Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Aj ja som mala dojem, ako by to bolo iba modrou polievané. Kamarátka kvetinárka spomínala, že sa tak farbia aj rezané kvety, tak prečo nie aj orchidey, nie?
0 0
TinaL TinaL

TinaL je offline (nepripojený) TinaL

Aj ja som túžila po modrej, ale keď som zistila, že ako to robia, tak som aj prestala. Ja chcem naozajstnú modrú orchideu. A kto mi zaručí, že tú ktorú práve kupujem je originál? Keď mi zakvitne napr. až o rok a na bielo, kde sa ja budem s tou orchideou trepať a reklamovať, že ma oklamali?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

AlaNR Pozri príspevok
Aký máte názor na MODRÚ orchideu? Priateľ ju kúpil mame. Nezdá sa mi tá farba. Jednu stonku už odstrihli a vyzerá to, ako by bola iba naťahaná modrou farbou. Celkovo je taká neprirodzená....
Aj ja som dostala modrú orchideu, odkvitla a nanovo zakvitla na bielo
0 0
TinaL TinaL

TinaL je offline (nepripojený) TinaL

Žeby vybledla?
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..no zabudla si jej dodať modré farbivo
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Baby, kto túžite po modrej phaleonopsiske, tak si zoženťe jeden botanický druh. Má to ale háčik-kvety má menšie, sú bledšie a nekvitne tak ochotne ako dofarbený hzbrid , Ale inak je nádherná a určite urobí väčšiu radosť než umelo dofarbené kusy....Inak videli ste už niekto na modro dofarbené dendróbko nobile? No to je teda ozaj Des!!!! Otras, aj listy to malo také šedo modro zelené Dokonca ja predavačka sa divili, že vôbec niečo také má predávať...ale ona o tom nemohla rozhodovať, ked je len zamestnanec

No a nemusí to byť len modré potravinárske farbivo, kludne aj iné potravinárske farbivo, alebo tiež modrá skalica alebo hypermangán....stačí pridať do zálievky. Ale kto by to už robil, či?
Napadlo ma, že u phaliek je jasnočervená farba vzácna, tak čo tak vyskúšať červené potravinárske farbivo a hned v poriadne silnej koncentrácii ?!
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

toto je tá modrá phala, ale bude to kríženec botanických druhov zrejme,

a tiež tu

http://www.orchidweb.com/orchidofweek.aspx?id=536
http://www.phals.net/doritis/pulcher...chubert_e.html
alebo si vygoogluj len obrázky pre dotaz keneth schubert a tu sú v plnej kráse
http://www.google.sk/search?q=keneth...iw=982&bih=524
no nie sú krajšie než tie dofarbované?
Naposledy upravil Betina2 : 20.06.11 at 13:00
dtps. kenneth schubert modrastá phala.jpg  
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

privát Pozri príspevok
ja som mala to isté, vlastne tie mušky sa mi dostali do všetkých orchideí v celom dome. Poradila mi tu s tým cesnakom jedna kočka odtiaľto z porady. Takže pomôže ti len cesnak ako ti radí aj matasias. Daj do jedného kvetináča 1 celý prekrojený strúčik cesnaku, dostaň ho nejak tenkou paličkou do stredu kvetináča. Ako zálievku používaj zo dva týždne po sebe jarovú prevarenú vodu. Všetky potvory mi vykapali. Po mesiaci sa muchy opäť objavili. Použila som znovu metódu cesnak + jarovú vodu. Odvtedy nič.
Pridávam sa k výhodám cesnaku....ja ho nedávam celý, ale prelisujem, prelejem v hrnčeku vriacou vodou a nechám riadne vylúhovať. na 1/2 lita vody som tuším 3-4 strúčky dala. Po vzchladnutí scedím do samostatnej flaštičky a dobre uzavriem a dám do chladničky na dalši raz, Vždz si trochu odlejem do potrekovača, pridám trochu šampónu proti všiam či blchám a dolejem prevarenou odstátou vodou, ak to príliž steká, a nedrží na listoch, tak pridám trošku postrúhaného a rozpusteného klasického tuhého mydla. Poriadne premiešam a postrekujem jednak na povrcg substrátu, jednak na listy proti voškám (napr. na mäte a čínskej ruži, inde som ich nemala). Dá sa to použiť aj proti roztočcom. Treba si ale dobre navoliť koncemtráciu, cesnak má tendenciu niektoré chúlostivé pletivá spáliť, treba vyskúšať na 1 liste alebo rastline a sledovať 48-72 hodín, či to nie je prisilné alebo prislabé. Nemám určený presný pomer...to čo dokáže spáliť okraje lístkov na mäte alebo inej byline, tak na tuhších listoch neuškodí....takže odskúšať a až potom ísť na vec naplno. Z mäty mi vošky odstránilo po prvom striekaní....proste uschli, aj okraje niektorých lístkov, ale možno na ne zasvietilo na chvílku slnko som to ráno striekala. Takže okrem vošiek, strapiek, možno aj roztočce a tie mušky to dokáže zlikvidovať. roztok na roztočce mám overený z vody so šampónom proti všiam alebo blchám. Ak sa bojíte, že urobíte silný koncentrát, tak urobte redší, ale postrekujte, polievajte ním častejšie.
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

A ked už som tu, pochválim sa.
Dostala som jednu orchidku k sviatku, s dvoma výhonkami klasickú phalu, mohla mať tak 15 pukov, staroružová farba, ale.....mali ju asi dlhší čas v tom teple v celofáne na sedadle v yatvorenom aute, tak sa chudera úplne sparila. Polovica listov zmäkla a zhnedla, tie som hned odsrtihla, dalšie 2 listu budem musieť do polovice sekn´ť, dnes už vidno ako to tam schne. Pokial sú korene OK, má asi význam ju piplať, že? Samozrejme, kvet nerozkvitol ani jeden , celé stonky sa zošúverili aj s pukmi a tie sa podlomili a úplne odkvecli. Ale ešte som dostala jednu phalu, takú menšiu, ale zaujímavú, ale tá zas mala korene desné. Hned v ten den som ju čistila a presádzala, našťastie zvrchu už tlačila asi 3 nové korienky, tak snáď vydrží, kvety má stále pekné.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

No a "vyfasovalaô SOM DO ZBIERKY 5 ĎALšíCH ORCHIDIEK, mám tam jedno dendróbko nobile, odkvitnuté, ani neviem akej farby, ale inak zdravé, už má 2 nové pahluzy plus tlačí dalšie 2 nové pahluzy. Potom jednu miltoniopsis. Sú na nej dva odkvitnuté kvetné stvoly a rastie jej tretí, o pár dní sa asi kvety začnú rozvíjať,m je inak zdravá a pevná, dúfam, že ju nezlikvidujem A ešte pekné odkvitnuté žltučné oncídko a tiež phaleonopsis philadelphiu , len nie strednú velkosť ale klasickú veľkú s monožstvom odkvitnutých konárikov a drobnými kvietkami, takú sýtoružovú a čo je najlepšie, už má ďalšiu asi 25 cm vysokú stonku s pukmi No a do pätice, klasickú bileu midi phalu ale s velkými kvetmi, len tá mala desný substrát, takmer 3/4 kvetináča pomedzi korene vyplnal zdusený zhúžvaný a vovou nasiaknutý rašeliník a okolo bola len taká kôrová drť, strašne najemno posekamá...no des, ale bude v pohode, som ju presadila, korene vyzerajú docela ok.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Betina2 Pozri príspevok
Oncídko už letním trvalo vonku, teda mimo lejakov a pod., od 10,00 je v tieni, tak dúfam, že konečne po 3 rokoch zakvitne....ked toto nezaberie, tak potom už neviem.
V piatok som si všimla, že zboku obidvoch vyzretých pahlúz niečo vyrastá. Dnes už je jasné, že na jednej pahluze to bude nová hluza, ale čo bude na druhej ? že by kvetná stonka? Pokúsim sa fotky priložiť, ono sa to aj tak časom ukáže, len čakám na to ako na darček, po 3 rokoch, že by to letnenie už zabralo, to sa mi ani veriť nechce! 2-3 týždne sú to iba.
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Keby niekto chcel modrú Keneth Schubert Blue angel, tu ju máajú
http://www.shop.schwerter-orchideenz...bc65bf728221a7
1 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
Dnes som si urobila radosť...:-)
Naposledy upravil PLUMERIA : 20.06.11 at 16:12
001.JPG  
002.JPG  
004.jpg  
005.jpg  
1/1
4 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

mam orchideu, ktorej odhnili korene... vsetko som to odstrihala... medzitym ta bojovnicka vytlacila kopec novych, no samozrejme este su kratke, v substrate su ponorene len asi tak 1 cm ... mam ju polievat castejsie? alebo rovnako ako ostatne orchidei raz tyzdenne?

este otazka: ak orchidea tlaci nove listy, tak to znamena ze korene ma ok nie? ...
Naposledy upravil millienka : 20.06.11 at 16:24
0 0
millienka millienka

millienka je offline (nepripojený) millienka

henrieta3 Pozri príspevok
ja by som ju opatrne presadila, ktovie, co je vnutri, korene mozu byt odhnite, aj ked zvonka to nevidno
na zaciatok som urobila tie diery a dam jej cas, aby preschla... ak by zhodila tie puky, tak by mi to bolo velmi luto, v zivote som nemala orchideu co by ich mala tolko.... ked odkvitne pozriem sa na tie korene
0 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
PLUMERIA Pozri príspevok
Dnes som si urobila radosť...:-)
krásna je ....kde si kúpila
0 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
*ala* Pozri príspevok
krásna je ....kde si kúpila
Kde som ju kúpila?Hm...moooc ďaleko od slovenska!Vo švajčiarsku v "OBI" to je u nás ako Baumax,bola akcia...ca.3,50€
0 0
Tim298 Tim298

Tim298 je offline (nepripojený) Tim298

Pekny podvecer prajem. Konecne som si nasiel cas odfotit moju bojovnicku. Najdlhsi korienok ma cca 2cm. Tak dat ju do substratu alebo este nechat v "skleniku"? Dakujem
20062011066.jpg  
20062011071.jpg  
1/1
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Tim298 Pozri príspevok
Pekny podvecer prajem. Konecne som si nasiel cas odfotit moju bojovnicku. Najdlhsi korienok ma cca 2cm. Tak dat ju do substratu alebo este nechat v "skleniku"? Dakujem
.myslím,že kludne môže byť už v substráte,mne tiež tak jedna skoro vyhynula nemala ani jeden zelený korienok len listy ktoré vädli,no zo stredu vyrastal lístok ktorý bol svieži tak som ju presadila do substrátu,a po nejakom čase začali vyrastat nové korienky,
0 0
Tim298 Tim298

Tim298 je offline (nepripojený) Tim298

beba13 Pozri príspevok
.myslím,že kludne môže byť už v substráte,mne tiež tak jedna skoro vyhynula nemala ani jeden zelený korienok len listy ktoré vädli,no zo stredu vyrastal lístok ktorý bol svieži tak som ju presadila do substrátu,a po nejakom čase začali vyrastat nové korienky,
Aaaa treba nieco pridat do substratu este? Mam substrat Floria aaa je celkom hrubyy. Mam tu kôru rozdrvit na mensie kusky tak do ma 1x1 cm? Aaa este jedna otazocka. Kvetinacik asi nie moc hlboky,ze?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať