Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Betina2 Pozri príspevok
Mne sa preberajú aj "zdochlinky", čo mi roztočce vlani dokatovali, čo prišli o listy sa zviechajú a tlačia novučké zdravučké lístočky a vyzerá to tak, že sa mi zatial oplatila trpezlivosť, najmä pre ne chcem kúpiť ten Biplantol, aby pekne zosilneli a podrástli

A mladé oddelky žltého Oncidia a Brassavoly mi už krásne púšťajú korienky a tej tuším aj nová hľuzka pôjde
Uf, si sikovna Suu fakt super..bojovnicky. Co je to ten Biplantol?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Hunter82 Pozri príspevok
Uf, si sikovna Suu fakt super..bojovnicky. Co je to ten Biplantol?
Nieééé, ten som ešte ani neobjednala. Najprv som nasadila detský šampón proti všiam a potom som ich presadila, ostrihala a piplala . A každý deň ich kontrolujem a hovorím na ne No hnusnejšiu a odolnejšiu pliagu nepoynám. Kamoška zase strašne dlho bojovala proti vlnatkám .
A to mám ešte jednu phalu, čo má nejaké tie korene, ale nemá nič nad povrchom, žiaden list, no ja stále čakám......na zázrak, že niečo vyrastie.
No ale pravdu povediec, bola som riadne naštvaná na tie roztočce, napadli mi najviac kvitnúce a a najkrajšie kusy Teraz ich piplem jak bábätká....tak dúfam, že roytočcom je koniec a už s nimi tak radikálne nebudem musieť bojovať.
Inak velmi sa mi poydáva ten systém s podmiskami pod hrantz naplnenými vodou, čo som si yaviedla....je tam stabilná vlhkosť cey deň 37-45 % popdľa vonkajšej teplotz a počasia, bo balkón je furt otvorený dokorán...sme pod strechou. Ale v noci pri ochlôadení pekne na 55 - 60% stúpne.
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Dnes mi prisla objednana cattleyka Je vo vybornom stave a uz aj zasadena.
DSCN1667.jpg  
DSCN1668.jpg  
DSCN1672.jpg  
1/1
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Maruška54 Pozri príspevok
je nádherná, mne sa bielym nedarí už mi dve skapali aj jedna mini biela, zaujímavé ale je to tak ale ja tomu nedám pokoj a kúpim si zase bielu, bol by v tom čert aby sa mi to nepodarilo
mini namacam castejsie, lebo rychlo vyschnu v malych kvetinacoch
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

henrieta3 Pozri príspevok
mini namacam castejsie, lebo rychlo vyschnu v malych kvetinacoch
len tie mini majú väčšinou priamo pod stredom rastliny chumáč rašeliníka a v obchodoch majú tendenciu ich prelievať priveľa a potom domov prinesiem už chztnutú....aspoň mne sa to zo 3 x už stalo. A potom ak ju nepresadíš hned, tak pomerne skoro vykape ani nie z Tvojej chyby . Takže odporúčam ihned na mini skontrolovať korene a substrát....odkedy mám moju malú v čistej kôre, síce ju musím častejšie namáčať, ale zviecha sa
Možno má niketo inú skúsenosť, tak nech hodí radu do placu. Poteší
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Hunter82 Pozri príspevok
Uf, si sikovna Suu fakt super..bojovnicky. Co je to ten Biplantol?
Biplantol:

http://forum.orchidej.net/viewtopic.php?f=16&t=296
http://biplantol.cz/
na tej druhej stránke sa dá aj objednať z Čiech. Ale najlepšie cenz sú na www.biplantol.de
z Nemecka, tam sú aj kombi balíčky za zaujímavé ceny. Ja to pravdepodobne z nemecka sjkúsim - kombináciu Biplantol Vital NT + listovú výživy v spreji Biplantol Contra X2 na podporu odolnosti proti škodcom.
http://biplantol.de/produktbeschreib...ontent=3&set=1
Ale vraj aj to Guano je dobré...treba si prejsť to české fórum alebo na nete ešte dohladať .
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Matasias Pozri príspevok
Dnes mi prisla objednana cattleyka Je vo vybornom stave a uz aj zasadena.
Je krásna. Akú bude mať farbu kvetov? To je tá mini, alebo klasická veľká ? Veľkokvetá či mnohokvetá s menšími kvetmi ? Ved napíš. Je pekná pevná
A kde si ju takú peknú zohnal ? Môžeš napísať link ? Díki moc
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Ahojte Maniaci Posuvam par info, ktore som sa dozvedela. Volala som s colnikom, ze ako to funguje, ked si objednate rastlinku z mimo EU. Takze: pride Vam zasielka do BA, kde si ju budete musiet prist preclit- alebo zaplatit spedicke, ktora to precli za Vas. Potrebujete k tomu fyto certifikat- o povode rastlinky, ktory by mal poskytnut predajca. Po precleni- kedze je to rastlinka, este treba zavolat "nasich" kompetentnych z FYTA, ktori sa pridu kuknut na rastlinku, ci nema skodcov a pod. Zaplatite dodatocne clo, spedicku a este aj prepravu z BA. Ci sa plati FYTO, neviem. Vraj kym toto vsetko obehate, rastlinka Vam aj zdochne

Mate niekto nejake lepsie skusenosti?
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

Hunter82 Pozri príspevok
Ahojte Maniaci Posuvam par info, ktore som sa dozvedela. Volala som s colnikom, ze ako to funguje, ked si objednate rastlinku z mimo EU. Takze: pride Vam zasielka do BA, kde si ju budete musiet prist preclit- alebo zaplatit spedicke, ktora to precli za Vas. Potrebujete k tomu fyto certifikat- o povode rastlinky, ktory by mal poskytnut predajca. Po precleni- kedze je to rastlinka, este treba zavolat "nasich" kompetentnych z FYTA, ktori sa pridu kuknut na rastlinku, ci nema skodcov a pod. Zaplatite dodatocne clo, spedicku a este aj prepravu z BA. Ci sa plati FYTO, neviem. Vraj kym toto vsetko obehate, rastlinka Vam aj zdochne

Mate niekto nejake lepsie skusenosti?
Ja som si objednávala z Thajska 2 rastliny a v pohode prišlo mi to až na poštu k nám kde som si to vyzdvihla a žiadne takéto perepúte som nemusela absolvovať sa mi to zdá až nelogické
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

suesin Pozri príspevok
Ja som si objednávala z Thajska 2 rastliny a v pohode prišlo mi to až na poštu k nám kde som si to vyzdvihla a žiadne takéto perepúte som nemusela absolvovať sa mi to zdá až nelogické
Vies nam dat stranku z ktorej si si objednala?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Betina2 Pozri príspevok
len tie mini majú väčšinou priamo pod stredom rastliny chumáč rašeliníka a v obchodoch majú tendenciu ich prelievať priveľa a potom domov prinesiem už chztnutú....aspoň mne sa to zo 3 x už stalo. A potom ak ju nepresadíš hned, tak pomerne skoro vykape ani nie z Tvojej chyby . Takže odporúčam ihned na mini skontrolovať korene a substrát....odkedy mám moju malú v čistej kôre, síce ju musím častejšie namáčať, ale zviecha sa
Možno má niketo inú skúsenosť, tak nech hodí radu do placu. Poteší
aj ja to tak robim, vsetky boli premocene v takom velkom chumaci machu, hned ich presadzam
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

Hunter82 Pozri príspevok
Vies nam dat stranku z ktorej si si objednala?
cez ebay ale ta osoba ma aj vlastnu stranku ale si uz nepamatam presne aku ale ona zariaduje vsetko
0 0
rozborova rozborova

rozborova je offline (nepripojený) rozborova

henrieta3 Pozri príspevok
aj ja to tak robim, vsetky boli premocene v takom velkom chumaci machu, hned ich presadzam
Tiež mám dve mini a hneď ako som ich dostala som ich z toho machu vybrala a presadila.Darí sa im ,vyháňajú korienky aj lístky,ale zatiaľ žiadnu stonku.Často im striekam povrch substrátu .
1 0
Ivusik_Pampusik Ivusik_Pampusik

Ivusik_Pampusik je offline (nepripojený) Ivusik_Pampusik

dnes som zistila že som doslala ku kôrkovemu substratu na orchidky aj chrobaciky k tomu zadara tak si tam veselo behaju take male biele s nožička vlnatko to je tuším len škoda že už nemám bločik že by som im ho zaniesla spať :/ preto sa pýtam či má vôbec vyznam sa skusiť toho zbaviť bo mám celý 5 litrový sakel tých kôrok abo to mam rovno šmariť do popolnice?
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Betina2 Pozri príspevok
Je krásna. Akú bude mať farbu kvetov? To je tá mini, alebo klasická veľká ? Veľkokvetá či mnohokvetá s menšími kvetmi ? Ved napíš. Je pekná pevná
A kde si ju takú peknú zohnal ? Môžeš napísať link ? Díki moc
Jedna sa o tuto konkretnu cattleyku

http://cgi.ebay.co.uk/1-Orchid-Cattl...#ht_2535wt_964
1 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

Ivusik_Pampusik Pozri príspevok
dnes som zistila že som doslala ku kôrkovemu substratu na orchidky aj chrobaciky k tomu zadara tak si tam veselo behaju take male biele s nožička vlnatko to je tuším len škoda že už nemám bločik že by som im ho zaniesla spať :/ preto sa pýtam či má vôbec vyznam sa skusiť toho zbaviť bo mám celý 5 litrový sakel tých kôrok abo to mam rovno šmariť do popolnice?
Ja by som im to isla smarit rovno na stol,ze nech si oni svoje kvety daju do takeho substratu,aky predavaju
0 0
Ivusik_Pampusik Ivusik_Pampusik

Ivusik_Pampusik je offline (nepripojený) Ivusik_Pampusik

jana- Pozri príspevok
Ja by som im to isla smarit rovno na stol,ze nech si oni svoje kvety daju do takeho substratu,aky predavaju
no len problem je to že som to nekupila teraz a bločik už nemám a vieš akože dokazovať niečo štýlom tvrdenie proti tvrdeniu je dosť ťažke...
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Ivusik_Pampusik Pozri príspevok
dnes som zistila že som doslala ku kôrkovemu substratu na orchidky aj chrobaciky k tomu zadara tak si tam veselo behaju take male biele s nožička vlnatko to je tuším len škoda že už nemám bločik že by som im ho zaniesla spať :/ preto sa pýtam či má vôbec vyznam sa skusiť toho zbaviť bo mám celý 5 litrový sakel tých kôrok abo to mam rovno šmariť do popolnice?
dobre, ze to pises, aj ja som vcera kupila, prevarim to
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
dobre, ze to pises, aj ja som vcera kupila, prevarim to
alebo do mikrovlnky? ale tak pekne to vonia, nevidim v tom nic, mam to pre istotu?
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

henrieta3 Pozri príspevok
alebo do mikrovlnky? ale tak pekne to vonia, nevidim v tom nic, mam to pre istotu?
Ak by tam bola nejaka haved ,tak by som to radsej vyhodila,ako prist o orchidejky,ale ak tam nic nevidis,tak to len prelej prevarenou vodou a nechaj vysusit,ja som to tak urobila a este som to dala ked prsalo na balkon,ono to dobre premylo dazdovou vodou,potom som to nechala na slniecku vysusit a teraz to aj pekne vonia (lebo ten moj substrat,co som ja kupila,bol nejaky vlhky v sacku a cudne pachol,tak som to radsej takto preplachla).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať