Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Baby, dneska som bola v hornbach kupit koko chipsy a tolko krasnych orchideii ako teraz tam este nemali . No nadhera, ale aj ceny boli nadherne . Jaj, keby som ich doma nemala devat a muza ktory si o mne mysli ze som blazon , tak si tam povyberam. Mali aj vandy, nadherne , ale povesali ich do uliciek. Som zvedava kolko korenou budu mat po vikende ked ludia pod nimi chodili. Ja som sa musela poriadne zohnu a to viem ze treba hlavne na korene davat pozor, co ty ktorym je to jedno Ale krasne boli fakt, ale aj drahe, 50 euro, to je dost. Inac vsade sa teraz zlacnuje a tam išli phaly po 13,50 euro . Uz asi fakt nevedia co za to pytat. Boli tam aj po 6, ale tie neboli nic moc, len tri kvietky a hotovo.
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Inac nam zavislackam by to uz aj zadarmo mohli davat
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

vikinka.n Pozri príspevok
Baby, dneska som bola v hornbach kupit koko chipsy a tolko krasnych orchideii ako teraz tam este nemali . No nadhera, ale aj ceny boli nadherne . Jaj, keby som ich doma nemala devat a muza ktory si o mne mysli ze som blazon , tak si tam povyberam. Mali aj vandy, nadherne , ale povesali ich do uliciek. Som zvedava kolko korenou budu mat po vikende ked ludia pod nimi chodili. Ja som sa musela poriadne zohnu a to viem ze treba hlavne na korene davat pozor, co ty ktorym je to jedno Ale krasne boli fakt, ale aj drahe, 50 euro, to je dost. Inac vsade sa teraz zlacnuje a tam išli phaly po 13,50 euro . Uz asi fakt nevedia co za to pytat. Boli tam aj po 6, ale tie neboli nic moc, len tri kvietky a hotovo.
čože, phaly po 13,50 to ja kupujem po 5-6€ ako som už písala, a pod dvadsať pukov nejdem ale nie, ale majú aj dvojstonkové medzi nimi, viac rozkonárené stonky, proste vždy sa dá vybrať... mňa baumax zatiaľ v tomto nesklamal
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Ivus44 Pozri príspevok
ty brdko, no... nic ine mi nezostava len si ocka vykukat. nenahnevas sa, ak ti budem ticho zavidiet, ze jo?
To jasne ze nie ved vsetci co pestuju orchidky tak ich maju krasne .ked sme uz pri tom aj ty si taka maniacka do orchidey?? ja sa tesim na pondelok lebo idem kukunut do flory a urcite nepojdem s prazdnymi rukami odtial
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

Zdenka175 Pozri príspevok
Sayly prikladám fotky tých lístkov.Oni rastú tak trochu bokom a nad lístkom je koreň. No neviem asi to ide z toho srdiečka. Čas ukáže či to bude nová rastlinka, teraz keď kvitne tak čakám.
Zdenka, podarilo sa mi odfotiť výhonok mladej keiky, namiesto kvetu sa vytvorila rastlina
SDC11150.jpg  
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

Lucia Kebísková Pozri príspevok
Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Mne keď odkvitne orchidea odstrihnem stonky a nechám ju odpočívať, ona sa sama prebudí a začne vyháňať nové listy, korene a nové stonky
Čo je veľmi zvláštne, orchideu ktorú som si kúpila, ako prvú, mi kvitla iba raz, keď som ju doniesla z obchodu. Mám ju už tri roky vôbec nekvitne,
skúšala som všetko!!!
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
cakala som kym mi na tejto phale rozkvitnu vsetky puky.uz sa stalo tak sa chcem pochvalit.je to moja uplne prva a teraz mi robi obrovsku radost
Snímek 026.jpg  
Snímek 025.jpg  
Snímek 022.jpg  
1/1
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
som rada ze sa mi podarilo pridat fotkyrobila som to prvy krat sama.
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

jajax Pozri príspevok
som rada ze sa mi podarilo pridat fotkyrobila som to prvy krat sama.
gratulujem k pridaniu fotiek , ale najmä, že sa ti ju podarilo takto dopestovať. je skutočne krásna a ako husto má tie kvety. fakt nádhera
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

jajax Pozri príspevok
cakala som kym mi na tejto phale rozkvitnu vsetky puky.uz sa stalo tak sa chcem pochvalit.je to moja uplne prva a teraz mi robi obrovsku radost
Moja prvá mi už viac ako rok ženie len vzdušné korene a nové listy. Starám sa o ňu ako o ostatné, a aj tak nechce rozkvitnúť. Dúfam, že tá tvoja bude kvitnúť čo najdlhšie.
0 0
Marcelin Marcelin

Marcelin je offline (nepripojený) Marcelin

som z BJ a mam 3 deti mam rada kvety a som rada,že som našla tuto stranku ...viac
orchidea mi odkvitla ja som ju už zostrihla ,kedy mi pusti novy vyhonok??dakujem
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Marcelin Pozri príspevok
orchidea mi odkvitla ja som ju už zostrihla ,kedy mi pusti novy vyhonok??dakujem
mozno hned a mozno za rok
0 0
Marcelin Marcelin

Marcelin je offline (nepripojený) Marcelin

som z BJ a mam 3 deti mam rada kvety a som rada,že som našla tuto stranku ...viac
ako mam polievať hnojivom ,ked voda hned stečie do tanierika??
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Marcelin Pozri príspevok
ako mam polievať hnojivom ,ked voda hned stečie do tanierika??
Čo stečie, naliať naspäť a takto zopakovať cca 5-6 krát

Inak, včera som pozerala na jednom programe reláciu o orchideách. Bola to zahraničná stanica, ale neviem aká. Hovorili o Vande, že v bytových podmienkach nemá šancu prežiť, lebo, že potrebuje vééééééééééľmi veľkú vlhkosť, ktorú jej zabezpečiť nevieme a strašne veľa svetla. Musí visieť a nesmiete sa dotýkať korienkov.

Ďalej ukazovali opeľovanie orchideí...to bola sranda

No a pestovateľ ukazoval, že on postaví kvetináč do širokej misky cca 30 cm, naplní ju keramzitom (to sú tie hnedé guličky), zaleje vodou a na to položí orchideu. Samozrejem kvetináč nesmie byť ponorený vo vode, lebo inak by zhnili korienky. Takto zabezpečí orchidei patričnú vlhkosť. To bolo pre Phala.....
Naposledy upravil jess : 29.06.09 at 10:33
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

ahojte babenky!....čo poviete na toto? Je to orchideika mojej sestry, okrem tohto listu sa ma dobre, ja si myslím, že to je nejaká plieseň, ale nie som si istá, spálené od slnka to určite neni, pretože je to list, ktorý je skrytý....tak poraďte...čo to je a ako to ošetriť?
28062009443.jpg  
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Zdenka175 Pozri príspevok
Na tej prvej fotke tá biela aké má veľmi husté kvety. Takú som ešte nevidela. Pekne sú máš ich neúrekom.
ani ja neviem aká to je, dostala som ju ku dňu matiek od mojej polovičky, vtedy bol rozkvitnutý len jeden kvietok, pripadá mi ako kalimero, pretože tie kvietky sú maličké ako terajšia 2 - eurovka
tú veľkú bielu sem pacnem keď bude celá rozkvitnutá, to bude paráda
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

Sayly ja by som ten list odstrihla za tou plesnou a posypala skoricou. A cim skorej tym lepsie, nech to nevleze do srdiecka.
Radsej kvetina bez listu, ako kvetinar bez kvetiny .
Naposledy upravil vikinka.n : 29.06.09 at 13:20
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

sayly Pozri príspevok
ani ja neviem aká to je, dostala som ju ku dňu matiek od mojej polovičky, vtedy bol rozkvitnutý len jeden kvietok, pripadá mi ako kalimero, pretože tie kvietky sú maličké ako terajšia 2 - eurovka
tú veľkú bielu sem pacnem keď bude celá rozkvitnutá, to bude paráda
Čo som si kúpila tú novú teraz má 7 kvetov a ešte má 27 pukov. Uvidím či sa jej všetky otvoria. Potom odfotím.
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

sayly Pozri príspevok
ahojte babenky!....čo poviete na toto? Je to orchideika mojej sestry, okrem tohto listu sa ma dobre, ja si myslím, že to je nejaká plieseň, ale nie som si istá, spálené od slnka to určite neni, pretože je to list, ktorý je skrytý....tak poraďte...čo to je a ako to ošetriť?
určite list odstrihnúť... ja som mala na jednej tiež kazové listy, myslím, že to bolo niečo podobné ako na tejto fotke, odstrihlo som, rez zasypala a už sa to nešírilo ďalej. Nie sú tie listy už také estetické, ale nevadí, však hádam mi časom narastú nové
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

Zdenka175 Pozri príspevok
Čo som si kúpila tú novú teraz má 7 kvetov a ešte má 27 pukov. Uvidím či sa jej všetky otvoria. Potom odfotím.
ja som mala prvú takú, čo mala tak veľa pukov, je fialová a už má takmer všetky otvorené, ešte myslím 5 je zavretých. Tvoja je akej farby?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať