Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Dnes som nafotila aj moje vyfasované už zasadené rastlinky Berry Oda a tiež mi krásne rozkvitá prskaná bordovo biela Phala bojovníčka. V pondelok priložím foto, lebo teraz už nie je čas utekám ......
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

ja som nobile skúšala sušiť a dopadlo to tak, že zoschli niektoré korienky na vrchu, a zvlnil sa jeden list ja ich mám na balkóne kde je najchladnejšie ale teraz zase začalo rašiť nové korienky v hojnom počte ale kvitnúť nič tak neviem čo mám s ním robiť
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Moja nova z Baumaxu Nitra za 7,45€
007.jpg  
008.jpg  
1/1
2 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

A tieto mi rozkvitli.
015.jpg  
016.jpg  
017.jpg  
018.jpg  
019.jpg  

020.jpg  
021.jpg  
1/1
2 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Mne sa chystá kvitnúť 15 orchideí, ale ešte si musím hooooodne počkať na kvietočky, lebo skoro všetky sú také mini, pár centimetrové stonky. Akurát 3 z toho mi rozkvitnú budúci týždeň, tak potom pridám fotečky. A najviac som zvedavá ako zakvitne Philadelphia. Tá ešte u mňa nekvitla. Minule som sa na ňu sťažovala mame a prišla som domov a ona vyhnala stonku (asi ma počula ako na ňu nadávam )
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

Betina2 Pozri príspevok
Tak ja ho teda niekedy skúsim
skus, uvidis ja som ho kupila lebo sa mi pacilo a ani som nevedela co s nim robit, potom som to nejak nechala plynut a casom som zistila ze sa mu dari lepsie ako phalenkam :P zakazdym, ked pridem domov ma niecim potesi
tak vela zdaru ak sa rozhodnes ho kupit
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

suesin Pozri príspevok
ja som nobile skúšala sušiť a dopadlo to tak, že zoschli niektoré korienky na vrchu, a zvlnil sa jeden list ja ich mám na balkóne kde je najchladnejšie ale teraz zase začalo rašiť nové korienky v hojnom počte ale kvitnúť nič tak neviem čo mám s ním robiť
aj mne zoschli korienky vrchne, a opadali vsetky listy a nie ze sa len zvlnili a tak to ma byt, stara hluza, ktora uz kvitla uz viac z toho isteho miesta nepokvitne, len dodava vyzivu pre nove vyhonky takze listy nevadi ked zhodi alebo sa zvlnia
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

lesslie Pozri príspevok
aj mne zoschli korienky vrchne, a opadali vsetky listy a nie ze sa len zvlnili a tak to ma byt, stara hluza, ktora uz kvitla uz viac z toho isteho miesta nepokvitne, len dodava vyzivu pre nove vyhonky takze listy nevadi ked zhodi alebo sa zvlnia
ale nič sa nedialo ostalo to tak tak teraz neviem čo s ňou mám robiť keď začali ísť nové korienky, čo mi radíš mám ho polievať normálne alebo ... ja už fakt neviem ....
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

suesin Pozri príspevok
ale nič sa nedialo ostalo to tak tak teraz neviem čo s ňou mám robiť keď začali ísť nové korienky, čo mi radíš mám ho polievať normálne alebo ... ja už fakt neviem ....
kedy si ho susila a ako dlho? ja by som ho polievala normalne- ja polievam ponorenim do 2/3 kochlika do vody rovno z vodovodu a spolu s hnojivom na orchidky a lignohumatom, vsetko dokopy, potom ho polozim na miesto otvorim na neho okno nech ma aj s phalami cerstvy vzduch , a uvidis,mne tie stare hluzy co kvitli ako prve zoschli a zakazdym ked polejem tak sa napucia a vidim, ze "papali", uplne sa zobudia treba len pockat, uvidis, preberie sa...teraz asi nie je pre neho cas aby kvitol preberie sa ak nie teraz, tak na jesen urcite
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

to som uz pozerala ja si tiez objednam,bud ten set alebo z tej nemeckej stranky co tam ma aj orchidee....mozem sa opytat,kolko ta bude stat postovne? dakujem
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Každý deň si to tu prelúskam, píšem iba občas.Krásne vám kvitnú. Mne kvitnú 4. tri sa chystajú. len ma štve, že dendrofaly mi nejak nechcú kvitnút'. Ani jedna a mám ich 4, vlastne 5 ale tú som dostala rozkvitnutú na deň matiek. Nobilko mi zakvitlo na dozretej pahluze, ale len z dvoch očiek. Na dvoch kvitnúcich sa tlačia stonky z d'alšieho očka, to ma vel'mi potešilo.
A ešte ma napadlo, že Ma-Ba sa nám niekde stratila a vel'mi dlho tu nebola.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lesslie Pozri príspevok
ja tie moje pekne trapim a aj tak sa mi odvacia zakazdym ked domov pridem po troch tyzdnoch ....ja som kupila dendrobium nobile v lete, kvitlo ako zblaznene, niekedy v septembri mi odkvitlo tak som ho prestala uplne polievat a poliala som ho znova az v novembri, tie hluzy sa cele scvrkli, zosuverili ale boli stale zelene, opadali mu listy, a ked som ho zacala polievat tak ako phaly (raz za tri tyzdne s hnojivom a lignohumatom) pekne mu vyrasili puciky a jedna keika a zakvitlo mi sice nie z kazdeho kolienka ale zakvitlo...potom ked odkvitlo tak som ho znovu nepoliala 6tyzdnov a pri nasledujucej zalievke znova vyrasili puciky z kolienok, odkial este nekvitlo a kvietky boli ovela vacsie ako tie predtym, keika sa drzi na mamine este stale, odspodu vyhana nove rastlinky
ja ked som ho kupila tak 6 hluz bolo v jednom kvetinaci, tak som ich rozsadila tak, ze jedna stara hluza s jednou novou, boli spolu spojene, vtedy vyhnali kopec krasnych dlhych korenov a po suseni a nepolievani to uz islo same...
neletnim ho, stale je na okne pri phalach, ziadne striedanie teplot, nic..paci sa mu tam celu zimu tam bolo aj teraz je tam a to je na juznom okne s miernym pritienenim
aj ja dakujem za rady, ja ho nemam, ale dostala dcera a nevieme, co s nim, bolo krasne biele, ako nevesta, teraz sa akosi ten pen suveri, ale vychadzaju nove stonky, rozmyslala som, ci ho neskratit, je taky vysoky, ten pen
skusim ho presadit, ci ho nepreliala, lebo polieva zaroven s phalou
0 0
lesslie lesslie

lesslie je offline (nepripojený) lesslie

henrieta3 Pozri príspevok
aj ja dakujem za rady, ja ho nemam, ale dostala dcera a nevieme, co s nim, bolo krasne biele, ako nevesta, teraz sa akosi ten pen suveri, ale vychadzaju nove stonky, rozmyslala som, ci ho neskratit, je taky vysoky, ten pen
skusim ho presadit, ci ho nepreliala, lebo polieva zaroven s phalou
ja by som neskracovala, ja mam moje normalne ako phaly o palicky prichytene a pekne stoja, prevracaju sa a je to krasie ked je to pekne koncekom ukoncene, lebo kde to odrezes, tam to potom ostane take skarede hnede navrchu...ja tiez polievam spolu s phalami, ale hovorim, ze nemam teraz cas na moje kvietocky lasocky,lebo som mimo domu kazde tri tyzdne pridem len na vikend a vtedy sa im povenujem a zatial sa nestazuju ani phaly ani nobilko
ja mam skor problem s cambriami...tym sa nejak nedari, kedze potrebuju castejsie polievat...ale zacali im korienky rasit tak uvidime, co najdem zajtra na nich
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lesslie Pozri príspevok
ja by som neskracovala, ja mam moje normalne ako phaly o palicky prichytene a pekne stoja, prevracaju sa a je to krasie ked je to pekne koncekom ukoncene, lebo kde to odrezes, tam to potom ostane take skarede hnede navrchu...ja tiez polievam spolu s phalami, ale hovorim, ze nemam teraz cas na moje kvietocky lasocky,lebo som mimo domu kazde tri tyzdne pridem len na vikend a vtedy sa im povenujem a zatial sa nestazuju ani phaly ani nobilko
ja mam skor problem s cambriami...tym sa nejak nedari, kedze potrebuju castejsie polievat...ale zacali im korienky rasit tak uvidime, co najdem zajtra na nich
ok, tak nebudem rezat, su tam este aj 2 stare odrezane, tie sa nehybu, poviem, aby nepolievala, uvidim, co bude
len tak narychlo, ency kvitne u mna uz 2x, vzy krajsie
IMG_2119.jpg  
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Novy prirastok z Hornbachu za 5€ Mali tam aj vandy s vazou v 50% zlave, ale nebola na nich cena a ani ziadny personal naokolo :-/
Naposledy upravil Matasias : 28.05.11 at 12:48
DSCN1693.jpg  
DSCN1695.jpg  
1/1
1 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Matasias Pozri príspevok
Novy prirastok z Hornbachu za 5€ Mali tam aj vandy s vazou v 50% zlave, ale nebola na nich cena a ani ziadny personal naokolo :-/
Mám podobnú, len mi už behom mesiaca-dvoch vybledla tá bordová farba. Kvietky postupne opadávajú, ale včera som si všimla , že opäť vyhnala kvetnú stonku, takže budú zase "čerstvé"
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..mne práve kvitnu dve orchidejky,je to prvé kvitnutie u mna,
P5203919.jpg  
P5203920.jpg  
1/1
1 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

....dievčatá čo myslíte už by som mohla tieto kejky oddeliť od materskej rastliny,teda asi len tu nekvitnúcu zatial
P5283909.jpg  
P5283910.jpg  
1/1
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
tú prvú áno....má dosť korienkov
0 0
daira daira

daira je offline (nepripojený) daira

Ahojte suputnici . Potrebujem par rad. Pred dvoma tyzdnami som si kupila oncidko. Zistila som, ze sa mu scvrkavaju hluzy. Robim nieco zle, alebo je to normalne. No a moja dendro phala , odkvitla, upadali jej vsetky listy a uz asi 2 mesiace sa nic nedeje. Neviem co s nou. Este sa chcem spytat ci biele umelohmotne plastove kvetinace maju nejaky vyznam pri cambriach, oncidkach, dendrach atd, lebo ja by som ich radsej presadila do priesvitnych, aby som vedela aky je stav korenov
IMAG0599.jpg  
IMAG0600.jpg  
IMAG0602.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať