Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
tady tady

tady je offline (nepripojený) tady

Biplantol Contra x2 mali v sobotu v Schloshofe na výstave záhrada stál 10,50 Eur ,500ml. Inak boli tam traja predajcovia orchideí mali botaniku a aj hybridy.
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

tady Pozri príspevok
Biplantol Contra x2 mali v sobotu v Schloshofe na výstave záhrada stál 10,50 Eur ,500ml. Inak boli tam traja predajcovia orchideí mali botaniku a aj hybridy.
a si aj nieco kupil? Ak ano,tak daj foto
0 0
Dana Juricová Dana Juricová

Dana Juricová je offline (nepripojený) Dana Juricová

ja mám niekoľko orchidey, ktoré stále kvitnú, takže nikdy nezrezujem až stonka zožltne, zrežem len zožltnuté, zalievam raz do týždňa tak, že rastlinu ponorím do vody asi na po hodiny, alebo si pripravím nadobu, kde nalejem tekuté hnojivo a postupne do nej dávam všetky orchidee, ked ich dávam von počkám čo stečie voda z kvetináča. Nikdy nesmieš nechať rastlinu vo vode. Niektoré orchidee mi kvitnú od vianoc bez prestávky, kvet opadne a zasa vyraší na stonke ďaľší výhon, ktorý vykvitne. Neviem či som poradila, ale mne sa orchideam naozaj dari.
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

Dana Juricová Pozri príspevok
ja mám niekoľko orchidey, ktoré stále kvitnú, takže nikdy nezrezujem až stonka zožltne, zrežem len zožltnuté, zalievam raz do týždňa tak, že rastlinu ponorím do vody asi na po hodiny, alebo si pripravím nadobu, kde nalejem tekuté hnojivo a postupne do nej dávam všetky orchidee, ked ich dávam von počkám čo stečie voda z kvetináča. Nikdy nesmieš nechať rastlinu vo vode. Niektoré orchidee mi kvitnú od vianoc bez prestávky, kvet opadne a zasa vyraší na stonke ďaľší výhon, ktorý vykvitne. Neviem či som poradila, ale mne sa orchideam naozaj dari.
Ja to robim tak isto a tiez mi vsetky krasne kvitnu, takze ti gratulujem,ze mas take dlhe kvitnutie,super
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Dana Juricová Pozri príspevok
ja mám niekoľko orchidey, ktoré stále kvitnú, takže nikdy nezrezujem až stonka zožltne, zrežem len zožltnuté. Niektoré orchidee mi kvitnú od vianoc bez prestávky, kvet opadne a zasa vyraší na stonke ďaľší výhon, ktorý vykvitne. Neviem či som poradila, ale mne sa orchideam naozaj dari.
Niektoré phaly majú viac tendenciu sa rozkonárovať a/alebo kvitnúť na pôvodných stvoloch, niektoré sú toho schopné menej. Ale tie ked zrežeš cm od listu, tak ochotne nasadia nový kvetný stvol na inom mieste Ja mám také, čo zožltnú po odkvete komplet, aj také čo im stonky zostanú zelené, tam len postupne zostrihávam. Niekedy aj 1/2 roka trvá, než zo spiaceho očka vyženie bočný výhon na kvety. Záleží na konkrétnej rastline.
Gratulujem.

PS: Na ďalšej Phale mi vyháňa nový kvetný stvol, dokonca sa zdá, že budú hned dva stvoly na tej rastline. Takže okrem bielej s ružovým stredom mi zakvitne opäť aj marhulová s ružovým žilkovaním A to má pritom ešte asi 30 cm stonku so spiacimi očkami zelenú ponechanú na rastline
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Ja Vás poprosím o radu, lebo som taká nasr...dená. Vyrastala mi nová stonka na orchidke a chcela som ju vyrovnať k paličke na a som jej kúsok odlomila. čo teraz? mám ju celú odstrihnúť, alebo dorastie?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

invest Pozri príspevok
Ja Vás poprosím o radu, lebo som taká nasr...dená. Vyrastala mi nová stonka na orchidke a chcela som ju vyrovnať k paličke na a som jej kúsok odlomila. čo teraz? mám ju celú odstrihnúť, alebo dorastie?
snad ti niekto poradi, mne ked sa zlomila, tak cela a dlho uz cakam na dalsi kvet
velmi sa mi pacia, bola tu fotka, ked su bez paliciek, ale na to treba odvahu
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

dostala som 2 krasne biele,nevedeli sa o ne postarat, plne suchych starych korenov, po presadeni sa hned takto prejavili, aj by som to dosypala, nemala som koru, ale nebude aj kvietok?
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
dostala som 2 krasne biele,nevedeli sa o ne postarat, plne suchych starych korenov, po presadeni sa hned takto prejavili, aj by som to dosypala, nemala som koru, ale nebude aj kvietok?
tu su foto
IMG_2096.jpg  
IMG_2097.jpg  
IMG_2098.jpg  
1/1
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

invest Pozri príspevok
Ja Vás poprosím o radu, lebo som taká nasr...dená. Vyrastala mi nová stonka na orchidke a chcela som ju vyrovnať k paličke na a som jej kúsok odlomila. čo teraz? mám ju celú odstrihnúť, alebo dorastie?
Ahoj,

neviem aka dlha bola ta stonka. Asi si ulomila vrsok, vsak? Nechaj ju tak, uvidis co bude. Ak uz mala spiace kolienko mozno z neho bude nova stonka. Alebo ti moze vyhnat uplne novu Drzim palce.
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

henrieta3 Pozri príspevok
tu su foto
Ja tam vidim iba korene zatial... ale su krasne, gratulujem Nech sa jej dari.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Hunter82 Pozri príspevok
Ja tam vidim iba korene zatial... ale su krasne, gratulujem Nech sa jej dari.
dakujem, je to vlastne len 1, tu 2. uz nejdem fotit, tak ich mozem pozakryvat novou korou, trosku narovnat
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

henrieta3 Pozri príspevok
dakujem, je to vlastne len 1, tu 2. uz nejdem fotit, tak ich mozem pozakryvat novou korou, trosku narovnat
aj ten 4., ktory vyrasta vedla odrezanej stonky vpravo hore, bude koren?
0 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

Ahojte, najprv sa vam pochvalim ako krasne mi vykvitla moja volam ju duhova). Niekto tu spominal problem, ked stonka rastie so srdiecka. Ja mam taku asi dva mesiace dozadu mi vyrastli zboku dve nove rastliny. tej spondej rastie prvy korienok. No a ta vrchna sa akosi pomamila, vyzera to zaujmavo s tymi listami
IMAG0584.jpg  
IMAG0587.jpg  
IMAG0588.jpg  
1/1
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Hunter82 Pozri príspevok
Ahoj,

neviem aka dlha bola ta stonka. Asi si ulomila vrsok, vsak? Nechaj ju tak, uvidis co bude. Ak uz mala spiace kolienko mozno z neho bude nova stonka. Alebo ti moze vyhnat uplne novu Drzim palce.
Ďakujem tiež som si myslela, že počkám. dúfam, že sa spamätá
0 0
Ivusik_Pampusik Ivusik_Pampusik

Ivusik_Pampusik je offline (nepripojený) Ivusik_Pampusik

invest Pozri príspevok
Ja Vás poprosím o radu, lebo som taká nasr...dená. Vyrastala mi nová stonka na orchidke a chcela som ju vyrovnať k paličke na a som jej kúsok odlomila. čo teraz? mám ju celú odstrihnúť, alebo dorastie?
ja som raz čítala že to ktosi zalepil lepiacou páskou aby to držalo tak ako to bolo než sa to zlomilo
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ivusik_Pampusik Pozri príspevok
ja som raz čítala že to ktosi zalepil lepiacou páskou aby to držalo tak ako to bolo než sa to zlomilo
ˇano, aj ja som to čítala, no nebolo to zatial treba vyskúšať. Vraj sa to má spolu páskou hned po nalomení zlepiť a nechať o paličku takto pripevnené niekoľko dní, alebo aj na stálo (je to potomm ako taká predĺžená dlaha) a vraj sa to po pár dňoch scelí a zrastie Len neviem, či to platí aj na úplne zlomené alebo len nalomeneé. Ved vzskúšaj a uvidíš po pár dňoch, v najhoršom prípade ak sa to neuchytí, tak to celé pod zlomom odrežeš . Za pokus to stojí.
2 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

daira Pozri príspevok
Ahojte, najprv sa vam pochvalim ako krasne mi vykvitla moja volam ju duhova). Niekto tu spominal problem, ked stonka rastie so srdiecka. Ja mam taku asi dva mesiace dozadu mi vyrastli zboku dve nove rastliny. tej spondej rastie prvy korienok. No a ta vrchna sa akosi pomamila, vyzera to zaujmavo s tymi listami
ten vrchný výrastok vyzerá skôr na kvetnú halúzku, či ? Ved ju tak zatial nechaj a uvidíš, hlavne nech korene sú OK.
0 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
toto je môj nový úlovok z baumaxu.....teším sa s nej
DSC00392.jpg  
DSC00394.jpg  
1/1
2 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

krasna je aj ja som dnes jednu ulovila v baumaxe
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať