Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

lujza.j Pozri príspevok
ak nemá korene tak to je zlé preto sú listy mäkké-mlandravé, ak nechceš o ňu prísť musíš si zvoliť "záchrannú akciu" 1. sáčková metóda, 2. keramzitová metóda,3. skleníková metóda "ala Milka 60". všetko nájdeš tu v tejto téme.
ja som úspešná so skleníkovou metódou mám tak teraz dve phaly a jedna pekne ženie korienky. ale každý tu preferuje niečo iné.
ak je to také vlákno tak to nie je dobrý substrát, je možné, že zle preschýna a listy sú z toho mľandravé. mäkké listy sú buď z veľa vody alebo z mála vody.

aj ja mam jednu v "skleniku" z umelej flasi.nahodila tolko kvitnucich stoniek,tesila som sa,ale zacali jej mäknut listy a ked som ju vybrala zo zeme,zistila som ze korene su vsetky zhnite.tak sa ju snazim zachranit.
chcem sa spytat,
1.mam jej tie kvtnuce stonky odstrihnut,je ich vela ale zatial bez puckov
2.ako dlho to trvalo kym si spozorovala ze konecne zenu prve korienky?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

osky Pozri príspevok
aj ja mam jednu v "skleniku" z umelej flasi.nahodila tolko kvitnucich stoniek,tesila som sa,ale zacali jej mäknut listy a ked som ju vybrala zo zeme,zistila som ze korene su vsetky zhnite.tak sa ju snazim zachranit.
chcem sa spytat,
1.mam jej tie kvtnuce stonky odstrihnut,je ich vela ale zatial bez puckov
2.ako dlho to trvalo kym si spozorovala ze konecne zenu prve korienky?
na prechádzajúcej strane som prilepila ako vyzerá ten moj skleník, je to z 20.2.2011 to bola v skleníku asi mesiac, ale ešte stále ju tam mám, má dva korienky také 5cm, jeden menší, už som ju chcela zasadiť, ale raší dalšie tak ju ešte nechám, listy mäknú trochu aj v skleníku ale rastie jej aj list.
ja by som stonky šmykla preč a dala do vázy, tak ako tu bolo včera nafotené.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Aj mňa by tie záchrany zaujímali, príspevok 12896 "hodí" na poslednú stranu.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

na tejto strane je ten skleník:http://www.porada.sk/t71605-p1212-pe...-orchidei.html
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

lujza.j Pozri príspevok
Fúú to ako narvala tú orchideu do tej fľašky a nebojí sa že sa jej tam udusí ten kvet? ako ja moje zachňujem tak, že dám na dno kochla troška substrátu a naň položím už očistený zbytok orchidee a každý deň porosím vycházda mi tak 50% úspešnosť ale ak je vyššia pravdepodobnosť v týchto ,,skleníkoch,, tak by bodol celý postup sem dať
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

suesin Pozri príspevok
Fúú to ako narvala tú orchideu do tej fľašky a nebojí sa že sa jej tam udusí ten kvet? ako ja moje zachňujem tak, že dám na dno kochla troška substrátu a naň položím už očistený zbytok orchidee a každý deň porosím vycházda mi tak 50% úspešnosť ale ak je vyššia pravdepodobnosť v týchto ,,skleníkoch,, tak by bodol celý postup sem dať
snáď si nemyslíš že som ju tam napchala do tej fľaše cez hrdlo fľaša je prerezaná a tá časť nastoknutá späť. nie nemyslím si že sa zadusí, má kadiaľ dýchať a keďže jej korene rastú tak je asi všetko ok.
každá máme iné záchranárske fígle, ja som odkukala tento a je úspešný. keramzitová metóda u mňa úspešná nebola.
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

lujza.j Pozri príspevok
snáď si nemyslíš že som ju tam napchala do tej fľaše cez hrdlo fľaša je prerezaná a tá časť nastoknutá späť. nie nemyslím si že sa zadusí, má kadiaľ dýchať a keďže jej korene rastú tak je asi všetko ok.
každá máme iné záchranárske fígle, ja som odkukala tento a je úspešný. keramzitová metóda u mňa úspešná nebola.
tak jasné, že nie cez hrdlo ale aj tak sa mi to zdá troška malý priestor pre ňu, a kde všade si spravila dierky či len dole ako sú tie špajdle? a vodu ako často dolievaš, či len neháš na začiatku a potom nech sa sama trápi? a máš ju na slnku alebo radšej v tieni kým nevyženie nové korienky?
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Už kvitneme 6 kvetmi

1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ja phaly dávam do kôry + koko čipsy a zatial sa im darí, rastú nové listy i korene...........



a 2009 - nádherná tá catlejka .)
0 0
mistinka20bb mistinka20bb

mistinka20bb je offline (nepripojený) mistinka20bb

Ahoj ak ta mozem poprosit o viac info, bezne si objednavas z ebay, v akom stave to pride, kolko to cca stoji , ako dlho trva kym to pride atd. Velmi pekne dakujem za info
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Dnes som bol u nas v Bille a urobil som si radost s touto mini phalou za 3,95 € aj s okrasnym kochlikom Aj ked ten jej budem musiet vymenit, kedze je pre nu maly a je v nom natlacena. Hadam sa jej bude u mna darit ...
DSCN1439.jpg  
1 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

Matasias Pozri príspevok
Dnes som bol u nas v Bille a urobil som si radost s touto mini phalou za 3,95 € aj s okrasnym kochlikom Aj ked ten jej budem musiet vymenit, kedze je pre nu maly a je v nom natlacena. Hadam sa jej bude u mna darit ...
jej,krasna je a vari maju v bille akciu?
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

moje nové zlatíčko má krásne oranžovo neónkové kvety škoda, že to nevidno tak dobre na fotkách
18042011394.jpg  
16042011388.jpg  
18042011395.jpg  
1/1
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

rozdelenie a presun orchidiek (nie však všetkých) na presklené okno balkóna dendrobia sú už tam aj s cymbiom ale to je nevidno
P.S. tá orchida na pravo s ružovým kvetom je umelá oklamala som prírodu, keďže ešte nezakvitla a potrebuje čas na tvorbu nových kvietkov
16042011389.jpg  
16042011390.jpg  
16042011391.jpg  
16042011393.jpg  
1/1
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
jana- Pozri príspevok
jej,krasna je a vari maju v bille akciu?
Tak zrejme len u nas boli v akcii. Nejak sa asi nepredavali, tak na ne nalepili nalepku 50% zlava.
0 0
mistinka20bb mistinka20bb

mistinka20bb je offline (nepripojený) mistinka20bb

Dobry den, potreboval by som poradit s Vandou. Dostala som ju k narodeninam v novembri, nejak som si ju extra nevsimala, ale dnes som sa ju odvazila vybrat z vazy a ked som odrhnula listy nasla som na nej tmave skvrny, ale islo to utriet a tak neviem, co by to mohlo byt je to len medzi listami, kde zostali kusky stoniek po kvetoch, inde nie. Ak by mi vedel niekto poradit bola by som nesmierne vdacna, nerada by som o nu prisla.
Obrázok 003.jpg  
Obrázok 004.jpg  
Obrázok 005.jpg  
1/1
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

mistinka20bb Pozri príspevok
Dobry den, potreboval by som poradit s Vandou. Dostala som ju k narodeninam v novembri, nejak som si ju extra nevsimala, ale dnes som sa ju odvazila vybrat z vazy a ked som odrhnula listy nasla som na nej tmave skvrny, ale islo to utriet a tak neviem, co by to mohlo byt je to len medzi listami, kde zostali kusky stoniek po kvetoch, inde nie. Ak by mi vedel niekto poradit bola by som nesmierne vdacna, nerada by som o nu prisla.
ja mam taky isty problem- flaky aj akoby s prasknutim na vande ale ja mam este mladucku rastlinu co nekvitla tak neviem co to je a nejde to to uteret je to akoby spalene od slnka ale nemalo sa to kde spalit
0 0
mistinka20bb mistinka20bb

mistinka20bb je offline (nepripojený) mistinka20bb

no mne ju kupil priatel v baumaxe nadherne kvitla aj ked nie moc dlho a od novembra, no co ja viem aj sa mi zda ze kusok listok stredny narastol ale velmi malo, mala som ju len tak na skrinke tak som ju teraz dala na okno a dnes pozeram, ze ma medzi pazuchami nejake cierne, som to utrela tak uvidim, len sa bojim, ci to neni nejaka plesen.
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

mistinka20bb Pozri príspevok
no mne ju kupil priatel v baumaxe nadherne kvitla aj ked nie moc dlho a od novembra, no co ja viem aj sa mi zda ze kusok listok stredny narastol ale velmi malo, mala som ju len tak na skrinke tak som ju teraz dala na okno a dnes pozeram, ze ma medzi pazuchami nejake cierne, som to utrela tak uvidim, len sa bojim, ci to neni nejaka plesen.
tebe to zislo aspon dole ale mne nie tak dúfam, že niekto poradí, kto pestuje VANDY, zišla by sa pomoc
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

Matasias Pozri príspevok
Tak zrejme len u nas boli v akcii. Nejak sa asi nepredavali, tak na ne nalepili nalepku 50% zlava.
Bola som v Bille pozriet,mali ich u nas az po 8,-Eur,ale neboli take pekne,ako je ta tvoja,boli dost zvadnute,skoda.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať