Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

annarei Pozri príspevok
Dnes som ju odfotila vo váze
Ahoj baby, ďakujem za súhlasné stanovisko, veľmi ma to potešilo !!!
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

Zdenka175 Pozri príspevok
Sayly prikladám fotky tých lístkov.Oni rastú tak trochu bokom a nad lístkom je koreň. No neviem asi to ide z toho srdiečka. Čas ukáže či to bude nová rastlinka, teraz keď kvitne tak čakám.
Kto mi odpovie, som príhlásená a nechce mi odoslať odpoveď
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

Zdenka175 Pozri príspevok
Sayly prikladám fotky tých lístkov.Oni rastú tak trochu bokom a nad lístkom je koreň. No neviem asi to ide z toho srdiečka. Čas ukáže či to bude nová rastlinka, teraz keď kvitne tak čakám.
Zdenka, ja som čítala v knihe, že orchidea tohoto druhu, vyháňa vegetatívne odnože tzv. keiky, namiesto kvetu sa vytvorí nová rastlina
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

Zdenka175 Pozri príspevok
Baby kuknite sem. Nádherahttp://kotanec.wsn.cz/file/?fileid=7103
Zdenka, kukla som na takúto nádhernú výstavu, by sa oplatilo ísť
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

sayly Pozri príspevok
ku ktorému príspevku to patrí?
Uz je tusim zmazany
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
sayly Pozri príspevok
ku ktorému príspevku to patrí?
ten prispevok ako si zahadne zduchol niekto sa pravdepodobne pokusal o vtip. nejaka planta abo cho zasadena v kvetinaci, ze si mame ocka popast a viki sa spytala, ci to je orchidka
0 0
Anita..... Anita.....

Anita..... je offline (nepripojený) Anita.....

Ten pôvodný príspevok som tam dala ja, ale som ho vymazala nakoľko som vložila nesprávnu fotografiu, /tú plantu v kvetináči/ a to správne malo byť toto: http://kotanec.wsn.cz/file/?fileid=7103 , len sa mi tie obrázky nepodarilo vložiť. Celý súbor som vložila už včera do témy "Záhradky - fotoinšpirácie". Takže mi prepáčte ten zmetok čo som spôsobila.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Anita..... Pozri príspevok
Ten pôvodný príspevok som tam dala ja, ale som ho vymazala nakoľko som vložila nesprávnu fotografiu, /tú plantu v kvetináči/ a to správne malo byť toto: http://kotanec.wsn.cz/file/?fileid=7103 , len sa mi tie obrázky nepodarilo vložiť. Celý súbor som vložila už včera do témy "Záhradky - fotoinšpirácie". Takže mi prepáčte ten zmetok čo som spôsobila.
stava sa a co bolo v tom kvetinaci? aj tak by ma to zaujimalo
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
A vculeky otazka. Sayly, neviem, ci si spominas ako som stresovala pri prvom odstrihnuti odkvitnutej stonky. No a orchidke sa teraz tak dari, ze sa mi prebudil spiaci pucik a dalsie dva ho budu asi nasledovat, vyhnala dva nove listy zo srdiecka a za posledny tyzden jej narastlo strasne vela korenov. z povodneho korena sa tahaju dalsie styry a to skoro na kazdom. Prikladam aj foto. Myslite, ze by som ju mala presadit do vacsieho kvetinaca, ked sa tolko rozrasta? a prikladam foto aj mojej momentalne rozkvitnutej kocky.
iofjio.jpg  
DSC02599.jpg  
DSC02592.jpg  
1/1
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ivus44 Pozri príspevok
A vculeky otazka. Sayly, neviem, ci si spominas ako som stresovala pri prvom odstrihnuti odkvitnutej stonky. No a orchidke sa teraz tak dari, ze sa mi prebudil spiaci pucik a dalsie dva ho budu asi nasledovat, vyhnala dva nove listy zo srdiecka a za posledny tyzden jej narastlo strasne vela korenov. z povodneho korena sa tahaju dalsie styry a to skoro na kazdom. Prikladam aj foto. Myslite, ze by som ju mala presadit do vacsieho kvetinaca, ked sa tolko rozrasta? a prikladam foto aj mojej momentalne rozkvitnutej kocky.
nemusíš ju presádzať, nechaj ju tak ako je a teším sa spolu sTebou na nové kvietky

baby pozrite si tú prezentáciu od Anity...je nádherná
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ivus44 Pozri príspevok
stava sa a co bolo v tom kvetinaci? aj tak by ma to zaujimalo
Nebola to vianočná ruža ???
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

tá prezentácia je krááásna, keby nás tam pustili, tak neviem neviem, či by im tam niečo ostalo

ja som bola včera s tom Baumaxe-nečakaná príležitosť, a hádajte čo som si odtiaľ doniesla? áno, spávne. fotky pridám neskôr, ešte ich nemám zvečnené

inak až smutno mi prišlo, ako tam o tie orchidky nedbajú, naliaté majú v srdiečkach všetky vodu, a tie drahšie, keď im ich nik nekupuje, nechajú takmer vyhynúť a potom ich dávajú za polovičnú cenu
bolo tam jedno krásne dendrobium zlacnené na polovicu, plne zakvitnuté, no už peňaženka nedovolila, ale aj tak zatiaľ phaly u mňa vyhrávajú, hlavne kvôli cene
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

Ivus44 Pozri príspevok
A vculeky otazka. Sayly, neviem, ci si spominas ako som stresovala pri prvom odstrihnuti odkvitnutej stonky. No a orchidke sa teraz tak dari, ze sa mi prebudil spiaci pucik a dalsie dva ho budu asi nasledovat, vyhnala dva nove listy zo srdiecka a za posledny tyzden jej narastlo strasne vela korenov. z povodneho korena sa tahaju dalsie styry a to skoro na kazdom. Prikladam aj foto. Myslite, ze by som ju mala presadit do vacsieho kvetinaca, ked sa tolko rozrasta? a prikladam foto aj mojej momentalne rozkvitnutej kocky.
ivus, nepresádzaj, ak sa takto spamätala, tak je vyhovuje tam kde je tá rozkvitnutá je kráásna
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

sayly, zuzana bene, ďakujem za upokojenie, že je to normálne, že počas kvitnutia iné moc nerastie, lebo už som bola v rozpakoch že čo robím zle...
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Tak ja som bola dnes kvetinárstve a mali takéto fialové orchidejky po 10eur s obrovskými listami.Neodolala som a teraz mám dve
moje potešenie.jpg  
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Zdenka, už si nakazená aj ty? Aby si zachvíľu nepísala, že už ich máš 10
0 0
mato1219 mato1219

mato1219 je offline (nepripojený) mato1219

to je nádhera
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Včera som konečne nafotila tie moje.
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P5240012_01.jpg
Zobrazení: 81
Veľkosť:  23.9 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6240073_01.jpg
Zobrazení: 84
Veľkosť:  43.8 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6240075_01.jpg
Zobrazení: 53
Veľkosť:  35.3 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6240076_01.jpg
Zobrazení: 62
Veľkosť:  45.1 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6240078_01.jpg
Zobrazení: 72
Veľkosť:  50.8 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6240081_01.jpg
Zobrazení: 59
Veľkosť:  43.5 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6240082_01.jpg
Zobrazení: 52
Veľkosť:  40.0 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6240085_01.jpg
Zobrazení: 54
Veľkosť:  45.2 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6240086_01.jpg
Zobrazení: 50
Veľkosť:  51.0 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6240089_01.jpg
Zobrazení: 60
Veľkosť:  28.7 KB
Naposledy upravil veva.. : 26.06.09 at 18:20
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

veva sú nádherné, aj listy majú krásne, je vidieť, že sa o ne pekne staráš

Ako sa staráš o Dendrobky? Všimla som si, že ti pekne vyrastajú nové, poraď mi, ja som v tomto začiatočník a stále mi je ľúto odstrihnúť tie stonky s listami, čo už kvitli. Mám 2 Dendrobie Phalaenopsis a 1 nobillku.
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

krááásne, a veru závislosť je to poriadna, nedávno som písala, že mám jednu a už ich je 7
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať