Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

Ahojte, čo som spomýnala, že som sa ulakomila na kvet za 3,50 vo výpredaji v Baumaxe bola smola vždy kontrolujem celý korienkov až po kvety a bol v pohode, až po 3 dňoch som zistila, že má po sebe malé biele chrobáčiky- mysleli sme tu, že to bude vlnatka ale asi nie bo za 2 dni tie malé pluhy podrástli a boli žlté- čiže sa to vošky joj
kvet som vybrala zo substrátu postriekala postrekom čo mi radili (voda, olej, troška mydla, kvapka alkoholu) a vysprchovala som ju celú listy vyutierala a uvidím, či som sa tým malých potvor zbavila alebo nie, ak má niekto nejaký osvedčený recept ako sa ich zbaviť nech PORADÍ.
Ďakujem
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Prosím Vás, prečo mi dendrobium phaleonopsis netvorí nové výhony (hluzky) ? Po odkvitnutí som ju začiatkom jesene presadila, mala dosť špatné korienky, potom som odstrihla zoschnutú kvetnú stonku a vtedy mi hned po odkvitnutí vyhnalo len jedinú hluzu (štíhlu), narástli na nej 3 páry listov a od vtedy nič, ako mrtvolka sa tvári, ale je zelená, mám ju na JV okne na parapete, cez obed pritieňujem, rosím povrch substrátu aj rastlinku takmer každé ráno, namáčam tak raz za týždeň až 10 dní, je čisto len v borovej kôre, predtým tam bola nejaká zmes, ale korienky v tom hnili, od jesene je v tej čistej kôre, hnojím su zálievkou súčasne s ostatnými phalami. Už neviem, čo je zle, lebo ostatné phaly mi rastú, len táto nejako "zaspala", neviem, či sa ešte regeneruje, či čo, letniť na balkóne sa ju bojím, aj tak tam praží a skúsenosť mám takú, že vždz sa tam nejaká háveď chytí
A žlté Oncídko mi zas nechce už 3.rok kvitnúť, je krásne, rozrastá sa, kopec korienkov nových má zase, ale kvet nenasadilo, ani napriek jesennej asi 6 týždňovej prestávke v zaleivaní a chlade. Hnojím tiež ako phaly. Tiež je na JV okne. Neviete niekto, v čom môže byť problém?
0 0
anaja anaja

anaja je offline (nepripojený) anaja

Ahojte,
ja by som potrebovala poradiť, prečo mi začali žltnúť listy orchidei. Má krásne kvety, je na juhovýchodnom okne, polievam ju asi 2-krát týždenne, no neviem v čom som urobila chybu.
ďakujem za odpoveď.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

andersenka Pozri príspevok
Beti - krásna catka. Ja mám takú obdobnú, ale nie je čisto biela, taká trošku smotanková. Moja tiež vonia, ale mám pocit, že iba okolo obeda, večer nie.
Ide ti nová pahľuza, stonka vyrasta z vrchu rastlinky - teda predposledné foto myslím.
Posledné foto - neviem posúdiť...
Niekde catky letní, ja nebudem pretože nemam kde ich von už dať, ale skúsim im nájsť svetle a trošku chladnejšie miesto ako maju phaly......
tu je moja:
Andersenka, to si ju Ty tak vypiplala, to je už Tvoje kvitnutie? Čo si s ňou robila, že je taká krásna? Mne už tie moje 3 kvietky dokvitajú, ešte na 2 pahluzách vyzerá, že vykvitne, tie výhonky z nich sú také zagulatené, akoby naliate a na konci je špička, tak snáď.....ale z dvoch asi nebude nič, sú akoby zasušené tie výhonky. , nevadí, pekne prirastá 2 novými pahluzkami, takže uvidíme, ale ked vidím tú Tvoju, tak slintám Nech sa jej darí. A ozaj, aj ju rosíš, lebo sa bojím, že aby nehnili tie stredy, odkial vykvitá, tie púzdra listov. Ja ale v zásade rosím len ráno a doobeda, tak snáď tomu neublížim....či mám radšej len na substrát rosiť a na listy sa vykašlať?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Beti - sklamem ťa, nie je to moje kvitnutie, kúpila som ju s pár kvetmi kvitnúcimi a množstvom pukov - ani jeden neopadol, pekne sa všetky rozvili, ale už takmer polovica odkvitla.
Čo sa týka stonky - však tá je vyrastená zo stredu rastlinky. Prečo?
Nie ja nerosím orchidky vôbec, len občas im listy utriem.
NO ale či sa dočkám nejakého vlastného kvitnutia - necham sa prekvapiť, keďže moja prvá catka (http://www.porada.sk/album.php?album...pictureid=9121 a http://www.porada.sk/album.php?album...pictureid=9120 ) na hubovú chorobu pošla, a teraz sa mi rozšírila zbierka o 6 nových catiek letniť ich nejdem - už nie je kde, na to sú iné adeptky - cambrie,oncidka,dedrá, cymbidko a pod.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

anaja Pozri príspevok
Ahojte,
ja by som potrebovala poradiť, prečo mi začali žltnúť listy orchidei. Má krásne kvety, je na juhovýchodnom okne, polievam ju asi 2-krát týždenne, no neviem v čom som urobila chybu.
ďakujem za odpoveď.
skontroluj korene a vylúč možnosť prievanu.
2 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

Ahojte dievcata, kupisla som si tento substrat na orchidejky,nepoznate ho?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jana- Pozri príspevok
Ahojte dievcata, kupisla som si tento substrat na orchidejky,nepoznate ho?
ja nie, ja si doma miešam svoj /2 druhy kôry, coco krips, keramzit, drevené uhlie/
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

anaja Pozri príspevok
Ahojte,
ja by som potrebovala poradiť, prečo mi začali žltnúť listy orchidei. Má krásne kvety, je na juhovýchodnom okne, polievam ju asi 2-krát týždenne, no neviem v čom som urobila chybu.
ďakujem za odpoveď.
to ti stihne preschnúť substrát?
ako bolo už písané korene sú ok?
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

Presadila som do toho substratu Miltoniopsis,lebo sa mi zdalo,ze jej ovisaju listy a aj kvety ako keby zacinali vadnut,tak som ju vybrala z crepnika,ale vyzerala celkom ok,akurat v strede bola taka mokra guca nejakych pilin,tak som ju dala prec,precistila,par korienkov som dala prec,co sa mi nepacili a zasadila som ju do toho noveho substratu,len som povyberala z neho viacej hrubsich casti a kory,tak hadam to prezije. Kedy to mam poliat, o 3 dni asi?Dakujem
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Ahojte dievčence, mám na Vás jednu porsbu. Odlomila som si keiku z orchidei a neviem čo s ňou. či ju mám dať do vody alebo rovno zasadiť?
11052011(001).jpg  
11052011.jpg  
1/1
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Zasadiť. Je krásna a zdravá
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

Ahojte dnes mi prišla moja Paphiopedilum parishii čo som vydrazila na ebay chudatko týžden cestovala korienky niesu nejak v extra dobrom stave ale hadam sa jej bude darit. Korienky mala zabalene v machu ale uz bol cely suchy.
005.JPG  
006.JPG  
007.JPG  
008.JPG  
009.JPG  

010.jpg  
011.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
pridávam foto mojej plne rozkvitnutej cambrie.
Kým som sa dostala k jej odfoteniu, už pomalý začína aj odkvitať
Ale foto Vás snáď poteší
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

milka 60 Pozri príspevok
D. nobile , kvitne z kolienka iba raz, ale ak ti nevykvitli všetky kolienka , ešte môže kvitnúť , odkvitnuté pahľuzy nestrihaj , ak nie je veľmi suchá-, z nej ti vyrastú nové , a tiež poslúžia pre mladé výhonky , ak ti veľmi vadí , tak ju skráť , tak ako to často vidno na kúpených , ale iba tie , čo kvitli,
D, phal , kvitne aj na odkvitnutých , ale aspoň u mňa začne najskôr kvitnúť nová pahľuza a potom aj tie staršie
Ahojte,
aj ja mam dendrobium nobile. Kupene v juni 2010 vo vypredaji odkvitnute. Cez leto som ho letnila na balkone v tieni. Na jesen som susila- asi mesiac dva som ho nepolievala ani nerosila. Jedno mi vykvitlo v januari ked som zacala polievat a po odkvitnuti pusta zatial jednu novu hluzu. Druhe nekvitlo vobec ale pustilo 3 nove rastlinky. Mam ich obe na vychodnom okne- zatial.
0 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

jana- Pozri príspevok
Ahojte dievcata, kupisla som si tento substrat na orchidejky,nepoznate ho?
Ja som ho mala ale nebola som s nim moc nadsena, je tam vela drobneho prachoviteho, musela som dost vyberat. Ale mozno ty budes spokojna
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Neviete niekto, kde by sa dal kúpiť Biplantol Vital NT ? Na podporu rastu koreňov orchidiek. Našla som ho na českých stránkach, ale nie v SR. BA + okolie alebo Piešťany by bolo najlepšie alebo nejaký internetový obchod SR. Z Čiech sa asi predraží poštovným. Alebo ste ho niekto videli v niektorom záhradnom a hobyy centre? (Hornbach, Baumax....)
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Môžem si kúpiť substrát na orchidee, je dobrý?
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

Dievčatá, v Baumaxe sú phaly po 7,49 Eur
0 0
tady tady

tady je offline (nepripojený) tady

Betina2 Pozri príspevok
Neviete niekto, kde by sa dal kúpiť Biplantol Vital NT ? Na podporu rastu koreňov orchidiek. Našla som ho na českých stránkach, ale nie v SR. BA + okolie alebo Piešťany by bolo najlepšie alebo nejaký internetový obchod SR. Z Čiech sa asi predraží poštovným. Alebo ste ho niekto videli v niektorom záhradnom a hobyy centre? (Hornbach, Baumax....)
Biplantol jedine v ČR - aj to je dovážaný z Nemecka. Dá sa priamo kúpiť na výstave v Drážďanoch, majú aj menšie balenia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať