Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

Matasias Pozri príspevok
Tak tie korene vysiet musia. Teda neodporuca sa pestovanie v substrate. A mne osobne sa na vandach pacia najviac korene. No a podla tvojho popisu by som povedal, ze mas Oncidium Sweet Sugar Pridavam aj foto pre porovnanie.
ano ano to je moja cicuska vdaka kupila som ju v Ikea uz odkvitala za 2€. vlastne z 15tich orchidiek mam origos kupene asi 3 aj to bol dar
Teraz mi konecne vyhana jedna ktora netusim ako vyzera kedze som si ju adoptovala odkvitnutu tak som v napati aka bude
Vanda ma nadherne kvety ale tie korene by mi vadili teda aby mi to vyselo tak v okne ako na obrazku to nehroziiii
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

aj tu su krasne orchidky
http://www.baliorchidgardens.com/tourgarden.html
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Tie korene sú na nich najzaujímavejšie. Mne sa ani v sklenenej váze nepáčia tak ako volne zavesené alebo prichytené o kus dreva
0 0
divoch42 divoch42

divoch42 je offline (nepripojený) divoch42

Phalaeonopsis
0 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
No a dnes je to presne rok co som tu medzi vami (tajne som vas spehoval a okukoval uz dlhsie). Som nesmierne rad, ze som to tu objavil a ze som mohol spoznat kopu prijemnych ludi, ktori mi pomohli pri mojich trampotach s orchidkami. Bez vas by som to s nimi uz asi davno vzdal a nadalej ich obdivoval iba v obchodoch. Snad sa tu budeme stretavat, radit si a vzajomne sa podporovat co najdlhsie Pripadne do seba vrazime pri nejakom regaly, ci na vystave
6 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
Pekne si to napísal...... súhlasím,aj ja som veľmi rada,že som našla túto stránku,síce trošku neskoro ale predsa :-)
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

A možno sme sa už aj stretli v Ikei netušiac o tom kto sme
A napísal si to naozaj pekne, toto fórum je velmi užitočné a prospešné, dúfam, že ho nikto nezruší, lebo naozaj pomáha veľa ľuďom, ktorým orchidky učarovali tak ako nám Ved praktické skúsenosti majú ovela väčšiu hodnotu ako pekné obrázky (aj ked tie tiež ulahodia) a teoretické poznatky zovšeobecnené v drahých knihách. Zrovna včera som jednu krásnu listovala, čo však z toho, ked to čo som chcela zistiť, tam ani nespomenuli....preto pre mňa ako amatéra majú tieto fóra väčšiu hodnotu Ved najlepšie sa učí na chybách druhých (bez škodoradosti)
4 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Toto sa mi stalo prvý krát. Tento fialový pelorik sa mi zmenil. Vyrástla mu stonka priamo zo stredu. Na jednej stonke sú listy len 3 otvorené -ako bývajú u pelorikov. A kvety na druhej stonke sú otvorené 4. Však sa pozrite
P6170138.jpg  
P6170139.jpg  
1/1
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

U mňa začali momentálne kvitnúť takto
P6170138.jpg  
P6170140.jpg  
P6170141.jpg  
P6170142.jpg  
P6300164.jpg  

1/1
6 0
Matasias Matasias

Matasias je offline (nepripojený) Matasias

Študent :)
Betina2 Pozri príspevok
A možno sme sa už aj stretli v Ikei netušiac o tom kto sme
A napísal si to naozaj pekne, toto fórum je velmi užitočné a prospešné, dúfam, že ho nikto nezruší, lebo naozaj pomáha veľa ľuďom, ktorým orchidky učarovali tak ako nám Ved praktické skúsenosti majú ovela väčšiu hodnotu ako pekné obrázky (aj ked tie tiež ulahodia) a teoretické poznatky zovšeobecnené v drahých knihách. Zrovna včera som jednu krásnu listovala, čo však z toho, ked to čo som chcela zistiť, tam ani nespomenuli....preto pre mňa ako amatéra majú tieto fóra väčšiu hodnotu Ved najlepšie sa učí na chybách druhých (bez škodoradosti)
Taaaak mna skor v Hornbachu
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Túto som si vlani kúpila vo výpredaji a teraz ma potešila svojím prvým kvitnutím u mňa - a má dve stonky.
1.kvitnutie.jpg  
1.kvitnutie B.jpg  
1/1
3 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..ďaľšia orchidejka ide kvitnúť,najskôr vyhnala na starej stonke očko,a asi o týžden jej vykuklo ďaľšie očko novej stonky
P6253979.jpg  
P6253981.jpg  
P6253980.jpg  
1/1
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

Presne toto som sa chcela spytat. Ked vam orchidka odkvitne zostrihavate staru stonku? Pretoze mne vacsinou odidu a zostrihnem ju az po spodok ale viem ze niektorych vyzenie nova stonka zo starej. Len kolko cakat so starymi stonkami aby zbytocne rastlinka nevyzivovala nieco z coho nic nebude? Uprimne mne 90% vyhana nove stonky a stare zostriham az po spodok. Ale teraz com som si priniesla tie 4ks odkvitnute dve z nich maju povodne obrovske stonky su skratene trocha mam ich este nechat a cakat ci nepustia dalsi? Na jednej sa mi zda skryte ocko.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

krater Pozri príspevok
Presne toto som sa chcela spytat. Ked vam orchidka odkvitne zostrihavate staru stonku? Pretoze mne vacsinou odidu a zostrihnem ju az po spodok ale viem ze niektorych vyzenie nova stonka zo starej. Len kolko cakat so starymi stonkami aby zbytocne rastlinka nevyzivovala nieco z coho nic nebude? Uprimne mne 90% vyhana nove stonky a stare zostriham az po spodok. Ale teraz com som si priniesla tie 4ks odkvitnute dve z nich maju povodne obrovske stonky su skratene trocha mam ich este nechat a cakat ci nepustia dalsi? Na jednej sa mi zda skryte ocko.
keď je konček suchý ja strihám v mieste kde bol prvý kvet na stonke.mne momentálne kvitne na jednej stonke 2x zo spiaceho očka
1 0
PLUMERIA PLUMERIA

PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

Volám sa Soňa :-)
krater Pozri príspevok
Presne toto som sa chcela spytat. Ked vam orchidka odkvitne zostrihavate staru stonku? Pretoze mne vacsinou odidu a zostrihnem ju az po spodok ale viem ze niektorych vyzenie nova stonka zo starej. Len kolko cakat so starymi stonkami aby zbytocne rastlinka nevyzivovala nieco z coho nic nebude? Uprimne mne 90% vyhana nove stonky a stare zostriham az po spodok. Ale teraz com som si priniesla tie 4ks odkvitnute dve z nich maju povodne obrovske stonky su skratene trocha mam ich este nechat a cakat ci nepustia dalsi? Na jednej sa mi zda skryte ocko.
Mali by s odstrihnúť taký 1-2cm nad tretím očkom od spodu....samozrejme vždy po odkvitnutí!
Tu sa možno dozvieš viac.....http://www.kvetyazahrada.sk/druhy-or...estovanie.html
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

lujza.j Pozri príspevok
keď je konček suchý ja strihám v mieste kde bol prvý kvet na stonke.mne momentálne kvitne na jednej stonke 2x zo spiaceho očka
vdaka za radu uvidim lebo nejako nemam vzdy trpezlivost cakat a vacsinou aj tak po case zhodnotim ze zo starej nic nebude. jedna orchidka ta biela mi kvitne vkuse 2 roky bez prestavky stalo sa vam to uz ja mam strach ze to dlho nevydrzi nemozem ju ani presadit kedze stale kvitne stale vyhana nove stonky uz ju ani nemam ako upinat ako je ovesana.
005.jpg  
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

krater Pozri príspevok
vdaka za radu uvidim lebo nejako nemam vzdy trpezlivost cakat a vacsinou aj tak po case zhodnotim ze zo starej nic nebude. jedna orchidka ta biela mi kvitne vkuse 2 roky bez prestavky stalo sa vam to uz ja mam strach ze to dlho nevydrzi nemozem ju ani presadit kedze stale kvitne stale vyhana nove stonky uz ju ani nemam ako upinat ako je ovesana.
táto kvitne aj mne dokolečka u mňa keď sa na starej stonke nič nedeje tiež ju šmyknem preč, ale vždy chvíľku počkám strihať nad tretím očkom je nízko, moja skúsenosť
0 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
Betina2 Pozri príspevok
Niečo na pohladenie zraku aj duše
http://www.darwiniana.cz/masozravky/...-bz-praha-2011
....to bola pastva pre oči..............nádhera
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
tak tú ascocendu sa mi podarilo natlačiť do kochlíka

a ešte jedno ilustračne foto ako by mala vanda paki kvitnúť jedného dňa
1 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

tak dnes som si konecne po dlhom case pofotila orchidky fotky co som sem pripajala boli z maja tak tu su aktual. Posledna foto su 4ks z posledneho vypredaja a vlavo oncidium
IMG_2400.jpg  
IMG_2402.jpg  
IMG_2406.jpg  
IMG_2408.jpg  
IMG_2409.jpg  

IMG_2413.jpg  
1/1
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať