Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
pekna je, aj ja mam taku, min. leto som si kúpila a potvora od vtedy nekvitla .(
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
foza Pozri príspevok
Dievčatá, v Tescu je akcia na orchidky / 5,99 €/......
Žofka, je aký schopný výber?
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Tieto som si kúpila v BAUMAXE po 5,50
3.jpg  
4.jpg  
5.jpg  
6.jpg  
1/1
1 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Tak a tieto dve krásky pricestovali z francúzka
7.jpg  
8.jpg  
9.jpg  
1/1
1 0
wlladko wlladko

wlladko je offline (nepripojený) wlladko

wlladko Pozri príspevok
Dobrý deň, stalo sa už niekomu, že zo stonky - výhonku- kde boli kvety rastú listy????? (asi som to prehnal s hnojením?)
ked bude cas, odfotím......
To je nová rastlinka - keika Nechaj ju tam, kým nebude mať 5-6 korienkov dlhých cca 5cm. A to si ešte počkáš

a potom čo s tým?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
wlladko - potom keď bude dostatočne veľká ju oddelíš a zasadíš do kôry...........ale to môže trvať aj pol roka, rok............mne už od septembra 2010 rastú keiky a stále su maličké, len po jednom korienku majú..........je to beh na dlhé trate.......
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Potom to oddelíš od matky asi tak, že necháš 2cm z jednej a 2cm z druhej strany pôvodnej stonky a zasadíš.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Mypa Pozri príspevok
Tak a tieto dve krásky pricestovali z francúzka
Mypa - tá druhá orchidka sa mi veeeeeľmi páči................a tie vandy - aké budú keď dorastú a kvitnúť budú? pridaj nejaké foto alebo link z netu...................To ale asi tak zo 2-3 roky ešte potrvá, všakže???
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
andersenka Pozri príspevok
Žofka, je aký schopný výber?
Adel, u nás celkom bol, ja som si ulovila krásny pelorik /žltý s bordovým žilkovaním/. Bolo veľa bielych, ružové, mäsové, žlté, žlto-zelené a aj bordové. No dalo sa vybrať
0 0
Ivusik_Pampusik Ivusik_Pampusik

Ivusik_Pampusik je offline (nepripojený) Ivusik_Pampusik

baby máte skúsenosti s týmito cocochipsami? videla som ich v obchode za par korun tak nad nimi rozmýšlam...a je pravda ze sa im vyhyba plesen? bo ja ked dám orchidku v piniovej kôre do keramickeho kvetinača tak za par dni už chyta plesen
cocochipsy.jpg  
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Andersenka pridávam foto vand a mali by kvitnúť tak za 2 roky
Vanda Charles G x Asco Dhonchai Pusavat.jpg  
Vanda Lourdes Apostal.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
krásne budú )
Ja mám tiež dve objednané z Nemecka, ale až keď prídu pridám foto a pochválim sa..... Jedna z nich bude tiež určite len "miminko"kvetuschopné za 24-36 mesiacov..........
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

a z akej stránky si objednala?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Mypa - to jedna známa s nimi "komunikuje", je to "http://www.shop.schwerter-orchideenzucht.de/index.php?osCsid=86aba8c1eb4f52e3d8e10858f533ebeb" , rôzne druhy orchidiek majú v ponuke, aj botaniku.
Poštovné z Nemecka stojí okolo 23€, ale keď sa viacerí dajú dokopy, tak to "bolí"menej..........

A ty si odkiaľ objednávala?
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

tú stránku poznááám. To poštovné ma odrádzalo. My sme si objednávali s e-bay. Poštovné bolo zadarmo.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
my sme tri objednávali, takže ma na 7,50€ vyšlo..............takže úplne super, keďže som si zo Slovenska objednávala a vtedy ma stálo 6€. NO vlastne ascocenda a vanda s poštovným ma cca 50€ výdu.............myslím, že dobrá cena, aj keď to nebudú hneď kvetuschopné jedince.............ale na také by som zase nenatrafila v kvetinárstvach.
Kvitnúce vandy u nás v auparku predávajú okolo 40-60€, tá "klasika" fialove,modré, ružovkastofialové, aj bielu som zahliadla raz........
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

V tn su kvitnuce vandy po 23 € ale tiez len take ruzove a fialove.....
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Ahojte! Dlhšie som tu nebola - jednak som sa nemala čím pochváliť, a potom som nechcela urieknuť, ale so svojím dnešným objavom sa chcem podeliť aj s Vami.
No pekne po poriadku: Toto sú zábery ešte z konca marca, keď sa posledný kvietok držal zubami-nechtami, ale napokon svoj boj s časom a s prírodou samozrejme prehral...
1_26.03.2011.jpg  
2_26.03.2011.jpg  
1/1
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Takže potom mi ostala už len "zeleninová záhradka" (ako sa mi smeje môj muž...) - lístky pribúdali...
3_26.03.2011.jpg  
4_26.03.2011.jpg  
6_26.03.2011.jpg  
7_26.03.2011.jpg  
8_26.03.2011.jpg  

9_26.03.2011.jpg  
1/1
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

... aj korienky ...
(Stále ma fascinuje, akú krásnu zelenú farbu dostanú a ako "stučnejú" po namáčaní. )
5_26.03.2011.jpg  
10_26.03.2011.jpg  
11_26.03.2011.jpg  
12_26.03.2011.jpg  
13_26.03.2011.jpg  

1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať