Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

máš na nej aj keiki?
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
aj mne sa zda ze su tam kejky, aj ja mam kejky na tyx mojix doma ale neviem ktora ako kvitla :-) a mam nove prirastky zajtra pridam :-)
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Andersenka, tá biela má zatial 6 pukov, určite sa behom týždňa viac rozvinie, tak potom ju odfotím (ona je taká "obyčajná", bežná biela s ružovým stredom, kedysi som ju už fotila, možno aj v albuem je niekde). No a začína mi rozkvitať žlté oncídko po 3 rokoch, dne sa práve otvoril prvý kvet, teraz idem na týždeň mimo, dúfam, že vydrží a nič momoriadne sa jej nestane, tak ked sa vrátim, tak snád celú stonku s kvetmi odfotím. Si to tak naprd načasovala.....takže fotky až po dovče, teraz nie je čas
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Ano, su na nej aj keiky, ale velmi sa tomu netesim. Mam 6 orchideii, a na vsetkych rastu len same keiky a kvety nic. Uz nechcem dalsie vyhonky, chcem kvietky...Ak viete nieco poradit, tak budem rada. Velmi sa totiz v orchideach nevyznam.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
pri kúpe v mokrom rašeliníku.............. s takýmito koreňmi

presadila som ju do kôry a behom týždna zhodila všetky kvety, listy gumovatejú a z koreňov neostalo nič

.............neviem čo s ňou nad vodou som mala už raz dve........ani jedna to nevydržala a nezachránila som ju
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
pri kúpe v mokrom rašeliníku.............. s takýmito koreňmi

presadila som ju do kôry a behom týždna zhodila všetky kvety, listy gumovatejú a z koreňov neostalo nič

.............neviem čo s ňou nad vodou som mala už raz dve........ani jedna to nevydržala a nezachránila som ju
ma sice vela korenov, ale skus ich, ci nie su suche, dute, vyzeraju tak, dobre, ze si ju presadila, skus este raz pozriet korene a suche odstrihni, ten vzdusny skus nejako namocit, zvlast, aby sa dal ohnut a vlozit dnu
ja som davala 4 do suchej kory rovno, nenamacat, len pokropit a do tanierika mokry keramzit, z kazdej uz vyhanaju korene, z 1 mozno aj kvet
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Všetky korene sú súche, už som odstrihla..........ten jeden namočím az sa da s ním hýbať, dam do kôry.....a budem rosit..a uvidím..........a hovoríš, aj do misky keramzit.......... no vyskúšam........
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ja som tiež dávala len do suchej kôry a len povrch substrátu a okolie často rosiť, prípadne ten vlhký keramzit a pod. okolo.....nad vodou ani mne nešli , ale takto sa to podarilo....
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
ja ked mam nahodou takuto orxidku tak vsetky suxe korene odstranim a polozim na novu koru a casto iba postrekujem aby sa zvysila vzdusna vlhkost...a zaxranil som doteraz vsetky...len na to treba cas, niekedy sa caka aj 3-4mesiace kym su korienky sxopne na usadenie do kory....
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
Všetky korene sú súche, už som odstrihla..........ten jeden namočím az sa da s ním hýbať, dam do kôry.....a budem rosit..a uvidím..........a hovoríš, aj do misky keramzit.......... no vyskúšam........
ano, kvetinace mam derave, pod nimi misky s keramzitom, lebo 2 este nechcem namacat, na 1 cosi rastie, asi list, korene pomaly vychadzju, chce to trpezlivost, 1 mesiac urcite
lebo tie sackove a ine metody su mozno rychlejsie, ale moze to splesniviet a potom sa musi znova presadzat, takto ma klud, zostane uz v kvetinaci, ten koren skus velmi opatrne, ked sa namoci, mal by sa dat vlozit dnu
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Orchidka je už v ozdravovacom procese.............poručeno pánu bohu ako to s ňou dopadne ........

Dnes som našla rozvitý prvý zo 4 možných kvetov - zakvitla po 2rokoch a 10 mesiacoch, tak dala na seba čakať dlhoooooooooo...

0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
nová catka - miminko - od Matúša, aj s foto ako jedného dňa dúfam zakvitne....

0 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
Tak toto je dôkaz,že z modrej bude biela ani náznak modrej farby.
DSC00642.jpg  
DSC00643.jpg  
1/1
0 0
*ala* *ala*

*ala* je offline (nepripojený) *ala*

ALA
....a tako vyzerala ked som ju dostala
DSC00336.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bola napichaná farbivom, marketing je marketing
0 0
aglv aglv

aglv je offline (nepripojený) aglv

Keďže aj ja som podľahla orchideománii prikladám foto mojich tohtoročných prírastkov. Mám ich 9 ks ale biela, fialová a modrá - taká zafarbená teraz nekvitnú. Práve púšťajú stonku tak mám z nich veľkú radosť.
Fotografia0096.jpg  
Fotografia0097.jpg  
Fotografia0098.jpg  
Fotografia0099.jpg  
Fotografia0101.jpg  

Fotografia0102.jpg  
1/1
2 0
ShakirM ShakirM

ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

ja sa vytesujem z mojich krasok, ta mensia je biela a bude to moje druhe kvitnutie a ta vacsia je svetloruzova s bordovym stredom a bude to jej prve kvitnutie u mna doma... obom narastli nove listky a korienky stale dorastaju... aj miniorchidejka sa uz zacala trosku snazit - vidiet zelene spicky na korienkoch takze sa asi budu predlzovat... som s nimi maximalne spokojna

oprava: prikladam lepsie fotky
Naposledy upravil ShakirM : 17.08.11 at 20:36
DSCN1225.jpg  
DSCN1226.jpg  
DSCN1227.jpg  
1/1
1 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

ahojte chcela by som sa spýtať aké máte skúsenosti s pestovaním dendrobia z odrezku - lebo ja som jeden dostala chvílku bol vo vode ale teraz som ho zasadila, nemá ani listy tak neviem či z toho dačo bude máte nejaké rady ??
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Michelle051 Pozri príspevok
ahojte chcela by som sa spýtať aké máte skúsenosti s pestovaním dendrobia z odrezku - lebo ja som jeden dostala chvílku bol vo vode ale teraz som ho zasadila, nemá ani listy tak neviem či z toho dačo bude máte nejaké rady ??
Nenechávaj si odrezok vo vode dlho , lebo začne uhnívať , skús dať odrezok na rašeliník , alebo mach, a jemne ros , je to ale beh na dlhú trať, alebo ho daj na substrát a tiež ros, najprv ti vyrašia keiky a nie korienky
4 0
Michelle051 Michelle051

Michelle051 je offline (nepripojený) Michelle051

už je zasadený v substráte ) dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať