Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

evinkka Pozri príspevok
dovrý deň,
ďakujem za odpoveď. Toto sa mi stalo s orchideou prvý krát. Nemôžem to tam nechať? Či to zase bude vyčerávať obidve? Veľmi by ma mrzelo keby som "materskú" orchideu zničila.
ja by som to tam nechala, možno by som oddelila ale až ked bude fakt veľká.teraz mi na jednej takto rastie, neriešim to. ale rastú mi na inej dve rastlinky, ale nie dolu pri korienkoch, ale zvrchu.no nemajú zatiaľ žiadne korene.to či vyčerpávajú matku je vidno, že list ktorý sa jej vytrčil momentálne nerastie.
Snímka1931.jpg  
Snímka1933.jpg  
1/1
0 0
evinkka evinkka

evinkka je offline (nepripojený) evinkka

lujza.j Pozri príspevok
ja by som to tam nechala, možno by som oddelila ale až ked bude fakt veľká.teraz mi na jednej takto rastie, neriešim to. ale rastú mi na inej dve rastlinky, ale nie dolu pri korienkoch, ale zvrchu.no nemajú zatiaľ žiadne korene.to či vyčerpávajú matku je vidno, že list ktorý sa jej vytrčil momentálne nerastie.
dobrý deň,
ďakujem, tak ja to ešte nechám tak. Tá materská orchidea vyháňa momentálne list, vzdušné korene, a mám taký pocit, nechcem to zakríknuť, že aj dve stonky. Takže sa zdá byť v poriadku.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

evinkka Pozri príspevok
dobrý deň,
ďakujem, tak ja to ešte nechám tak. Tá materská orchidea vyháňa momentálne list, vzdušné korene, a mám taký pocit, nechcem to zakríknuť, že aj dve stonky. Takže sa zdá byť v poriadku.
ak sa dá daj foto
0 0
evinkka evinkka

evinkka je offline (nepripojený) evinkka

lujza.j Pozri príspevok
ak sa dá daj foto
neviem, či sem môžem dať foto, keďže som nováčik a pridala som len pár príspevkov, ale výskušam, lebo ma to zaujíma.
ďakujem za vašu pomoc
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

jess Pozri príspevok
toto všetko mi momentálne kvitne
Jess, tá Katka na foto č. 7 kvitla už u Teba, alebo si ju takú kúpila? Lebo mne práve taká teraz tvorí kvetné púzdra, tak ak máš skúsenosť čo a ako, a tiež ako dlho od vztvorenia púzdra trvá vykvitnutie, aké podmienky má mať a pod....tak prosím napíš. prikladala som aj fotky
http://www.porada.sk/1833813-post14255.html
, ako to teraz vyzerá, lebo u mňa doteraz ešte nekvitla. Nechcem nič pokaziť
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Stále kvitne a aj nový liost krásne podrástol
http://www.porada.sk/1815640-post14137.html
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
MOJE NOVÉ PRÍRASTKY - Z NEMECKA, OD SCHWERTERA....
podangis - kópia.jpg  
dendrobium _spectable.jpg  
pry. chier green river.jpg  
neofinetia falcata.jpg  
renanthera.monachica - kópia.jpg  

Aerides_flabellata.jpg  
1/1
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
MOJE NOVÉ PRÍRASTKY - Z NEMECKA, OD SCHWERTERA....
si odvážna, držím palce, nech sa darí skoré kvitnutie želááám
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

andersenka Pozri príspevok
MOJE NOVÉ PRÍRASTKY - Z NEMECKA, OD SCHWERTERA....
tiež zbieram odvahu, len akosi mi jej ešte dosť chýba (aj financie ) Si kupovala v akcii ? Mávajú tam tie mesačné akcie....A prosím napíš mi, ako si postupovala, platba, čo stojí doprava, podmienky a pod....Vyzerajú byť silné a zdravé. Nech sa im darí
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
rozkvitla mi miniphalka. Ešte nikdy mi nezakvitla, v robote mam "potvoru" tá 3 roky nekvitla............táto po vyše roku zakvitla..........zatiaľ len 1 kvet sa črtá.........uvidím či sa stonka predlži
0 0
Ivusik_Pampusik Ivusik_Pampusik

Ivusik_Pampusik je offline (nepripojený) Ivusik_Pampusik

včera som tak baj očko kukla po orchidke a ona šikulka prihodila k rozkvitnutým kvietkom ešte dalšie púčiky, zatial to vyzerá na 3 o to väčšie prekvapenie, že ja som bola v tom, že sa predlžuje len odkvitnutá stonka a nie nedávno rozkvitnutá...ale aspon som zase o niečo múdrejšia
31082011967.jpg  
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

andersenka Pozri príspevok
MOJE NOVÉ PRÍRASTKY - Z NEMECKA, OD SCHWERTERA....
kráásne aerides mám aj ja síce menšiu
skade si ich objednávala prosím ťa?
0 0
suesin suesin

suesin je offline (nepripojený) suesin

a čo ťa vyšlo poštovné? bo ja až tak dobre nemecky neviem tak že aká je min. objednávka a poštovné díky
0 0
evinkka evinkka

evinkka je offline (nepripojený) evinkka

chcela by som vás poprosiť o radu. Dnes mi bol doručený balík s viacerými rastlinkami. Tá pani, ktorá ho posielala to zrejme nedomyslela, pretože v balíku boli fialky a orchidea, a samozrejme, že sa vysypali. Orchidea je konrétne Cattleya. A problém je v tom, že neviem aký substrát mala! Na nete som našala viacero možností, napr.: borovicová kôra, keramzit, polystyrén. Môžem takéto niečo namiešať, alebo tento druh vyžaduje aj niečo iné? Akurát mám namočené coco chipsy. Smiem ich pridať? Rastlinka vyháňa stonku. Tento druh orchidei/y som nemala, preto mi je teraz ťažké namiešať vhodný substrát.
ďakujem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

evinkka Pozri príspevok
chcela by som vás poprosiť o radu. Dnes mi bol doručený balík s viacerými rastlinkami. Tá pani, ktorá ho posielala to zrejme nedomyslela, pretože v balíku boli fialky a orchidea, a samozrejme, že sa vysypali. Orchidea je konrétne Cattleya. A problém je v tom, že neviem aký substrát mala! Na nete som našala viacero možností, napr.: borovicová kôra, keramzit, polystyrén. Môžem takéto niečo namiešať, alebo tento druh vyžaduje aj niečo iné? Akurát mám namočené coco chipsy. Smiem ich pridať? Rastlinka vyháňa stonku. Tento druh orchidei/y som nemala, preto mi je teraz ťažké namiešať vhodný substrát.
ďakujem
http://www.chovatelka.cz/pokojove-ro...y-pro-pesto-59
do budúcna keby niečo:http://www.orchidshome.com/cs/propag...y-cutting.html
Naposledy upravil lujza.j : 31.08.11 at 19:11
0 0
evinkka evinkka

evinkka je offline (nepripojený) evinkka

lujza.j Pozri príspevok
do budúcna keby niečo:
Ďakujem,
tieto stránky už dôverne poznám. Pýtala som sa preto, že každý pripravoval tú zmes odlišne. No som si všimla, že všetci použili borovicovú kôru. Na jednej stránke som však našla upozornenie, že ju treba "preprať". Môžem to urobiť takto: niekoľkokrát zaliať horúcou vodou a dať strerilizovať do mikrovlnky? Bude to stačiť? Alebo treba použiť aj nejakú chemikáliu?
ďakujem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

evinkka Pozri príspevok
Ďakujem,
tieto stránky už dôverne poznám. Pýtala som sa preto, že každý pripravoval tú zmes odlišne. No som si všimla, že všetci použili borovicovú kôru. Na jednej stránke som však našla upozornenie, že ju treba "preprať". Môžem to urobiť takto: niekoľkokrát zaliať horúcou vodou a dať strerilizovať do mikrovlnky? Bude to stačiť? Alebo treba použiť aj nejakú chemikáliu?
ďakujem
ja neprepieram nič, ani coco ani kôru s douglasky.
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

keď je reč o substráte, tak by som sa chcela spýtať: čítala som v diskusii viackrát kritiku na kupované substráty, tak som si nazbierala borovicovú kôru z krásneho čistého lesa, keď som je strihala, tak sa mi rozpadala - štiepila, takže z toho boli len tenké kúsky, dosť ostré. Robilo sa to tak bez ohľadu na to, či som ju krájala nasucho, alebo po prevarení.To sa mi nezdá, tak som ju zatiaľ nepoužila. Je to špatný druh borovice, alebo som niečo urobila špatne? Viete mi niekto poradiť? Ďakujem
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Betina2 Pozri príspevok
Jess, tá Katka na foto č. 7 kvitla už u Teba, alebo si ju takú kúpila? Lebo mne práve taká teraz tvorí kvetné púzdra, tak ak máš skúsenosť čo a ako, a tiež ako dlho od vztvorenia púzdra trvá vykvitnutie, aké podmienky má mať a pod....tak prosím napíš. prikladala som aj fotky
http://www.porada.sk/1833813-post14255.html
, ako to teraz vyzerá, lebo u mňa doteraz ešte nekvitla. Nechcem nič pokaziť
Neviem, ktorú máš na mysli. Pokiaľ viem, tak ja mám len phaly, cambrie (miltonie), nobilko a ešte dendrophaly, ale tie mi druhý krát ešte nezakvitli...inak všetky. či ?

a ty myslíš asi tú bielu...to je dendrobium nobile http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=10611
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lbebjak Pozri príspevok
keď je reč o substráte, tak by som sa chcela spýtať: čítala som v diskusii viackrát kritiku na kupované substráty, tak som si nazbierala borovicovú kôru z krásneho čistého lesa, keď som je strihala, tak sa mi rozpadala - štiepila, takže z toho boli len tenké kúsky, dosť ostré. Robilo sa to tak bez ohľadu na to, či som ju krájala nasucho, alebo po prevarení.To sa mi nezdá, tak som ju zatiaľ nepoužila. Je to špatný druh borovice, alebo som niečo urobila špatne? Viete mi niekto poradiť? Ďakujem
viem že sa tu o tomto debatovalo, myslím že sme to tu ukončili akože NIE, môžu tym byť zbytky živice a aj nejaký nežiaduci hmyz
ved si všetko pokúp zvlášť a namiešaj.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať