Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
včera mi dorazila zo sieberz.sk cibulka plejonky :


Nejaké tipy, rady........... ???
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

Ahojte dnes som objavila tieto hnede flaky na mojich vandach z francuzska vyzera to ako spalene ale nemaju byt z coho vcera nane slnko vobec nesvietilo a zjavilo sa to tam len dnes rano vcera este nic nanich nebolo poradte co s tym?
Fotografia0012.jpg  
Fotografia0013.jpg  
Fotografia0014.jpg  
1/1
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

andersenka Pozri príspevok
včera mi dorazila zo sieberz.sk cibulka plejonky :


Nejaké tipy, rady........... ???
Toto som Ti našla
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
paulinkaZH Pozri príspevok
Ahojte dnes som objavila tieto hnede flaky na mojich vandach z francuzska vyzera to ako spalene ale nemaju byt z coho vcera nane slnko vobec nesvietilo a zjavilo sa to tam len dnes rano vcera este nic nanich nebolo poradte co s tym?
Pauli - skús to hnedé odstrihnúť, zaškoricovať...............
Akosi sa teba a Matúšovi tie vandy z FR nevydarili
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
katka50 Pozri príspevok
Toto som Ti našla
Katka ďakujem
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

paulinkaZH Pozri príspevok
Ahojte dnes som objavila tieto hnede flaky na mojich vandach z francuzska vyzera to ako spalene ale nemaju byt z coho vcera nane slnko vobec nesvietilo a zjavilo sa to tam len dnes rano vcera este nic nanich nebolo poradte co s tym?
Paulinka, toto som nasla na nete:
Ak sa na listoch orchidejky objavia rôzne fľaky, môže to znamenať tiež vážne ochorenie. Ak sme ju nechali na priamom slnku, objavia sa na listoch tmavé fľaky, je to príznak toho, že je spálená. Rastlinku premiestnime, fľaky síce nezmiznú ale nerozšíria sa. Horšie je to ale vtedy, ak sú fľaky na listoch následkom hubovej infekcie a rozširujú sa po listoch aj vtedy, ak rastlinku premiestnime. Táto choroba mohla vzniknúť tak, že v období pokoja sme rastlinku moc zalievali alebo pričasto postrekovali. Všetky fľakaté listy treba odstrániť, rastlinu izolovať a samozrejme umiestniť ju na vhodné miesto, nepostrekujeme a doprajeme orchidejke dostatok vzduchu - nie prievan. Na listy môžeme použiť aj špeciálny prípravok, ktorý si urobíme doma : v miske riadne zmiešame lyžičku mletej škorice s mäkkou vodou a túto "kašičku" potom štetcom natrieme ako na choré listy, tak aj na zdravé. Necháme pôsobiť a po čase "kašičku" zmyjeme. Tiež je dobrá pomoc, ak použijeme 4 rozdrvené strúčiky cesnaku, ktoré prelejeme horúcou mäkkou vodou, necháme cez noc odstáť a tak samozrejme vychladnúť. Potom to prelejeme cez sitko, aby sme dostali vývar, ktorým postriekame celú rastlinu, nezabudneme ani na substrát.
2 0
swana swana

swana je offline (nepripojený) swana

No vidím, že táto téma je mimoriadne obsiahla. Hľadala som tu jednu vec, ale po 25 strane som to vzdala. Neviete niekto či je možné aby sa orchidee od seba sfarbili? Totiž mám doma takú s veľkými snehobielymi kvetmi a potom ostatné - farebné. Veľmi by som chcela aby tá snehobiela ostala snehobielou. Kamoška mi však povedala, že jej biela orchidea chytila ružovo fialový odtieň. Myslíte, že ich môžem pestovať vedľa seba, alebo hrozí že biela sa stane ružovou? Ak tu už táto téma bola, ospravedlňujem sa. ďakujem :-)
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

swana Pozri príspevok
No vidím, že táto téma je mimoriadne obsiahla. Hľadala som tu jednu vec, ale po 25 strane som to vzdala. Neviete niekto či je možné aby sa orchidee od seba sfarbili? Totiž mám doma takú s veľkými snehobielymi kvetmi a potom ostatné - farebné. Veľmi by som chcela aby tá snehobiela ostala snehobielou. Kamoška mi však povedala, že jej biela orchidea chytila ružovo fialový odtieň. Myslíte, že ich môžem pestovať vedľa seba, alebo hrozí že biela sa stane ružovou? Ak tu už táto téma bola, ospravedlňujem sa. ďakujem :-)
môže ostať bielou, alebo sa zafarbiť záleží to na hmyze ak náhodou nejaká muška ,,prenesie farbu,, ja som to takto mala s bledučko žltou, kým mi to nepovedala kvetinárka
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
http://pleione.cz/cleneni.html Adelka toto vedie p. Týbl n on je asi najznámejší pestovateľ v Čechách
zasaď ju , a opatrne ros , nechaj vonku
akú máš?ja mám Bracenu , nech sa ti jej darí!!!!!!!!!
Naposledy upravil milka 60 : 03.05.11 at 21:24 Dôvod: doplnenie
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Milka mám Pleione formosana - http://sieberz.sk/Orchidea-tibetska--400sz47210.html
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
odkial mas taku krasu? vidim, ze nie si odkazana na moje chudatka, ktore vobec nenapreduju, neviem, ci ich v navale hnevu aj nevyhodim...
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
henrieta3 Pozri príspevok
odkial mas taku krasu? vidim, ze nie si odkazana na moje chudatka, ktore vobec nenapreduju, neviem, ci ich v navale hnevu aj nevyhodim...
AAAAAAAAAAAAAAAleeeeee prosím ťa ..........
Nevyhadzuj !!!! nádej umiera posledná............. ja tiež bojujem s nimi až keď úplne nie je ich koniec.........
No či z plejonky niečo bude, to sa uvidí, je to pre mňa novinka, či to s ňou zvládnem........

Objednavala som zo sieberz : http://sieberz.sk/Orchidea-tibetska--400s1d47210.html Je to drahšie ako v starklovi,ale mam pocit, že väčšie rastlinky už posielajú.
1 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Adelka , toto sú moje pleionky a bletilka ochracea , ešte mám b. striata , ale ešte neklíči
pleionky 002.jpg  
ochracea 007.jpg  
1/1
2 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Tieto mi rozkvitli,mam pocit ze niektore kvitnu dokola...
007.jpg  
008.jpg  
009.jpg  
1/1
4 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
Adelka , toto sú moje pleionky a bletilka ochracea , ešte mám b. striata , ale ešte neklíči
Milka, ty ich máš krásne, aj veľké o dosť. V čom ich máš nasadené? Ja musím už zasadiť ju konečne........
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lusielaL Pozri príspevok
Tieto mi rozkvitli,mam pocit ze niektore kvitnu dokola...
Hela supeeeeeeeeer bud rada že Ti kvitnú "dokolečka".......tú strednú mam aj ja, ale zda sa mi že v intenzívnejšej farbe. A tá prvá - tá je suprová
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
V tescu by som si bola vedela vybrať, dve mi tam tak padli do oka.................a zajtra chcem ísť do Lidla kuknúť......
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

lusielaL Pozri príspevok
Tieto mi rozkvitli,mam pocit ze niektore kvitnu dokola...
Milka, sú peknučkéééééé ,hlavne tá prvá,takú chcem aj ja
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

andersenka Pozri príspevok
V tescu by som si bola vedela vybrať, dve mi tam tak padli do oka.................a zajtra chcem ísť do Lidla kuknúť......
Ja som tam bola rano a este neboli vylozene,tak pojdem teraz po praci pozriet,hadam sa este bude dat nieco vybrat,ked nie,pojdem aj ja rano do Lidla
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
v Žiline boli už včera vyložené, prevládali biele a fialové..........ale taka fialovo-biela ma zaujala, taka zvlaštne žltá (ale obdobnú mam v midi "verzii") a aj taku zelenkavu som tam zahliadla.....

Tak potom nezabudni informovať ako si dopadla a poprípade pridať fotodokumentáciu...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať