Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Dneska pri namáčaní som zistila že mám v orchidkách nejaké neviemčo.Keď som vybrala orchidky z vody,na povrchu plávali nejaké ani nie pol milimetrové tmavé až čierne chrobáčiky,akoby tam aj vyskakovali.No musela som riadne žmúriť aby som ich videla.Tak som ešte zarobila jarovú vodu a preliala substrát a nechala asi 5 min. v ňom.Uvidím čo to urobí ale som naštvaná na tú háved.
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
infinityfx21 Pozri príspevok
Dneska pri namáčaní som zistila že mám v orchidkách nejaké neviemčo.Keď som vybrala orchidky z vody,na povrchu plávali nejaké ani nie pol milimetrové tmavé až čierne chrobáčiky,akoby tam aj vyskakovali.No musela som riadne žmúriť aby som ich videla.Tak som ešte zarobila jarovú vodu a preliala substrát a nechala asi 5 min. v ňom.Uvidím čo to urobí ale som naštvaná na tú háved.
Ak to boli chvostoskoky - že sú vraj neškodné
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
betrix Pozri príspevok
Prosím, neviete, čo jej mojej orchidei, takúto mám len jednu, inak mám zväčša phaly a jednu cambriu, tým sa darí. Ale tejto ludisii rastú také lístky, ktoré sú už chytené akousi chorobou, také sú červené, spočiatku som si myslela, že tak majú byť sfarbené, ale nie, sú aj vyschnuté, takže neviem, čo s ňou. Vďaka za rady.
odrež ju od spodu , ona ti obrazí , máš ju asi zelenolistú , odrezky môžeš namnožiť , musíš dúfeť , že nové budú zdravé-rosíš ju?
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

ja som tiež našla v kôre voláke malé šedo čierne chrobáčiky a chodia dosť rýchlo sú veľké asi 2 mm objavia sa vždy keď zvýšim vlhkosť vzduchu a sú len na kôre bohvie čo to je ....
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Hej,ja som si to teraz všimla,lebo som davala do misky od hrantíka keramzit,na ne orchidky,na zvýšenie vlhkosti,nech sa mi neuvaria v tých teplách a našla som tam tie mršky.
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

Hej,ja som si to teraz všimla,lebo som davala do misky od hrantíka keramzit,na ne orchidky,na zvýšenie vlhkosti,nech sa mi neuvaria v tých teplách a našla som tam tie mršky.

A čo sa zač?? neublížia orchideám?? Nie je to nejaký parazit bo také dačo? Ja som už aj presádzala aj postrek skúšala ale ako náhle je väčšia vlhkosť, tak sa tam zas
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

Ahojte,prosim,neviete ake je toto dendrobium?
DSC03876.jpg  
DSC03877.jpg  
1/1
0 0
makromolekula makromolekula

makromolekula je offline (nepripojený) makromolekula

Babeny teraz mi odkvitava par orchidei a niektore z Vas tu pisali, ze ak ostrihnem tie odkvitnute stonky tak mam sancu, ze mi na nich narastu keiki? ci ako to je?dakujem Vam velmi pekne
0 0
ladyrs ladyrs

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

hena777 Pozri príspevok
Ahojte,prosim,neviete ake je toto dendrobium?
Je to dendrobium phalaenopsis.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

makromolekula Pozri príspevok
Babeny teraz mi odkvitava par orchidei a niektore z Vas tu pisali, ze ak ostrihnem tie odkvitnute stonky tak mam sancu, ze mi na nich narastu keiki? ci ako to je?dakujem Vam velmi pekne
..tak neviem ako to je,já som nestrihala pokial boli zelené,len ak zožltli.a niektoré su zelené stále na jednej mi narástli 2 kejky,jedna hned aj zakvitla dvoma kvietkami a druhú som už aj zasadila samostatne má vlastné korienky,ale nie je pravidlom že ti musia narást tie kejky
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

dakujem som si myslela ze je to berry oda....
0 0
makromolekula makromolekula

makromolekula je offline (nepripojený) makromolekula

beba13 Pozri príspevok
..tak neviem ako to je,já som nestrihala pokial boli zelené,len ak zožltli.a niektoré su zelené stále na jednej mi narástli 2 kejky,jedna hned aj zakvitla dvoma kvietkami a druhú som už aj zasadila samostatne má vlastné korienky,ale nie je pravidlom že ti musia narást tie kejky
A ked dam do vazy zlte, tak mam sancu, ze mi na nej narastu keiky? ci to uz asi nie? dakujem pekne
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
oddelila som z dendrophalky rastlinky a zasadila do menšieho kochlíka. veď korene mali už velikááánske .) -viď aj na poslednej foto materskú rastlinku...........
DSC02299.jpg  
DSC02300.jpg  
DSC02164.jpg  
1/1
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

andersenka Pozri príspevok
oddelila som z dendrophalky rastlinky a zasadila do menšieho kochlíka. veď korene mali už velikááánske .) -viď aj na poslednej foto materskú rastlinku...........
Kde kupuješ substrát na presadenie a ako sa volá ?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
makromolekula Pozri príspevok
A ked dam do vazy zlte, tak mam sancu, ze mi na nej narastu keiky? ci to uz asi nie? dakujem pekne
zo žltých určite nie
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Na ako dlho a ako často namáčate Cambrie a Dendróbia Phaleonopsis v týchto horúčavách? Sme v paneláku pod strechou na JV. Zatial som ich ešte von nevyložila, ale 5 dňový interval sa mi zdá pridlhý. Dokonca aj pri tej zvýšenej vzdušnej vlhkosti. Včera som sa vrátila po 3 dňoch a Cambrie čo som namáčala minulú stredu asi 1/2 hodinku, tak im už vädli trošku listy. Po namáčaní sa pekne vzpružili. Dendróbka som namáčala vo štvrtok a tie boli vcelku v pohode. Všetky práve intenzívne kvitnú. Dík za tipy.
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

zarabala som substrat na papucakov....je lepsie,ak tam dam viacej cocochipsov ako orchidkoveho substratu????? som dala asi 3/4 cococchipsov, 1/4 substratu a za hrst perlitu a polystyrenu....na mnozstvo asi tak dvoch 11 cm kvetinacikov...hm?


andersenka- co si mi radila s tou orchidkou ktorej zhnili korienky,tak uz jej vyrasil novy korienok a tlaci mi aj listok,som straaasne rada a moc moc dakujem
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Tak toto je môj nový prírastok až z čiech
2.jpg  
1.jpg  
1/1
1 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
nádhernáááá
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

milka 60 Pozri príspevok
odrež ju od spodu , ona ti obrazí , máš ju asi zelenolistú , odrezky môžeš namnožiť , musíš dúfeť , že nové budú zdravé-rosíš ju?
Ďakujem za odpoveď, ľúto mi bolo odrezať všetky výhonky, ale asi budem musieť. Je pravda, že na rosenie som zabudla, mám ju inde ako ostatné a teraz neviem, mám ju rosiť či nie?.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať