Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
suesin Pozri príspevok
Ahojte chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosti s malými šedými muškami, ktoré sa nachádzajú v substráte a skáču??
Ja som ich objavili už na začiatku leta, tak som presadila orchideu ale ako náhle zvýšim vlhkosť je späť
A čo som pozerala je to aj na ostatných ako orchidám nie je zatiaľ nič, rastú nové listy len nechcú kvitnúť
...tie mušky sú neškodné....ale priznám sa aj mňe prekážajú.....skús obyčajnú lepku na muchy nastrihať a nalepiť na karton dať na špajdlu do kvetináča...
0 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
millienka Pozri príspevok
dnes som si kupila v tescu orchideu... je krasna, zakvitnuta, kopec pukov, aj korene ma v pomerne dobrom stave ( cakala som vacsiu katastrofu) ... ale je strasne mokra - v tom igelitovom obale dokonca stala voda!!!!! .. mam ju len nechat preschnut ci ju rovno presadim?
...ak nie sú korene v celom kvetináči tak urob horúcim klincom dierky aby skôr preschla...môže sa stať, že ti opadajú puky ak ju presadíš.... ale nemusia....mám skúsenosť aj-aj
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
suesin Pozri príspevok
díky skúsim to s tým cesnakom bo vypáliť substrát nezabralo ako náhle som ich poliala bo orosila boli späť
ja som mala to isté, vlastne tie mušky sa mi dostali do všetkých orchideí v celom dome. Poradila mi tu s tým cesnakom jedna kočka odtiaľto z porady. Takže pomôže ti len cesnak ako ti radí aj matasias. Daj do jedného kvetináča 1 celý prekrojený strúčik cesnaku, dostaň ho nejak tenkou paličkou do stredu kvetináča. Ako zálievku používaj zo dva týždne po sebe jarovú prevarenú vodu. Všetky potvory mi vykapali. Po mesiaci sa muchy opäť objavili. Použila som znovu metódu cesnak + jarovú vodu. Odvtedy nič.
0 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
Moje rozkvitnuté orchidejky.....
105.JPG  
004.jpg  
1/1
1 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

privát Pozri príspevok
ja som mala to isté, vlastne tie mušky sa mi dostali do všetkých orchideí v celom dome. Poradila mi tu s tým cesnakom jedna kočka odtiaľto z porady. Takže pomôže ti len cesnak ako ti radí aj matasias. Daj do jedného kvetináča 1 celý prekrojený strúčik cesnaku, dostaň ho nejak tenkou paličkou do stredu kvetináča. Ako zálievku používaj zo dva týždne po sebe jarovú prevarenú vodu. Všetky potvory mi vykapali. Po mesiaci sa muchy opäť objavili. Použila som znovu metódu cesnak + jarovú vodu. Odvtedy nič.
koľko kvapiek jary si dala na aké množstvo vody? hneď tam idem narvať cesnak a vo štvrtok polievam
tak dúfam, že tie potvory vykapú
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Ja som skúšala aj kokosovú drť , rýchlo preschne a takže mušky nemajú šancu , túto drť som nasypala na povrch , je to , ale trošku zlé kedže po čase drť prejde aj dole do substrátu a potom drží viac vodu , stručik cesnaku , ale mám stále v orchidkách
0 0
privát privát

privát je offline (nepripojený) privát

pohodová realistka
suesin Pozri príspevok
koľko kvapiek jary si dala na aké množstvo vody? hneď tam idem narvať cesnak a vo štvrtok polievam
tak dúfam, že tie potvory vykapú
na liter vody daj slabú pol lyžičku jari. Neboj, nespáliš ich. Normálne bol cítiť pach po cesnaku v prvý deň v izbe (keďže mám v jednej aj tri na parapete, ale časom pach vyprchá a hlavne pomôže).
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

PLUMERIA Pozri príspevok
Moje rozkvitnuté orchidejky.....
krásne....

u mňa sa im nedarí
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Gina Er Pozri príspevok
krásne....

u mňa sa im nedarí
neverím
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

u mňa sa im nedarí [/QUOTE]

mne tiež tento rok štrajkujú naposledy mi kvitly 4 v decembri a od vtedy len listy a korienky pridávajú ale kvietky nikde ach čo s potvorkami
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

suesin Pozri príspevok
u mňa sa im nedarí
mne tiež tento rok štrajkujú naposledy mi kvitly 4 v decembri a od vtedy len listy a korienky pridávajú ale kvietky nikde ach čo s potvorkami [/QUOTE]

dokúp niečo kvitnúce, nech sa ostatné hanbia
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

dokúp niečo kvitnúce, nech sa ostatné hanbia[/QUOTE]

už nemám kde dávať, ale urobila som si raz takto radosť a oni nič, tak som kúpila umelé kvietky do dvoch kvázi, že kvitnú
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

aj tak sa dá
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Mojim sa tento rok darí. Tieto mi aktuálne kvitnú doma a ďalšie 3 sa chystajú.

Tá posledná bordová už končí. Kvitla 3 razy behom roka Má už veru nárok na oddych A "ufo" (štvrtá zľava) - orchidea, ktorej vyrastá stonka zo stredu, mi vytlačila z boku novú stonku
Snímka002.jpg  
Snímka003.jpg  
Snímka004.jpg  
Snímka005.jpg  
Snímka006.jpg  

Snímka007.jpg  
1/1
3 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

*ala* Pozri príspevok
...ak nie sú korene v celom kvetináči tak urob horúcim klincom dierky aby skôr preschla...môže sa stať, že ti opadajú puky ak ju presadíš.... ale nemusia....mám skúsenosť aj-aj
ja by som ju opatrne presadila, ktovie, co je vnutri, korene mozu byt odhnite, aj ked zvonka to nevidno
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
Ahojte poraďáci.Konečne som si našla chvíľu a odfotila moje kvitnúce krásky.Ešte 4 majú kvetné púčiky,len sa im nechce rozkvitnúť
DSC01749.jpg  
DSC01752.jpg  
1/1
2 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

divokova Pozri príspevok
Ahojte poraďáci.Konečne som si našla chvíľu a odfotila moje kvitnúce krásky.Ešte 4 majú kvetné púčiky,len sa im nechce rozkvitnúť
Máš ich ozaj nááááádherné !!!
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
Ďakujem Katka
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Aký máte názor na MODRÚ orchideu? Priateľ ju kúpil mame. Nezdá sa mi tá farba. Jednu stonku už odstrihli a vyzerá to, ako by bola iba naťahaná modrou farbou. Celkovo je taká neprirodzená....
0 0
TinaL TinaL

TinaL je offline (nepripojený) TinaL

AlaNR Pozri príspevok
Aký máte názor na MODRÚ orchideu? Priateľ ju kúpil mame. Nezdá sa mi tá farba. Jednu stonku už odstrihli a vyzerá to, ako by bola iba naťahaná modrou farbou. Celkovo je taká neprirodzená....
Mne cez víkend sestra akurát hovorila, že jej kolegyňa si spravila modrú orchideu tak, že kúpila bielu orchideu a polievala ju vodou, do ktorej dala modrú potravinársku farbu. Takže aj takto asi u nás v NR budú momentálne predajne zarábať na modrých orchideách.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať