Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Rozalka Pozri príspevok
Počas mojej neprítomnosti v čase dovolenky mi orchideje napadlo stádo "vatových chuchvalčekov" - inak to neviem pomenovať, ale presne tak vypadajú, akurát tie vatové chuchvalce majú nožičky a pochodujú. Poraďte, čo na ne?
Vďaka za každú podnetnú radu.
neviem, ktorý je to presne príspevok ale je to okolo 400, písal to Pavelo a dal tam aj patričné postreky
0 0
annarei annarei

annarei je offline (nepripojený) annarei

Rozalka Pozri príspevok
Počas mojej neprítomnosti v čase dovolenky mi orchideje napadlo stádo "vatových chuchvalčekov" - inak to neviem pomenovať, ale presne tak vypadajú, akurát tie vatové chuchvalce majú nožičky a pochodujú. Poraďte, čo na ne?
Vďaka za každú podnetnú radu.
Rozalka, skús rozpustiť mazľavé mydlo, postriekaj nim listy a z kvetov ich musíš likvidovať napr. špendlikom
0 0
Marcelin Marcelin

Marcelin je offline (nepripojený) Marcelin

som z BJ a mam 3 deti mam rada kvety a som rada,že som našla tuto stranku ...viac
dobrý deň ja som odstrihla pod druhym očkom a začalo mi hnednuť až ku spodu to stebielko ma to tak byť??
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Marcelin Pozri príspevok
dobrý deň ja som odstrihla pod druhym očkom a začalo mi hnednuť až ku spodu to stebielko ma to tak byť??
schne Ti celá stonka, niekedy sa to stáva a nie je to závada, jednoducho niekedy uschne celá stonka. Môžeš ju odstrihnúť už úplne až pri listoch. Inak netreba rátať očká, odstrihni vždy len tú časť na ktorej boli kvety, aj keby to malo byť nad šiestym očkom...
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Kvitneeeem!! Teda nie ja, ale jedna z mojich orchideí. Asi im pomohlo, že sa im milo prihováram.
Tri Ďalšie nahadzujú púčiky, juj, ako sa teším.
Musím nabiť beterku vo foťáku a pochválim sa.
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
neviete niekto aspon priblizne kde sa pise o sadeni keiok?kolegyna potrebuje vediet a nemozem to najst.dakujem.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

jajax Pozri príspevok
neviete niekto aspon priblizne kde sa pise o sadeni keiok?kolegyna potrebuje vediet a nemozem to najst.dakujem.
Ahoj ,musí jej narásť 3 - 5 korienkov dĺžky 5 - 7cm a potom to odstrihne aj s tou stopečkou, nech nechá z každej strany cca 0,5 cm stonky, potom nech korienky namočí do vlažnej vody kým trochu nezmäknú, aby sa jej nezlomili keď ju bude sadiť a potom šup do substrátu
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
dakujem velmi pekne.
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

Ahojte, dlhšie som tu nebola. Tara, no to ma mrzí, že som tie žlté v tej flore nevystihla. Ale však hádam ešte na ne natrafím. Mne sa podarilo v Baumaxe žltú, ale nie čisto, no je tiež krásna. A tej bordovej som nevedela odolať, má také trochu iné kvety ako ostatné phaly a ešte sa jej tisnú ďalšie konáriky zo spiacich očiek, tak sa teším že či z nich niečo bude. A dendrobiou nobile ma šokol mužík, keď sme boli minulý týždeň v Poľsku a som slintala nad orchideami, no kupovať som nechcela. Iba ju schytil a kúpil mi ju. Ja ho tak ľúbim :-) Stála 8€. Neviem či u nás nestoja aj 3x viac.. moc som tieto druhy u nás neobzerala, kvôli cene... ešte naštudovať starostlivosť o ne.. kto ich máte, prosím napíšte skúsenosti. Vraj má radšej chladnejšie v čase kvitnutia, ale kde jej teraz vytvorím 10-15 °C ??? a z tej stonky už nebude kvitnúť viackrát, keď tie kvety odpadnú?
na poslednej fotke sú všetky moje krásky a ten najväčší krásavec je v pyžamku
orch7.jpg  
orch8.jpg  
orch9.jpg  
orch10.jpg  
orch11.jpg  

orch12.jpg  
1/1
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

veronika13 Pozri príspevok
Ahojte, dlhšie som tu nebola. Tara, no to ma mrzí, že som tie žlté v tej flore nevystihla. Ale však hádam ešte na ne natrafím. Mne sa podarilo v Baumaxe žltú, ale nie čisto, no je tiež krásna. A tej bordovej som nevedela odolať, má také trochu iné kvety ako ostatné phaly a ešte sa jej tisnú ďalšie konáriky zo spiacich očiek, tak sa teším že či z nich niečo bude. A dendrobiou nobile ma šokol mužík, keď sme boli minulý týždeň v Poľsku a som slintala nad orchideami, no kupovať som nechcela. Iba ju schytil a kúpil mi ju. Ja ho tak ľúbim :-) Stála 8€. Neviem či u nás nestoja aj 3x viac.. moc som tieto druhy u nás neobzerala, kvôli cene... ešte naštudovať starostlivosť o ne.. kto ich máte, prosím napíšte skúsenosti. Vraj má radšej chladnejšie v čase kvitnutia, ale kde jej teraz vytvorím 10-15 °C ??? a z tej stonky už nebude kvitnúť viackrát, keď tie kvety odpadnú?
na poslednej fotke sú všetky moje krásky a ten najväčší krásavec je v pyžamku
Kráááááásne
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Veronika, sú ozaj krásne. Tu dendrobium nobile mám aj ja. Presne takú istú a stála nejako okolo 10€. Počula som ale, že to nieje pravá nobile, ale len nejaká odnož, preto je taká lacná. Mne odkvitla, ja som to zrezala, ale už som sa dočítala, že nebolo treba, lebo vraj aj 2x alebo 3x kvitne na tom istom kmienku. Mne pustilo 2 nové keď som to odstrihla, maju asi 15-20 cm a momentálne ju mám na balkóne. Tu čo som odstrihla, tak som rozrezala na menšie kúsky a mám ju v sáčiku a púšťa mi momentálne také nejaké nové výhomnky, tak uvidím či to bude v poriadku a či to budem môcť zasadiť. Prejdi pár strán dozadu, tam sa dočítaš aj uvidíš viac. Ja som už tiež závislák. Ten maličký v pyžamku je na zjedenie. Krásny...
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

Jara Pozri príspevok
Veronika, sú ozaj krásne. Tu dendrobium nobile mám aj ja. Presne takú istú a stála nejako okolo 10€. Počula som ale, že to nieje pravá nobile, ale len nejaká odnož, preto je taká lacná. Mne odkvitla, ja som to zrezala, ale už som sa dočítala, že nebolo treba, lebo vraj aj 2x alebo 3x kvitne na tom istom kmienku. Mne pustilo 2 nové keď som to odstrihla, maju asi 15-20 cm a momentálne ju mám na balkóne. Tu čo som odstrihla, tak som rozrezala na menšie kúsky a mám ju v sáčiku a púšťa mi momentálne také nejaké nové výhomnky, tak uvidím či to bude v poriadku a či to budem môcť zasadiť. Prejdi pár strán dozadu, tam sa dočítaš aj uvidíš viac. Ja som už tiež závislák. Ten maličký v pyžamku je na zjedenie. Krásny...
juuj, si ma potešila, že zakvitne ešte... o tom množení som tiež čítala, tak sa teším, že sa mi naplieni
0 0
diabol4 diabol4

diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

Sa máte, keď Vám tak krásne kvitnú... Moje keď odkvitli nie a nie zakvitnúť znova. Pekne sa im prihovarám, hnojím, polievam, majú dostatok svetla a nič. Pred mesiacom som sa potešila, medzi dvomi listami malý púčik, o pár dní ďalší vedľa. Každý deň sledujem, ale sú to len vzdušné korene. Dnes som zbadala ďalší púčik, zase sa budem utešovať, že ide kvitnúť. Možno raz ...
0 0
jajax jajax

jajax je offline (nepripojený) jajax

Závisláčka
veronika mas ich krasne.a to dendrobium-nemam slov
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Jara Pozri príspevok
Veronika, sú ozaj krásne. Tu dendrobium nobile mám aj ja. Presne takú istú a stála nejako okolo 10€. Počula som ale, že to nieje pravá nobile, ale len nejaká odnož, preto je taká lacná. Mne odkvitla, ja som to zrezala, ale už som sa dočítala, že nebolo treba, lebo vraj aj 2x alebo 3x kvitne na tom istom kmienku. Mne pustilo 2 nové keď som to odstrihla, maju asi 15-20 cm a momentálne ju mám na balkóne. Tu čo som odstrihla, tak som rozrezala na menšie kúsky a mám ju v sáčiku a púšťa mi momentálne také nejaké nové výhomnky, tak uvidím či to bude v poriadku a či to budem môcť zasadiť. Prejdi pár strán dozadu, tam sa dočítaš aj uvidíš viac. Ja som už tiež závislák. Ten maličký v pyžamku je na zjedenie. Krásny...
Ja ich nezriezam a oni mi aj tak rastú na tej starej rastlinke.
P5240011_01.jpg  
P6240081_01.jpg  
1/1
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Neviete mi poradit, resp. zistit pricinu toho, ze moja jedna orchidea ma stale makke listy? No vtip je v tom, ze ju zalievam spolu s mojimi dalsimi orchidkami, ktore maju krasne zelene tvrde listy, dari sa im atd. Skusala som pred tym tuto jednu aj dlhsie nepolievat, nepomohlo aj viac polievat, nepomohlo aj ked polievam zaroven s ostatnymi, nepomaha. co s tym? kvety su peknucke, ale listy makke. hm?
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

Ivus44 Pozri príspevok
Neviete mi poradit, resp. zistit pricinu toho, ze moja jedna orchidea ma stale makke listy? No vtip je v tom, ze ju zalievam spolu s mojimi dalsimi orchidkami, ktore maju krasne zelene tvrde listy, dari sa im atd. Skusala som pred tym tuto jednu aj dlhsie nepolievat, nepomohlo aj viac polievat, nepomohlo aj ked polievam zaroven s ostatnymi, nepomaha. co s tym? kvety su peknucke, ale listy makke. hm?
Na Tvojom mieste by som najprv skontrolovala korienky, keď mäknú listy väčšinou je problém v koreňoch, no popozeraj, či ju aj niečo necicia...poradím Ti viac keď budem vedieť stav koreňov (1 deň bez substrátu jej neublíži), ráno by Ti poviem, čo s ňou podľa stavu korienkov, možno bola premočená a začali jej odhnívať, na premokrenie treba dávať veľký pozor, orchideiky znesú skôr sucho ako mokro...tak to skontroluj a daj vedieť
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

diabol4 Pozri príspevok
Sa máte, keď Vám tak krásne kvitnú... Moje keď odkvitli nie a nie zakvitnúť znova. Pekne sa im prihovarám, hnojím, polievam, majú dostatok svetla a nič. Pred mesiacom som sa potešila, medzi dvomi listami malý púčik, o pár dní ďalší vedľa. Každý deň sledujem, ale sú to len vzdušné korene. Dnes som zbadala ďalší púčik, zase sa budem utešovať, že ide kvitnúť. Možno raz ...
keď rastie nová stonka väčšinou je krásnej bledo zelenej farby, ak Ti vyrastá niečo bledozelené,ale hneď po pár milimetroch sa zafarbuje do hneda to je korienok
0 0
sayly sayly

sayly je offline (nepripojený) sayly

babenky na mojej keike mám už štyri, no dva sú ešte maličké tak ju nemôžem posadiť....no a dnes som na ňu prikúkala a ona začína vyháňať ak kvetnú stonku
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

jajax Pozri príspevok
veronika mas ich krasne.a to dendrobium-nemam slov
Ďakujem...no nie sú krásne mojou zásluhou, uvidím aké budú o rok po prezimovaní, lebo ich budem musieť na zimu presťahovať do inej miestnosti pred mrazom
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať