Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
kryptokoryna kryptokoryna

kryptokoryna je offline (nepripojený) kryptokoryna

[QUOTE=eny7;1711770][QUOTE=eny7;1710475]
lesslie : a tie listy su spodne, alebo ako ozltli? najepsie by bolo dat sem foto...ak su spodne, tak je to po zime normalne...ine ozltnutie by sme museli vidiet

Ano, listy su ozltnute spodne dva, uz som ich dala z nej prec, ale aj ostatne su ako zosuverene, ale v strede vyrasta dalsi novy list.Podobný problém mám s jednou aj ja. Tá však má listy úzke a dlhé. Mohlo jej ublížiť veľa svetla ak bola vystavená dlhšiemu slnečnému žiareniu. Nič, listky vyštiknúť aj tie zošuverené a ponechať len zdravé. Tak som to teraz urobila a uvidím. A pre istotu prezrieť kôru v ktorej je zasadená tá môže byť napadnutá drobným hmyzom -asi vošky a tie cicaju výživu listom Zalievať tak ako som uviedla hore. Pestujem orch. len s oválnym listom všetkým sa darí len táto jedna nezbednica si vyžaduje zvýšenú pozornosť. No dala som ju do karantény pre istotu
0 0
kryptokoryna kryptokoryna

kryptokoryna je offline (nepripojený) kryptokoryna

[QUOTE=kryptokoryna;1711794][QUOTE=eny7;1711770]
eny7 Pozri príspevok
lesslie : a tie listy su spodne, alebo ako ozltli? najepsie by bolo dat sem foto...ak su spodne, tak je to po zime normalne...ine ozltnutie by sme museli vidiet

Ano, listy su ozltnute spodne dva, uz som ich dala z nej prec, ale aj ostatne su ako zosuverene, ale v strede vyrasta dalsi novy list.
Podobný problém mám s jednou aj ja. Tá však má listy úzke a dlhé. Mohlo jej ublížiť veľa svetla ak bola vystavená dlhšiemu slnečnému žiareniu. Nič, listky vyštiknúť aj tie zošuverené a ponechať len zdravé. Tak som to teraz urobila a uvidím. A pre istotu prezrieť kôru v ktorej je zasadená tá môže byť napadnutá drobným hmyzom -asi vošky a tie cicaju výživu listom Zalievať tak ako som uviedla hore. Pestujem orch. len s oválnym listom všetkým sa darí len táto jedna nezbednica si vyžaduje zvýšenú pozornosť. No dala som ju do karantény pre istotu
Podobný problém mám s jednou aj ja. Tá však má listy úzke a dlhé. Mohlo jej ublížiť veľa svetla ak bola vystavená dlhšiemu slnečnému žiareniu. Nič, listky vyštiknúť aj tie zošuverené a ponechať len zdravé. Tak som to teraz urobila a uvidím. A pre istotu prezrieť kôru v ktorej je zasadená tá môže byť napadnutá drobným hmyzom -asi vošky a tie cicaju výživu listom Zalievať tak ako som uviedla hore. Pestujem orch. len s oválnym listom všetkým sa darí len táto jedna nezbednica si vyžaduje zvýšenú pozornosť. No dala som ju do karantény pre istotu
1 0
eny7 eny7

eny7 je offline (nepripojený) eny7

lusielaL Pozri príspevok
Eny,podla prveho obrazku sa mi zda ze su korene v zlom stave,ale ja by som ju nepresadzala,teraz by mohli zacat rast korene,aj listok rastie,tak by som pockala co bude,nie je velmi mokra?
Naozaj su tie korene hrozne, pozerala som aj do crepnika, ma tam vela tmavych korenov , ale su tam aj dva nove bielozelene. Prvykrat som ju presadzala vlani, mame ju tri roky. Substrat nevyzera byt premokreny, ani v miske pod nou nestala voda, crepnik je oroseny. Tie tmave korene mam ostrihat ?
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Radsej ju nevyberaj,tie zle korene tam casom uschnu.A vzhladom na to ze bola pred rokom presadzana by mohla prist aj o tie dva zdrave keby si ju zase chcela presadit.
1 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

jess Pozri príspevok
Môj nový prírastok (Baumax BB). Veľa stredných orchidiek po 8 Eur (tá moja má stonku cca 75 cm) inak majú biele so žltým stredom, s bordovým, fialovým stredom, 2 jemne bodkované, ružové ,fialové, čisto biele.......ostatné tiež veľmi pekné, ale tam ceny začínajú od 14 až do 30 ......tiež veľmi pekné Vandy od 30-60 Eur ...fialové a jedna veľká bordová (krásna) ....vo výpredaji nič
Počula som, že tieto biele s červeným stredom mávajú veľa kvetov.
1 0
anika27 anika27

anika27 je offline (nepripojený) anika27

žena
veľmi krásne orchidee
0 0
anika27 anika27

anika27 je offline (nepripojený) anika27

žena
ja nemám také šťastie ako ty všetky mi odkvitli niektokré aj rok čo odkvitli a nie a nie zakvitnúť
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

anika27 Pozri príspevok
ja nemám také šťastie ako ty všetky mi odkvitli niektokré aj rok čo odkvitli a nie a nie zakvitnúť
ak sú korene ok,potom ostáva už len mať správnu zalievku miesto a teplotu
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

sú fakt nádherné,dúfam,ze aj moje také budú stále
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Jedna z mojich orchideí stále vypúšťa nové korene, ktoré rastú smerom hore. Bojím sa ich nasilu otáčať dolu, lebo by som ich poškodila. Je to dobré ?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

verkaz Pozri príspevok
Jedna z mojich orchideí stále vypúšťa nové korene, ktoré rastú smerom hore. Bojím sa ich nasilu otáčať dolu, lebo by som ich poškodila. Je to dobré ?
je to ok
0 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
[QUOTE=eny7;1711770][QUOTE=eny7;1710475]
lesslie : a tie listy su spodne, alebo ako ozltli? najepsie by bolo dat sem foto...ak su spodne, tak je to po zime normalne...ine ozltnutie by sme museli vidiet

Ano, listy su ozltnute spodne dva, uz som ich dala z nej prec, ale aj ostatne su ako zosuverene, ale v strede vyrasta dalsi novy list.[QUOTE][/QUOTE
Ja som nemala žlté ale úplne mäkké listy,tak som ich odstrihla a pinzetou som opatrne odstránila to čo tam z toho listu ostalo okolo koreňov (ak to nejde treba nejaký deň počkat,kým trochu zmäkkne).O týžden sa prerezalo 9 nových koreňov.Cez zmäkknuté listy majú korene problém sa dostať von a malá pomoc im neublíži.Zopakovala som to aj na druhej orchidke a už sú tam 3 nové mini korienky.Kto má odvahu nech skúsi.
Naposledy upravil *ala* : 05.04.11 at 21:38
1 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

na kvitnúcej orchidey mám 5 kvietkov,po týždni začali schnúť,držia ale na pohľad aj na dotyk su už suché.Inak listy sú v poriadku a už vyháňa aj druhá stopka s 3 pukmi,neviete prečo tie kvety schnú?
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

Ja som tú orchidku kúpila pred týždňom v tescu,bola krásna,teda ešte aj je,ale tie kvietky uschýnajú,asi už dlho kvitli a má to tak byť,neviem.
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
No dnes som zahviezdil. Poobede som namocil orchidky na 20min do vody s hnojivom. Zrazu ani neviem ako som dostal ponuku na kino. Teraz ked som sa vratil, som si spomenul na orchidky :-/ Hadam si tu vodu uzili ako ja kino a rozdychaju to.
0 0
kryptokoryna kryptokoryna

kryptokoryna je offline (nepripojený) kryptokoryna

Tak tiež som ich dala namočiť na ,,3hod.,, ale vyberiem ich až zajtra. To im len prospeje. A týždeň budú zasa v suchu a šupla som im aj hnojivo
0 0
kryptokoryna kryptokoryna

kryptokoryna je offline (nepripojený) kryptokoryna

Možno čím je rastlinka staršia tým má aj viac koreňov alebo potrebuje presadiť. To že rastú hore by nemalo vadiť. Mám takú a minulý rok mala 30 kvetov Má viac stoniek tie sú rozkonárené - nádhera
0 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
prikladám foto:toto sú tie nové koreňe
DSC00364.jpg  
2 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
No a zase mam jednu otazocku Na Dendrobiu Berry Oda mi zacali z rastliniek (hluz) spoza listov rast nove male rastlinky. Jedna tlaci uz aj korienky. Co mam s nimi dalej robit ???
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

Povedzte mi uz niekto,preco kvietky stale neodpadli,ked su na pohlad a dotyk uschnute,farbu vsak maju stale,len su vysusene,nechapem to,lebo ich rosim kazde rano a polievam 1x za tyzden,tak ze ich namocim na hodinu ponorene do odstatej vody asi tak do polovicky crepnika.Maju taketo byt,ked odkvitaju,alebo je to nieco ine?Mam vedla tejto orchidejky este dalsie 3,len ine druhy a tie su zatial pekne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať