Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Keď mi na dendrobii začali žltnúť a opadávať listý, tak som sa zľakla, že to bude asi ďalšia o ktorú prídem. Prestala som ju polievať aj hnojiť. Po nejakom čase mi na nej začali rásť malé kopčeky (nové rastlinky). Jednu som už presadila a čakám, keď bude mať aj tá druhá dosť dlhé korene aby som ju mohla presadiť.
0 0
Marcelin Marcelin

Marcelin je offline (nepripojený) Marcelin

som z BJ a mam 3 deti mam rada kvety a som rada,že som našla tuto stranku ...viac
to je nadhera bola si na vystave??
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Substrát si ešte upravujem:
2 diely substrátu
1 diel korkovej podstielky pre zvieratá
1 diel perlitu
1 diel dreveného uhlia na grilovanie
1/2 d. drobného keramzitu
Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6250091.jpg
Zobrazení: 33
Veľkosť:  76.8 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6250092.jpg
Zobrazení: 30
Veľkosť:  91.6 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  P6250093.jpg
Zobrazení: 29
Veľkosť:  109.7 KB

Som rada, že sa vám páčili.
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Na výstave som nebola. Väčšina je z výpredaja. Tú veľkú fialovú som kúpila v Baumaxe za 3,99€ (mala iba jeden kvet), tá čo je v zelenom kvetináči bola za 3,30€ a tie malé za 2,50€. Mala som iba šťastie, lebo som išla okolo kvetinárstva práve keď ich zlacňovali (že každý kupuje len tie veľké a malé sa im nepredávajú). Po obede, keď som chcela ísť kúpiť aj pre kolegyňu, tak už nemali ani len jednu.
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

veva.. Pozri príspevok
Na výstave som nebola. Väčšina je z výpredaja. Tú veľkú fialovú som kúpila v Baumaxe za 3,99€ (mala iba jeden kvet), tá čo je v zelenom kvetináči bola za 3,30€ a tie malé za 2,50€. Mala som iba šťastie, lebo som išla okolo kvetinárstva práve keď ich zlacňovali (že každý kupuje len tie veľké a malé sa im nepredávajú). Po obede, keď som chcela ísť kúpiť aj pre kolegyňu, tak už nemali ani len jednu.
tak to je super, že majú u vás v kvetinárstve také ceny, alebo teda zlacnenie. U nás ich majú za 15€, také isto čo napr. v baumaxe za 5-6€. Keď som sa jej pýtala, prečo teda nanakúpi v baumaxe a predáva lacnejšie, že však aj jej vtedy lepšie pôjdu na odbyt, tak ma presviedčala, že tie z baumaxu nie sú také pekné, zdravé... no keď začala takto, tak som už nemala chuť ju presviedčať, že jej dodávateľ ich nemá o nič zdravšie
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

veronika13 Pozri príspevok
tak to je super, že majú u vás v kvetinárstve také ceny, alebo teda zlacnenie. U nás ich majú za 15€, také isto čo napr. v baumaxe za 5-6€. Keď som sa jej pýtala, prečo teda nanakúpi v baumaxe a predáva lacnejšie, že však aj jej vtedy lepšie pôjdu na odbyt, tak ma presviedčala, že tie z baumaxu nie sú také pekné, zdravé... no keď začala takto, tak som už nemala chuť ju presviedčať, že jej dodávateľ ich nemá o nič zdravšie
Ona ich mozno ma z baumaxu po 5-6 a dava ich po 15 . Sak aj teta kvetinarka musi z necoho zit . No co uz ked je nenazrana .
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

vikinka.n Pozri príspevok
Ona ich mozno ma z baumaxu po 5-6 a dava ich po 15 . Sak aj teta kvetinarka musi z necoho zit . No co uz ked je nenazrana .
No dnes tí obchodníci už nevedia, aké by dali ceny. Aj podľa mňa je to predražené. Minule som videla cenovku na jednej 3,30 a predávali ju za 8. No už sú po 10. Otec mi hovorí, veď ja ti kúpim tak po 5. No ja si radšej vyberiem sama. Nemám moc možnosť cestovať s malým.
0 0
Denkaa Denkaa

Denkaa je offline (nepripojený) Denkaa

tak to je super rada, už sa teším, ako to dnes aj ja vyskúšam..
0 0
Denkaa Denkaa

Denkaa je offline (nepripojený) Denkaa

vikinka.n Pozri príspevok
Posledna vec, aby som sa tu nevykvakavala len ja , nasla som na jednom fore zlepsovak. Ked mate nahodou taku orchideu ako som mala ja, ze ju mate lahnutu na niektoru stranu, staci ju pekne podlozit polystyrenom a ona sa vyrovna, bez ujmy na zdravi
tak to je super rada - určite vyskúšam
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

tak idem sa pochváliť trošičku aj ja, na prvej fotke sú Tie čo mi momentálne kvitnú, na druhej je sama biela, tá začína kvitnúť, má nachytaných 29 pukov, tak sa teším, na ďalšej sú orchideiky, ktoré sa zakoreňujú, poprípade čerstvo presadené, jedna zo sáčkovej metódy a na poslednej fotke sú pokope všetky, ktoré mi momentálne nekvitnú, ale to ich prejde, jedna z nich už mi vyháňa kvetnú stonku...a teraz som si všimla, že aj na tej tmavo fialovej, ktorá mi už odkvitá, začína rásť nová stonka, tá mi kvitne už dlho a stále mi po jednom pribúdajú puky, dostala som ju vo februári už, z časti už rozkvitnutú
27062009439.jpg  
27062009440.jpg  
27062009441.jpg  
27062009442.jpg  
1/1
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Sayly nadherne, najkrajsia je ta biela na prvej fotke
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

sayly Pozri príspevok
tak idem sa pochváliť trošičku aj ja, na prvej fotke sú Tie čo mi momentálne kvitnú, na druhej je sama biela, tá začína kvitnúť, má nachytaných 29 pukov, tak sa teším, na ďalšej sú orchideiky, ktoré sa zakoreňujú, poprípade čerstvo presadené, jedna zo sáčkovej metódy a na poslednej fotke sú pokope všetky, ktoré mi momentálne nekvitnú, ale to ich prejde, jedna z nich už mi vyháňa kvetnú stonku...a teraz som si všimla, že aj na tej tmavo fialovej, ktorá mi už odkvitá, začína rásť nová stonka, tá mi kvitne už dlho a stále mi po jednom pribúdajú puky, dostala som ju vo februári už, z časti už rozkvitnutú
Na tej prvej fotke tá biela aké má veľmi husté kvety. Takú som ešte nevidela. Pekne sú máš ich neúrekom.
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

tá biela s kopou pukov je kráásna, a keď vykvitne... :-)
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Tak.A toto su tie moje,ale väcsina z nich nekvitne.
Snímka285.jpg  
Snímka286.jpg  
Snímka287.jpg  
Snímka288.jpg  
Snímka397.jpg  

Snímka398.jpg  
Snímka399.jpg  
Snímka400.jpg  
Snímka401.jpg  
Snímka402.jpg  

Snímka403.jpg  
Snímka404.jpg  
Snímka405.jpg  
Snímka406.jpg  
1/1
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
tara464 Pozri príspevok
Tak.A toto su tie moje,ale väcsina z nich nekvitne.
ty brdko, no... nic ine mi nezostava len si ocka vykukat. nenahnevas sa, ak ti budem ticho zavidiet, ze jo?
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

joj, keď vidím všetky tie krásky, hneď chcem nejakú novú. v pondelok mám štátnicu, tak ak to dobre dopadne, kúpim si nejakú za odmenu. a keď to nedopadne dobre, tak si kúpim, aby som zahnala žiaľ. V každom prípade, v pondelok bude nová orchidea
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
lenus Pozri príspevok
joj, keď vidím všetky tie krásky, hneď chcem nejakú novú. v pondelok mám štátnicu, tak ak to dobre dopadne, kúpim si nejakú za odmenu. a keď to nedopadne dobre, tak si kúpim, aby som zahnala žiaľ. V každom prípade, v pondelok bude nová orchidea
Ja mam poslednu statnicu vo stvrtok a presne toto iste mam na plane a to si nevymyslam. Toto som urobila aj pri poslednej skuske z biochemie, ktora bola total tazka, za odmenu som si kupila. Vela stastia v pondelok prajem.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n



Vsetkym skusanym drzim paste, nech to dobre dopadne a nech su kvietky kupovane z radosti a nie zo smutkom
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

ďakujem za držanie palcov, budem držať tiež. a potom budeme orchidejovať
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

lenus Pozri príspevok
ďakujem za držanie palcov, budem držať tiež. a potom budeme orchidejovať
potom nafotit a poslat, nech sa tesime aj my
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať