Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

makromolekula Pozri príspevok
Ja som vcera bola, som z Nitry ale najst ten sklennik mi teda dalo zabrat Teta mi ukazala len phaly a povedala, ze maju len biele a ruzove otiene a tych mam uz vela, tak som nezobrala, ale este sa tam chystam vratit na banonovniky a kavovniky.Cattleyky mi vobec neukazala.
A mozes mi povedat kde su priblizne tie sklenniky? MOzno sa v Nitre vyskytnem v piatok tak by som tam zbehla. A mali aj kavovniky? Mne jeden umrel pred doma rokmi po tyzdnovej starostlivosti mojho frajera
0 0
makromolekula makromolekula

makromolekula je offline (nepripojený) makromolekula

Daira, vcera mali este kavovniky. Neviem ci poznas trosku Nitru a areal SPU ale je je to teda areal botanickej zahrady, a ten konkretny sklennik je pri novom bytovkovom komplexe AGria, su to take biele nove bytovky a medzi kotolnou, taka siva budova z ktorej idu vypary ten sklennik je na pravo, ked mas za sebou kotolnu a na lavo, ked mas za sebou agriu,v tom sklenniku je viacero dveri a tam ta uz naviguju.
1 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

makromolekula Pozri príspevok
Daira, vcera mali este kavovniky. Neviem ci poznas trosku Nitru a areal SPU ale je je to teda areal botanickej zahrady, a ten konkretny sklennik je pri novom bytovkovom komplexe AGria, su to take biele nove bytovky a medzi kotolnou, taka siva budova z ktorej idu vypary ten sklennik je na pravo, ked mas za sebou kotolnu a na lavo, ked mas za sebou agriu,v tom sklenniku je viacero dveri a tam ta uz naviguju.
Dakujem molekula, no nakoniec to vyzera ze asi nejdem, skusim tam poslat tetu, ona je tiez kvetinkovy maniak, tak snad nieco ulovi. Ozaj a tie kavovniky mali za aku cenu nevies??
0 0
makromolekula makromolekula

makromolekula je offline (nepripojený) makromolekula

Myslim, ze teta hovorila za 2 eura
0 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

makromolekula Pozri príspevok
Myslim, ze teta hovorila za 2 eura
Ok dakujem velmi pekne musim ju tam nahnat
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Namiesto citania prispejem po nejakej dobe aj ja Kedze momentalne mi kvitne len jedna phala, tak sa idem pochvalit aspon vyhonkami. Niektore su nove, ine uz starsie Posledne tyzdne sa pekne rozrastli.
Naposledy upravil Matasias : 22.03.11 at 14:27
DSCN1341.jpg  
DSCN1343.jpg  
DSCN1345.jpg  
DSCN1347.jpg  
DSCN1348.jpg  

1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
na phale budeš mať novú rastlinku
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Hej hej Preto som ju tam pridal. Uz jej rastie aj prvy korienok. Ale neviem ci ich rozdelim. Jednu som tak delil a neprezila mala, ani velka rastlinka :-/
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja sa osobne nikdy neteším keď mi rastie nová rastlinkaoddeľovanie je komplikované a nemusí byť úspešné.aj mne teraz na jednej rastie, mám na nej aj keiku aj novú rastlinku
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
segre už takmer rok rastu na phalach nove rastlinky a koreň žiaden
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Mypa Pozri príspevok
Takže po konzultácii sa pridávam k názoru "bef" je to nedostatok draslíka
Vcera som bola v Hornbachu. Nasla som hnojivo "POKON" na orchidee, ktore ma obsah latok: NPK 5+6+7 - toto malo najvyssi draslik aky som videla. Vyskusam na mojich orchideach a uvidime.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Zase sa co-to otvara.Zacali rast aj dalsie kvetne stonky.
075.jpg  
077.jpg  
080.jpg  
1/1
5 0
Alcielle Alcielle

Alcielle je offline (nepripojený) Alcielle

v Nitra v Mlynoch maju este zo dve orchidky po 3 evry...len okvetnu stonku maju stiknutu asi v polovici a nova v nedohladne...ale aspon bude prekvapko, ze v akej farbe sa ukaze....
0 0
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

ja sa chválim ďalšia v poradíKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Snímek 001.jpg
Zobrazení: 41
Veľkosť:  43.0 KB, Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Snímek 003.jpg
Zobrazení: 49
Veľkosť:  53.9 KB,,,a toto je" celý les" kvetov / len škoda že všetko v bielom / ale aj zato vďakaKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Snímek 005.jpg
Zobrazení: 43
Veľkosť:  35.3 KB
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

MIŠO T Pozri príspevok
ja sa chválim ďalšia v poradíKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Snímek 001.jpg
Zobrazení: 41
Veľkosť:  43.0 KB, Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Snímek 003.jpg
Zobrazení: 49
Veľkosť:  53.9 KB,,,a toto je" celý les" kvetov / len škoda že všetko v bielom / ale aj zato vďakaKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Snímek 005.jpg
Zobrazení: 43
Veľkosť:  35.3 KB
len sa chváľ aj ďalej, my Ťa radi oceníme.
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

..... no tak ja som tu moju bielu ignorantku predvcerom vytiahla z vyhnanstva a jedine co v panike z tmy a zimy urobila je ,ze zacala vyhanat korienok.........ja uz neviem ako jej mam vysvetlit ,ze po 2 a pol roku by sa jej patrilo aj rozkvitnut
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
vyskusala si hnojivo s vyssim obsahom draslika?
0 0
Emwa Emwa

Emwa je offline (nepripojený) Emwa

Pekny den,
prred par dnami som nahle pochovala manzela,a moje orchidky
/cca 12/ sa rozhodli, ze mi urobia radost. Vidim, ze sa chystaju kvitnut. Vysvetlovala som im, ze chlapci/vnucata/ pridu na velku noc, a kvietocky maju radi, tak "nech sa snazia" . Verim, ze kvietky maju svoju dusu. Ked tie, co sa chystaju kvitnut,zakvitnu, poslem fotecky . Aspon trocha radosti v ...
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Emwa Pozri príspevok
Pekny den,
prred par dnami som nahle pochovala manzela,a moje orchidky
/cca 12/ sa rozhodli, ze mi urobia radost. Vidim, ze sa chystaju kvitnut. Vysvetlovala som im, ze chlapci/vnucata/ pridu na velku noc, a kvietocky maju radi, tak "nech sa snazia" . Verim, ze kvietky maju svoju dusu. Ked tie, co sa chystaju kvitnut,zakvitnu, poslem fotecky . Aspon trocha radosti v ...
To je mi ľúto, úprimnú sústrasť a veľa síl prajem. A nech Ti aspoň trošičku kvietky rozveselia deň
0 0
Ivusik_Pampusik Ivusik_Pampusik

Ivusik_Pampusik je offline (nepripojený) Ivusik_Pampusik

Dnes som sa vrátila po 4 dňoch z nemocnice a na novej fialkovej orchidke dva púčiky uschnuté korienky fest scvrknuté hlavne že som som sa na ne pýtala maminy a ta len že dva kvietky rozkvitli a o tých betónovo suchých fialkách ktoré som jej kázala poliať ani nehovorím a potom že kľudový režim ach jaj snáď sa po dažďovej vodičke rýchlo spamätá bo prísť za dva týždne tak nájdem asi len prázdne kochlíky :P
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať