Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

lujza.j Pozri príspevok
viem že sa tu o tomto debatovalo, myslím že sme to tu ukončili akože NIE, môžu tym byť zbytky živice a aj nejaký nežiaduci hmyz
ved si všetko pokúp zvlášť a namiešaj.
Vďaka, už som to chcela urobiť, ale váhala som. Asi ma bolo treba popostrčiť.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Tak mne robí radosť táto žltá. Vyhnilo jej srdiečko, už som si myslela,že som o ňu prišla a ona zakvitla,má zdravé korene.
P7190254.jpg  
P7190257.jpg  
1/1
2 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

A na tejto mi rastie kejka, a znova zospodu. Už mala jednu na tom istom mieste, no bohužial som o ňu prišla, aj kvitla. Zo srdiečka sa zlé oddeľuje, lebo nie je dobré vidieť korene.
P8220321.jpg  
P8220322.jpg  
1/1
4 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

A takto mi kvitne phala za 3 eura.Takto bohato kvitne prvý krát
P7190258.jpg  
P7190259.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
A na tejto mi rastie kejka, a znova zospodu. Už mala jednu na tom istom mieste, no bohužial som o ňu prišla, aj kvitla. Zo srdiečka sa zlé oddeľuje, lebo nie je dobré vidieť korene.
pre mňa sú keiky iba to čo je na kvetnom stvole toto je nová rastlinka z chorého srdiečka, dlho bude fungovať na koreňoch starej-chorej rastliny, ale mala som aj takú čo vyhnala množstvo vlastných, ktoré som použila na zasadenie, ked som celú starú časť odšmykla.
a potom sú nové rastlinky ktoré samostatne rastú na matke-dole,mám teraz také dve rastú ako divé, ale kedy budú korene netuším.

teším sa že o ňu neprídeš
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
A takto mi kvitne phala za 3 eura.Takto bohato kvitne prvý krát
krásne ti kvitne
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Zdeni nádherne ti kvitne, hlavne tá trojeurová nádhera...... čo s nimi robíš že tak krásne a bohato kvitnú???
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Už schovávate temperované orchidky dnu? - cambrie, nobilka, cymbidka, oncidka??? Ráno bolo u nás 7 stupňov....
Ja by som ich ešte nejaký ten "týždeň-dva" nechala vonku.......
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

andersenka Pozri príspevok
Zdeni nádherne ti kvitne, hlavne tá trojeurová nádhera...... čo s nimi robíš že tak krásne a bohato kvitnú???
Venujem im menej času a prestala som prevárať vodu
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zdenka175 Pozri príspevok
Venujem im menej času a prestala som prevárať vodu
aj ja sa o to snažím, mať ich viac na hákumoc to nepomáha, asi im zase poriadne vynadám lebo iba listy a korenie a iba zopár kvitnúcich
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Viac kvitnúcich by som aj ja prijala. V pondelok mi dokvitla žltá, kvitla od konca januára a má nahodené aj 3 očká. Tie teraz stoja, lebo jej rastie list. Okrem nej mi kvitne pelorik, síce už iba jeden kvet, tiež kvitne v kuse už 7 mesiacov, a okrem týchto ešte jedna asi od marca a posledná čo som kúpila za 1 euro. Ale také dendrophaly, mám ich 5, to možem len snívat'. Už neviem čo mám s nimi robit'. Len sa rozrastajú a kvetu nikde. Jedna mi nahadzuje samé keiky. Už ich má tri, na dvoch keikach aj korienky, ale len také pol cm. Nepotrebujem ani keiky-pastu, rastú ako huby po daždi , čo z toho, že ja chcem kvety, orchiše si robia čo chcú. Potvory.
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lbebjak Pozri príspevok
keď je reč o substráte, tak by som sa chcela spýtať: čítala som v diskusii viackrát kritiku na kupované substráty, tak som si nazbierala borovicovú kôru z krásneho čistého lesa, keď som je strihala, tak sa mi rozpadala - štiepila, takže z toho boli len tenké kúsky, dosť ostré. Robilo sa to tak bez ohľadu na to, či som ju krájala nasucho, alebo po prevarení.To sa mi nezdá, tak som ju zatiaľ nepoužila. Je to špatný druh borovice, alebo som niečo urobila špatne? Viete mi niekto poradiť? Ďakujem
kupovany substrat je najlepsi, ale kora, lebo predavaju aj taku zeminu, ja by som z lesa nic neriskovala, doplnit ho mozes podla seba, kazda dava nieco ine, napr. polystyrenom,korkom, atd., po case to zistis sama, ja ju prevarim a vysusim na slnku
1 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

lesslie Pozri príspevok
skus najskor namocit nobilko do vody ako ked kupes ostatne phaly..materska byva taka ususena akoby, to je normalne, ona sa po namoceni preberie ...keiky sa napiju vody a hned budu lepsie vyzerat ale ak oddelit, tak ja som to robila ked mala moja keika asi 4 korienky tak 2 cm dlhe, odrezala som ho od maminy a zasadila do substratu pre orchidky, ale do takeho zeminoveho, nie iba do kory, dendrobko ma rado natesno a do klasicky velkeho kochlika som ho dala k dalsim dvom malym dendrobkam a uz mi aj kvitla keika u mna inak asi najvdacnejsia orchidka tak nech sa podari
zajtra ich idem odrezat, mam ich zasadit spolu, ako pisu vyssie, alebo kazdu zvlast do maleho kochlika? dakujem
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
andersenka Pozri príspevok
Už schovávate temperované orchidky dnu? - cambrie, nobilka, cymbidka, oncidka??? Ráno bolo u nás 7 stupňov....
Ja by som ich ešte nejaký ten "týždeň-dva" nechala vonku.......
????????
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
????????
no čo ti poviem, už sem zo "starej patrie" nik nechodí
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
lujza.j Pozri príspevok
no čo ti poviem, už sem zo "starej patrie" nik nechodí
je pravda ze ja som tiež viac na FB či českom fore, ale nezabudnem sem nikdy ísť čo je nové
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

andersenka Pozri príspevok
je pravda ze ja som tiež viac na FB či českom fore, ale nezabudnem sem nikdy ísť čo je nové
to je milé no predpokladám, že ste všetky na FBa české forum ktoré?
Naposledy upravil lujza.j : 03.09.11 at 14:33
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

andersenka Pozri príspevok
????????
Ja ich nedavam von, tak ti neporadim
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

henrieta3 Pozri príspevok
Ja ich nedavam von, tak ti neporadim
ja mám vonku dendrodium nobile aj cambie, ale nemám s tým ešte veľmi skúsenosti. U nás je ešte stále teplo, aj dnes by ešte malo byť teplo, až v útorok by to malo klesnúť na 14 v noci, tak neviem, ale to by ešte mali vydržať, Nie?
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

jess Pozri príspevok
Neviem, ktorú máš na mysli. Pokiaľ viem, tak ja mám len phaly, cambrie (miltonie), nobilko a ešte dendrophaly, ale tie mi druhý krát ešte nezakvitli...inak všetky. či ?

a ty myslíš asi tú bielu...to je dendrobium nobile http://www.porada.sk/album.php?album...ictureid=10611


Image 7 som myslela, na tejto fotke mi pripadala skôr ako Katka Tak to je Nobilko? Ale aj tak je krásna
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať