si chcela svojim prispevkom povedat.Nikto ti neberie tvoj nazor, ze poznas aj ine "odborne " stranky o orchideach.
Treba si uvedomit, ze Porada nebola zalozena s ucelom stretavania sa "orchideovych" odbornikov.
Porada je v prvom rade odborna stranka,kde sa stretavaju nalepsi odbornici z oblasti uctovnictva na Slovensku.

Tema Orchidee patri do oddychovych tem, kde sa stretavaju milovnicky orchidei.
Neviem, ci je tu niekto odbornik na orchidei,ktory sa im venuje aj profesne.
Ale ked si pozries obrazky v tejto teme, tak vidis, ze aj obycajni amateri dokazu dopestovat krásne orchidejky,dokazu svojimi mudrymi radami a dlhorocnymi skusenostami poradit velmi vela a na odbornej urovni.

Ak si myslis, ze tych rad je tu malo, ze vies poradit lepsie, tak porad, si vitana!
Ale ak si presvedcena, ze v Madarsku, Cesku, ci v Nemecku najdes lepsie stranky,alebo vacsich odbornikov,prehovarat ta nebudeme...

Neviem ako Tebe, ale pre mna su tieto obrazky a skusenosti "poradackych" milovnicok orchidei vzacnejsie,ako nejake z vystavy v *Drazdanoch.

Vdaka vam vsetkym za vase krasne obrazky a mudre rady.
14 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

uplny suhlas
0 0
tady tady

tady je offline (nepripojený) tady

avonboy Pozri príspevok
TADY- wandu som pestoval v rakusku kedze tam su lepsie podmienky na jej pestovanie a vysledok? do pol roka bolo po nej, a my pestujeme aj ine ako phaly...no ale wandy fakt potrebuje ine podmienky na pestovanie nez len nase parapetne dosky:-)
V Rakúsku, že sú lepšie podmienky na pestovanie Vánd? Neviem ako ste sa k tomu dopracovali je to predsa susediaca krajina čiže podobné= podnebie. Vandy sa predsa nepestujú na parapetných doskách! Preto odišla. Ja ich mám 8 ks a darí sa im. A k tým ohlasom na môj príspevok, prepáčte nevedela som, že som behla na nejaké účtovnícke fórum a za ďalšie odpovede typické pre slovákov, najlepšia obrana je útok!
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tady Pozri príspevok
V Rakúsku, že sú lepšie podmienky na pestovanie Vánd? Neviem ako ste sa k tomu dopracovali je to predsa susediaca krajina čiže podobné= podnebie. Vandy sa predsa nepestujú na parapetných doskách! Preto odišla. Ja ich mám 8 ks a darí sa im. A k tým ohlasom na môj príspevok, prepáčte nevedela som, že som behla na nejaké účtovnícke fórum a za ďalšie odpovede typické pre slovákov, najlepšia obrana je útok!
skús sa v prvom rade zamyslieť nad nad svojim príspevkom!
1 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Pre Tady- ešte na otázku o obsahu , ak chceš odpoveď napr. o vande, hore máš Hľadať v téme, takže v pohode sa aj na tomto fóre dá orientovať. A myslím, že vôbec sa tu nebránime útokom, slušne Ti odpovedáme na Tvoje otázky.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Moje nové prírasky, červené epidendrum a d. nobile , potešte sa so mnou
epidendrum ivix 001.jpg  
epidendrum ivix 002.jpg  
d.nobile ivix 002.jpg  
1/1
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Milka, krásne Epi , odkial ho máš? Ja som kedysi videla len oranžové, ale toto červené ma berie viac
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať