Zavrieť

Porady

Pestovanie Orchidei

Dobrý deň!
V decembri som dostala orchideu,bola krasne rozkvitnuta, polievala som ju kazdy tyzden ale potom mi kvety opadali a ostali len stonky.Neviem co s nou dalej ci mi bude este kvitnut alebo nie a ci mam s nou zvlast nieco urobit.
Poprosila by som o radu.
Dakujem
Naposledy upravil arizona : 27.08.09 at 18:42
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
Adelka snažila som sa zblízka,tu je detail
DSC01787.jpg  
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Anka nádherná je
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

divokova Pozri príspevok
Adelka snažila som sa zblízka,tu je detail
fakt krásna nezvyčajná farba. Kde ju mali?
0 0
divokova divokova

divokova je offline (nepripojený) divokova

milovníčka orchideí
Betina2 Pozri príspevok
fakt krásna nezvyčajná farba. Kde ju mali?
táto konkrétne je z Baumaxu v BB
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Som trochu rozčarovaná, dnes som dostala zákaz (alebo tak nejak) doniesť domov ďalší kvet....vraj kam tie orchiše všetky na zimu dám v byte, ked teraz je zaprataný celý balkón. A to som pred pár dňami videla úžasných papučákov za cca 12,5 eura.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Betina2 Pozri príspevok
Som trochu rozčarovaná, dnes som dostala zákaz (alebo tak nejak) doniesť domov ďalší kvet....vraj kam tie orchiše všetky na zimu dám v byte, ked teraz je zaprataný celý balkón. A to som pred pár dňami videla úžasných papučákov za cca 12,5 eura.
Čo je na tom zábavné? Že sa môj mužík snaží mne zakázať dalšie orchiše? Ak takto, tak potom áno. Lebo ked sa ja rozhodnem, že si nejakú kúpim, vymením, atd. tak mi v tom aj tak nezabráni a je tým mojim láskam určite miestečko nájdem, trebárs aj na skrinke na topánky

V skutočnosti ma to ale žerie, lebo miesta je v byte fakt málo....lenže ked ja neviem odolať, už je z toho hotová závislosť Tak som slúbila, že v počte sa budem krotiť, ale ked bude možnosť výmeny.....
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

no ale to chlapi nechapu...povedz mu,ze zacnes vyhadzovat stare veci,on sa lakne,neboj
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

aaaa,kde mali tych papucakov???? dakujem
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

moja krasavica green pixie
DSC04791.JPG  
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
veru krásavica Heni
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

hena777 Pozri príspevok
aaaa,kde mali tych papucakov???? dakujem
V BA v Hornbachu na Galvániho...ale to bolo minulý týždeň....
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

hena777 Pozri príspevok
no ale to chlapi nechapu...povedz mu,ze zacnes vyhadzovat stare veci,on sa lakne,neboj
Hena777, tot u nás nefunguje....staré veci sa skôr odkladajú a to je také jeho osobné vlastníctvo....ved to poznáš, všetko sa to niekedy ešte zíde....ale fakt je ten, že niektoré satré veci sú ozaj lepšie a kvalitnejšie ako kopec tých dnešných výrobkov typu na jedno použitie so zárukou...
dnes sa možno zastavím v Hornbachu, ak stihnem, či majú niečo pekné z orchidejok a tiež oproti v Ikei. Tovar vraj zvykne v utorok a piatok chodiť, len nikdy nevedia či orchiše alebo iné kvety alebo niečo do záhrady....takže treba priebežne skúšať...ale toho papučáka už lutujem, že som nevzala, odradil ma harmonikový list na jednej hluze, inak bola krásna s velkým kvetom na pevnej stonke, žltá črievička a bodkovano pásikavé bielobordové lupene. Kvet mohol mať tak 8-10 cm veľkosť
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ked budem mať sviatok onedlho a budem si mať nejakú peknú vybrať, tak just nič nebude....tak je to vždy ked zháňam, inokedy je ich kopec. Aj v sobotu...bola som v Kauflande a mali po 5,55 krásne miniphaly. Zdravé s dvoma stonkami....a zase som odolala, A LUTUJEM....len ked teraz som po dovolenke akosi švorc a tak šetrím, kde sa dá musím ešte vzdržať do výplaty
0 0
hena777 hena777

hena777 je offline (nepripojený) hena777

Betina,tak toho harmonikoveho papucaka mam asi ja,stal 12,49 tusim....a minuly pondelok som ho kupila. taka velka rastlinka to je
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

môjho manžela tiež štvala táto moja záľuba... ale po cca 2 rokoch pochopil, že "tudy cesta nevede", urobil mi poličky, a zistil, že ich nemám až tak veľa a dáke sa ešte môžu dokúpiť... tak mi kúpi aj sám
momentálne ho štve len to, že sa o nich starám a furt nekvitnú tak ako mojej mame, čo som spomínala... ale momentálne si vyháňajú nové stonky, takže dáke kvitnutie predsalen bude
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

hena777 Pozri príspevok
Betina,tak toho harmonikoveho papucaka mam asi ja,stal 12,49 tusim....a minuly pondelok som ho kupila. taka velka rastlinka to je
Tak vidíš, aký som ja dobrák, že som Ti ho nechala
Nech sa mu darí.
Mne dnes slnko ošlahlo slnko 2 listy na Dendrophale anne green, našťastie je to na starej pahluze, kde aj tak časom asi postupne odpadnú . Ale stačilo na to nezatieniť do 10,00 ale až o 10,30!!! Takže bacha, slnko je fakt prudké ešte stále. Zatra zastrem hned ráno, ešte než deti poveziem do škôlky. Bohvie kde sa cestou späť ešte zdržím....
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Može mi niekto povedať, akú chybu som urobila, ale na jednej orchidie (4.ročná) mi dva listy pozdĺžne vstrede praskli. Iba pri koreni a na konci drží list pokope. je už vyrastená hodne nad črepo, stále vyháňa nové vzdušné korene aj z medzilistového priestoru. Bola raz presadená...len o niečo vňčšieho črepníka a doplnený substrát. Prosím poradte mi čo mám robiť?... odstrihnúť ich, alebo presadiť? Už rok nekvitla, ale to viem, že niekedy zakvitnú aj po dlhšom čase.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Ešte jednu radu pýtam Ja po odkvitnutí neodrezávam svolu, kde boli kvety, iba skrátim na tri - štyri očká. Je to správne? Niektoré stvoly (prepáčte mi ak je názov nesprávny) potom celkom zdrevenejú tie odstránim celé. Ale teraz na jednej živej sa mi vyháňa niečo ako lístočky, nie kvety. Je to kejka? (nová rastlinka?) ...čo mám ďalej robiť? Obrázok zatiaľ nemám, priložím až keď odfotím.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Takto mi kvitne po 3 rokoch Oncídko (Obr.1)

Takto sa vzmáha Oncídko a Cambria (neviem farbu ani druh) zachraňované od mamy (2,3,4)

A takto mi raší posledne kúpené Zygopetalum. Akonáhle odkvitlo, začali pučať 2 nové hluzy (aspoň myslím) a teraz aj čosi také trošku inakšie....že by to bol kvetný stvol ? (vľavo) (Obr. 5,6)
Zmenená veľkosť P5060029.jpg  
Zmenená veľkosť P5060005.jpg  
Zmenená veľkosť P5060007.jpg  
Zmenená veľkosť P5060012.jpg  
Zmenená veľkosť P5060008.jpg  

Zmenená veľkosť P5060009.jpg  
1/1
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Obr. 1 - nakvitanie Katky (je to na 3 hluzách)
Obr. 2 - Katka v plnej paráde, na jar budem musieť deliť
Obr. 3,4 - Bude opäť kvitnúť Oncidium Ornithorhynchum voňavučké čokoládovovanilkové
Obr. 5 - takto sa darí zasadeným kejkám Berry Oda po 3 mesiacoch
Zmenená veľkosť P5060013.jpg  
Zmenená veľkosť P5060020.jpg  
Zmenená veľkosť P5060026.jpg  
Zmenená veľkosť Rotation of P5060027.jpg  
Zmenená veľkosť P5060025.jpg  

1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať