Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

veronika13 Pozri príspevok
ja som mala prvú takú, čo mala tak veľa pukov, je fialová a už má takmer všetky otvorené, ešte myslím 5 je zavretých. Tvoja je akej farby?


Pozri si príspevok 1276 je to na strane 128. Vyzerá fialová.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

annarei Pozri príspevok
Mne keď odkvitne orchidea odstrihnem stonky a nechám ju odpočívať, ona sa sama prebudí a začne vyháňať nové listy, korene a nové stonky
Čo je veľmi zvláštne, orchideu ktorú som si kúpila, ako prvú, mi kvitla iba raz, keď som ju doniesla z obchodu. Mám ju už tri roky vôbec nekvitne,
skúšala som všetko!!!
a aký je to druh? Mne jedna nekvitne už 1,5 roka, ale tá mi pri prenášaní do auta prechladla, vtedy behom týždňa opadli všetky jej kvety a aj puky a od vtedy nič, dokonca som skoro o ňu úplne prišla, odhnili jej všetky korienky, no použila som sáčkovú metódu a teraz je posadená, tak uvidíme, či ma poteší kvietkami
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

sayly Pozri príspevok
a aký je to druh? Mne jedna nekvitne už 1,5 roka, ale tá mi pri prenášaní do auta prechladla, vtedy behom týždňa opadli všetky jej kvety a aj puky a od vtedy nič, dokonca som skoro o ňu úplne prišla, odhnili jej všetky korienky, no použila som sáčkovú metódu a teraz je posadená, tak uvidíme, či ma poteší kvietkami
Sayly, orchidea, ktorá mi nekvitne je lišajnikovec, starám sa o ňu, ako o ostatné a tie mi kvitnú dva - krát do roka. Aj som ju presadila, hnojila nechala odpočívať, naozaj neviem kde je príčina!!! Má zdravé korene, pekné zelene listy, ale nekvite, Ale hovorí sa - trpezlivosť ruže prináša
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

sayly Pozri príspevok
a aký je to druh? Mne jedna nekvitne už 1,5 roka, ale tá mi pri prenášaní do auta prechladla, vtedy behom týždňa opadli všetky jej kvety a aj puky a od vtedy nič, dokonca som skoro o ňu úplne prišla, odhnili jej všetky korienky, no použila som sáčkovú metódu a teraz je posadená, tak uvidíme, či ma poteší kvietkami
Sayly, orchidea, ktorá mi nekvitne je lišajnikovec, starám sa o ňu, ako o ostatné a tie mi kvitnú dva - krát do roka. Aj som ju presadila, hnojila nechala odpočívať, naozaj neviem kde je príčina!!! Má zdravé korene, pekné zelene listy, ale nekvite, Ale hovorí sa - trpezlivosť ruže prináša
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

annarei Pozri príspevok
Sayly, orchidea, ktorá mi nekvitne je lišajnikovec, starám sa o ňu, ako o ostatné a tie mi kvitnú dva - krát do roka. Aj som ju presadila, hnojila nechala odpočívať, naozaj neviem kde je príčina!!! Má zdravé korene, pekné zelene listy, ale nekvite, Ale hovorí sa - trpezlivosť ruže prináša
Ak môžeš tak ju odfoť a ukáž
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

annarei Pozri príspevok
Sayly, orchidea, ktorá mi nekvitne je lišajnikovec, starám sa o ňu, ako o ostatné a tie mi kvitnú dva - krát do roka. Aj som ju presadila, hnojila nechala odpočívať, naozaj neviem kde je príčina!!! Má zdravé korene, pekné zelene listy, ale nekvite, Ale hovorí sa - trpezlivosť ruže prináša
pri nejakom druhu platí, že ak nechce kvitnúť, tak sa šupne do chladnejšej miestnosti, a že ona sa zľakne, tak vyženie nové potomstvo-stonku s kvetmi... no neviem či by to fungovalo aj pri phale.
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

Zdenka175 Pozri príspevok
Ak môžeš tak ju odfoť a ukáž
Zdenka, posielam foto orchidei, ktorá nekvitne
Miltónia mi kvitne už druhý krát a je tam aj Vanda , dôkaz že ju môžeme pestovať aj doma.
SDC11172.jpg  
SDC11165.jpg  
SDC11167.jpg  
1/1
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Tá Vanda je nádherná! Tak vidíš, že nemusíme všetkému veriť, čo vravia v telke
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

sayly Pozri príspevok
annarei
problém je v tom, že aj keď je to substrát na orchidee, väčšinou nie je pre ne vhodný, nakoľko obsahuje veľa rašeliny a ten určite nieje vhodný pre lišaj...takýto substrát by mohol byť vhodný pre orchidei, ktoré nepotrebujú veľmi vzdušný substrát (napr.: Ludisia discolor)

daj si poradiť a zameraj sa na cocochipsy, je veľmi vhodný, nechytá plieseň, je vzdušný a dobre drží vlhkosť...ak sa pre ňho rozhodneš, nekupuj lisovaný, ten býva väčšinou samý prach, ale skús vybehnúť do chovateľských potrieb a tam si ho kúp, je to vlastne substrát, ktorý sa používa ako podstielka pod zvieratá, ale býva na ňom aj, že je na orchidee...potom ho cca 7 dní prepieraj tak, že ho namočíš do vody a tú budeš raz za deň vymienať, kým nezostane voda čistá (zozačiatku sa bude farbiť do hneda), musí sa odsoliť, aby nespálil korene
Sayly, ďakujem za radu , vyskúšam
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
No veru, v dvoch zooproduktoch takto na mňa kukali , keď som pýtala cocochipsy. Musím pozrieť v baumaxe.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

sayly Pozri príspevok
ahojte babenky!....čo poviete na toto? Je to orchideika mojej sestry, okrem tohto listu sa ma dobre, ja si myslím, že to je nejaká plieseň, ale nie som si istá, spálené od slnka to určite neni, pretože je to list, ktorý je skrytý....tak poraďte...čo to je a ako to ošetriť?
RAz take cosi bolo na receptari prima napadu ze sa ma po tej skvrne pbehat s ihlou,nie uplne doslova rozdzuraviet list a posypat skoricou.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Baby teraz v ked som bola v ziline vo flore tak tam mali tri regale phalaenopsis a jeden taky ze tam boli tie neznamejsie druhy.vsetko tam bolo po sedem eur.prave vtedy ked som tam prisla im ich doviezli.kupila som si taku syto bordovu a ma tri stonky a tlacia sa jej bocne.pridam aj foto ked ju odfoto.Skoro z kazdeho kolienka sa jej pucia taketo stonky
Naposledy upravil tara464 : 01.07.09 at 11:01
Snímka285.jpg  
Snímka287.jpg  
Snímka288.jpg  
Snímka357.jpg  
Snímka358.jpg  

1/1
0 0
bef bef

bef je offline (nepripojený) bef

jess Pozri príspevok
No veru, v dvoch zooproduktoch takto na mňa kukali , keď som pýtala cocochipsy. Musím pozrieť v baumaxe.

Takúto skúsenosť mám aj ja a preto ich chodím kupovať do Hornbachu do BA. Zatiaľ nikde inde som ich nezohnala.

Pekný deň
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

tara464 Pozri príspevok
Baby teraz v ked som bola v ziline vo flore tak tam mali tri regale phalaenopsis a jeden taky ze tam boli tie neznamejsie druhy.vsetko tam bolo po sedem eur.prave vtedy ked som tam prisla im ich doviezli.kupila som si taku syto bordovu a ma tri stonky a tlacia sa jej bocne.pridam aj foto ked ju odfoto.
tara, ani mi nevrav ja som tam bola minulý týžden, ale nemali tam nič, teda pár phal. ale nič extra to som sa tam chystala skoro mesiac... ale už sa musím ovládať pri kupovaní orchidiek, už ich mám dosť (7), už príjmam len tie darované...a ešte možno ak by som natrafila na nejakú krásnu žltú
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

annarei Pozri príspevok
Zdenka, posielam foto orchidei, ktorá nekvitne
Miltónia mi kvitne už druhý krát a je tam aj Vanda , dôkaz že ju môžeme pestovať aj doma.
Sú pekné. Tá orchidejka podľa listov vyzerá presne ako moja čo som si minule kúpila.Listy má tak trochu na krajoch do fialová. Skús tie koko chipsy ako spomínala Sayly.Ja si ich tiež kúpim do zásoby ,ked budem presadzáť.V knihe som čítala Lišajovec neprechádza vegetačným obdobím pokoja. Krátkodobý pokles teploty na 15 - 16° v zimnom období však priaznivo vplýva na zakladanie kvetných púčikov-ak sa stále pestuje pri teplote nad 20° , PRESTÁVA KVITNÚŤ. toľko sa píše v múdrej knihe..Skús ju premiestňovať raz na sever, juh.. Možno sa umúdri a nevzdávaj to
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

veronika13 Pozri príspevok
tara, ani mi nevrav ja som tam bola minulý týžden, ale nemali tam nič, teda pár phal. ale nič extra to som sa tam chystala skoro mesiac... ale už sa musím ovládať pri kupovaní orchidiek, už ich mám dosť (7), už príjmam len tie darované...a ešte možno ak by som natrafila na nejakú krásnu žltú
Tam mali hadam zo 15 krasnych zltych a v strede boli cervene
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
dnes som dostala od sestry tri orchidei.oncidium ktoremu bohuzial odlomila stopku s pucikmi,phalu ktora vyhana stopku a najviac ma potesilo dendrobium po ktorom uz dlho tuzim a ktore sa chysta uz uz rozkvitnut.mam z nich veeelku radostlen teraz si chvilu nebudem moct kupit lebo neviem ci by to muz predychal
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

Zdenka175 Pozri príspevok
Sú pekné. Tá orchidejka podľa listov vyzerá presne ako moja čo som si minule kúpila.Listy má tak trochu na krajoch do fialová. Skús tie koko chipsy ako spomínala Sayly.Ja si ich tiež kúpim do zásoby ,ked budem presadzáť.V knihe som čítala Lišajovec neprechádza vegetačným obdobím pokoja. Krátkodobý pokles teploty na 15 - 16° v zimnom období však priaznivo vplýva na zakladanie kvetných púčikov-ak sa stále pestuje pri teplote nad 20° , PRESTÁVA KVITNÚŤ. toľko sa píše v múdrej knihe..Skús ju premiestňovať raz na sever, juh.. Možno sa umúdri a nevzdávaj to
Zdenka, skúsim koko chipsy, keď som ju kúpila mala krásnu tmavo fialovú farbu, cez zimu ju mám na balkóne, kde je skôr zima oko teplo, bola aj na vonkajšom balkóne v čase búrky a nič nepomáha
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

Moja orchidea ma 5 stoniek a na nich 23 kvetov a este 5 nerozvinutych pucikov
DSCF3214.JPG  
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
marko je prekrasnapaci sa mi ten odtien.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať