Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

ahojte baby, čo som tu mala problém s Vandou tak to nezvládla ale teším sa z nový výhonkov stoniek na miničkách, nových rastlinkách na papučke a púčiku z pelória síce ostal len jeden z troch ale krásne rýchlo rastie , a prikladám fotky aj doritis pulcherrima ktorej sa páči lebo z troch listov má už 6 a taktiež čo som dostala takú ,,dorasovanú,, cambriu tak sa začala preberať a výhaňa niečo nové neviem čo to bude či listy alebo stonky poviete mi čo to asi bude a ešte jedena phala v záchrannej akcii
18052011451.jpg  
cambria.jpg  
cambria 2.jpg  
doritis pulche....jpg  
papucka nové výhonky1.jpg  

papucka nové výhonky2.jpg  
pucik.jpg  
pucik2.jpg  
stonka mini ruzové.jpg  
stonka mini zlté.jpg  

1/1
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Matasias Pozri príspevok
Prijemne neskore popoludnie Takto pekne sa mi rozrasta Dendro Berry Oda. Chcel by som sa spytat, ci je lepsie tam tie mlade rastlinky nechat, alebo ich napr. presadit do noveho kvetinaca ?
Mato , ešte stále máš čas , nechaj ich pekne dorásť , nič neurýchluj ,
Naposledy upravil milka 60 : 18.05.11 at 21:33 Dôvod: oprava
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

Ahojte dievčatá,syn mi včera rukou zachytil orchidejku tak blbo,ze z jedneho kvietku odlomil ten stredový pyštek, myslíte,že teraz uvädne celá, ráno vyzerala ešte v pohode,ale sa bojím,ze odpadnú všetky kvietky.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
určite kvôli jednému "nalomenému" kvietku Ti ostatné neopadnú...
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Adelka má pravdu , jeden kvietok jej neuškodí
dievčatá potešte sa so mnou , rozkvitla mi Iwanagara , má iba 2 kvietky , ale je super a vonia
Ivanagara 009.jpg  
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
dendrophala "buranna stripe" plne rozvitý kvet.........
[
0 0
paulinkaZH paulinkaZH

paulinkaZH je offline (nepripojený) paulinkaZH

Ahojte dnes som moju vandu zavesila von do altanku, hadam sa jej bude darit
laska sa vetra.jpg  
0 0
mistinka20bb mistinka20bb

mistinka20bb je offline (nepripojený) mistinka20bb

Poradil by mi prosim Vas niekto, ako mam nariedit lignohumat, aby som v nom mohla namocit Vandu? Kolko toho treba, aby som jej neuskodila? dakujem
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Ahoj ja používam zálievku v pomere 20ml lignohumátu na 10 litrov vody. Polievam s tým kvety a namáčam aj vandy
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
andersenka Pozri príspevok
dendrophala "buranna stripe" plne rozvitý kvet.........
[
prikladam foto na porovnanie, že táto "žilkovaná" dendrophalka má drobnejšie kvety, tá bledá je "kúpené" kvitnutie /od 30.3./, tie dve moje
1 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

Prosim,aky je rozdiel medzi primarnym hybridom a hybridom ????dakujem
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

VELMI VELMI SA MI PACI PAPUCKOVA ORCHIDEA, MYSLITE,ZE JE VHODNA AJ PRE ZACIATOCNIKA?
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Ahojte, prave som dopolievala Vandy. Objavila som novy pipicek, ide mi dalsia kvitnut Uz druhaaaaaa Huraaaaaaaaa !!!!!
1 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

Moje 2 nove prirastky,tak narychlo odfotene
200520111130.jpg  
200520111128.jpg  
200520111136.jpg  
200520111129.jpg  
1/1
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Aj ja som dnes objavila na ďalšej taký mini hrbolček zboku, čo móóóžno bude kvetná stonka. Šak sa uvidí onedlho A tá prvá, čo som ju pred pár dňami objavila na bielej phale s ružovým stredom už krásne presvedčivo narastá Takže určite bude kvet
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Mimochodom, dokúpila som podmisky pod hrantu a už sú 4 ks po celej dlžke parapetu (na foto bol len 1) a knaplnila každú podmisku litrom odstátej vody a postavila kvetináče v keramike do tej vody. Po niekolkých hodinách krásne stúpla vlhkosť vzduchu. Už ani takmer nerosím, len niekdy urobím opar hned zrána, ako vychádza slniečko. Teraz sa mi vlhkosť vzduchu pohybuje okolo 50-60% na noc a nad ránom, ked je oklo 20-21 st. C. na parapete, cez deň pri 25-26 st.C. je okolo 40 - 45 %, takže super, ak zatienim, trošku klesne teplota a stúpne vlhkosť, ak zase teplota stúpne, klesne aj vlhkosť a tá vlhkosť aj ovela rýchlejšie spôsosobí klesanie teploty, takže je to lepšie ako len samotné pritieňovanie. Zatial je v miskách asi tak ešte 3 milimetre vody, tak počítam, že do zajtra večera "zmizne". To by potom liter v každej sa odparoval tak 6-7 dní pri terajších denných teplotách, v lete to asi pôjde rýchlejšie, ale aj tak, rastliny sa tvária, že im to vyhovuje
2 0
Sylvinka08 Sylvinka08

Sylvinka08 je offline (nepripojený) Sylvinka08

Už raz som tu ukazovala svoju krásnu orchideu, dneska som počítala má 23 rozkvitnutých kvietkov, ďalších 8 je ešte v puku, chystajú sa vykvitnúť ale dneska som zistila, že dole mi rastie ďaľší výhonok s kvietkami a dokonca celkom hore mám ďalší výhonok taký centimetrový, takže aj z neho budú asi kvietky... tak som sa potešila, je proste krásna...
P5210049.jpg  
0 0
Sylvinka08 Sylvinka08

Sylvinka08 je offline (nepripojený) Sylvinka08

obrázok č. 2
P5210048.jpg  
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

Dievcata,potrebujem poradit, co je toto na tej kore take biele? V jednom crepniku je toho poriadne vela,hlavne na spodku ako su dierky urobene ,ale aj po obvode,len menej, ked som do toho rypala,pripadalo mi to ako nejaky prasok, tieto 3 kusky som vybrala bol blizko pri vrchu,ale je krasna kvitne aj mu puky,tak neviem ci ju mam vybrat von alebo nie a vymenit substrat???Dakujem za rady
210520111165.jpg  
210520111157.jpg  
1/1
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

a pozrite,ako mi na jednej phale rastu listy, myslite,ze to nevadi,ked je to zo srdiecka?A jeden taky cudny, pokrceny a maly Je to tato fialova,inak je pekna
210520111176.jpg  
210520111175.jpg  
210520111178.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať