Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

annarei Pozri príspevok
Sayly, orchidea, ktorá mi nekvitne je lišajnikovec, starám sa o ňu, ako o ostatné a tie mi kvitnú dva - krát do roka. Aj som ju presadila, hnojila nechala odpočívať, naozaj neviem kde je príčina!!! Má zdravé korene, pekné zelene listy, ale nekvite, Ale hovorí sa - trpezlivosť ruže prináša
presne tak, potrebuje to trpezlivosť, neboj ona zakvitne, ak máš okno orientované na východ tak ju tam daj, tam sa im darí najlepšie, aspoň tým mojim, hneď ožili, no možno to spôsobila aj zmena spôsobu polievania, pred tým som namáčala na cca 30 minút, ale skoro som o dve prišla, tak som začala polievať len preliatim prevarenou vodou izbovej teploty, prelejem raz za 7 dní s cca 0,5 až 1 dcl vody a nechám odkvapkať
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

annarei Pozri príspevok
Zdenka, skúsim koko chipsy, keď som ju kúpila mala krásnu tmavo fialovú farbu, cez zimu ju mám na balkóne, kde je skôr zima oko teplo, bola aj na vonkajšom balkóne v čase búrky a nič nepomáha
a koľko je na tom balkóne stupňov v zime? Či si ju náhodou nepodchladila aj to by mohol byť dôvod prečo nekvitne mala by mať tak 12 - 15 C (v zime v noci)
0 0
vikinka.n vikinka.n

vikinka.n je offline (nepripojený) vikinka.n

baby kuk toto:

http://www.orchidee.de/forum/index.php?topic=461.0
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

sayly Pozri príspevok
presne tak, potrebuje to trpezlivosť, neboj ona zakvitne, ak máš okno orientované na východ tak ju tam daj, tam sa im darí najlepšie, aspoň tým mojim, hneď ožili, no možno to spôsobila aj zmena spôsobu polievania, pred tým som namáčala na cca 30 minút, ale skoro som o dve prišla, tak som začala polievať len preliatim prevarenou vodou izbovej teploty, prelejem raz za 7 dní s cca 0,5 až 1 dcl vody a nechám odkvapkať
Sayly a Zdenka ďakujem za rady, predstavte si, ona sa prebudila - ženie nový listok a má nové korene
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

annarei Pozri príspevok
Sayly a Zdenka ďakujem za rady, predstavte si, ona sa prebudila - ženie nový listok a má nové korene
A urobila si s ňou niečo nové? Alebo sama od seba
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

Zdenka175 Pozri príspevok
A urobila si s ňou niečo nové? Alebo sama od seba
Dala som ju pred dvoma týždňami na vonkajší balkón, keď bola búrka a poriadný lejak
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Ahojte. Tak statnicu mam uspesne za sebou a s tym su spojene aj moje dva nove prirastky. Prva od maminy (vyber nechala na mna) a druha od kamaratky. A nakoniec vsetky moje orchidky spolu
orchidka zlta.jpg  
orchidka mini.jpg  
vsetky.jpg  
1/1
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei


Vikinka je to niečo úžastné človeku sa nehce veriť, že ľudia dokážu vytvoriť z kvetov takú nádheru stálo to za - kuk !!!!!
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

Ivus44 Pozri príspevok
Ahojte. Tak statnicu mam uspesne za sebou a s tym su spojene aj moje dva nove prirastky. Prva od maminy (vyber nechala na mna) a druha od kamaratky. A nakoniec vsetky moje orchidky spolu
Ivus gratulujem, orchideiky sú pekné a zaujímavé sú tie dva črepniky, kde si ich kúpila
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
annarei Pozri príspevok
Ivus gratulujem, orchideiky sú pekné a zaujímavé sú tie dva črepniky, kde si ich kúpila
Dakujem. Kvetinace som kupila v nitre. Mali iba tie dva, no isli na tovar a v pondelok idem kuk, ci sa im nepodari nejake este doniest bo chcem take na vsetky
0 0
lenus lenus

lenus je offline (nepripojený) lenus

Ivus44 Pozri príspevok
Ahojte. Tak statnicu mam uspesne za sebou a s tym su spojene aj moje dva nove prirastky. Prva od maminy (vyber nechala na mna) a druha od kamaratky. A nakoniec vsetky moje orchidky spolu
Aj ja blahoželám. Ja to už mám tiež za sebou, ale orchideu som si ešte nestihla kúpiť, lebo u nás momentálne žiadne nemajú a nemala som cestu do baumaxu snáď sa to čoskoro zmení. potom tiež pridám fotky.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Mne včera jedna kámoška povedela, nekupuj si orchideu v Baumaxe! Jej známa si kúpila a mala v nej jedovatého pavúka. Vraj ich mávajú lacné a nie sú kvalitné tak ja neviem
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Zdenka175 Pozri príspevok
Mne včera jedna kámoška povedela, nekupuj si orchideu v Baumaxe! Jej známa si kúpila a mala v nej jedovatého pavúka. Vraj ich mávajú lacné a nie sú kvalitné tak ja neviem
nezáleží na kvalite, ale na tom ako sa o ňu dokážeš postarať a vskriesiť ju, o to je to väčšia radosť, ja mám z baumaxu asi 5 a nesťažujem sa, snažím sa o ne starať s láskou a oni sa mi patrične odmeňujú
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
mne teraz kvitnú tieto krásavice
IMG_2682m.jpg  
IMG_2684m.jpg  
IMG_2685m.jpg  
IMG_2687m.jpg  
1/1
0 0
dominica dominica

dominica je offline (nepripojený) dominica

ludmila12 Pozri príspevok
mne teraz kvitnú tieto krásavice
Sú to fakt krásavice....

ja som konečne dočítala, čo ste popísali. Máme pokazené PC, takže sem nebudem prispievať, ale čítať budem ak sa bude dať poctivo...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Počas mojej neprítomnosti v čase dovolenky mi orchideje napadlo stádo "vatových chuchvalčekov" - inak to neviem pomenovať, ale presne tak vypadajú, akurát tie vatové chuchvalce majú nožičky a pochodujú. Poraďte, čo na ne?
Vďaka za každú podnetnú radu.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Rozalka Pozri príspevok
Počas mojej neprítomnosti v čase dovolenky mi orchideje napadlo stádo "vatových chuchvalčekov" - inak to neviem pomenovať, ale presne tak vypadajú, akurát tie vatové chuchvalce majú nožičky a pochodujú. Poraďte, čo na ne?
Vďaka za každú podnetnú radu.
Rozalka, od č. 444 hladaj riešenie

http://www.porada.sk/t71605-p45-pest...tml#post951390

doplňujem - našla som aj toto:
http://www.porada.sk/943101-post411.html
Naposledy upravil liba2 : 05.07.09 at 22:17
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
Chcem poprosiť o radu. Kúpila som si v Badase za 3 eurá nekvitnúcu, teda zlacnenú mini orchidejku. Keďže jej zoschla celá stonka, odrezali jej ju celkom pri substráte. Kedy jej vyrastie nová, kedy zakvitne, ako často mám ju polievať a hnojiť aj keď nekvitne? Ďakujem
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Keď rozpučíš tie tvoje vatové chuchvalčeky, ostane po nich červený fľak. Ak áno, potom je to vlnačka krvavá.
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

privát Pozri príspevok
Chcem poprosiť o radu. Kúpila som si v Badase za 3 eurá nekvitnúcu, teda zlacnenú mini orchidejku. Keďže jej zoschla celá stonka, odrezali jej ju celkom pri substráte. Kedy jej vyrastie nová, kedy zakvitne, ako často mám ju polievať a hnojiť aj keď nekvitne? Ďakujem
kedy jej vyrastie nová stonka, to Ti nepovie presne nikto, treba len trpezlivosť, polievať preliatím raz za týždeň, hnojí sa v čase rastu alebo kvitnutia, ak jej rastie nový lístok, tak treba hnojiť, inak v čase kľudu nehnojiť...hnojí sa raz za 2 týždne, vlastne je to presne tak isto ako pri phalách
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať