Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
Dievčatá , potešte sa so mnou- rozkvitlo mi druhé denrobium nobile- teraz červené má síce len 3 kvietky , ale ono je ešte malinké
,dendro-nobile,červené 001.jpg  
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

jaja82 Pozri príspevok
Ahojte.Ked viete prosim poradte mi ze Oncidku asi sweet sugar ma take zlte male kvietky take ako sem dala Betina 2 hore fotky sa vonku na balkone paci slnecne miesto alebo staly tien dole medzi kvetmi?????Slnecne miesto je na parapete hore a svieti tam priamo slnko od skoreho rana asi az do 12.30hod a je tam poriadne teplo.
Ja ich síce mám na parapete na balkóne Vid predošlé foto), ale pritieňujem. Priame slnko im doprajem max. do 9,00 ráno. Potom už aj vešiam na prednú šnúru na prádlo velkú bielu plachtu a prípadne jej spodné konce prištipcujem o niečo, aby to neplandalo pri vetre a nestiahlo niektorú rastlinu z parapetu. Ale každopádne treba im v lete zabezpečiť tieň pred slnkom. Akonáhle ale slnko zájde za roh domu a nepečie priamo na balkón (teda je tam už tieň (asi tak o takomto čase), tak plachtu zvesím dolu a doprajem im dostatok svetla. Asi by ich inak priame slnko spálilo dosť rýchlo....a pozor tiež na kvapky vody na listoch...aby na ne vtedy žiadne slnko nesvietilo....ešte skôr by sa upiekli . Už mám aj bambusové rolety kúpené v prírodnej farbe (z Mobelixu za 4,99/ks šírka 90-100 cm a výška tuším 2 metre), len ich (žial doteraz ) nemal kto namontovať na strop balkóna nad zábradlie. Tie sú podla mňa ideálne na leto na balkón celkove. Mechanizmom sa nastaví výška tieni len tolko, že v pravom uhle cez ne vidieť pekne von priamočiaro, ale zospodu alebo zvrchu riadne tienia. Dúfam, že tento týžden už mužík dovlečie vrtačku a po 1 1/2 mesiaci to konečne namontuje.
Majú ich podobné aj v Hornbachu aj BAumaxe, ale tam sú drahšie.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

milka 60 Pozri príspevok
Dievčatá , potešte sa so mnou- rozkvitlo mi druhé denrobium nobile- teraz červené má síce len 3 kvietky , ale ono je ešte malinké
ja mám miesto 3 kvietkov 3 kejky na nobilku Ale aj to poteší
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
milka 60 Pozri príspevok
Dievčatá , potešte sa so mnou- rozkvitlo mi druhé denrobium nobile- teraz červené má síce len 3 kvietky , ale ono je ešte malinké
Milka - super, krásna farba, ja mam len také biele.........minuly rok v máji som odkvitajúce kúpila......narastli asi odvtedy 3 pahluzy - ale iba na jednej sa mi rozvili až tri kvety, resp. kvitne len z jedného očka.............dnes už by mali byť rozvité, tak fotnem a pridám foto večer......

A Milka - ten oranžový stardust- materská rastlina odišla, keika ani jedna neprežila už mal iba to žlté a to potvora sa vôbec nechystá kvitnúť.........
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

andersenka Pozri príspevok

A Milka - ten oranžový stardust- materská rastlina odišla, keika ani jedna neprežila už mal iba to žlté a to potvora sa vôbec nechystá kvitnúť.........
To je škoda
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
andersenka Pozri príspevok
Milka - super, krásna farba, ja mam len také biele.........minuly rok v máji som odkvitajúce kúpila......narastli asi odvtedy 3 pahluzy - ale iba na jednej sa mi rozvili až tri kvety, resp. kvitne len z jedného očka.............dnes už by mali byť rozvité, tak fotnem a pridám foto večer......

A Milka - ten oranžový stardust- materská rastlina odišla, keika ani jedna neprežila už mal iba to žlté a to potvora sa vôbec nechystá kvitnúť.........
tak to ti možno pošlem ja , moje sa rozchodilo a má keiky
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Moje kejky sú tiež biele. Tuším so žltým stredom. mám také 4 rastliny, ale ani na jednej ešte nové pahluzy nedozreli. Ale narástli na každej, výšku už majú slušnú, ale ešte nevyzreli.

Pardon, teraz som bola pozrieť (ešteže mám kvetináče fixom popísané ...kejky sú na rastline bielokvitnúcej s ružovým okom, takú mám len jednu a sú tam 3 kejky. Tie 4 rastliny bielokvitnúce so žltým okom mám zatial bez kejok ale s novými výhonmi čo potrebujú ešte dozrieť.

Tá tmavoružová je pekná
Naposledy upravil Betina2 : 22.08.11 at 14:38
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Betina2 Pozri príspevok
Ja ich síce mám na parapete na balkóne Vid predošlé foto), ale pritieňujem. Priame slnko im doprajem max. do 9,00 ráno. Potom už aj vešiam na prednú šnúru na prádlo velkú bielu plachtu a prípadne jej spodné konce prištipcujem o niečo, aby to neplandalo pri vetre a nestiahlo niektorú rastlinu z parapetu. Ale každopádne treba im v lete zabezpečiť tieň pred slnkom. Akonáhle ale slnko zájde za roh domu a nepečie priamo na balkón (teda je tam už tieň (asi tak o takomto čase), tak plachtu zvesím dolu a doprajem im dostatok svetla. Asi by ich inak priame slnko spálilo dosť rýchlo....a pozor tiež na kvapky vody na listoch...aby na ne vtedy žiadne slnko nesvietilo....ešte skôr by sa upiekli . Už mám aj bambusové rolety kúpené v prírodnej farbe (z Mobelixu za 4,99/ks šírka 90-100 cm a výška tuším 2 metre), len ich (žial doteraz ) nemal kto namontovať na strop balkóna nad zábradlie. Tie sú podla mňa ideálne na leto na balkón celkove. Mechanizmom sa nastaví výška tieni len tolko, že v pravom uhle cez ne vidieť pekne von priamočiaro, ale zospodu alebo zvrchu riadne tienia. Dúfam, že tento týžden už mužík dovlečie vrtačku a po 1 1/2 mesiaci to konečne namontuje.
Majú ich podobné aj v Hornbachu aj BAumaxe, ale tam sú drahšie.
ja mam onci vnutri, medzi ostatnymi, nechcem, aby chytili nejake musky,a lebo nieco ine a teraz ide 1 kvitnut
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Betina2 Pozri príspevok
ja mám miesto 3 kvietkov 3 kejky na nobilku Ale aj to poteší
ukaz foto, dcera ma, tiez idu malicke, ale velka este nezakvitla, male by mali mat korene?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

henrieta3 Pozri príspevok
ukaz foto, dcera ma, tiez idu malicke, ale velka este nezakvitla, male by mali mat korene?
Najprv to vypadalo na kvet, taký hrbolček postupne také špicaté, rástlo to pekne z kolienka, v rovnakom čase ako Andersenke, ale po 2 týzdnoch sa to pekne ukázalo ako nová rastlinka, korienky zatial nie sú, to si ešte počkam asi pár týzdnov. Zajtra skúsim odfotiť.
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
niečo mi vykúka na cymbidku

0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
nobilko zakvitnuté po vyše roku - "AŽ" troma kvetmi

0 0
wlladko wlladko

wlladko je offline (nepripojený) wlladko

prosím Vás o info, do čoho je najlepšie presadiť orchideu? poradte, prosim..... je na trhu velky vyber a tazko sa vybera to najlepsie..
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

Betina2 Pozri príspevok
Najprv to vypadalo na kvet, taký hrbolček postupne také špicaté, rástlo to pekne z kolienka, v rovnakom čase ako Andersenke, ale po 2 týzdnoch sa to pekne ukázalo ako nová rastlinka, korienky zatial nie sú, to si ešte počkam asi pár týzdnov. Zajtra skúsim odfotiť.
to je asi ine, na dcerinom idu nove vyhonky zdola, mat. rastliny
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

[QUOTE=Betina2;1830922]
henrieta3 Pozri príspevok

Zygo si určite ešte počká zopár mesiacov, možno aj viac na delenie...kúpené bola s 2 dospelými hluzami a teraz mladé 2 začínajú, ale stále to budú len 4 ks ...ale ak sa zadarí, tak určite dám do placu info, ak by som chcela meniť Encykliu ešte nemám, ale sa mi velmi páči Kludne aj kúpim oddelok, ked bude dostatočne silný Daj mi vedieť cez SS Už som sa dostala doštádia, ked už jeden druh (phaly) nestačí a už si zbierku rozširujem o viacero rôznych Pestré je to zaujímavejšie Tým ale nazavrhujem žiadne phlay, mne každá robí radosť, ked sa jej darí. Zrovna teraz som našla kvetný výhon na midiphale cyklámenovej, podobnej, ako čo mi teraz tá obsypaná ružová doriteas kvitne, len bude menšia a tiež obsypaná stonka, bola kúpená súčasne s midi Philadelphiou, ale tá si dáva načas
urcite ju nebudem predavat, ked pride cas, si ich mozeme vymenit, snad to nedopadne ako s andersenkou a pojou rozdelenou papuckou, zo 4 zostala len 1, preto musim zistit, ako enci rozdelit, nech neurobim opat chybu. Lebo zygo som mala krasne a delenim som on prisla, ale to vtedy bolo asi skoro, dakujem

Ale mamkine dokatované Cambrie aj oncidko začali nové hluzky vyháňať, tak asi už sú za vodou, ale o jednu rastlinu sme aj tak prišli, už bolo príliž neskoro, totálne odhnili a zmäkli všetky hluzy ...a netuším vôbec, ako kvitli (ani jednu)
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

wlladko Pozri príspevok
prosím Vás o info, do čoho je najlepšie presadiť orchideu? poradte, prosim..... je na trhu velky vyber a tazko sa vybera to najlepsie..
kup v baumaxe substrat pre orchi, ale skus cez sacok, ci je to hruba kora, lebo maju aj zeminu, kup koru
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
wlladko Pozri príspevok
prosím Vás o info, do čoho je najlepšie presadiť orchideu? poradte, prosim..... je na trhu velky vyber a tazko sa vybera to najlepsie..
kúp si substrát "FLORIA"...................môžeš do kochlíka polámať aj kúsky polystyrénu
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
kúp si substrát "FLORIA"...................môžeš do kochlíka polámať aj kúsky polystyrénu
pozor floria je aj zemina s tym istym napisom, musi to byt kora
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Heni a ked si delila Zygo, mala si na každom oddelku aspoň 4 hluzy, z toho aspoň 2 vyzreté? Ja som takto delila Brassadiu, tiež dopadla strašne, ale u mňa nebol problém, že by nebol čas, bola prerastená až cez kochel koldokola a mala ak si dobre pamätám asi 14 hlúz, vrártane už vyztertých, aj rany som zaškoricovala a nechala preschnúť, bola pred sadením absolútne OK, ale kúpila som nevhodný substrát, aj ked bol určený na orchideje (možno na Cymbo alebo papuče, ale to tam nenapísali, nejaký nemecký ). Celé to začalo plesnivieť , bolo tam vela listovky, aj ked aj kôra tam sem tam bola ...odvtedy sa kupovaných substrátov dosť bojím, navyše každú dávku pred sadením prepečiem pokropené v rúre na plechu dostatočne dlho....a toto leto som si nalámala borovicovú kôru v prírode, prepiekla a nastrihala na 1x1x cm kusy nožnicami na porcovanie hydiny. Pridávam k omu ešte aj trošku podrveného polystyrénu a na spodok kochla väčšie úlomky polystzrénu pre izoláciu od stečenej vody. A do substrátu som pridala aj trochu živého vláknitého machu, ale nie nahusto, kokosové čipsy nemám. Ak potrebujem jemnejší substrát, vezmem kladivo alebo tlčik na mäso a cez pevný sáčok naklepem kôru na požadovanú jemnosť...mám takto aj mini phalu spravenú a yatial sa jej to páči, aj korienčok ide nový aj lístoček a už kvitne 3.týždeň a nechystá sa skončiť
A daj potom info ked bude čas na encykliu,
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

andersenka Pozri príspevok
niečo mi vykúka na cymbidku

že by nová hluza vpravo a kvet vlavo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať