Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Pohlad do okna (trosku je to tam preriedene)
DSCN1871.jpg  
DSCN1872.jpg  
1/1
1 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

jééé aká krásna záclona ale nie sú peknučké a tá biela má krásne veľké kvety
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Matúš super, ale skutočne "riedke" to máš oproti môjmu. Na prvej foto tá vysoká do červena je parádnica .)
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
ja najradsej vsetko postrekujem
a pod orxidkami mam vzdy vodu pre vlhkost...
0 0
aglv aglv

aglv je offline (nepripojený) aglv

No ten zožlnutý som odrezala a je to ešte na jednom liste ale zatiaľ je zelený tak neviem či ho preventívne neodstránim. Orchidejka má ešte 3 listy a vyzerajú zdravo tak dúfam, že sa to neprenesie na ostatné. Vyľakalo ma to lebo som ešte také pĺuzgiere na listoch nevidela.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Na jednej starej zmáhajúcej sa dendrofale mi niečo vyrastá zboku, asi 4 cm nad povrchom substrátu, vyzerá to ako vydutý hrbolček s priemerom asi 3-4 mm. Teraz má dlžku asi 3 mm. Je to gulaté. Na korienok sa mi to nezdá ani na novú pahluzu, Tie rastú odspodu z bázy, či nie? Mohla by to byť Kejka? Ak áno, tak by ma to hodne potešilo , lebo na zdravú pahluzu čakám neskutočne dlho, táto D.ph. (moja prvá) je jedna z tých vypiplávaných rastliniek, prišla o takmer všetky korene (mala tam zase ten chumáč zduseného rašeliníka ), dokonca aj stará hluza začala mäknúť, tak som ju v polovičke zrezala a presadila, stále sa drží, len nejako sa nevie rozbehnúť. Teraz ju mám druhý týždeň na balkóne. Kvitla na tmavo purpurovo, bola kedysi moc pekná, mám ju tuším aj v albume. Len teraz má len jediný list a za rok jej prirástla len jedna drobná pahluzka a aj ten list je na nej. Staršie pahluzy má úplne holé. Sem-tam nejaký korienok vyrastie, ale inak nič moc.
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

Bety,uz si objednavala biplantol?
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Betina2 Pozri príspevok
Na jednej starej zmáhajúcej sa dendrofale mi niečo vyrastá zboku, asi 4 cm nad povrchom substrátu, vyzerá to ako vydutý hrbolček s priemerom asi 3-4 mm. Teraz má dlžku asi 3 mm. Je to gulaté. Na korienok sa mi to nezdá ani na novú pahluzu, Tie rastú odspodu z bázy, či nie? Mohla by to byť Kejka? Ak áno, tak by ma to hodne potešilo , lebo na zdravú pahluzu čakám neskutočne dlho, táto D.ph. (moja prvá) je jedna z tých vypiplávaných rastliniek, prišla o takmer všetky korene (mala tam zase ten chumáč zduseného rašeliníka ), dokonca aj stará hluza začala mäknúť, tak som ju v polovičke zrezala a presadila, stále sa drží, len nejako sa nevie rozbehnúť. Teraz ju mám druhý týždeň na balkóne. Kvitla na tmavo purpurovo, bola kedysi moc pekná, mám ju tuším aj v albume. Len teraz má len jediný list a za rok jej prirástla len jedna drobná pahluzka a aj ten list je na nej. Staršie pahluzy má úplne holé. Sem-tam nejaký korienok vyrastie, ale inak nič moc.
Rastie Ti keika. Mne takto vyháňa už druhú na jednej pahluze.Tá väčšia má 15 cm a korienky začala vyháňat' asi po 2 mesiacoch. Z druhej strany pahluzy som objavila v nedel'u pri polievaní, tá má zatial' tak 4 mm. teraz to vyzerá ako maličký kužel.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Takto vyzerá tá moja
P1290408.jpg  
P1290409.jpg  
P1290410.jpg  
1/1
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

hena777 Pozri príspevok
Bety,uz si objednavala biplantol?
ešte nie, kúpila som pred nedávnom hnojivo na orchidky pre opakované kvitnutie POKON. Je to holandské. Zatial som ho dala do zálievky 2x. som zvedavá, či bude pozitívny efekt, Agro mi vôbec ku kvetom nepomáhalo.
Ale ten Biplantol určite kúpim, len neviem kedy, momentálne musím platiť prednostnejšie veci
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

evaj63 Pozri príspevok
Rastie Ti keika. Mne takto vyháňa už druhú na jednej pahluze.Tá väčšia má 15 cm a korienky začala vyháňat' asi po 2 mesiacoch. Z druhej strany pahluzy som objavila v nedel'u pri polievaní, tá má zatial' tak 4 mm. teraz to vyzerá ako maličký kužel.
Jééj, tak to sa teším. Vyzerá to tak nejako, len v skoršom štádiu . Konečne budem mať zdravú rastlinku, ked už tá stará sa nejako neteší zo života.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

A je možné, že k vyhnaniu kejky ju dohnal pobyt na balkóne? Myslím, že jej to tam prospieva. Je tak do 10,00 na slniečku a potom zatienim zavesenou bielou plachtou, takže svetla dosť, ale žiaden úpal Ked bola na okne, tak stagnovala, len nejaký ten korienčok sa sem tam zazelenel. Asi mala dlho šok z odrezania starej hlavnej hľuzy, ale som sa bála, že ked mäkne, tak odhnije celá rastlina, tak som ju šmikla. A ostatné mala také tenké, slabé, ale ani nie veľmi vysoké, evidentne už v obchode sa nemala bohvieako, ale kvitla pekne....no to som vtedy ešte len začínala s dendróbkami....

Inak tie Tvoje kejky sú krásne
0 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
Hunter82 Pozri príspevok
Tu sú moje ukoristene z BAUM a este som kupila jednu klasika bielo- zltu a klasika bielo- cervenu- ale tie venujem, takze foto neprikladam..vsetci ich uz mame

Este doplnim info- ta prva bielo ruzova bola za 9,99 E- zlacnena zo 40 EUR. Ma tri kvitnuce stonky. Cervena za 5,50 EUR a zbytok za 2,74 EUR.
Sú krásne!!
0 0
Hunter82 Hunter82

Hunter82 je offline (nepripojený) Hunter82

Dakujem
0 0
wlladko wlladko

wlladko je offline (nepripojený) wlladko

Dobrý deň, stalo sa už niekomu, že zo stonky - výhonku- kde boli kvety rastú listy????? (asi som to prehnal s hnojením?)
ked bude cas, odfotím......
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
To je nová rastlinka - keika Nechaj ju tam, kým nebude mať 5-6 korienkov dlhých cca 5cm. A to si ešte počkáš
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
moja vandička - stav k dnešnému ránu 5 rozvkitnutých kvetov a ešte 3 puky.
A už sa jej začína meniť farba aj tvar kvetu /obrázok č. 2/


2 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

je krááásna
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

túto mi kúpila kamarátka v BAUMAXE zlacnené na 3,49
1.jpg  
2.jpg  
1/1
2 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Dievčatá, v Tescu je akcia na orchidky / 5,99 €/......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať