Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
jadore jadore

jadore je offline (nepripojený) jadore

žena milujúca život a ešte stále ale už len trochu idealistka. ...viac
Prosím o radu pred 18 mesiacmi som si kúpila Phalaenopsis , neustále len kvitne a vyhňa nove kvety, nevyrástol ani jeden novy list, pravdepodobne má poškodené " srdce" , čo mam robiť???? Čo by som dala za jeden lístoček .
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Nechápem, prečo by mala mať poškodené srdiečko, to by asi nekvitla? Veď predsa nie je celkom bez lístkov, tak prečo smútiť? Čo by iní dali zato, aby im takto kvitli.Myslím, že tu nie je dôvod na stres i keď fotografia by pomohla.
0 0
jadore jadore

jadore je offline (nepripojený) jadore

žena milujúca život a ešte stále ale už len trochu idealistka. ...viac
Rastlinka ma len dva listy vonkajšie, vnútorne od spodnej časti sčerneli a odpadli. Momentálne som mimo domova tak vložím len obrázok čo mam v PC / dufam že sa podari/.
270684_2026093807021_1084301923_31967445_5295513_n.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jadore Pozri príspevok
Rastlinka ma len dva listy vonkajšie, vnútorne od spodnej časti sčerneli a odpadli. Momentálne som mimo domova tak vložím len obrázok čo mam v PC / dufam že sa podari/.
ak vypadli vnútorné listy zo srdiečka tak je to asi hniloba srdiečka, treba zasypať škoricou lebo endiexom pre dezinfekciu a nešírenie hniloby. ak má korene ok po čase by mala z boku vyhnať novú rastlinku, ale bude to trochu-dosť trvať.
3 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

lujza.j Pozri príspevok
ak vypadli vnútorné listy zo srdiečka tak je to asi hniloba srdiečka, treba zasypať škoricou lebo endiexom pre dezinfekciu a nešírenie hniloby. ak má korene ok po čase by mala z boku vyhnať novú rastlinku, ale bude to trochu-dosť trvať.
presne na niečo také čakám...už docela dlho, niekoľko týždňov, ale korene sú ok, aj ten kýpeť je zelený, tak snáď sa dočkám....bol to taký staroružový pelorik.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

andersenka Pozri príspevok
tak ide mi to nobilko kvitnúť, či keikovať???
presne takto mi začalo aj to moje nobilko nasadzovať....nie tak vela ako prvýkrát, čo som ju kúpila, ale na pôvodných hluzách....podla mňa ide kvitnúť....proste jej prospieva čerstvý vzduch a výkzvz denných a nočných teplôt na balkóne...tak dúfam, že to teda budú kvety
[/QUOTE]

Tie moje výhonky už dnes vyzerajú skôr na kejky - také sú podlhovasté, ale nevadí aj 3 ks nových kejok dendrobka potešia.
Skôr sa mi to vidí ako dôsledok priskorého zvýšenia teploty a zálievky, bolo to presne na horných koncoch pahlúz, na miestach, kde by inak boli kvety (a pod nimi aj boli a veľa).
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Betina2 Pozri príspevok
presne na niečo také čakám...už docela dlho, niekoľko týždňov, ale korene sú ok, aj ten kýpeť je zelený, tak snáď sa dočkám....bol to taký staroružový pelorik.
trvá to dlho-veľmi , ja som už jednu chcela vyhodiť mala iba dva listy-zdochnuté, dokonca ani korene nemala až také výnimočné. dočkala som sa
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
rozkvitla mi philadelphia ...... dostala som ju v decembri na meniny, dlho mi vtedy nekvitla, tak dúfam, že teraz mi radosť bude robiť dlhšie
DSC02793.jpg  
2 0
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

andersenka Pozri príspevok
rozkvitla mi philadelphia ...... dostala som ju v decembri na meniny, dlho mi vtedy nekvitla, tak dúfam, že teraz mi radosť bude robiť dlhšie
juuj nadherna je, taketo sa mne velmi pacia... snad sa raz k takej aj ja dostanem
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
ShakirM Pozri príspevok
juuj nadherna je, taketo sa mne velmi pacia... snad sa raz k takej aj ja dostanem
ďakujem za pochvalu - ani ja som netušila že mi tak skoro taka "fajnova" zakvitne...........ja som na ňu natrafila v kvetinarstve v Auparku v Žiline...
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

andersenka Pozri príspevok
rozkvitla mi philadelphia ...... dostala som ju v decembri na meniny, dlho mi vtedy nekvitla, tak dúfam, že teraz mi radosť bude robiť dlhšie
..to je ako tá moja s panašovanými lístkami,aj mne práve kvitne,to je prvé kvitnutie čo vyhnala u mna
P8024131.jpg  
P8024130.jpg  
1/1
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

ešte mám jednu čo kvitne to som dostala v juni, už mala púčiky a má tiež zvláštne listy len neviem či maju také byť,alebo je to nejaká choroba
P8024133.jpg  
P8024134.jpg  
P8024135.jpg  
1/1
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

no a na tejto mám nejaké žlté fľaky na listoch je ich vidno aj z vrchu a aj zo spodu,neviem z čoho to môže byť ved listy nerosím
P8024137.jpg  
P8024136.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

beba13 Pozri príspevok
ešte mám jednu čo kvitne to som dostala v juni, už mala púčiky a má tiež zvláštne listy len neviem či maju také byť,alebo je to nejaká choroba
nie tiež na niekoľkých také
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

beba - to nie je od rosenia. Je to nejaká choroba, ktorá vyčíňa nielen u nás. Na českých diskusiách sa veľa o tom píše. Prišlo to pred dvoma rokmi. Mne takýmto spôsobom vyhynulo "pekných pár" hybridíkov. Ja som odstránila všetky napadnuté listy pretože sa to šíri.

Len tak pre radosť - rozkvitla Masdevallia
DSC03508.JPG  
DSC03512.JPG  
DSC03513.JPG  
1/1
5 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Ahojte, idem sa Vám pochváliť mojim novým prírastkom
1.jpg  
2.jpg  
1/1
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Majka krásne Ti masdevalka kvitne :-)

Mypa - super prírastok....
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ma-Ba to mám tie napadnuté listy odstrániť?
0 0
Mypa Mypa

Mypa je offline (nepripojený) Mypa

Ma-Ba Pozri príspevok
beba - to nie je od rosenia. Je to nejaká choroba, ktorá vyčíňa nielen u nás. Na českých diskusiách sa veľa o tom píše. Prišlo to pred dvoma rokmi. Mne takýmto spôsobom vyhynulo "pekných pár" hybridíkov. Ja som odstránila všetky napadnuté listy pretože sa to šíri.

Len tak pre radosť - rozkvitla Masdevallia
Je úžastná. Chcem sa spýtať či vyžaduje dáku extra starostlivosť. A ako často kvitne
0 0
jadore jadore

jadore je offline (nepripojený) jadore

žena milujúca život a ešte stále ale už len trochu idealistka. ...viac
Mohlo by isť o plesňové ochorenie, zvlášť pokiaľ budú škvrny časom tmavnúť.

Dôležité je odstrániť poškodené listy, a pokiaľ by rastline nezostal dostatok listov , tak len odrezať poškodené miesta ostrým nožom, ktorý môžete dezinfikovat v roztoku manganistanu draselného (hypermanganu).
Reznou plochu potom posypte práškem z podrveného dreveného uhlí, kterí ji dezinfikuje a vysuší.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať