Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Betina2 Pozri príspevok
Neviete niekto, kde by sa dal kúpiť Biplantol Vital NT ? Na podporu rastu koreňov orchidiek. Našla som ho na českých stránkach, ale nie v SR. BA + okolie alebo Piešťany by bolo najlepšie alebo nejaký internetový obchod SR. Z Čiech sa asi predraží poštovným. Alebo ste ho niekto videli v niektorom záhradnom a hobyy centre? (Hornbach, Baumax....)
skús si kúpiť lignohumát, ten je tiež na podporu a vitalitu rastliny...
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

beba13 Pozri príspevok
konečne prikladám kvitnúcu miniphalu na keike
je krasna
0 0
Ivusik_Pampusik Ivusik_Pampusik

Ivusik_Pampusik je offline (nepripojený) Ivusik_Pampusik

baby vy inak kde si kupujete abo objednávate ten lignohumat a za kolko bo ja som videla len v tescu asi 500ml za nejakých 8€ a to mi mama zatrhla či som normálna DD
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
to je normálna cena...KF tuším za 500ml 8,90 eur...ale to sa riedi , takže ti to vydrží hooodne
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
riedi sa to na farbu slabého čaju, takže stačí toho minimum, v tom má Dáška pravdu .) Ja som kupovala pol litrový tuším okolo 6-7€, v kvetinarstve či záhradkárstve.......
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Pre milovníkov orchideí prikladám link, ako ich presádzať...páči sa
http://abecedazahrady.dama.cz/default.aspx?section=61&server=1&article=2243
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ivusik_Pampusik Pozri príspevok
baby vy inak kde si kupujete abo objednávate ten lignohumat a za kolko bo ja som videla len v tescu asi 500ml za nejakých 8€ a to mi mama zatrhla či som normálna DD
alebo si kup kravsky hnoj, take granule v baumaxe, velky sacok, uz ho mam 2 roky, hnojim nim vsetky kvety, aj v zahrade, dlho to vydrzi
ligno som videla aj ja, tiez sa mi zdal drahy
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Ivusik_Pampusik Pozri príspevok
baby vy inak kde si kupujete abo objednávate ten lignohumat a za kolko bo ja som videla len v tescu asi 500ml za nejakých 8€ a to mi mama zatrhla či som normálna DD
Vo Zvolene v Zahradkarskych potrebach na tržnici maju LIGNO za 6,70 EUR.
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Nasla som dobry substrat na orchidee. Krasne velke kusy kory, ziadna zem a nijake preberanie. Odporucam. (pre porovnanie som koru odfotila s noznickami, nech je vidiet velkost)
12052011383.jpg  
12052011384.jpg  
1/1
3 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Hunter82 Pozri príspevok
Nasla som dobry substrat na orchidee. Krasne velke kusy kory, ziadna zem a nijake preberanie. Odporucam. (pre porovnanie som koru odfotila s noznickami, nech je vidiet velkost)
A kde si ho našla ?
0 0
Ivusik_Pampusik Ivusik_Pampusik

Ivusik_Pampusik je offline (nepripojený) Ivusik_Pampusik

aj ja som myslela kaufland :p nabudúce ho teda kupim keď vyjde približne tak isto aj inde

kravský hnoj som neskúšala a bojím sa že by smrdel keďže mám orchidky v izbe bo mamina taketo veci použiva len na dvoreDD

inak ten substrát mám aj ja iný som ani nemala ale za to sa mi páči mám v ňom dve orchidky kúpené si pred dvomi mesiacmi a lístoček na každej korienky špičky vyháňajú no krááása aj fotočky dám keď troška podrastu tie moje objavy
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
katka50 Pozri príspevok
A kde si ho našla ?
majú ho v Baumaxe
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

No ja som pred 2 dňami neodolala a v Ikei som si kúpila tito dve krásne Dendróbia phaleonopsis

Zelená by mala byť Dendrobium Phaleonopsis Anna Green, tá snehobiela bez náznaku inej farby má kvety docela veľké takých 6-7 cm v priemere za plného rozvitia, tak to je Dendrobium Plaeonopsis Superbum Alba. Aspoň tak som to našla na nete. Lebo na kvetináčoch stojí len klasické Orchidea
Každá vyšla necelých 10 Euráčov + tradične biele kvetináče 1,99 za ks. Takže pre mňa docela úspešný Deň matiek (aj ked až po funuse)
No a čo ma ešte teší je, že Anna Green tlačí kvetný stvol aj na ďalšej pahľuze, takže ma dlho bude tešiť kvetmi (dúfam)
Zmenená veľkosť Otočené 2011_05_11_0746.jpg  
Zmenená veľkosť Otočené 2011_05_11_0740.jpg  
Zmenená veľkosť Otočené 2011_05_11_0736.jpg  
Otočené 2011_05_11_0735.jpg  
Zmenená veľkosť 2011_05_11_0748.jpg  

Zmenená veľkosť 2011_05_11_0749.jpg  
2011_05_11_0738.jpg  
2011_05_11_0739.jpg  
2011_05_11_0737.jpg  
Zmenená veľkosť Otočené 2011_05_11_0744.jpg  

Zmenená veľkosť Otočené 2011_05_11_0750.jpg  
Zmenená veľkosť Otočené 2011_05_11_0753.jpg  
Zmenená veľkosť Otočené 2011_05_11_0755.jpg  
Otočené 2011_05_11_0743.jpg  
2011_05_11_0751.jpg  

1/1
1 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Anna Green je prekrasne dendrobium. Ja som nam v Ikei este zatial stastie nemal a to som tam casto :-/ Oboje vyzeraju krasne a zdravo.
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

Betina2 Pozri príspevok
No ja som pred 2 dňami neodolala a v Ikei som si kúpila tito dve krásne Dendróbia phaleonopsis

Zelená by mala byť Dendrobium Phaleonopsis Anna Green, tá snehobiela bez náznaku inej farby má kvety docela veľké takých 6-7 cm v priemere za plného rozvitia, tak to je Dendrobium Plaeonopsis Superbum Alba. Aspoň tak som to našla na nete. Lebo na kvetináčoch stojí len klasické Orchidea
Každá vyšla necelých 10 Euráčov + tradične biele kvetináče 1,99 za ks. Takže pre mňa docela úspešný Deň matiek (aj ked až po funuse)
No a čo ma ešte teší je, že Anna Green tlačí kvetný stvol aj na ďalšej pahľuze, takže ma dlho bude tešiť kvetmi (dúfam)
krásne dondróbka ja mám doma to zelené, ale nechce mi kvitnúť len nové lístky mi narástli
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Matasias, ja som tam bola aj v nedeľu, ale v Hornbachu mali dostať v utorok alebo v piatok orchidky, ale v utorok ich nedostali, tak som vybehla aj do Ikei. Tam som bola aj v nedeľu, ale vtedy som chcela niečo iné . V utorok mali ešte asi 5 ks tej zelenej a biela bola jediná, aj phaly po 5 Eur už boli prebraté. Ale táto zelená bola jediná taká košatá, ostatné boli tak po 3-4 hluzky, z toho jedna veľká kvitnúca. A mali aj krásne Oncídka po 10, pekné zdravé, žltučké, aj pekné Tmavočervené Cambrie, nie tie klasické jasnočervené, ale také vínové až do bordova a s pevnými kvetmi, ale nepáčili sa mi na nich listy, aj som jednu mala naloženú vo vozíku, ale mohla som len 2 namiesto 3 vziať, tak vyhrali tieto. Pri tej Cambrii som sa trošku bála, či nie je nejako napadnutá, mala také divné niektoré listy, nie všetky, ale predsa, radšej zdravé som vybrala.....Mali celý pojazdný poschodový plechový regál v strednej uličke v samoobslužnom sklade s nábytkom, kúsok za pokladňami....inak v Ikei mávajú na rôznych miestach kvety - klasicky pri kvetináčoch, potom pod schodami, ako sa od výťahu prichádza a tiež treba pokukať uličky v tom samoobslužnom sklade, tak sú dosť často najkrajšie Veľmi sa z mojich nováčikov teším, bo Katka mi už odkvitla, aj ked má napučané zagulatené kvetné výhonky na 2 pahluzách a dvoch dalších (čo ale podla mna nevykvitnú ) Tak na tieto napučané, než rozkvitnú sa ešte asi načakám nejaký ten mesiac.....
Inak s kvetmi z Ikei mám ja osobne dobré skúsenosti (až na bordový miltoniopsis, ale ten by mi skapal asi aj z iného obchodu
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
V Ikei aj ja velmi rad nakupujem kvety. A v tom samoobsluznom sklade su naozaj vzdy najkrajsie kvety. Ludia väcsinou zoberu tie pri schodoch, alebo pri kvetinacoch a dalej uz nepozeraju.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ivusik_Pampusik Pozri príspevok
aj ja som myslela kaufland :p nabudúce ho teda kupim keď vyjde približne tak isto aj inde

kravský hnoj som neskúšala a bojím sa že by smrdel keďže mám orchidky v izbe bo mamina taketo veci použiva len na dvoreDD

inak ten substrát mám aj ja iný som ani nemala ale za to sa mi páči mám v ňom dve orchidky kúpené si pred dvomi mesiacmi a lístoček na každej korienky špičky vyháňajú no krááása aj fotočky dám keď troška podrastu tie moje objavy
je to granulat, nesmrdi, lebo je rozrobeny s vodou
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

Ahojte baby, potrebujem poradiť kúpila som si Vandu cez ebay- je to moja prvá Vanda, zo začiatku sa jej páčilo, vyhnala dva mini korienky ale začali jej odchádzať listy najskôr jeden a teraz aj ďalší, ako keby dole pri korienku začali schnúť úplne hnedne neviem čo to je či sa jej nepáči niečo alebo nejaká pliaga, prosím poradte mi čo mám robiť, keďže s Vandami nemám skúsenosti.
Ďakujem
0 0
tady tady

tady je offline (nepripojený) tady

Všetko o Vandách a ich problémoch je na Forum orchidej cz
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať