Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
ivanka gertka ivanka gertka

ivanka gertka je offline (nepripojený) ivanka gertka

nemam tu obrázok, ale skusila som to nakresliť, neviem však ako mam pridať prílohu
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

ivanka gertka Pozri príspevok
nemam tu obrázok, ale skusila som to nakresliť, neviem však ako mam pridať prílohu
Na orchidei je zameraná téma v záhradka, pestovanie orchidei. Tam píšu a radia skúsené pestovateľky. Ja som členka od 6/09. A pridať prílohy mi išlo až po 22 príspevku. také sú pravidla. Aj príspevok môžeš teraz dávať až po 30 minútach však.
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Ahojte. Sayly a Ma - Ba, rozhodla som sa, ze ju budem viac prelievat a uvidim, ci jej pomozem. Bojim sa ju zatial vytahovat zo substratu. Zatial vam pekne dakujem
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

Ivus44, za pokus to stojí, urobila by som podobne. Ak je to v polievaní, malo by sa to na listoch prejaviť v krátkej dobe.
Držím palce, aby to vyšlo.
0 0
tara464 tara464

tara464 je offline (nepripojený) tara464

Baby napiste mi ako sa starat o dendrobium=mnozenie,polievanie,vlhkost...chcem si jedno kupit a neviem ako sa o to starat.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ahojte, chcela by som si kúpiť orchideu - Oncidium, vedel by mi niekto poskytnúť nejaké stručné informácie o pestovaní? Ďakujem
0 0
Ma-Ba Ma-Ba

Ma-Ba je offline (nepripojený) Ma-Ba

tara,zuzkahris - skúste toto: http://jiho.ceskestavby.cz/rostliny/oncidium
Naposledy upravil Ma-Ba : 09.07.09 at 21:44
0 0
daen daen

daen je offline (nepripojený) daen

Pri polievaní (teda pri ponorení orchidei do vody) som zbadala že na hladine sa objavili malé skačúce chrobáčiky. Orchidejky sú zdravé listy sú ok, kvitnú. Len neviem ako sa ich mám zbaviť mám pocit že sa už dosť premnožili. Dospelé sú také sivo sfarbené a tie mladšie sú biele. Ako sa ich šetrne zbaviť?
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

To sú podľa všetkého chvostoskoky, oni sú pôdne chrobáčiky, kvetine by vadiť nemali. Nemusíš si ich všímať. Pokiaľ ich tam nemáš miliardy tak je to v pohode.
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

Ma-Ba Pozri príspevok
tara,zuzkahris - skúste toto: http://jiho.ceskestavby.cz/rostliny/oncidium
ma-ba, super stránka, dik
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

daen Pozri príspevok
Pri polievaní (teda pri ponorení orchidei do vody) som zbadala že na hladine sa objavili malé skačúce chrobáčiky. Orchidejky sú zdravé listy sú ok, kvitnú. Len neviem ako sa ich mám zbaviť mám pocit že sa už dosť premnožili. Dospelé sú také sivo sfarbené a tie mladšie sú biele. Ako sa ich šetrne zbaviť?
ja by som najskôr skúsila cesnakový odvar, alebo aj mydlovú vodu niekto odporúča, a ak nepomôže, tak chémia na škodce

včera som bola v Baumaxe....... kúpila si odkvitnutú cambium za 3€, dúfam, že sa dočkám kvetov od nej
0 0
zuzanak.k zuzanak.k

zuzanak.k je offline (nepripojený) zuzanak.k

urcite pomoze menej polievat
0 0
ivanka gertka ivanka gertka

ivanka gertka je offline (nepripojený) ivanka gertka

ja som si kupila v utorok v Baumaxe cambium za 4€ ešte mali kvety, ale hned na druhy den začali opadávať, tak som zvedava či sa zobudia
0 0
daen daen

daen je offline (nepripojený) daen

Také isté chrobáčiky sú niekedy v múke a zvyknú sa nachádzať aj v papieroch, knihách, parapetách no a mne sa rozmnožili v kvetináčoch orchideí.Sú už dosť premnožené. Ako mam urobiť ten cesnakový odvar uvariť vo vode cesnak a poliať? Alebo namočiť ako -teda vložiť orchidejku do misky z tým odvarom? Bojím sa dať mydliny aby to neuškodilo orchidejke , ten cesnak by im asi nemal uškodiť
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

daen Pozri príspevok
Také isté chrobáčiky sú niekedy v múke a zvyknú sa nachádzať aj v papieroch, knihách, parapetách no a mne sa rozmnožili v kvetináčoch orchideí.Sú už dosť premnožené. Ako mam urobiť ten cesnakový odvar uvariť vo vode cesnak a poliať? Alebo namočiť ako -teda vložiť orchidejku do misky z tým odvarom? Bojím sa dať mydliny aby to neuškodilo orchidejke , ten cesnak by im asi nemal uškodiť
áno, uvaríš si cesnak, precedíš, necháš vychladnúť. Daš si do rozprašovača a postriekaš celú rastlinku... potom môžeš trochu zriediť a preliať aj substrát
0 0
vovovo vovovo

vovovo je offline (nepripojený) vovovo

Ahojte, prepedla som tiež krásnym orchideam a behom 3 týždňov som ich nakúpila 8 ks. Porada je perfektná a veľa dobrých rád sa du dá dozvedieť o kvetinkách. Dík
0 0
veronika13 veronika13

veronika13 je offline (nepripojený) veronika13

vovovo Pozri príspevok
Ahojte, prepedla som tiež krásnym orchideam a behom 3 týždňov som ich nakúpila 8 ks. Porada je perfektná a veľa dobrých rád sa du dá dozvedieť o kvetinkách. Dík
tak sa nimi pochváľ, nech sa aj my pokocháme
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Pribudla ďalšia závisláčka,vovovo . Ja som včera svoje namáčala na pol hodinky a keď som ich odkladala, tak som si všimla, že na jednej mi rastie nová stonka. No a na troch mi idú nové lístky. Tak som sa im vytešovala, aj som si s nimi pokecala, aké sú len peknulinké, a nech mi len pekne rastú. Ja mám tiež zatiaľ stále len 8, ale ak uvidím nejakú takú zvláštnu farbu, tak určite padne za obeť..., lebo sa po nich stále obzerám. No majú také aké mám, tak len obzerám. Prekvapilo ma tiež, že som tento týždeň videla v Hypernove také dosť slabé,/phaly/, no cena bola po 14,99€ . No vlastne to ale bolo kvetinárstvo v Hypernove, lebo sa zle vyjadrujem. Ja som ešte drahšiu ako 8,99 nekupovala. Vlastne tá dendrobium nobile bola trošku drahšia, ale phaly nie.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ivus44 Pozri príspevok
Neviete mi poradit, resp. zistit pricinu toho, ze moja jedna orchidea ma stale makke listy? No vtip je v tom, ze ju zalievam spolu s mojimi dalsimi orchidkami, ktore maju krasne zelene tvrde listy, dari sa im atd. Skusala som pred tym tuto jednu aj dlhsie nepolievat, nepomohlo aj viac polievat, nepomohlo aj ked polievam zaroven s ostatnymi, nepomaha. co s tym? kvety su peknucke, ale listy makke. hm?
Ahoj Ivus 44, ja som si tiež všimla na orchideie čo kvitne, trochu mäkkšie listy. No nemá také všetky. Koreňe má také bielkavé, tak dúfam, že ju treba len častejšie teraz prelievať. Tá druhá má zelenkavé korene a listy pevne oválne.Aj tvoje listy vyzerajú takto ako na mojej fialovej?Na porovnanie pripájame obe .
biela.jpg  
fialová.jpg  
1/1
0 0
Ivus44 Ivus44

Ivus44 je offline (nepripojený) Ivus44

Studentka UKF
Zdenka175 Pozri príspevok
Ahoj Ivus 44, ja som si tiež všimla na orchideie čo kvitne, trochu mäkkšie listy. No nemá také všetky. Koreňe má také bielkavé, tak dúfam, že ju treba len častejšie teraz prelievať. Tá druhá má zelenkavé korene a listy pevne oválne.Aj tvoje listy vyzerajú takto ako na mojej fialovej?Na porovnanie pripájame obe .
Ahojky. Mno podobaju sa mi listky ako na tej druhej fotke v tom kremovom crepnicku Ale skusila som preliat. Bo som prelievala raz za styri dni a tu, co ma makke listy som preliala po dvoch dnoch znova a mam pocit, ze jej listy tvrdnu takze skus viac prelievat a uvidis
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať