Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..konečne som sa dočkala,začína mi kvitnúť ludisia dyscolor
P4113693.jpg  
P4103665.jpg  
1/1
4 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

daira Pozri príspevok
NO ved prave ja sa toho bojim objednat nieco z ebay. Preto by som potrebovala niekoho overeneho. Nemohla by si dat nejaky konkretny link? Je tam toho hrozne moc

fuuu ako je ich tam vela ako mne sa najviac oplatilo od osoby i*shops je to fakt spoľahlivá osôbka mne aj kamarátke prišli v perfektnom stave a je to až z bankoku teraz čo si objednávali od nicol čo tu spomýnali tak ju by som ohodnotila tak na 70% toto by malo byť tiež od nicol rozmýšľala som aj nad touto tak pozri http://cgi.ebay.com/1-Orchidee-vanda...b226e74:):):):) keď pôjdeš priamo cez predajcu tak nájdeš veľa šťastia pri hľadaní a keď nájdeš niečo tak sa pochváľ
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
NEMÁ NIEKTO NA PREDAJ CIBUĽU - HĽUZU PLEJONKY????
0 0
akibag akibag

akibag je offline (nepripojený) akibag

nasla som tuto diskusiu, ale je tu toho velmi vela a nechce sa mi to vsetko citat, tak mi snad niekto z vas ochotne poradi.
mam doma cambriu, cca uz 2 roky, kvitla 2-x. Urcite sa o nu nestaram spravne, lebo:
- ma harmonikove listy
- ma na listoch cierne flaky, kt. su akoby vela malillinkych bodiek pri sebe
o.i. myslim, ze ani nerastie, iba tie vzdusne korienky a v kvetinaci je asi 7 hluz.
Poradte mi prosim co snou... ci presadit, vyhodit, alebo co..
Dakujem
Snímka0255.jpg  
Snímka0238.jpg  
1/1
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

Potřebuje vysokou vzdušnou vlhkost(miska s keramzitem a vodou,jinak se jí vytvoří harmonikové listy.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Moje Cymbidka. Čakajú v práci až sa oteplí a pôjdu na balkón



2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

akibag Pozri príspevok
nasla som tuto diskusiu, ale je tu toho velmi vela a nechce sa mi to vsetko citat, tak mi snad niekto z vas ochotne poradi.
mam doma cambriu, cca uz 2 roky, kvitla 2-x. Urcite sa o nu nestaram spravne, lebo:
- ma harmonikove listy
- ma na listoch cierne flaky, kt. su akoby vela malillinkych bodiek pri sebe
o.i. myslim, ze ani nerastie, iba tie vzdusne korienky a v kvetinaci je asi 7 hluz.
Poradte mi prosim co snou... ci presadit, vyhodit, alebo co..
Dakujem
ja tu nie som od "cambrii",ale harmonikové listy=nepravidelná zálievka a zdá sa mi, že je zarazená na tesno v tom keramickom kochly= nemá vzduch od spodku, čím substrát zle preschýňa. nestála ti vo vode?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Tak ja teda neviem, o Cambriu sa starám ako sa má, a na jednej hluze mám aj tak harmonikové listy.....a čítala som, že už ked sa to raz povrže s nepravidelnou zálievkou, tak postihnutá hluza už vždy bude mať harmonikové listy, aj ked narastú úplnbe nové.
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

Ahojte, svokra má Cymbídium a chcela by vedieť, kedy ho môže dať von na terasu, poradí mi niekto?
Ďakujem
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

2009 Pozri príspevok
Moje Cymbidka. Čakajú v práci až sa oteplí a pôjdu na balkón



sú nádhernéééé!!!
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

dominica Pozri príspevok
Ahojte, svokra má Cymbídium a chcela by vedieť, kedy ho môže dať von na terasu, poradí mi niekto?
Ďakujem
Áno ale ešte by som to neriskla. Noci sú studené a cez deň to tiež nie je bohvie čo. Cymbidká rastú strašne rýchlo a v lete patria von. Hoď sem potom fotku. Evika
0 0
akibag akibag

akibag je offline (nepripojený) akibag

lujza.j Pozri príspevok
ja tu nie som od "cambrii",ale harmonikové listy=nepravidelná zálievka a zdá sa mi, že je zarazená na tesno v tom keramickom kochly= nemá vzduch od spodku, čím substrát zle preschýňa. nestála ti vo vode?
no zarazena je teda uplne na tesno, ale nebolo to tak vzdy.. no a pravda je taka, ze urcite stala aj vo vode.. no, mne sa nejako nedari so spravnou starostlivostou o kvetinky
a nemala by sa presadit, ked je tam toho tak vela?
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

akibag Pozri príspevok
no zarazena je teda uplne na tesno, ale nebolo to tak vzdy.. no a pravda je taka, ze urcite stala aj vo vode.. no, mne sa nejako nedari so spravnou starostlivostou o kvetinky
a nemala by sa presadit, ked je tam toho tak vela?
Vždy treba narezať po bokoch kvetináča otvory.. Lepšie potom presychajú
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Známy nevedia čo mi dávať. Nakoniec to skončí vždy pri orchideách. Dnes som mala Vianoce.. Dostala som 2 Vandičky, dve Cymbidia a dve Dendrobium phalaenopsis
Tu sú Dendrobium phalaenopsis Ten zelený mám aj doma práve začína vyháňať kvetný stvol



Naposledy upravil 2009 : 14.04.11 at 19:13
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

A ešte Vandy



0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Nezoznámiš ma s Tvojimi známymi? Aj ja chcem vianoce?
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Hi.. Ja som im robila niečo pracovné.. Inak robota skoro na dva týždne.. Chceli to zaplatiť ale..... od priateľov peniaze?? to sa mi nezdá.. Takto sa na mňa dohodli..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

akibag Pozri príspevok
no zarazena je teda uplne na tesno, ale nebolo to tak vzdy.. no a pravda je taka, ze urcite stala aj vo vode.. no, mne sa nejako nedari so spravnou starostlivostou o kvetinky
a nemala by sa presadit, ked je tam toho tak vela?
ja by som ju nechala dobre preschnúť, narež opatrne kochle pozdĺž ako píše "2009", alebo porob opatrne diery horúcim klincom na prevzdušnenie substrátu.ak je kochel nepriesvitný strč do neho špajľu ako ukazovateľ kedy poliať keď je špajľa suchá poleješ keď nie nepoleješ, alebo do substrátu strč prst.vymeň keramický kochel za väčší. ešte počkaj, ostatné dievčatá možno tiež niečo napíšu
0 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

Tak dnes som bola na gardenii a teda velke sklamanie. Orchidky predavali az v dvoch stankoch, z toho jeden bol vonku, takze chudata tam mrzli len v tom celofane. Vnutri mali az zltea a biele phaly a zlte dendrobium. Po 11 €, co sa mi zdalo dost. Inak mali krasne papucky a cymbidka ale iba ako dekoracie. Celkovo skoro ziadne izbovky. Ale prenadherne bonsaje (viem, ze su mimo temy ale aspon tri fotky na ukazku), skoro som okoktavela, niektore mali 250 rokov. NO a samozrejme velmi pekne trvalky a krickya vsetkz mozne vonkajsie kvety a stromy. Tak nakoniec uplne zufala som si kupila aspon chili papricky po 1 € a krasny rozmarin za 4€. Aspon to potesi
Dufam, ze nikomu nebude vadit, ze som sem dala tie fotky bonsajov, ale boli vazne nadherne
IMAG0480.jpg  
IMAG0497.jpg  
IMAG0489.jpg  
1/1
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
dominica Pozri príspevok
Ahojte, svokra má Cymbídium a chcela by vedieť, kedy ho môže dať von na terasu, poradí mi niekto?
Ďakujem
Dominika , až ked bude nočná teplota okolo 8-10 stup. , určite jej teraz rašia výhonky a lepšie im je v teplejšom ako vonku , ale veľa svetla- slnka im neuškodí, aby sa výhonky nevytiahli a neboli tenké
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať