Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Uz ho mam vonku nejaky ten tyzden. Az vtedy sa poriadne rozrastli
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
kúpila som si faleňáka - už dlho kvitnúť asi nebude, dlhšie som ho obzerala vo výklade kvetinárstva, ale takmer 15€ sa mi zaň nechcelo dať. Ale keď som zbadala že je za 7€ tak som nezaváhala. Listy má ako normálna phala, ale kvety má ako miniphala
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
objednala som si rastlinky, už mi prišli, tak sa vytešujem a dúfam, že budú rásť.

Žltého papučáka, ktorý v minulosti už 2x kvitol:

Papučáka maudaie

a vandu,ktorá ma očarila na prvý pohľad - a prišla už aj s kvetnou stonkou, tak dúfam, že bude vykvitne a kvety neuschnú. V minulosti už 4x kvitla. Dala som ju len do kochlíka s polystyrénom pre stabilitu...........
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Matasias, a mávaš Berry Oda aj v noci vonku, teraz myslím ? Lebo mne sa zdá, že v noci je ešte docelôa chladno. Tak zatial ráno vyložím, na obed, než tam začne pripekať dám dnu, alebo aspoň presuniem na miesto, kde mám na balkóne tieň aj poobede. A m§žu byť zrána tie orchidky trebárs do 10,00 na priamom slnku, či vôbec nie? Teraz chcem skúsiť prvýkrát letniť na balkóne, tak privítam rady
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
andersenka Pozri príspevok
kúpila som si faleňáka - už dlho kvitnúť asi nebude, dlhšie som ho obzerala vo výklade kvetinárstva, ale takmer 15€ sa mi zaň nechcelo dať. Ale keď som zbadala že je za 7€ tak som nezaváhala. Listy má ako normálna phala, ale kvety má ako miniphala
Krásny kúsok bolo by škoda ho nekúpiť!
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
andersenka Pozri príspevok
objednala som si rastlinky, už mi prišli, tak sa vytešujem a dúfam, že budú rásť.
Krasne. A kdeze si objednala take velke rastlinky ?
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Betina2 Pozri príspevok
Matasias, a mávaš Berry Oda aj v noci vonku, teraz myslím ? Lebo mne sa zdá, že v noci je ešte docelôa chladno. Tak zatial ráno vyložím, na obed, než tam začne pripekať dám dnu, alebo aspoň presuniem na miesto, kde mám na balkóne tieň aj poobede. A m§žu byť zrána tie orchidky trebárs do 10,00 na priamom slnku, či vôbec nie? Teraz chcem skúsiť prvýkrát letniť na balkóne, tak privítam rady
Aj cez noc Tu uz pomaly cez mesiac neklesli teploty v noci pod 10 stupnov a asi dva tyzdne su v noci teploty okolo tych 15 stupnov. Skovavam ich iba ak hrozi dazd, alebo burka.
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Prikladám sľúbené fotky . moja nezmarka bojovníčka vínovo.biela a tiež čerstfvo zasadené Berry Oda (dostala som ako dar malé rastlinky výmenou za mladé Oncídko ). Dúfam, že som to dobre yasadila, dosť sa to kmásalo, tak zatial je to upevnené aj roztiahnutými pogumovanými veľkými kanc.spinkami, kvetináč má po celom obvode asi v 3 výškach narobené dierky nahriatou ihlicou, aby substrát dobre preschýnal a na spodku mám polystyrénové odlomky na prevzdušnenie. V keramike mám navyše naspodu fúgu asi 2-3 cm na odtečenú vodu (ak nejaká ešte stečie). Zatial som to ponárala len jeden krát, obvykle to ráno len jemnou mlhou poprášim na substrát, bo dosť vela korienkov sa mi nepodarilo nacpať do substrátu a zostali navrchu. Nechcela som to siliť. Ale keramika stojí aj v tých mojich vodných podmiskách, tak okolitá vlhkosť je docela slušná. Teraz ráno mala o 9,00 asi 42% pri 26 st.C. V noci je vyššia pri nižšej teplote....a poobede ide okolo 30-35 %, podla počasia.

PS: To Berry Oda už nie je v ružovom vysokom keramickom, obvod bol na knap, teraz je v širšom s medzerou po obvode na lepšie prúdenie vzduchu ku koreňom v substráte.
Naposledy upravil Betina2 : 31.05.11 at 08:26
2011_05_27_0778.jpg  
Otočené 2011_05_27_0779.jpg  
Otočené 2011_05_27_0781.jpg  
Otočené 2011_05_27_0782.jpg  
2011_05_27_0783.jpg  

Otočené 2011_05_27_0784.jpg  
2011_05_27_0785.jpg  
1/1
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Matasias Pozri príspevok
Aj cez noc Tu uz pomaly cez mesiac neklesli teploty v noci pod 10 stupnov a asi dva tyzdne su v noci teploty okolo tych 15 stupnov. Skovavam ich iba ak hrozi dazd, alebo burka.
Takže 10 stačí . A môžem ich do tej 10-tej nechať na slnku, či radšej vôbec? (teraz mám vyložené tie moje zdochlinky zviechajúce sa phaly (čo nové lístočky vyháňajú, ale sú strašne drobné, tak im chcem svetla dopriať, a jedno zviechajúxce sa dendrophaleonopsis. Sú v platových kvetináčoch priehladných s dierkami a tiež v druhom plastovom bez dierok, po obvode je medzera púre prúdenie vzduchu a celé ich mám takto postavené v veľkých miskách od mäsa s vodou, aby sa to pekne odparovalo do vzduchu....Len sa bojím spálenia, ale snáď do tej 10-tej......
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Betina2 Pozri príspevok
Takže 10 stačí . A môžem ich do tej 10-tej nechať na slnku, či radšej vôbec? (teraz mám vyložené tie moje zdochlinky zviechajúce sa phaly (čo nové lístočky vyháňajú, ale sú strašne drobné, tak im chcem svetla dopriať, a jedno zviechajúxce sa dendrophaleonopsis. Sú v platových kvetináčoch priehladných s dierkami a tiež v druhom plastovom bez dierok, po obvode je medzera púre prúdenie vzduchu a celé ich mám takto postavené v veľkých miskách od mäsa s vodou, aby sa to pekne odparovalo do vzduchu....Len sa bojím spálenia, ale snáď do tej 10-tej......
No ja mam berry oda na okne, kde nan svieti az vecerne slnko. Ale chvilku bolo aj na silnejsom a neuskodilo mu to. Ale ked uz na priame slnko, tak postupne. Nech si zvyka a nezazije sok
1 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Viem ze sa to tu uz pisalo, ale neviem to najst. Ako robite tu "poznamku pod ciarou?"
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Dole mas moznost pisat Rychlu odpoved (bez formatovania) . Napises tam text a po dnim "odfajknes" /mini
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Dakujem
0 0
jana- jana-

jana- je offline (nepripojený) jana-

aj ja dakujem
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

kto chodite na lov orchidiek do hornbachu? potrebovala by som vediet,ci tam byvaju aj Papucaci a priblizne za aku cenu dakujem
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Byvaju (aspon v bratislavskom) . Ja som si kupil jedneho za 9€ . Ale mali aj 12€, 19€, ... Az nejakych 24€ tusim. Ale treba mat na ne stastie
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

Matasias Pozri príspevok
Byvaju (aspon v bratislavskom) . Ja som si kupil jedneho za 9€ . Ale mali aj 12€, 19€, ... Az nejakych 24€ tusim. Ale treba mat na ne stastie
takze ak sa zajtra vyberiem do hornbachu,tak mam malu pravdepodobnost na uspech?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať