Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

lujza.j Pozri príspevok
tiež som mala kedysi aj fialky
fialky sú také nenáročné kvietočky a robia veľkú radosť keď kvitnú
0 0
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

krater Pozri príspevok
tak dnes som si konecne po dlhom case pofotila orchidky fotky co som sem pripajala boli z maja tak tu su aktual. Posledna foto su 4ks z posledneho vypredaja a vlavo oncidium
krásne sú všetky, ale najviac mi učarovala tá biela s ružovým stredom - prekrásna farba
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ShakirM Pozri príspevok
fialky sú také nenáročné kvietočky a robia veľkú radosť keď kvitnú
ja viem, len moje museli uvolnili miesto orchidkámzostala mi len jedna...
0 0
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

lujza.j Pozri príspevok
ja viem, len moje museli uvolnili miesto orchidkámzostala mi len jedna...
ja už by som chcela jen jednu miniphalu a zatiaľ by mi stačilo
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Dievčatá prosím radu -v sobotu odchadzam s vnúčatami na dov. -Bulharsko -Sarafovo- na oddelení cestovanie sa mi nik neprihlásil - poradte zo svojimi skúsenosťami , kto ste tam boli , ďakujem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ShakirM Pozri príspevok
ja už by som chcela jen jednu miniphalu a zatiaľ by mi stačilo
hmm...., tak to je fajn keď budeš vedieť odolať a nekúpiť viac ako máš v pláne
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

ShakirM Pozri príspevok
fotky nie sú veľmi ostré, keďže sa už vonku zmrákalo keď som fotila
ja tiez rozmyslam o zmene miesta, snad niekde na policku, sice tienim popoludni zaluziou, ale to sklo je velmi horuce, asi im to nerobi dobre
0 0
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

henrieta3 Pozri príspevok
ja tiez rozmyslam o zmene miesta, snad niekde na policku, sice tienim popoludni zaluziou, ale to sklo je velmi horuce, asi im to nerobi dobre
ja mám svoje na SZ okne a myslím, že im tam je dobre, tienim žalúziou a nič im nechýba, nijak im to slnko neubližuje
Naposledy upravil ShakirM : 09.07.11 at 11:50
0 0
krater krater

krater je offline (nepripojený) krater

ja mam orchidky na kuchynskom okne bez zaluzky slniecko na ne svieti ale nic im nieje kvitnu a aj listy vyhanaju a tiez listy natieram pivo to je jedno akym vacsinou zacnem otazkou na mangela "das si pivo?" nemusim vam hovorit ake rozziarene oci na mna pozru "ale odlejem si pre orchidky" aby si nahodou nemyslel ze mu to nukam z cistej nezistnej lasky
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

krater, to je dobrý postup, nech si mužíček nezačne myslieť, že je pupok sveta A popritom spojíš pekne príjemné (orchiše) s užitočným (mužíčkovi pohladíš ego )
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dnes mi pribudla táto, aj ked' vobec nebola v pláne. Kúpila som ju v Kauflande za 0,99 eura aj s keramickým kvetináčom. Už bola trošku zvednutá, ale korene má v poriadku.
P2260421.jpg  
P2260423.jpg  
1/1
5 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
no tak Evi nech ti dlho kvitne :-)
0 0
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

evaj63 Pozri príspevok
Dnes mi pribudla táto, aj ked' vobec nebola v pláne. Kúpila som ju v Kauflande za 0,99 eura aj s keramickým kvetináčom. Už bola trošku zvednutá, ale korene má v poriadku.
mne sa tieto orchidky z kauflandu v tychto crepnickoch velmi pacia, su mensie-nezaberu vela miesta a su zdrave a krasne...tej mojej sa velmi dari, aj ked si musela trochu vytrpiet cestu domov vo februari v mrazoch... omrazilo jej kvetne stonky... ale velmi rychlo sa spamatala a pustila novu stonku... v poslednych dnoch uz odkvita ale zaroven pusta aj novu stonku... robi mi radost
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

evaj63 Pozri príspevok
Dnes mi pribudla táto, aj ked' vobec nebola v pláne. Kúpila som ju v Kauflande za 0,99 eura aj s keramickým kvetináčom. Už bola trošku zvednutá, ale korene má v poriadku.
U nás mali včera ešte poslednú, jedinú, ale nebola v dobrom stave, aj ked cena bola viac než lákavá, úspečne som odolala.

Dnes som ale bola nemilo prekvapená, ked sme prišli poobede domov z kúpania. 2 letnené orchidky aj s kvetináčmi mi vietor nejakým mne neznámym spôsobom dokázal strhnúť na podlahu balkóna, samozrejme boli vypadnúté aj so substrátom z kvetináčov, našťastie, vydržali, len som prišla o jeden puk na kvetnom stvole na oncídku, čo ide po 3 rokoch kvitnúť...aspoň že nič horšie Len keramický kvetináč dostal na frak a pritom ráno bolo bezvetrie Takže hned dnes musí mužík vymyslieť a vytvoriť nejakú zábranu na parapet....
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Rozkvitli mi ďalšie krásky
2.jpg  
1.jpg  
1/1
1 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

---
1.jpg  
1 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

,,,
1.jpg  
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

asi mám veľké fotky nedá sa viac naraz
1.jpg  
1 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

---
1.jpg  
1 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

....
P1040165.jpg  
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať