Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

sayly Pozri príspevok
tak ale zostalo jej dosť zdravých koreňov, len mi tam chýbajú listy, tie boli uschnuté? Srdiečko rastlinky je v akom stave? Ak je zhnité aj to, tak neviem, či z nej niečo bude
ano korene ma velmi pekne, list tam bol jeden a bol na polovicu zlty, tak som ho dala prec. Srdiecko, no neviem, vyzera to hocijak. Vcera som ju vysprchovala a zasypala skoricou. Cez noc som ju nechala len tak volne v kvetinaci a rano som to supla do sacika. Uvidime.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Baby kuknite sem. Nádherahttp://kotanec.wsn.cz/file/?fileid=7103
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

vikinka.n Pozri príspevok
ano korene ma velmi pekne, list tam bol jeden a bol na polovicu zlty, tak som ho dala prec. Srdiecko, no neviem, vyzera to hocijak. Vcera som ju vysprchovala a zasypala skoricou. Cez noc som ju nechala len tak volne v kvetinaci a rano som to supla do sacika. Uvidime.
neviem, ale nemusela si požiť sáčkovú metódu, tá sa požíva ak odhnijú všetky korienky, tebe ich tam zostalo dosť, normálne ju posaď a nepolievaj cca 14 dní, potom začni polievať len preliatim, troškou prevarenej vody raz za týždeň, nehnoj...trošku potrvá kým sa preberie, ale ppodarí sa to ak má v poriadku srdiečko, hnojiť začni až keď Ti začne rásť lístok, aby mala výživu.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

tak toto sú tie moje cocochipsy
25062009414.jpg  
25062009415.jpg  
1/1
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
annarei Pozri príspevok
Jess, si oko moja dcéra, tá keď vidí peknú orchideu, tiež si urobí radosť
Modrú sme ešte nevideli, je nádherná určite by si ju kúpila. Keď nám budú kvitnúť tie naše, pošlem foto.
hm, aj dnes som si chcela kúpiť ďalšiu...majú v Bille, len som zaspala a už teraz sa neoplatí....budú prebraté a ostanú len také, ktoré mám. Treba ísť hneď ráno o 7-ej. Momentálne sa sťahujem do BB, tak už sa teším na časté návštevy Baumaxu....dúfam, že neskrachujem

... a tá orchidea nie je modrá...je fialková....to asi len zlé svetlo z fotoaparátu
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
vikinka.n Pozri príspevok
Dostala som orchideu na vyliecenie v hroznom stave. Ked som to ocistila od vsetkeho sucheho a odhniteho dopadlo to strasne, ale niekto tu uz nico veeeeelmi podobne mal a tusim ju vyliecil.
Kdo bol ten neuveritelny liecitel a jak sa mu to podarilo?

Takto to dopadlo:
Viki, tak takéto "torzo" z orchidee som mala aj ja. Mne bolo ľúto ju vyhodiť. Len ja som mala asi 4 korene a ani jeden lístoček. Dala som ju do sáčku....sem-tam orosila...sáčok zavrela. Popísala som to v niektorom príspevku dávnejšie. Teraz sa teším. Orchidea má 3 nové 10cm listy a pučí 2 nové korienky. Je ZACHRÁNENÁ !!!!!
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
sayly Pozri príspevok
neviem, ale nemusela si požiť sáčkovú metódu, tá sa požíva ak odhnijú všetky korienky, tebe ich tam zostalo dosť, normálne ju posaď a nepolievaj cca 14 dní, potom začni polievať len preliatim, troškou prevarenej vody raz za týždeň, nehnoj...trošku potrvá kým sa preberie, ale ppodarí sa to ak má v poriadku srdiečko, hnojiť začni až keď Ti začne rásť lístok, aby mala výživu.
Ja, pokiaľ som ju mala len-tak, tak sa nič nedialo. Mala som ju aj v kvetináči, aj úplne bez na vzduchu...ale nič. Akonáhle som ju dala do sáčku, tak sa začala prebúdzať. Samozrejme po cca mesiaci. Toto je obrázok tej orchidey z mája.
Naposledy upravil jess : 25.06.09 at 10:03
jkl 006.jpg  
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

jess Pozri príspevok
Ja, pokiaľ som ju mala len-tak, tak sa nič nedialo. Mala som ju aj v kvetináči, aj úplne bez na vzduchu...ale nič. Akonáhle som ju dala do sáčku, tak sa začala prebúdzať. Samozrejme po cca mesiaci. Toto je obrázok tej orchidey z mája.
gratulujem k záchrane, no ona tam má naozaj veľa zdravých korienkov, tak ju môže kľudne zasadiť, tiež sa jej preberie, môže jej aj urobiť skleníkový efekt, po zasadení zastokne do substrátu 3 paličky do trojuholníka a na to navlečie sáčik, urobí na ňom pár dierok a bude hotovo
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

jess Pozri príspevok
Ja, pokiaľ som ju mala len-tak, tak sa nič nedialo. Mala som ju aj v kvetináči, aj úplne bez na vzduchu...ale nič. Akonáhle som ju dala do sáčku, tak sa začala prebúdzať. Samozrejme po cca mesiaci. Toto je obrázok tej orchidey z mája.
jess dakujem, dnes som to pol dna hladala a nasla, vedela som ze som to tu videla. Zatial je od rana v sacku. Nemozem ju zatial zasadit, lebo nemam do coho a ten povodny substrat som vyhodila, kto vie co za humus tam uz bol. Skusim popozerat tie koko, ale tu u nas v chovatelskom to nemaju. Ked som sa u nas pytala kukal na mna jak na blazna. Musim niekde v hornbachu, alebo baumaxe.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ajojte orchideáčky maniačky
Človek sem chvíľu nemrkne, lebo nemá čas a vy popíšete litánie, poviem vám, dalo mi zabrať prečítať si to , ááále zasa som sa niečo nové dozvedela, takže len tak ďalej píšte. Ja nemám čo,všetko po starom, orchidejky odkvitajú, nie je sa čím chváliť, niektoré majú obdobie pokoja, takže sa nič nedeje. Juj ale nejakú novú krasotinku by som prijala
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Sayly prikladám fotky tých lístkov.Oni rastú tak trochu bokom a nad lístkom je koreň. No neviem asi to ide z toho srdiečka. Čas ukáže či to bude nová rastlinka, teraz keď kvitne tak čakám.
P6240069.jpg  
P6240070.jpg  
1/1
0 0
Zuzana Bene Zuzana Bene

Zuzana Bene je offline (nepripojený) Zuzana Bene

veronika13 Pozri príspevok
prečo máš pocit, že sa jej zastavil rast? lebo moje odkedy ich mám postupne mi pribúdali behom dvoch mesiacov, tiež nejako nerastú. Teda nič nové im nepribúda, kvitnúť kvitnú, postupne sa rozvili všetky púčiky, na pár odpadlíkov, ale ani korene, ale listy, stonky tobôž nerastú... pritom majú vhodné prostredie... tak neviem čo robím zle, som zvedavá čo sa s nimi bude diať po odkvitnutí
Veronika, ten pocit mám preto, lebo čo ju mám už necelý mesiac, vôbec nijako sa nezmenila, púčiky zostali, vôbec sa nazväčšujú a ani nemajú snahu roztvoriť sa, jedna kvetinka je odkedy som ju kúpila taká polo púčik, polo hotová jednoducho ostatné mi kľudne od rána do večera z puku vykvitnú, ale táto biela absolútne, ako som ju kúpila, tak je, pritom púčiky má, ale sú len polootvorené a nič viac sa s nimi nedeje.. to sa mi nepáči.. tebe aspom postupne pribúdali veď ja viem že mi nezakvitne hneď, ale táto je velice podozrivá, už som aj pozerala či som umelú nekúpila
Naposledy upravil Zuzana Bene : 25.06.09 at 15:22 Dôvod: Preklep
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

Priatel mi kupil orchideu, ma 8 kvietkou a vela malyh pukou ktore jej odpadavaju? daju sa nejak zachranit? alebo co s tym?
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Anita..... Pozri príspevok
Popaste si oči
to ma byt ako nejaka orchidea?
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

paulinkaZH Pozri príspevok
Priatel mi kupil orchideu, ma 8 kvietkou a vela malyh pukou ktore jej odpadavaju? daju sa nejak zachranit? alebo co s tym?
To ze opadavaju male puciky nemusi mat ziadny vazny dovod, nekedy sa to stane aj z dovodu zmeny miesta. Nieked odpadnu aj bezdovodne. Asi sa to zachranit neda, nechaj to tak, co ma odpadnut odpadne.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Zdenka175 Pozri príspevok
Baby kuknite sem. Nádherahttp://kotanec.wsn.cz/file/?fileid=7103
Wawwwwww.kiezby aj tu unas vo volnej prirode rastli phalaenopsisi
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
vikinka.n Pozri príspevok
to ma byt ako nejaka orchidea?
skor paprika abo volaka taka zelinka
0 0
Anita..... Anita.....

Anita..... je offline (nepripojený) Anita.....

Nuž nedarí sa mi, sorry.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Zdenka175 Pozri príspevok
Sayly prikladám fotky tých lístkov.Oni rastú tak trochu bokom a nad lístkom je koreň. No neviem asi to ide z toho srdiečka. Čas ukáže či to bude nová rastlinka, teraz keď kvitne tak čakám.
no srdiečko je z vrchu kde Ti rastú nové listy a toto bude asi keika, veď počkaj a uvidíš, či Ti pustí korienky, ak áno, tak po dostatočnom počte korienkov ju oddelíš a zasadíš a bude nová
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

vikinka.n Pozri príspevok
to ma byt ako nejaka orchidea?
ku ktorému príspevku to patrí?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať