Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tim298 Pozri príspevok
Pekny podvecer prajem. Konecne som si nasiel cas odfotit moju bojovnicku. Najdlhsi korienok ma cca 2cm. Tak dat ju do substratu alebo este nechat v "skleniku"? Dakujem
ja by som ju ešte nechala v skleníku, ale vidíš že názorov je viac treba si len vybrať čo spravíš urob to z čoho budeš mať lepší pocit, neskôr uvidíš či to bolo správne.učíme sa aj na vlastných chybách
0 0
Tim298 Tim298

Tim298 je offline (nepripojený) Tim298

Noooo :-D aj tak vam dakujem. No a keby som ju chcel supnut do substratu taaak spravit jemnejsi ? Pridat don nieco ako mach na udrzanie vlhkosti dlhsie? Alebo klasicky ako pri presadzani len substrat a to je vsetko?
0 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
Tim298 Pozri príspevok
Aaaa treba nieco pridat do substratu este? Mam substrat Floria aaa je celkom hrubyy. Mam tu kôru rozdrvit na mensie kusky tak do ma 1x1 cm? Aaa este jedna otazocka. Kvetinacik asi nie moc hlboky,ze?


......ja som sadila do priesvitného kelínka od jogurtu,urobila dierky a je v pohode.......na spodok do kvetináča môže byť a hrubý substrát lepšie preniká vzduch na povrch možeš aj rozdrviť.....miešam s korkom zo štuplov od šampusu(naštastie ich mám dosť,kedže môj syn mal silvestrovskú záľubu zbierať štuple po námestí)môžeš pridať nadrobený polystyrén
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ahojte

tato tema ma strasne vela prispevkov a fakt to nebudem asi citat cele. Urcite mi budete vediet poradit...

Jedna moja orchidea rastie viac do dola ako od hora ma strasne vela tych... korenov alebo co to je... take tie pahyle co rastu z kochlika smerom nadol.

co s tym robit? ma sa to nejako pristrihovat? alebo najlepsie odstrihnut cele? je toho uz fakt vela...

dakujem
0 0
infinityfx21 infinityfx21

infinityfx21 je offline (nepripojený) infinityfx21

Ak možeš pridaj foto a v žiadnom prípade zatial nič nestrihaj.
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

Babulky,nasla som take malinke chrobaciky,jeden bol do cervena a druhy sivy.....uplne malinky boli.....je to nebezpecne,????????????
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Foto z mobilu. A prepacte ze hlupu otazku ale ja som neni pestovatel a orchideu som dostala asi pred 4 rokmi od tety ako kolaudacny darcek k novemu bytu. Dost prekvapite ze vobec este zije u mna
DSC00314.jpg  
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

zk24 Pozri príspevok
Foto z mobilu.
Toto vyzerá ako Wanda, ktorá nepotrebuje zeminu, ak sa nemýlim.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ludmilla Pozri príspevok
Toto vyzerá ako Wanda, ktorá nepotrebuje zeminu, ak sa nemýlim.
Netusim. Ked pozriem do kochlika, vyzera ze tam ma iba nejake drievka nahadzane... Zemina tam tusim vobec nie je. a dokonca ju ani moc neplievam lebo voda hned pretecie dole. iba po trosicke alebo takym rozprasovacom.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
pre predstavu, tá svokrina modrá je ešte o niečo modrejšia, ako táto, ktorú som si požičala z internetu.
Už sa teším (čistá škodoradosť), keď zakvitne na bielo , lebo zatiaľ ma len presvedčujú, že som ešte modrú orchideu nevidela a len múdrujem.
modra%20orch%20002.jpg  
0 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
AlaNR Pozri príspevok
pre predstavu, tá svokrina modrá je ešte o niečo modrejšia, ako táto, ktorú som si požičala z internetu.
Už sa teším (čistá škodoradosť), keď zakvitne na bielo , lebo zatiaľ ma len presvedčujú, že som ešte modrú orchideu nevidela a len múdrujem.


......hm ,to by som si pozrela tu prekvapenú tvár až znovu zakvitne.....tak príjemnú zábavu
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
AlaNR Pozri príspevok
pre predstavu, tá svokrina modrá je ešte o niečo modrejšia, ako táto, ktorú som si požičala z internetu.
Už sa teším (čistá škodoradosť), keď zakvitne na bielo , lebo zatiaľ ma len presvedčujú, že som ešte modrú orchideu nevidela a len múdrujem.
Ala , skús pohľadať niekde na kvetnej stopke miesto po vpichu- môže byť aj napichnutá a budeš mať dôkaz , že nie je pravá
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Musím to preskúmať, jedna stonka bola zlomená a tam bolo vidiet, že po obvode má tmavší modrý pásik. Ak by bola prirodzená modrá, tak ten pásik nemá prečo mať. Ale to človek nepresvedčí...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

zk24 Pozri príspevok
ahojte

tato tema ma strasne vela prispevkov a fakt to nebudem asi citat cele. Urcite mi budete vediet poradit...

Jedna moja orchidea rastie viac do dola ako od hora ma strasne vela tych... korenov alebo co to je... take tie pahyle co rastu z kochlika smerom nadol.

co s tym robit? ma sa to nejako pristrihovat? alebo najlepsie odstrihnut cele? je toho uz fakt vela...

dakujem

Tie suhlasy pod mojou fotkou znamenaju ze to mozem odstrihnut?
Poradteeeeeeeeeee, co s tym ked mam z orchidey rozpinavu rastlinu?
0 0
Adulienka21 Adulienka21

Adulienka21 je offline (nepripojený) Adulienka21

Nestrihaj, to ma byt tak poprípade jej ich vopchaj do kvetináča pár, aby ich tak vela netrčalo.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Adulienka21 Pozri príspevok
Nestrihaj, to ma byt tak poprípade jej ich vopchaj do kvetináča pár, aby ich tak vela netrčalo.
Ved to bude mat za pol roka meter. To bude potom chciet samostatnu izbu
stale to dorasta stale su tam take "svieze" zelene konce.... Ked to zacnem pchat do kvetinaca asi sa to ale polame, je to celkom pevne...
0 0
Adulienka21 Adulienka21

Adulienka21 je offline (nepripojený) Adulienka21

Neboj, niektoré z nich začnú schnut postupne a potom ich odstrihnes.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Adulienka21 Pozri príspevok
Neboj, niektoré z nich začnú schnut postupne a potom ich odstrihnes.
Tie suche mozem strihat? Lebo ona ma plny kochlik takych suchych. a zelene sa tlacia von
0 0
Adulienka21 Adulienka21

Adulienka21 je offline (nepripojený) Adulienka21

samozrejme suche mozes kludne odstrihnut, ten koren je uz aj tak v podstate mrtvy a kvietku ju skôr na prítaz.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Adulienka21 Pozri príspevok
samozrejme suche mozes kludne odstrihnut, ten koren je uz aj tak v podstate mrtvy a kvietku ju skôr na prítaz.
Idem na to
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať