Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

Milka, aj tebe dakujem, pockam kym stonka uplne vyschne,potom odstrihnem
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
lujza.j Pozri príspevok
už som to videla na českom fóre. ja nato vždy zabudnem a stonku zahodím. gratulujem
Ja som nebola na českom fóre, nestíham čítať ani toto. Vlani som kúpila 5 orchideí naraz a dosť boli preliate, tak som kvety odstrihla a dala do vázy.... po čase kvety odpadli, ale stonky pokračovali ďalej v raste. Tak som ich tam pre srandu nechala, že čo z toho bude. Samozrejme, že som nerátala s tým, že zakvitne, ale rástli, tak reku nechám. Ani nevymieňam vodu. Len minule mi ostalo trošku vody s hnojivom, tak som tam tak za lyžicu priliala. Dnes robím jarné upratovanie a chcela som to už vyhodiť a ajhľa ... keika.....som zvedavá, či podrastie a narastú jej aj korienky. Potom dám info ako na tom je
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jana- Pozri príspevok
Lujza,dakujem za radu,ci bola opreta o okno neviem,lebo ja som si ju taku vcera kupila.Tak to odstrihnem a zasypem,dufam,ze neuvadne preto.
nie pri kúpe dávaj pozor na všetko, viem že to je niekedy ťažké keď sme opantané krásou farby kvetu
1 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Cymbidku mi akosi vráskavejú hľuzy. Čo s tým ? Nepolievam veru veľa.
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

jana- Pozri príspevok
a toto je to, co rasi zo stonky
to bude nový konárik aj ja to mám ale už mi podrástol
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

suesin Pozri príspevok
to bude nový konárik aj ja to mám ale už mi podrástol
tak super,dakujem,to sa tesim
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Mojim orchidejkám sa akosi nedarí. Niektoré majú mäkké listy napriek tomu, že starostlivosť o ne je cca tri roky rovnaká. Nekvitnú, jedna ktorá zakvitla kvitla veľmi krátko. Neviem čo sa im stalo.Už som začala postupne všetky presádzať do nového substrátu. Viete poradiť čo sa im mohlo stať? Ďakujem za odpoveď.
Pekné nedeľné popoludnie :-)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mareko Pozri príspevok
Mojim orchidejkám sa akosi nedarí. Niektoré majú mäkké listy napriek tomu, že starostlivosť o ne je cca tri roky rovnaká. Nekvitnú, jedna ktorá zakvitla kvitla veľmi krátko. Neviem čo sa im stalo.Už som začala postupne všetky presádzať do nového substrátu. Viete poradiť čo sa im mohlo stať? Ďakujem za odpoveď.
Pekné nedeľné popoludnie :-)
ako sú na tom korene ?
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

chcem sa s Vami len potesit,ako stale krasne kvitnu vsetky
17042011882.jpg  
17042011884.jpg  
17042011886.jpg  
17042011887.jpg  
17042011888.jpg  

17042011889.jpg  
17042011890.jpg  
17042011891.jpg  
1/1
5 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Na jednej- tej, čo je na tom najhoršie - sú korene veľmi biedne, skoro žiadne (asi odhnili), ale tie ostatné sa zdajú byť OK. Ja som v istom čase pridala a do jednej dala celé množstvo súbstrátu z kokosového orecha. Kúpila som to ako originál substrát na orchidejky v takej zlisovanej kocke. Neviem či aj to im dáko neuškodilo.
No a aby toho nebolo málo, tak pred cca 2 týždňami som si kúpila miltóniu, krásne kvitla má aj nový ešte nerozkvitnutý výhonok a teraz pozerám, že jej kvietky sú ako vechtíky (mäkké). Tak neviem či už odkvitla alebo je zasa niečo zle. Umiestnila som ju na západné okno, ale je tam žalúzia... tak neviem :-(
Naposledy upravil mareko : 17.04.11 at 16:39
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mareko Pozri príspevok
Na jednej- tej, čo je na tom najhoršie - sú korene veľmi biedne, skoro žiadne (asi odhnili), ale tie ostatné sa zdajú byť OK. Ja som v istom čase pridala a do jednej dala celé množstvo súbstrátu z kokosového orecha. Kúpila som to ako originál substrát na orchidejky v takej zlisovanej kocke. Neviem či aj to im dáko neuškodilo.
ak nemá korene tak to je zlé preto sú listy mäkké-mlandravé, ak nechceš o ňu prísť musíš si zvoliť "záchrannú akciu" 1. sáčková metóda, 2. keramzitová metóda,3. skleníková metóda "ala Milka 60". všetko nájdeš tu v tejto téme.
ja som úspešná so skleníkovou metódou mám tak teraz dve phaly a jedna pekne ženie korienky. ale každý tu preferuje niečo iné.
ak je to také vlákno tak to nie je dobrý substrát, je možné, že zle preschýna a listy sú z toho mľandravé. mäkké listy sú buď z veľa vody alebo z mála vody.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Lujzi ďakujem pekne, idem skúšať "hniezdo záchrany" a uvidím. Ten kokos, to sú také rôzne kúsky, ale pre použitím sa to má máčať dlho vo veľa-veľa vode, lebo to má vraj dáke soli, ktoré treba zlikvidovať. Tak možno to nebolo dobé. Nuž a či veľa alebo málo vody, tak to bude ťažké rozhodovanie. Dávam ich do kúpeľa raz za týždeň, niekedy aj za dva keď nemám čas alebo pozabudnem. To je pre ne veľa či málo?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mareko Pozri príspevok
Lujzi ďakujem pekne, idem skúšať "hniezdo záchrany" a uvidím. Ten kokos, to sú také rôzne kúsky, ale pre použitím sa to má máčať dlho vo veľa-veľa vode, lebo to má vraj dáke soli, ktoré treba zlikvidovať. Tak možno to nebolo dobé. Nuž a či veľa alebo málo vody, tak to bude ťažké rozhodovanie. Dávam ich do kúpeľa raz za týždeň, niekedy aj za dva keď nemám čas alebo pozabudnem. To je pre ne veľa či málo?
polievanie si musíš odsledovať ja mám na všetkých kochloch dorobené dierky horúcim klincom,pre lepšie preschnutie substrátu, polievam keď je substrát suchý, niekedy je to za týždeň, alebo za 1,5 týždňa. radšej neskôr ako skôr. do miltonky si strč špajglu keď ju vytiahneš a bude suchá poleješ keď nie počkáš.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Nedarí sa mi nájsť skleníkovú metódu, lebo ma hodí vždy na celú tému. Popíš mi prosím aký je princíp. Ďakujem.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j Pozri príspevok
ak nemá korene tak to je zlé preto sú listy mäkké-mlandravé, ak nechceš o ňu prísť musíš si zvoliť "záchrannú akciu" 1. sáčková metóda, 2. keramzitová metóda,3. skleníková metóda "ala Milka 60". všetko nájdeš tu v tejto téme.
ja som úspešná so skleníkovou metódou mám tak teraz dve phaly a jedna pekne ženie korienky. ale každý tu preferuje niečo iné.
ak je to také vlákno tak to nie je dobrý substrát, je možné, že zle preschýna a listy sú z toho mľandravé. mäkké listy sú buď z veľa vody alebo z mála vody.
http://www.porada.sk/t71605-p1212-pe...-orchidei.html
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

mareko Pozri príspevok
Na jednej- tej, čo je na tom najhoršie - sú korene veľmi biedne, skoro žiadne (asi odhnili), ale tie ostatné sa zdajú byť OK. Ja som v istom čase pridala a do jednej dala celé množstvo súbstrátu z kokosového orecha. Kúpila som to ako originál substrát na orchidejky v takej zlisovanej kocke. Neviem či aj to im dáko neuškodilo.
No a aby toho nebolo málo, tak pred cca 2 týždňami som si kúpila miltóniu, krásne kvitla má aj nový ešte nerozkvitnutý výhonok a teraz pozerám, že jej kvietky sú ako vechtíky (mäkké). Tak neviem či už odkvitla alebo je zasa niečo zle. Umiestnila som ju na západné okno, ale je tam žalúzia... tak neviem :-(
ten originál substrát v kocke nevyhovuje vôbec phalam ja som ho mala cca pred 2 rokmi a prisla som tak o 3 phaly jediný druh ktorému sa páči tento substát sa dendrobia tento substrát drží dlho v sebe vodu tak stačí polievať raz za jeden a pol tyzdna. Ja tiež teraz experimentujem so substatom a neviem niekedy trafit ten spravny
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

suesin Pozri príspevok
ten originál substrát v kocke nevyhovuje vôbec phalam ja som ho mala cca pred 2 rokmi a prisla som tak o 3 phaly jediný druh ktorému sa páči tento substát sa dendrobia tento substrát drží dlho v sebe vodu tak stačí polievať raz za jeden a pol tyzdna. Ja tiež teraz experimentujem so substatom a neviem niekedy trafit ten spravny
nemusíš experimentovať, stačí si ho doma namiešať.
1 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Suesin, vďaka za potvrdenie mojej domnienky. Mne to tak vychádzalo, že sa žačali ničiť odvtedy, ako som zmenila substrát.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

skleníkovú metódu máš v príspevku č. 12896
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Ďakujem pekne, už som niečo našla.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať